JKD

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Trian » stř 04. čer, 2008 22:12

A čo sa posilovne týka, tak len smelo cvič v kontexte s tréningami. Nijako ti to neuškodí, len prospeje a keď si vytvoríš dobrý tréningový plán, môžeš si slušne zvýšiť výbušnú silu, svalovú vytrvalosť a statickú silu.
A samozrejme objem - to je najúčinnejší odstrašovací prostriedok. Ale treba veľa jesť, spať...
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

 

Příspěvekod Trian » stř 04. čer, 2008 22:14

Využijúc tento príspevok by som sa chcel spýtať, či niekto nevie o nejakom klube v Bratislave, alebo jej okolí, kde sa princípi JKD trénujú. Na internete som nič nenašiel, až na jeden klub, ale ten má niekoľko rokov starú aktualizáciu webu...
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod pm » stř 04. čer, 2008 23:10

jox píše:
pm píše:gungfu se da naucit v sestavach?

Prozradím ti tajemství. Tajemství Nebes a Podnebesí se ukrývá v interpunkci:

'JKD'' se nedá naučit v sestavách, jako kung fu.

:wink: 8)


myslis tim, ze JKD, stejne jako gf, se neda naucit v sestavach? :D
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Franz » čtv 05. čer, 2008 7:41

při fotbale se dá nabrat. podívej na Růnyho :lol:
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Franz » čtv 05. čer, 2008 7:43

Trian píše:A čo sa posilovne týka, tak len smelo cvič v kontexte s tréningami. Nijako ti to neuškodí, len prospeje a keď si vytvoríš dobrý tréningový plán, môžeš si slušne zvýšiť výbušnú silu, svalovú vytrvalosť a statickú silu.
A samozrejme objem - to je najúčinnejší odstrašovací prostriedok. Ale treba veľa jesť, spať...


no hele, není ale pravdou, že čím je člověk větší vazbou... tím je mín hbytější ?
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Takayanagi_Masataka » čtv 05. čer, 2008 7:59

Mám takový možná trochu hloupý dotaz. Mistr diskutér tady znamená i mistr bojových umění? Myšleno všech bojových umění? Nechci nikoho urazit :)
Možná že to, co jsem napsal, nebylo správně pochopeno. Kdo aspoň trochu ví něco o JKD, nezareaguje jako vy. Dobrá...gong fu se nedá naučit v sestavách, nicméně sestavy jsou jeho nedílnou součástí. Nebudeme filozofovat, když tomu všichni tak strašně rozumíme. Mým cílem zde jakožto nováčka není pobuřovat zdejší elitu. Pouze přijímat a předávat informace. Hezký den všem.
Takayanagi_Masataka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 03. čer, 2008 23:00

Příspěvekod migli » čtv 05. čer, 2008 8:53

Takayanagi_Masataka píše:Možná že to, co jsem napsal, nebylo správně pochopeno. Kdo aspoň trochu ví něco o JKD, nezareaguje jako vy. Dobrá...gong fu se nedá naučit v sestavách, nicméně sestavy jsou jeho nedílnou součástí. Nebudeme filozofovat, když tomu všichni tak strašně rozumíme. Mým cílem zde jakožto nováčka není pobuřovat zdejší elitu. Pouze přijímat a předávat informace. Hezký den všem.

a
JKD nemá blízko k ničemu a zároveň ke všemu. ''JKD'' se nedá naučit v sestavách jako kung fu. Každý má své vlastní JKD. Zkus si nejdřív sehnat nějaké materiály co napsal tvůrce JKD konceptu (konceptu! nikoliv stylu či samostatného BU). Je třeba pochopit filozofii tohoto konceptu.

Promin, ale to, cos napsal puvodne o JKD vs kungfu, jsou typicke marketingove povidacky, ktere maji za cil oblbovat neznale. A z toho jdou dve moznosti - bud chces sam oblbovat, nebo nevis o predmetu vubec nic. A proto se nediv, ze se do tebe tady oprou nekteri, co vedi/umi.

Nic proti JKD, urcite se mezi jeho cvicenci/uciteli najdou vyborni bojovnici, ale to v mnoha dalsich stylech BU/BS! Ale s timhle pristupem bychom za chvili spadli do flame MMA vs JKD vs BJJ vs JJ vs MT.....(dosadte si vase oblibene :twisted:)

2 Adigor:
Jinak k puvodni otazce - ma oblibena fraze - zajdi si zacvicit. Prvni cviceni byva v normalnich klubech zadarmo, tak prestan shanet virtualni informace a bez radsi na trenink :wink: Dovis se tam vice nez tady.
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod pm » čtv 05. čer, 2008 8:58

znam x stylu gf, ktere nemaji zadne sestavy. znam x cvicencu/ucitelu/mistru gf, kteri zadne sestavy necvici - generalizujes, ergo nesmysl.

o JKD bylo zde na serveru napsano uz mnoho, ale porad se nemuzu zbavit dojmu, ze si nekdo zkoukne vsechny filmy s Brukliim, precte Tao of JKD a par interview s Bruce Leeho pohrobky, a yahoo: opickovite se vymezuje proti tzv. "klasickym" stylum", papouskovite pakuje Bruce Leeho kvazifilosoficka moudra, protoze uz je mu vsechno jasny, freedom, cvici preci JKD. no offense, ale prijde mi to fakt humorne.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Takayanagi_Masataka » čtv 05. čer, 2008 9:00

-2 migli-

Marketingové? Tak věř, že takový můj záměr skutečně nebyl. Co tu kdo ví/umí napsané na čele nemá. Já jsem se věnoval JKD pouze rok, učil jsem se od vojenského instruktora. Ten rok ruku v ruce s mými zkušenostmi z jiných praktikovaných BU mi dal hodně. Přeber si to jak chceš.
Takayanagi_Masataka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 03. čer, 2008 23:00

Příspěvekod Toman » čtv 05. čer, 2008 9:31

Takayanagi_Masataka píše: Co tu kdo ví/umí napsané na čele nemá.


Technická: Zde na foru je jsou de facto 2 skupiny. 1. jsou anonymové a 2. lidé kteří anonymní nejsou. Buďto koučové nebo aktivní závodníci, aktivní cvičenci, fandové ..... Mnoho z nás se navzájem zná. Proto tu nemůžem, na rozdíl od první skupiny, kolem sebe házet bullshity jako by se nechumelilo. Možná je dobré pro nováčka na foru, si nejprve stručně zjistit s kým se vůbec baví.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pm » čtv 05. čer, 2008 9:39

kdyz uz se bavime o JKD - byl by nekdo schopen strucne srovnat JKD a MMA? diky
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 05. čer, 2008 9:48

pm píše: byl by nekdo schopen strucne srovnat JKD a MMA?


:lol: :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

.

Příspěvekod luen » čtv 05. čer, 2008 9:58

Lidi pockejte ... jeho cilem je predavat informace ... rok se ucil od vojaka JKD ... to bude nabitej informacema :wink:

Jinak pro Takayanagi_Masataka: bu neni o informacich, ale o dovednodtech ... nerozhoduje to, co vis, ale to, co umis :wink: Ale to sis urcite v B.L. knizkach precetl :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jox » čtv 05. čer, 2008 10:21

pm píše:
jox píše:...
'JKD'' se nedá naučit v sestavách, jako kung fu.
:wink: 8)

myslis tim, ze JKD, stejne jako gf, se neda naucit v sestavach? :D

Přesně. :D
Přijde mi to jako nesmysl, a ani neznám nikoho (osobně) z wušu/kungfu, kdo by si to tak myslel.

Jestli sestavy v učení pomůžou, je jiná otázka, ale nestojí to za opakování flame, který už tu stejně byl nejméně jednou. :?
Prostě některé styly je neobsahují jako zbytečné, některé je mají jako nedílnou součást učení. Samozřejmě nemá smysl to psát tobě, ale... :wink:
Naposledy upravil jox dne čtv 05. čer, 2008 10:32, celkově upraveno 1
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod NAIA » čtv 05. čer, 2008 10:22

Takayanagi_Masataka píše:-2 migli-

Marketingové? Tak věř, že takový můj záměr skutečně nebyl. Co tu kdo ví/umí napsané na čele nemá. Já jsem se věnoval JKD pouze rok, učil jsem se od vojenského instruktora. Ten rok ruku v ruce s mými zkušenostmi z jiných praktikovaných BU mi dal hodně. Přeber si to jak chceš.


Zdravím, mohl bys napsat který voják tě učil a od koho se učil on? Díky
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod RBR » čtv 05. čer, 2008 10:27

pm píše:kdyz uz se bavime o JKD - byl by nekdo schopen strucne srovnat JKD a MMA? diky


A to lze srovnávat? Mám v tom nedostatky, ale stále jsem nepochopil co JKD je.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod jox » čtv 05. čer, 2008 10:30

Takayanagi_Masataka píše:Mám takový možná trochu hloupý dotaz. Mistr diskutér tady znamená i mistr bojových umění?

Znamená to jedině to, že tady už toho hodně napovídal. A jak známo, řečma se ještě nikdo mistrem nestal. (Kromě mistra rétoriky 8) ).

Ale v tomhle vlákně například takový pm a luen mistři jsou. Takže když něco napíšou, stojí to přinejmenším za zamyšlení. :wink:

Mimochodem, k významu slova kung-fu viz třeba http://cs.wikipedia.org/wiki/Kung-fu
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod pm » čtv 05. čer, 2008 10:46

RBR píše:
pm píše:kdyz uz se bavime o JKD - byl by nekdo schopen strucne srovnat JKD a MMA? diky


A to lze srovnávat? Mám v tom nedostatky, ale stále jsem nepochopil co JKD je.

RBR


clovece, ja prave taky :D proto se ptam.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod migli » čtv 05. čer, 2008 10:54

2 pm:

no, jen tak v rychlosti me napada:

MMA neulitava na kultu osobnosti :twisted:

MMA je specificky orientovana sportovni disciplina :arrow: brutalni fyzicky zahul, techniky pouze vhodne do stanovenych pravidel (1vs1, beze zbrani, klec/ring, kola, rozhodci... vice ci mene, podle te ktere organizace)

MMA instruktori maji obvykle sami zapasy typu MMA za sebou = dokumentovane schopnosti (zadne schovavani se za "secret missions in foreign part of the world"/"studoval jsem 20 bojovych stylu"/"studuji na seminarich pana xxx"), a navic jsou hodnoceni podle uspechu svych zaku

MMA cvicenci se obvykle nevymezuji oproti ostatnim stylum :idea:


klidne nekdo neco dodejte (toman :) ), ale tohle nema byt vlakno o MMA, takze bych to timhle smerem radeji neresil :wink:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod pm » čtv 05. čer, 2008 10:58

migli: diky, "potvrdil" si mi to co si uz dlouho myslim :D dodal bych jeste radu veci, ale myslim ze netreba
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků