WT ODHALENI :-)

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Dong_wu » úte 04. říj, 2005 7:06

Olivera: Znamena to, ze stoji na spicce, protoze jinak by tu haxnu nezvedl tak vysoko???

P.S. omlouvam se za neznalost - WT neni muj obor, jen me to zaujalo.......
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod pavela » úte 04. říj, 2005 7:16

Hanzi píše:jasný, že ne. Každý kop je na celé noze, všichni víme, že čím menší stojná plocha, tím menší stabilita. Pan LT má zvláštní propagační metody, ať už na foto, či na seminářích. Vím ale, že je fakt dobrý. Mimo to, líbí se vám číňani ve filmech? myslím tím Hongkong produkce.

Je dobrý co?
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Anonymní » úte 04. říj, 2005 7:50

to je prdel, kolik emocí vzbudí silně amatérská fotka, LT promine, ale je to tak ;-) BTW, mám pocit, že tenhle "kop" by byl na prd i kdyby byla celá noha na zemi..
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Hark » úte 04. říj, 2005 11:23

Vsak je videt jak se tomu na fotce vsichni tlemi :) Mne ta fotka dobre pobavila, takze IMHO splnila svuj ucel :-)
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod pavela » stř 05. říj, 2005 2:53

Hark píše:Vsak je videt jak se tomu na fotce vsichni tlemi :) Mne ta fotka dobre pobavila, takze IMHO splnila svuj ucel :-)
Pokud je to sranda, a že asi je, tak OK, horší by bylo, kdyby to bylo třeba z propagačního letáku a prezentováno jako jediné, nejlepší a nejoriginálnější patentované Wing Tsun :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Anonymní » stř 05. říj, 2005 12:57

zdravim vsetkych, ja osobne sa venujem WT, ktoreho hlavnym predstavitelom je Leung Ting. Priznam sa, ze akcia na obrazku sa mi velmi nepaci, no na seminari Leunga Tinga som nikdy nebol a preto nemam pravo ho kritizovat. Na zaklade obrazka hanit cely styl, no neviem, podla mna to nie je spravne.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 05. říj, 2005 14:18

Anonymní: Seš na vomylu, celej styl tu nikdo nehaněl. To bych se musel dost překouknout... Tys to tu někde čet?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

dfd

Příspěvekod Anonymní » stř 05. říj, 2005 14:28

Styl jako takovej je hodně hustej-hodně dobrej.Nekompromisní a pokud je tradiční tak zahrnuje úplně všechny aspekty Čínských bojových umění.Ale přesně-záleží na tom kdo ho předává a jak ho předává... :wink: :wink: :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

dotaz

Příspěvekod Anonymní » sob 05. lis, 2005 15:30

je jasne ze ta fotka je urcenak pobaveniu(jak akterov tak divakov :D ).
Na druhej strane mylsim ze tu stabilitu by mohol mat pokial sa opiera o tu ruku ktorou sekol.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

ze špičky... !!!

Příspěvekod Anonymní » sob 05. lis, 2005 17:16

Hanzi píše:jasný, že ne. Každý kop je na celé noze, všichni víme, že čím menší stojná plocha, tím menší stabilita. Pan LT má zvláštní propagační metody, ať už na foto, či na seminářích. Vím ale, že je fakt dobrý. Mimo to, líbí se vám číňani ve filmech? myslím tím Hongkong produkce.


... :roll: ... v Muay Thai vetsina skol kope ze spicek a nikdo nema zadny problem se stabilitou ani tvrdosti kopu, naopak spis to ulevuje kolenim vazum ze nejsou pri obloukovych kopech tak namahany jako kdyz se stoji na cele plose... to same jsem pozoroval napr. u Tae kwon do... takze asi nic moc argument... ale pan Ping Pong se nám take moc libi :lol: :lol: :lol: jednou ranou 7 zabil !!! Petr Macháček
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

asa

Příspěvekod Anonymní » sob 05. lis, 2005 19:49

for KhruHanuman---dost dobrej komentář. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Je pravda že by ho zbil jak psa chlapík co cvičí 5-6let box.Ale vypadá to dobře...Kimonka,bojovný pohled-nebo spíš "reklamní grimasa" :lol: :lol: :lol: :D 8O
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

sds

Příspěvekod Anonymní » sob 05. lis, 2005 20:02

Jak by řekl Sifu Hušek-na fotce předvádí hovadiny-takže nic neumí... :idea: :idea: :idea:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

sds

Příspěvekod Anonymní » sob 05. lis, 2005 20:12

Teď je třeba se zamyslet ale nad tim jestli ten kdo předvádí na fotkách hovadiny opravdu nic neumí..... :?: :D :D :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

sds

Příspěvekod Anonymní » sob 05. lis, 2005 20:13

Do prdele už je tady zase ta schizofrenie :lol: :oops: :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: ze špičky... !!!

Příspěvekod Anonymní » sob 05. lis, 2005 20:42

khruHanuman píše:
Hanzi píše:.


... :roll: ... v Muay Thai vetsina skol kope ze spicek a nikdo nema zadny problem se stabilitou ani tvrdosti kopu, naopak spis to ulevuje kolenim vazum ze nejsou pri obloukovych kopech tak namahany jako kdyz se stoji na cele plose... to same jsem pozoroval napr. u Tae kwon do... takze asi nic moc argument...Petr Macháček


S tím, že nemáte problém s stabilitou a silou kopu bych tak úplně nesouhlasil. Když chceš do něčeho silně zatlačit (předat max. energii), taky plně využíváš chodidlo a nestojíš na špičce, protože potřebuješ silnou oporu.
Ono je to kapku složitější. Když kopeš obloukový kop tak se samozřejmě točíš na špičce, ale v okamžiku kontaktu potřebuješ silnou oporu, protože všude platí zákon akce a reakce. V okamžiku kontaktu ty působíš určitou silou do soupeře a stejná se ti vrací. Pokud on bude stát pevně a ty ne, tak se nepodaří předat všechnu svou energii do soupeře.
Takže, když to řeknu jinak, rozhodně máte silné kopy, ale pokud budete stát plně na chodidle tak je můžete mít ještě silnější.
Pak je tu otázka ekonomiky pohybu. Když stojíž na špičce, tak máš neustále v napětí svalstvo na stojné noze (lýtko, atd.). Což znamená větší spotřebu energie> rychlejší únava>ztráta dynamiky>ztráta účinnosti kopu atd.
To by vás taky mohlo zajímat z hlediska toho jak musíte v ringu šlapat, pak každá možnost jak ušetřit energii se hodí ne?
No a taky vám navíc kryjí záda pravidla. Zrovna nedávno jsem sledoval na Eurosportu záznam z Vídně. Jeden borec kopl obloukový kop tak nešťastně, že sám bez pomoci soupeře spadnul. Rozhočí přerušil zápas, počkal až se borec zdvihne ze země a pak pokračovalo. Asi jinak by se asi vás kopalo, kdyby se zápasy nepřerušovaly a ten druhý mohl toho na zemi volně zpracovat.

RBR
PS: možná máš jiné zkušenosti, napiš, klidně se nechám poučit
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: ze špičky... !!!

Příspěvekod Anonymní » sob 05. lis, 2005 20:44

khruHanuman píše:
Hanzi píše:.


... :roll: ... v Muay Thai vetsina skol kope ze spicek a nikdo nema zadny problem se stabilitou ani tvrdosti kopu, naopak spis to ulevuje kolenim vazum ze nejsou pri obloukovych kopech tak namahany jako kdyz se stoji na cele plose... to same jsem pozoroval napr. u Tae kwon do... takze asi nic moc argument...Petr Macháček


S tím, že nemáte problém s stabilitou a silou kopu bych tak úplně nesouhlasil. Když chceš do něčeho silně zatlačit (předat max. energii), taky plně využíváš chodidlo a nestojíš na špičce, protože potřebuješ silnou oporu.
Ono je to kapku složitější. Když kopeš obloukový kop tak se samozřejmě točíš na špičce, ale v okamžiku kontaktu potřebuješ silnou oporu, protože všude platí zákon akce a reakce. V okamžiku kontaktu ty působíš určitou silou do soupeře a stejná se ti vrací. Pokud on bude stát pevně a ty ne, tak se nepodaří předat všechnu svou energii do soupeře.
Takže, když to řeknu jinak, rozhodně máte silné kopy, ale pokud budete stát plně na chodidle tak je můžete mít ještě silnější.
Pak je tu otázka ekonomiky pohybu. Když stojíž na špičce, tak máš neustále v napětí svalstvo na stojné noze (lýtko, atd.). Což znamená větší spotřebu energie> rychlejší únava>ztráta dynamiky>ztráta účinnosti kopu atd.
To by vás taky mohlo zajímat z hlediska toho jak musíte v ringu šlapat, pak každá možnost jak ušetřit energii se hodí ne?
No a taky vám navíc kryjí záda pravidla. Zrovna nedávno jsem sledoval na Eurosportu záznam z Vídně. Jeden borec kopl obloukový kop tak nešťastně, že sám bez pomoci soupeře spadnul. Rozhočí přerušil zápas, počkal až se borec zdvihne ze zěmě a pak pokračovalo. Asi jinak by se asi vás kopalo, kdyby se zápasy nepřerušovaly a ten druhý mohl toho na zemi volně zpracovat.

RBR
PS: možná máš jiné zkušenosti, napiš, klidně se nechám poučit
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

stojna noha

Příspěvekod Panda » sob 05. lis, 2005 21:26

No já ani zdaleka nejsem taková kapacita, ale pokud kop využívá setrvačnosti celého těla tak je jedno jestli stojíš na špičce (roundkick) nebo na ničem (ve výskoku), pokud naopak jeho síla jde hlavně ze svalů, tak je důležité mít stabilní oporu, nejlíp na celé noze, což je připad většiny trčených-přímých kopů...takže jako dycky záleží na okolnostech, ale proste jde o to abys po kopu nespadl a maximalně predal energii, a kdyz to funguje tak stuj treba na hlavě (i to jsem viděl dělat--v Capoeře:)
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Re: ze špičky... !!!

Příspěvekod pavela » ned 06. lis, 2005 3:01

khruHanuman píše:
Hanzi píše:jasný, že ne. Každý kop je na celé noze, všichni víme, že čím menší stojná plocha, tím menší stabilita. Pan LT má zvláštní propagační metody, ať už na foto, či na seminářích. Vím ale, že je fakt dobrý. Mimo to, líbí se vám číňani ve filmech? myslím tím Hongkong produkce.


... :roll: ... v Muay Thai vetsina skol kope ze spicek a nikdo nema zadny problem se stabilitou ani tvrdosti kopu, naopak spis to ulevuje kolenim vazum ze nejsou pri obloukovych kopech tak namahany jako kdyz se stoji na cele plose... to same jsem pozoroval napr. u Tae kwon do... takze asi nic moc argument... ale pan Ping Pong se nám take moc libi :lol: :lol: :lol: jednou ranou 7 zabil !!! Petr Macháček

Při vší úctě pane Macháček, není právě tohle důvod proč čínští bojovníci kungfu v ringu tak zametají s thajskými boxery(myslím tím že je neustále házejí na zem při jakémkoliv pokusu o kop?) Zjevné chyby v bojovém umění jsou od toho aby se opravovaly.Zdravím, Pavela
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Re: ze špičky... !!!

Příspěvekod Anonymní » stř 09. lis, 2005 1:25

pavela píše:
khruHanuman píše:
Hanzi píše:jasný, že ne. Každý kop je na celé noze, všichni víme, že čím menší stojná plocha, tím menší stabilita. Pan LT má zvláštní propagační metody, ať už na foto, či na seminářích. Vím ale, že je fakt dobrý. Mimo to, líbí se vám číňani ve filmech? myslím tím Hongkong produkce.


... :roll: ... v Muay Thai vetsina skol kope ze spicek a nikdo nema zadny problem se stabilitou ani tvrdosti kopu, naopak spis to ulevuje kolenim vazum ze nejsou pri obloukovych kopech tak namahany jako kdyz se stoji na cele plose... to same jsem pozoroval napr. u Tae kwon do... takze asi nic moc argument... ale pan Ping Pong se nám take moc libi :lol: :lol: :lol: jednou ranou 7 zabil !!! Petr Macháček

Při vší úctě pane Macháček, není právě tohle důvod proč čínští bojovníci kungfu v ringu tak zametají s thajskými boxery(myslím tím že je neustále házejí na zem při jakémkoliv pokusu o kop?) Zjevné chyby v bojovém umění jsou od toho aby se opravovaly.Zdravím, Pavela


:oops: Ahoj Pavelo, snad ti muzu tykat, ty me v klidu, nehraju si v 38 letech na vykani s nikym. :D
Turnaju Sanda vs. muay thai a muay thai vs. ... mam asi tak 100GB mozna to neni mnoho pro nekoho kdo jen sosa, ja jsem 12 hodin denne v gymu tak pro mne to je vesmirne cislo... a rozhodne to na mne nedela dojem ze by čínští bojovníci kungfu v ringu tak zametají s thajskými boxery(myslím tím že je neustále házejí na zem při jakémkoliv pokusu o kop?) asi mam jine turnaje :lol: ale proste je to tak jak pise Masta ze kdyz se bojuje v thajsku dle pravidel MT tak vic vitezi thajci a v Cine Cinani, protoze Sanda ma vetsi repertoar hodu a strhu nez MT... diky pravidlum. V tom souhlasim ale to neresi odpoved na polozenou otazku
ze špičky... !!!??? prave jsem dokoukal par turnaju a nezavisle mysleno thajci maji v obloukovych kopech vetsi razanci ackoliv kopou ze spicek, cinani maji tvrdy bocni kop ale K.O. jsem z nej nevidel...
Nehlede na to ze MT se cele veky trenuje na Lapach, pytlich a kazdy vikend se naplno zapasi kdezto o sanda/shou/.. slycham az poslednich par let :oops: :twisted: Ahoj v miru Petr Machacek
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pavela » stř 09. lis, 2005 3:29

Tak tedy Petře tykám, škoda, že jsme si na to nemohli dát panáka :lol: snad bude příležitost. Já jsem sehnal konečně jeden záznam Thai vs Kung a je to nějaký čínský odvetný turnaj v Thajsku,kterýmu předcházela těžká čínská prohra(Číňani dle reportéra naprosto netušili, co to je MT takže dostali na kokos), dlouho se mi nepovedlo to dát na net, snad jsem konečně našel adresu, až bude uploadnuto, dám odkaz sem.(ty turnaje se špatně sháněji, protože to většinou běží v přímym přenose v TV a já nemám video, pouze DVD) Shodou okolností, když si neviděl čínský KO , to končí zrovna dost ohavnym KO z kopu, nevim jak ten Thajec dopadl, asi mu dobře nebylo :? . O to ale nejde,někdy zvítězí Thajec, někdy číňan, podle toho, kdo je lepší. Právě na tomhle turnaji, tuším, že u druhího zápasu je vidět, že Thajec má silný kopy ale číňan mu je vychytrale likviduje právě házením na zem, mrkni na to, práskne s nim asi 15x o zem. Myslim si, že je to právě tím, že díky kopání ze špičky nemají ti kluci Thajský dobrou stabilitu, protože "zakořenění" neboli pata nesmí opustit zem je jedna ze základních věcí ve Wušu. No jasně, že jsi neslyšel o Sanda, to asi nikdo, protože to je poměrně nová disciplína :lol: :lol: :lol: , wušu převedený do ringu a svázaný pravidlama, rukavicema atd. Nevim jestli bouchaji ti hoši do pytle a lap ale spárujou opravdu hodně, tréning jsem viděl. Zároveň jsou ale machři i na ty proklínanný a často nepochopený sestavy. Číňani ty pravidla sanda vytvořili právě pro sportovní klání(a taky pro byznys samozřejmě, tychle zápasy jsou dobrej kšeft), kdyby se ty turnaje dělali jako dřív bez pravidel,rukavic atd.. asi by měli bojovníci kungfu dost vysokou úmrtnost :lol: (taky výraz sanda a sanšou v čínštině se dřív používal prostě pro volný sparring,jakožto nejvyšší forma bez formy, a sestavy ve dvou,ve všech stylech to až teď se to ustanovilo jako sportovní disciplína) A já myslim, že je tomu dobře, protože je lepší si poměřit sílu v ringu, než se přizabít :lol: Takže já doufám, že to už bude dnesa uploadnutý tak se na to mrkni, ten záznam jsou prej nejnej Thajci(třeba tam někoho poznáš) a nejnej Kungfisti, pravidla nevim, ale zdá se mi, že prostě umožnili vše,co se může v Thaiboxu i v Sanda. mělo by to být tady http://www2.tok2.com/home/pavela/kungfu_thaibox.htm Tak čau a doufám, že se taky někdy potkáme, až zase zavítám do rodných luhů a hájů. Pavela
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků