JKD

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod luen » čtv 11. bře, 2010 21:12

hellas píše:
RastOne píše:
luen píše:Ono je to dvousecne ... Je pochopitelne, ze casem kazdy piseme svojim rukopisem, ale na druhou stranu psat podle sveho uz od 1. tridy, tak se asi nedohodneme na psane forme naseho jazyka :wink: Casto si totiz lidi pletou neformu v pokrocilem stadiu vyuky s neformou na zacatku ...


Já si myslím,že funkce jazyka a Boj.umění se v tomhle dost liší. Jazykem se má dorozumívat skupina lidí,proto by měl být pro danou společnost stejný,ale u neformy BU a to od začátku tvoření není vůbec nutný,aby mu rozuměl kdokoli jiný,nežli já,nebo ten kdo ho neformuje. :) Nemyslím si,že BU vytvořené bez předešlého poznání,nebo cvičení jiného Bu je automaticky nepoužitelné. Dokonce si myslím,že díky té nepoznanosti se můžou vytvářet nové techniky,postupy.... A v otázce jestli Bu které je vytvářeno bez zkušeností bude účinné,použitelné a praktické už záleží jen a jen na tvořiteli,umělci. Přeci jen je to činnost kterou nemusí poznávat,je skoro v každém zvířeti,rostlině atd.. přirozeně ''zakomponovaná''. Zajimavá otázka: Pokud si prvňáček od první třídy zvolí vlastní jazyk,nebudeme mu rozumět. Možná zemře.Ale potřebujem aby našemu BU někdo rozuměl?


Tak tomhle by nerozuměl ani BruceLee 8)


Ahoj Zdendo, ja budu srozumitelnejsi:

Tzv. "neforma" je to, ze clovek v zacatcich byva nekoordinovany, nema moc jasno v tom co a proc cvici a potrebuje se chytit nejake sablony - treba sablony stylu nebo jen sablony trenera. Proste skrze neco nebo spise nekoho zacina proces uceni.

Prechod k tzv. "forme" je to, ze mu nekdo v ramci nejake metodiky da moznost uchopit nastroje, skrze ktere se clovek stava koordinovanejsim (drilovani, stinovani, cviceni ve dvojicich, cviceni na aparatech, rizeny sparing...).

Az se zase clovek dopracuje do faze "Neformy" kdy uz ale nejde o nekoordinovanost, ale spise odpoutani se od trenera a zacina individualni prace na sobe. Coz znamena, ze se zacne zohlednovat geneticka vybava jedince, jeho dispozice a vse se uz pasuje jemu na miru. Nicmene clovek uz ma sam jasno v tom, co mu slape, co mu sedi a naopak v cem ma mezery atd...

Kdyby k veci clovek pristupoval tak, ze si uz od zacatku zvoli, tohle ano, tohle ne, tak nejspise nedosahne zadnych vysledku. Rozhodnout se pro neco a nebo zavrzeni neceho neni na zacatku projev svobodne vule. Protoze jak muze v prvni tride clovek vedet, jestli ma bunky na jazyky nebo matematiku, kdyz ani ani nevi o co v techto naukach vlastne bezi.

Zaklady v BU jsou o jakemsi zakladnim vzdelani, ktere dava cloveku rozhled, prehled a prave moznost vypichnout si z celeho spektra systemu to, co mu bude nejlepe sedet a vyhovovat jeho naturelu.

Proto polemizuji s RastOne, ale on muj priklad trochu prekroutil. Mimochodem RastOne uz je ti jasnejsi o co mi jde? Jeden z miliardy se mozna narodi s tim, ze ma od zacatku jasno, ale vetsina lidi potrebuje aspon z pocatku odborne vedeni a potrebuje si jako mimino "vse" nejprve osahat a teprve pak prijde na radu jeho individualni pristup k veci. Konec koncu doloz mi jeden jedinej priklad, kdy se nekdo naucil bu sam a to na zaklade svejch "zkusenosti" coby novacek a zacatecnik ... :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod RastOne » čtv 11. bře, 2010 22:27

Já ti rozumím. Jen jsem trochu zasněnej. Já jen chci a věřím tomu,že:(představ me si) je nějakej kluk,kterej bydlí s mámou někde na samotě v horách před 700lety. A každej tejden se tam staví nějací hajzlíci,okradou je,mámu znásilněj a kluka zbijou. Kluka to začíná.. vadit. A tak buší do stromů,kope motýlky v letu,poznává svoje tělo a jeho nedostatky a hranice. Promýšlí taktiku. Vyvijí svoje BU. A pak až zase přijdou,vzepře se a dostane ještě víc. A tak trénuje víc a víc... Až jednou sebe a mámu dokáže ochránit.
Tady už není žádné zavrhování a porovnávání technik. Vytvořil se nový styl z ničeho. A třeba je podobnej boxu,karate a nebo ne. Ale vznikl bez jakékoli cesty nabalování technik a osekávání. Jednoduše,přímo za cílem. Ale to už jsem trošku někde jinde,než je tohle téma.. :oops:
Není JKD nakonec to samé co ostatní BU? Učím se určité techniky určitých stylů a tvořím z toho svůj styl. Jediný rozdíl je v okruhu vybírání technik a převedení pár principů budhismu a taoismu.
Já teď trošku pošlapu JKD.. Pokud chci BU které je mě přirozené,nemám postupovat od začátku podle sebe? Co když mi žádná technika s těch které už jsou nepadne? (Nechci použít slovo zbytečné) Ale není to nadmíru dlouhá cesta za skoro stejným cílem? Pokud budu s tělem pracovat sám a hledat mě přirozené pohyby,bez zaujatosti ze znalosti jiných BU,nevytvořím tak BU přesně pro sebe na míru? Samozřejmě je tu otázka účinnosti. Ale co pro mě může bejt účinnější a použitelnější než moje přirozené pohyby.
Kolik znám street fighterů jejichž nevědomost se rovná velkému vědění.Intuitivně,automaticky použité údery a v hlavě nic. Když nebudeme hledat důvody,etiku,filozofii a atd,není tohle opravdové osvojení si BU? Ti kluci jsou hloupý a naprosto jednoduchý hajzlové. Nevědí kde je paříž,ale perou se tak jako ten,který léta trénuje,medituje,studuje a rozvijí se,než tohoto stupně dokáže dosáhout.

Říká se,že absolutní vědění se rovná absolutnímu nevědění
a tomu opravdu věřím. Jen jsem chtěl poukázat na tuto poslední větu. :wink:

Nedokážu ti ukázat ani na jednoho člověka,který tohle dokázal.
RastOne
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned 06. pro, 2009 0:00

Příspěvekod luen » pát 12. bře, 2010 1:19

RastOne píše:Já ti rozumím. Jen jsem trochu zasněnej. Já jen chci a věřím tomu,že:(představ me si) je nějakej kluk,kterej bydlí s mámou někde na samotě v horách před 700lety. A každej tejden se tam staví nějací hajzlíci,okradou je,mámu znásilněj a kluka zbijou. Kluka to začíná.. vadit. A tak buší do stromů,kope motýlky v letu,poznává svoje tělo a jeho nedostatky a hranice. Promýšlí taktiku. Vyvijí svoje BU. A pak až zase přijdou,vzepře se a dostane ještě víc. A tak trénuje víc a víc... Až jednou sebe a mámu dokáže ochránit.
Tady už není žádné zavrhování a porovnávání technik. Vytvořil se nový styl z ničeho. A třeba je podobnej boxu,karate a nebo ne. Ale vznikl bez jakékoli cesty nabalování technik a osekávání. Jednoduše,přímo za cílem. Ale to už jsem trošku někde jinde,než je tohle téma.. :oops:
Není JKD nakonec to samé co ostatní BU? Učím se určité techniky určitých stylů a tvořím z toho svůj styl. Jediný rozdíl je v okruhu vybírání technik a převedení pár principů budhismu a taoismu.
Já teď trošku pošlapu JKD.. Pokud chci BU které je mě přirozené,nemám postupovat od začátku podle sebe? Co když mi žádná technika s těch které už jsou nepadne? (Nechci použít slovo zbytečné) Ale není to nadmíru dlouhá cesta za skoro stejným cílem? Pokud budu s tělem pracovat sám a hledat mě přirozené pohyby,bez zaujatosti ze znalosti jiných BU,nevytvořím tak BU přesně pro sebe na míru? Samozřejmě je tu otázka účinnosti. Ale co pro mě může bejt účinnější a použitelnější než moje přirozené pohyby.
Kolik znám street fighterů jejichž nevědomost se rovná velkému vědění.Intuitivně,automaticky použité údery a v hlavě nic. Když nebudeme hledat důvody,etiku,filozofii a atd,není tohle opravdové osvojení si BU? Ti kluci jsou hloupý a naprosto jednoduchý hajzlové. Nevědí kde je paříž,ale perou se tak jako ten,který léta trénuje,medituje,studuje a rozvijí se,než tohoto stupně dokáže dosáhout.

Říká se,že absolutní vědění se rovná absolutnímu nevědění
a tomu opravdu věřím. Jen jsem chtěl poukázat na tuto poslední větu. :wink:

Nedokážu ti ukázat ani na jednoho člověka,který tohle dokázal.


Aha uz chapu co chces rici. Rozumim tvemu zasnenemu pohledu i ja bych si to pral, neboj nic. Nicmene co pises je prave v rozporu s realnym pristupem k veci.

1) Je treba si uvedomit, ze zadnej styl BU/BS nevyskladal jeden clovek. Vsechny tyto veci presahuji poznani jednoho cloveka a jednoho lidskeho zivota. Tyto zkusenosti jsou mnohdy draze vykoupene desitkama generaci lidi!

2) Mylne vychazis z naivni predstavy o tom, ze napr. nekdo pozoroval zapas jeraba a hada, pak sedl pod strom a dal svetu novej styl. Tohle jsou myty, pohadky a vypravenky pro 4 lete deti a neni mozne z nich vychazet!

3) Nepopiram, ze clovek na spousty figlu neprijde, ale aby si vyskladal metodiku vyuky (predavani), zpusob boje a zaroven si sahnul do krajnosti (jako jsou hranice lidskeho tela) ... proste neni mozne. Tak dlouho nezijeme a pri overovani toho vseho, te nejpravdepodobneji drive nekdo sejme a nebo tak vazne zrani, ze tim tvuj vlastni vyzkum utne!

4) Vsechny ty (a ted promin) Slovni prujmy o nevazanosti se na obecne platna pravidla, vyhovuji vzdy jen samoukum, kteri nemaji koule na to nekam dochazet a nechat se peskovat nekym lepsim, zkusenejsim ... (muze to byt i jinak, ale to ted vynechme) a naivne si mysli, ze se obejdou bez teto tradice s velkym "T". Ve skutecnosti je to tak, ze i kdyz se zadari, tak po mnoha utrapnych letech, prijdou na to, co by jim za 200,- rekl kazdej trener boxu na jedne lekci nebo jineho bs/bu. Ja to jako vyhru neberu a prijde mi tento zpusob uceni jako ten (a zase promin) Nejdebilnejsi moznej pristup.

5) Proc znovu objevovat ameriku? Jakou ma cenu se zavazanejma ocima plout po mori a hledat "novej" svet? Neni to pycha, ktera vede cloveka k tomu, ze chce mit neco "originalniho", "sveho" atd... Stejne na konec zjisti, ze "vymyslel" jiz davno vymyslene :wink:

Cemu, ale rozumim je to, ze se nekdo neboji cerpat jinde, je otevrenej a jde nad ramec stylu, systemu atd... Pokud to tak citi, je to OK. Tato varianta ma aspon smysl. Varianta, kdy se clovek uzavira pred tim, co uz davno jini udelali, je slepa, hloupa a nikam nevede. Je to jen marketingovej trik, kterej fungoval v 70-tych letech, ale dnes se mu vetsina lidi vysmeje.

Z buseni do stromu budes mit akorat znicene ruce, z kopani do motylu budes mit akorat barevne tenisky, ale sestrelit chlapa te to nenauci :wink: JKD podle me neni styl, protoze vetsinou neukazuje lidem jejich vlastni cestu. Box to resi takto, escrima to resi takto, JJ to resi takto, karate to resi takto ... ok a jak to mam resit ja? Vyber si! A podle jakeho klice to mam vybirat? No i ten klic si vyber. Aha ... dekuji pekne :wink:

Nemuzes jit a sit si od zacatku neco na miru, protoze (brutalni priklad) pokud je nekdo homo brutus immobile (rozumej zubozenej kripl), tak co si usije na miru :?: :?: :?: Spousty tech cviceni v kazde dobre metodice jsou prave, aby se z kripla stal chlap a pak ma material se kterym se da pracovat a ma na cem budovat :wink: Na tohle samouk vetsinou nemysli a proto jsou jejich pokusy tak "uspesne" :!: :wink:

Rasto je jasne, ze je tady spousta stylu, ktere stoji za prd a vzdy budou ... Bylo tomu tak i v minulosti. Blbost neni produktem 20 a 21 stoleti, ta se s lidma tahne od doby co chodime po zemi a neskaceme po stromech. Nicmene o tom je preci nas rozum si vybrat. mozek ma selektovat od toho mame logiku, moznost overovani atd ... Pokud tohle nekdo nedokaze, tak bude nejspise lhat i sam sobe. Kdo je blbej a ma opravnenj strach z toho, ze z nej nekdo bude delat vola se pred svou vlastni blbosti neuchrani tim, ze se bude druhym vyhybat a vymyslet si bude sam ... Chapes?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RastOne » pát 12. bře, 2010 13:53

luen píše:4) Vsechny ty (a ted promin) Slovni prujmy o nevazanosti se na obecne platna pravidla, vyhovuji vzdy jen samoukum, kteri nemaji koule na to nekam dochazet a nechat se peskovat nekym lepsim, zkusenejsim ... (muze to byt i jinak, ale to ted vynechme) a naivne si mysli, ze se obejdou bez teto tradice s velkym "T". Ve skutecnosti je to tak, ze i kdyz se zadari, tak po mnoha utrapnych letech, prijdou na to, co by jim za 200,- rekl kazdej trener boxu na jedne lekci nebo jineho bs/bu. Ja to jako vyhru neberu a prijde mi tento zpusob uceni jako ten (a zase promin) Nejdebilnejsi moznej pristup.

Mám trochu pocit že narážíš na mě.
Já teď možná jsem něco jako samouk,ale věř mi že ne pro to,že by mi vadilo nechat se peskovat. Naopak to peskování a vytahování ze mě víc než si myslím že mám,naprosto miluju! Protože si myslím,že toho v sobě mám moc. :lol:
Jenže mám zkušenosti jen z toho,kdy tě postaví s dvaceti lidma do řady,mezi kterejma se ztratím. Hodina trvá přesně tolik a tolik minut a pochybuji,že je za tím něco jinýho,než časová vytíženost. Jasně za tu dobu se mě trenér pokusí utahat,abych měl dobrej pocit... Hurá! :?

Takhle nacvičím za jeden den dvakrát tolik,co většina tkzv. BUmělci za týden. Nemusím se dívat na hodinky,kdy že to mám vypadnout.
Až najdu školu,která je tu od toho aby dala mladejm směr,vyblbnutí a někdo se jim tam jen z radosti toho,že něco předává věnuje. Pak mu za to budu i rád platit,protože chápu,že všechno něco stojí. Za ceny tréninků si v klidu můžu dovolit,pronajmout garáž,s pár lidma i prostory kde si zřídím vlastní tělocvičnu. A jediné co mě bude limitovat v tréninku,je moje vlastní odhodlání. Ne nějakej rozvrh trenéra.
Nicméně chápu důležitost autority,zkušeností a vůbec učitele. Vůbec jeho váhu nezmenšuju. A moc rád bych měl svýho mistra. Ale nechci tkzv. mistra kterej je učitelem stovky lidí,který ani nezná jménem. A při treninku sleduje víc hodinky,než moje chyby.
Najít svýho jakože ''Bruce'' kterej se bude věnovat každej den jen jedný skupině lidí,by byl splněnej sen snad každýho BUmělce,BSportovce kterej to myslí vážně. Protože ne každej máme na to být nejlepší,závodit,stát se profíkem a co je mi známo až tady se dá mluvit o individuálním přístupu.

A já osobně necvičím pro sportovní výkony,tak trošku se mi to až páčí(česky páčí) a při některejch rozhovorech s profi BS a z jejich chování je mi nablití.
Takže tenhle sen je splnitelnej jen u hrstky vyvolenejch a to ještě jen u takých,kteří si zvolí BS.A nebo platit za soukromé lekce,ale to bych potom nedokázal takovýmu člověku říkat můj mistře..
Proto jsem si zvolil tu nejdebilnější cestu. Teď musím vstoupit do politiky a prosadit státní dotování BU u nás,abych dostal to co chci. :D
Mě by teď třeba nebolelo nějakou tu tisíc. věnovat. Ale ten přístup toho.. Dej mi 200,- a já tě naučím....

luen píše:5) Proc znovu objevovat ameriku? Jakou ma cenu se zavazanejma ocima plout po mori a hledat "novej" svet? Neni to pycha, ktera vede cloveka k tomu, ze chce mit neco "originalniho", "sveho" atd... Stejne na konec zjisti, ze "vymyslel" jiz davno vymyslene :wink:


Protože já bych Ameriku udělal jinak. A možná by skončila stejně,ale to už je přeci jedno. Buď je to pýcha a egoismus. A nebo individualismus,kreativita a snaha o dosažení dokonalosti.

luen píše:Cemu, ale rozumim je to, ze se nekdo neboji cerpat jinde, je otevrenej a jde nad ramec stylu, systemu atd... Pokud to tak citi, je to OK. Tato varianta ma aspon smysl. Varianta, kdy se clovek uzavira pred tim, co uz davno jini udelali, je slepa, hloupa a nikam nevede. Je to jen marketingovej trik, kterej fungoval v 70-tych letech, ale dnes se mu vetsina lidi vysmeje.


Souhlas,akorát bych vypíchl,že je hloupost zavírat se věcem vykonaným,stejně jako jim bezmezně věřit. A hloupost to je jen pokud má možnost se jim otevřít a čerpat z nich.

luen píše:Z buseni do stromu budes mit akorat znicene ruce, z kopani do motylu budes mit akorat barevne tenisky, ale sestrelit chlapa te to nenauci :wink: JKD podle me neni styl, protoze vetsinou neukazuje lidem jejich vlastni cestu. Box to resi takto, escrima to resi takto, JJ to resi takto, karate to resi takto ... ok a jak to mam resit ja? Vyber si! A podle jakeho klice to mam vybirat? No i ten klic si vyber. Aha ... dekuji pekne :wink:


Styly ukazují lidem jejich vlastní cestu.(vlastní cestu stylu,ne lidí)
JKD ukazuje lidem jejich vlastní cestu.

luen píše:Nemuzes jit a sit si od zacatku neco na miru, protoze (brutalni priklad) pokud je nekdo homo brutus immobile (rozumej zubozenej kripl), tak co si usije na miru :?: :?: :?: Spousty tech cviceni v kazde dobre metodice jsou prave, aby se z kripla stal chlap a pak ma material se kterym se da pracovat a ma na cem budovat :wink: Na tohle samouk vetsinou nemysli a proto jsou jejich pokusy tak "uspesne" :!: :wink:


Rasto je jasne, ze je tady spousta stylu, ktere stoji za prd a vzdy budou ... Bylo tomu tak i v minulosti. Blbost neni produktem 20 a 21 stoleti, ta se s lidma tahne od doby co chodime po zemi a neskaceme po stromech. Nicmene o tom je preci nas rozum si vybrat. mozek ma selektovat od toho mame logiku, moznost overovani atd ... Pokud tohle nekdo nedokaze, tak bude nejspise lhat i sam sobe. Kdo je blbej a ma opravnenj strach z toho, ze z nej nekdo bude delat vola se pred svou vlastni blbosti neuchrani tim, ze se bude druhym vyhybat a vymyslet si bude sam ... Chapes?


Chápu. Máš pravdu. Opravdový smysl tvořit něco nového,nebo něco svého nastává až po prozkoumání všeho starého a cizího. Pak se dá mluvit o vytvoření dokonalosti pro mě. Ale na druhou stranu,pokud někdo něco stvoří bez porovnávání a zkušeností,bez jakéhokoli ovlivnění. A náhodou, se to nebude podobat ničemu již vymyšlenému. Neřekl bych že je zákonité,že to nemůže být lepší než všechno co už je. Nic není 100%. :wink: A vznik je vždy z nuly,z ničeho. Jinak je to pouhý vývoj,nebo přetváření.
RastOne
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned 06. pro, 2009 0:00

Příspěvekod mazlinka » pát 26. bře, 2010 21:20

Ahoj,
docela mě baví číst některá témata, která se týkají kung fu. Tato diskuse je ale obzvláště zajímává, proto píšu :) Nějaký ten pátek trénuji tradiční kung fu, nicméně žádná zabijacka určitě nejsem a pravděpodobně nikdy nebudu. Nejlepší ale je, že dokonalosti nedosáhne nikdo z nás a jen velmi těžko se hodnotí kdo je vlastně lepší (myslím vyšší cíle kung fu, ne že někdo rozbije někomu hubu a vyhrál, ale to co z hlediska vyššího principu cvičení bojových umění přináší, tzn. rozvoj vlastní osobnosti). Je krásné číst jak pánové jako PM a LUEN kritizovali BLeho. Jak nakonec PM přiznal že přečetl vše o něm a viděl všechny filmy s ním. A jak od mnoha lidí slyšel že to bylo všechno jinak... Proc nepriznáš PM jak moc Tě Bruce fascinuje??? Vždyť on fascinuje všechny, nenechá nikoho chladným, protože byl obrovsky charismatická osobnost a jeho osud chladný nebyl. To co jsem o něm přečetla a viděla mluvilo jasně. Bojovým uměním byl obrovsky oddán, je jasné že cvičil jak zvíře, a jsem si jistá že i tak bojoval. Nevěřím že v době než začal točit filmy odmítal výzvy k boji. Je úplně jedno že necvičil podle přesného systému, že není natočena žádná jeho skutečná bitka. On chtě být prostě nejlepší, jak v boji, tak později na plátně. O nic jiného mu nešlo a to byla jeho zkáza. Já ho obdivuji právě proto, že si šel za svým, ikdyž ho to přivedlo do záhuby (on tomu ale věřil).

P.S. Ta historka že zaútočil při podáváni ruky je tak směšná že tomu nemůže věřit ani pan Tau...

mějte se,
mazlinka
mazlinka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 26. bře, 2010 0:00

Příspěvekod hellas » pát 26. bře, 2010 21:24

Když sem viděl Karate Tiger I., taky sem myslel, že Žán(Elegán)Klód je nejlepší na světě, prostě mašina na zabíjení. A co teprve, když zmlátil Čong Lího!
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod mazlinka » pát 26. bře, 2010 21:32

Dobrá,

mám 30 roků, něco jsem už zažila, něco viděla.. van Dam nesahá Brucovi ani po kotníky...

pac a pusu
mazlinka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 26. bře, 2010 0:00

Příspěvekod pm » pát 26. bře, 2010 22:58

mazlinko, cetl, videl... kdyz mi bylo 14 :-) ok?

vse ostatni viz vyse. v USA dodnes zije x lidi, kteri Bruce Lee zazili, vcetne Wong Jack Mana sifu. jsou "historky" a "historky" - tahle je od ocitych svedku, at uz tomu pan Tau veri nebo ne. vse ostatni k BL viz vyse

pac a pusu i Tobe :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » ned 28. bře, 2010 0:54

pm píše:mazlinko, cetl, videl... kdyz mi bylo 14 :-) ok?

vse ostatni viz vyse. v USA dodnes zije x lidi, kteri Bruce Lee zazili, vcetne Wong Jack Mana sifu. jsou "historky" a "historky" - tahle je od ocitych svedku, at uz tomu pan Tau veri nebo ne. vse ostatni k BL viz vyse

pac a pusu i Tobe :-)


Ze vubec reagujes :lol: Stejne ta jmena nikomu nic nereknou, protoze odbornici poznaji profika na platne ... to herecke charisma je preci citit ... copak si to sam necitil ???
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod graver » ned 28. bře, 2010 7:59

mazlinka, pac a pusu, 30 roků... :roll:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod mazlinka » ned 28. bře, 2010 10:54

Ahojky,
PM: pan Tau tomu opravdu něvěří :), přesto díky za opětovné napsání Tvého názoru
pro gravera: pac a pusa nemuže nikomu uškodit, ani ve třiceti ani ve 120 :).
LUENOVI posílám pozdrav a trochu pokory, kdyby mu náhodou chyběla :D

papa
M.
mazlinka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 26. bře, 2010 0:00

Příspěvekod mnich » ned 28. bře, 2010 16:46

mazlinka píše:Ahoj,
docela mě baví číst některá témata, která se týkají kung fu. Tato diskuse je ale obzvláště zajímává, proto píšu :) Nějaký ten pátek trénuji tradiční kung fu, nicméně žádná zabijacka určitě nejsem a pravděpodobně nikdy nebudu. Nejlepší ale je, že dokonalosti nedosáhne nikdo z nás a jen velmi těžko se hodnotí kdo je vlastně lepší (myslím vyšší cíle kung fu, ne že někdo rozbije někomu hubu a vyhrál, ale to co z hlediska vyššího principu cvičení bojových umění přináší, tzn. rozvoj vlastní osobnosti). Je krásné číst jak pánové jako PM a LUEN kritizovali BLeho. Jak nakonec PM přiznal že přečetl vše o něm a viděl všechny filmy s ním. A jak od mnoha lidí slyšel že to bylo všechno jinak... Proc nepriznáš PM jak moc Tě Bruce fascinuje??? Vždyť on fascinuje všechny, nenechá nikoho chladným, protože byl obrovsky charismatická osobnost a jeho osud chladný nebyl. To co jsem o něm přečetla a viděla mluvilo jasně. Bojovým uměním byl obrovsky oddán, je jasné že cvičil jak zvíře, a jsem si jistá že i tak bojoval. Nevěřím že v době než začal točit filmy odmítal výzvy k boji. Je úplně jedno že necvičil podle přesného systému, že není natočena žádná jeho skutečná bitka. On chtě být prostě nejlepší, jak v boji, tak později na plátně. O nic jiného mu nešlo a to byla jeho zkáza. Já ho obdivuji právě proto, že si šel za svým, ikdyž ho to přivedlo do záhuby (on tomu ale věřil).

P.S. Ta historka že zaútočil při podáváni ruky je tak směšná že tomu nemůže věřit ani pan Tau////Dle tveho prispevku usuzuji ze mas o bojovem umeni dost naivni predstavy.Ta historka kterou zde vyse zminujes neni nic co by se v kungfu svete normalne nedelalo.Nejde ani tak o zakernost jako spise o formu testu.Jestli ten clovek je pripraven na vsecko.To ze kungfu dela lepsi lidi a neni jenom o bojovani?Omyl to jsou nazory moderni doby kungfu je predevsim o bojovani.Ale v nasi bile spolecnosti clovek ktery chce bojovat by to nemnel cvicit.at si koupi pistoly.

mějte se,
mazlinka
mnich
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00
Bydliště: teplice/praha

Příspěvekod luen » ned 28. bře, 2010 21:58

mazlinka píše:LUENOVI posílám pozdrav a trochu pokory, kdyby mu náhodou chyběla :D

papa
M.


Jeden muj spoluzak byl Zdenek Pokora ... nechybi mi :oops: :lol: :wink:
A to se ani neptej na me nazory ohledne gung fu, to by te teprve ranila , mrtvice :twisted:
Mazlinko, napis mi prosim, co znamena "cvicim tradicni kung fu"? To jako, ze umis jist hulkama, znas jednu cinskou bajku a poznas znak caje, mas satenovej oblecek a znas 69 rucnich a ostatnich poloh kunfu? Pribliz nam to prosim ... jestli teda poucujes o pokore, vis ze to neni diskuze o mentalnich schopnostech lidskeho ducha, ale o bojovych dovednostech :?:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod ANTIKRIST » pon 29. bře, 2010 6:43

mazlinka píše:Ahojky,
PM: pan Tau tomu opravdu něvěří :), přesto díky za opětovné napsání Tvého názoru
pro gravera: pac a pusa nemuže nikomu uškodit, ani ve třiceti ani ve 120 :).
LUENOVI posílám pozdrav a trochu pokory, kdyby mu náhodou chyběla :D

papa
M.


Hele pošli mi nějaké své foto :wink:
Na Layuli@seznam.cz
Docházej mi Milenky :lol:
Tedy pokud nemáš 90 kg... :lol: :lol:
ANTIKRIST
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 17. bře, 2010 0:00

Příspěvekod Toman » pon 29. bře, 2010 14:27

mazlinka píše:Dobrá,

mám 30 roků, něco jsem už zažila, něco viděla.. van Dam nesahá Brucovi ani po kotníky...

pac a pusu


LOLec :D
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jeikob » pon 29. bře, 2010 16:31

mně se líbí soundtrack k filmu enter the dragon a je to takovej komiks zfilmovanej:) pak design 70.leta.
jinak co se týká filmového kung fu tak na youku jsou desítky filmů ze stejnýho období ,kde ti herci předvadí to samý akorát teda nemnoukaj a občas i jejich filmový soupeři proti nim něco podniknou:) totiž v těch filmech s brucem mi přijde že kope a mlatí do statickejch soupeřů
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod mazlinka » pon 29. bře, 2010 19:41

Ahoj,

Luenovi: tradičním kung fu jsem myslela to, že to není nějaká západním světem převzatá, obměněná a zdejším lidem přizpůsobovaná kung fu alternativa. Ale pokud možno co nejvíce autenticky cvičený čínský systém. K tomu je samozřejmě potřeba mít co nejužší vazbu k čínskému kořenu, neboli jádru pudla :lol: Nepíšu název stylu který cvíčím, jelikož nechci aby mé názory byly spojovány a třeba i uškodily mé kung fu rodině :) Asi tuším jak vnímáš kung fu Ty (přečetla jsem docela dost Tvých příspěvků (aby ne když je jich tu většina :)). Nic proti tomu určitě nemám, jelikož bojové dovednosti jsou asi jeho opravdu nejdůležitější součástí. Nicméně já tuto součást zas tak neprožívám a baví mě spíš to k čemu trénink také směřuje, tzn. rozvoj pohobových a pro mě i mentálních schopností (ačkoliv to asi neuznáváš). Jinak, hůlkama jíst neumím, čínské bajky znám dvě (nějaká televizní pohádka z mého mládí :) a pak ta, co souvisí s mým stylem), a čaj rozpoznám pokud je zelený nebo černý :) a následně jestli mi chutná či ne :)

že by vztah s ANTIKRISTEM? ...zajímavé :)

LOLec nerozumím, ale typuju že to je opět nějaká vtipná narážka :) takže HIHIHI :)

Jeikobovi: film s Brucem jsem viděla jen jeden, a stačilo mi, nicméně jeho charisma z něho opravdu stříká :)

Dobrou,
M.
mazlinka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 26. bře, 2010 0:00

Příspěvekod luen » pon 29. bře, 2010 19:50

double
Naposledy upravil luen dne pon 29. bře, 2010 20:09, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod luen » pon 29. bře, 2010 20:09

mazlinka píše:Ahoj,

Luenovi: K tomu je samozřejmě potřeba mít co nejužší vazbu k čínskému kořenu


Rozumim, jako zenska hledas cinskeho korena :lol:

mazlinka píše: Nepíšu název stylu který cvíčím, jelikož nechci aby mé názory byly spojovány a třeba i uškodily mé kung fu rodině :)


Tomu take rozumim ...

mazlinka píše: Asi tuším jak vnímáš kung fu Ty (přečetla jsem docela dost Tvých příspěvků (aby ne když je jich tu většina :)). Nic proti tomu určitě nemám, jelikož bojové dovednosti jsou asi jeho opravdu nejdůležitější součástí. Nicméně já tuto součást zas tak neprožívám a baví mě spíš to k čemu trénink také směřuje, tzn. rozvoj pohobových a pro mě i mentálních schopností (ačkoliv to asi neuznáváš)


Naopak pohybovej rozvoj je vitana zalezitost, jenze ve vetsine pripadu se o rozvoji neda hovorit, kdyz se vetsina lidi hybe jak postizenej Hurvinek.

mazlinka píše: z něho opravdu stříká :)

Dobrou,
M.


:lol: Nejdriv koren a ted tohle ... uz tomu rozumim :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod defendu » pon 29. bře, 2010 20:19

Ale chlapci,no fuj....
Po dlouhé době na toto fórum zavítala osoba tzv. něžného pohlaví a vy se na ni sesypete jakoby jste snad chtěli světu ukázat,že jste jen šovinistická prasátka....
Hanba,naprosto ohyzdné a nechutné....

http://www.kurtizany.net/wp/wp-content/ ... rocile.pdf

Mazlinko,jestli tě ti troglodyti budou ubližovat,rád tě ochráním...klidně i několikrát za sebou...
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron