Trenink pro začátečníka, odolnost atd.

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod luen » pát 20. čer, 2008 22:15

Trian píše:4 luen:

Reagoval som na khoocovu mierne uštipačnú poznámku ku mma. Ale každý máme nejaký názor.
S tým schovávaním sa za BU úplne súhlasím. Polovica klubov, ktoré trénujú BU trénujú vlastne len elegantnú pohybovú aktivitu, ktorá sa síce na BU podobá, ale vlastne ním nie je.
Preto som sa aj dal na kontaktnejší spôsob tréningu, ktorý krav-maga určite poskytuje :lol:
Z duše neznášam obviňujúce pohľady niektorých kamarátov, ktorý ma považujú za agresívneho bitkára len preto, že vnímam bojové umenie ako BOJOVÉ umenie, nie len ako šport.
A pritom som kľudný ako ľalia :lol: :lol: :lol:


To sis spatne vylozil co khooca napsal, cvici u nas a vim, ze to tak nemyslel ... tedy rozhodne do nikoho neryl ... byla to reakce na to, ze kung fu neni, nebo nemuze byt BS :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod Trian » sob 21. čer, 2008 1:39

4 Franz:

Čudoval by si sa, koľko ľudí neberie BU ako BU. Napr. v kung-fu sú súťažné zostavy a drvivú väčšinu ľudí, ktorý to cvičia zaujíma najmä perfektné prevedenie zostavy, nie využitie jednotlivých prvkov v boji. Ale to je dané a z časti podmienené hlavne tým, že sú u nás na Slovensku zatiaľ len súťaže v zostavách.

Zobral som tu khoocovu poznámku zo zlého konca a aj som sa zle vyjadril. Nemal som na mysli, že podrýva, len som reagoval na text.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Franz » sob 21. čer, 2008 8:11

4 Trian:

No při prohlížení stránek kung fu škol, jsem koukal do sekce fotogalerie a tam byly fotky z různých turnaju, ale nikde sem neviděl, třeba dva proti sobě v ringu stojících s chráničema na sobě... neustále jednom sestavy a ukázky a to mě jako celkem zaskočilo... když jsem dělal aikido, tak jsme měli turnaj, sice jen ti co jsme chodili do toho oddílu, ale měli...

Mě jde o to, naučit se tomu, umět to využít v boji a byla by toho ještě spousta, k čemu by to bylo dobré...:wink:
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod migli » sob 21. čer, 2008 8:50

Franz:

to, jestli je skola dobra nebo ne, nezjistis z internetovych stranek :roll:, natoz z galerie. Kolik cinskych ucitelu ma asi sve stranky, a stejne za nimi lide jezdi pres pul sveta... :idea:

Kdyz chces zacit chodit az druhou pulku prazdnin, tak tu prvni vyuzij k tomu, ze se podivas do vsech dostupnych klubu BU/BS ve tvem okoli, pokecas s trenerem a tam se dozvis vsechno co potrebujes. Pak si vyberes bez problemu :wink:, tedy pokud nebudes jako nekteri chtit chodit do vsech :lol:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Franz » sob 21. čer, 2008 8:53

migli píše:Franz:

to, jestli je skola dobra nebo ne, nezjistis z internetovych stranek :roll:, natoz z galerie. Kolik cinskych ucitelu ma asi sve stranky, a stejne za nimi lide jezdi pres pul sveta... :idea:

Kdyz chces zacit chodit az druhou pulku prazdnin, tak tu prvni vyuzij k tomu, ze se podivas do vsech dostupnych klubu BU/BS ve tvem okoli, pokecas s trenerem a tam se dozvis vsechno co potrebujes. Pak si vyberes bez problemu :wink:, tedy pokud nebudes jako nekteri chtit chodit do vsech :lol:


já ale nic neříkal o tom, že ty školy jsou špatný... ja jen napsal, že mě to zaskočilo...
Nejbližší škola kung fu v mém okolí je vzdálená cca 40km tam se chystám...
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod rexob » sob 21. čer, 2008 10:56

Franz píše:
migli píše:Franz:
Nejbližší škola kung fu v mém okolí je vzdálená cca 40km tam se chystám...


A co box, kick-thaibox, freefight, karate kyokushin? Vsechny tyhle plnokontaktni styly doporucuji, kdyz chces naky ty 2 borce v ringu ,-)
rexob
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: čtv 21. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Franz » sob 21. čer, 2008 11:21

rexob píše:
Franz píše:
migli píše:Franz:
Nejbližší škola kung fu v mém okolí je vzdálená cca 40km tam se chystám...


A co box, kick-thaibox, freefight, karate kyokushin? Vsechny tyhle plnokontaktni styly doporucuji, kdyz chces naky ty 2 borce v ringu ,-)


:D to ne, karate sem dělal, tamty neznám :oops: :D thaibox už mi nabízel kámoš, to ne, to mi přijde takový prostě netechnický furt jenom box box jako tak je jasný, že by to bylo dobrý, když by se člověk ubránil, ale myslím, že nic mi nemůže dát tolik jako kung fu, podle mě mi může dát i víc než jen naučit se obraně :) nic ve zlym, já mam jasno :)
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Trian » sob 21. čer, 2008 14:03

Nemožno tvrdiť, že v boxe a thaiboxe nie je technika... Ale chápem ako si to myslel. Kung-fu je pohybovo značne náročnejšie, najmä kôli čiastočne gymnastickej povahe niektorých pohybov, alebo kopov (podobne ako v taekwonde). Pokiaľ zostavu cvičí majster, môže vyzerať fantasticky, až úchvatne, kým box je vždy box (ale to sme už my európania :D ). Niekomu sa naopak nepáči "tancovanie" (zostavy) ázijských BU.

K tým fotkám na internetových stránkach: možno som skeptik, ale reagujem na základe vlastných skúseností.
NIKDY neodhaduj školu podľa fotogalérií, alebo videí. Často sú to zostrihy a strojené postoje - najmä tie súboje. Chalani sa pol hodiny štelujú, kým nájdu "akčnú" polohu a potom ich niekto tretí odfotí. Najlepšie je zájsť si osobne na tréning, ja to tiež tak robím. Rozhovor s trénerom ti dá 100x viac ako browsovanie na internete.
Ty máš už ale vybraté, tak najmä veľa zdaru. Ku kung-fu odporúčam netrénovať ani tak fyzičku (tú ti geometricky zlepšia samotné tréningy), ale najmä strečing (uľahčí ti to svičenie, predídeš zraneniam...).
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Jamamba » sob 21. čer, 2008 20:00

Ahoj,

nez zacnes,tak se poradne podivej, jak vypada jejich trenink. Problem gong fu skol je ten, ze laik tezko rozpozna jejich kvalitu. Zatímco u boxu a thai svedci o kvalite trenera vetsinou uspesnost jeho sverencu pri zapasech, v gong fu je to tezsi a uprimne 80% toho, co se tu nabizi nestoji ani za vylizpr..., tak bud opatrnej. Tvuj volnej cas ma takovou hodnotu, ze je urcite skoda ho ztracet nejakejma sr...., ktery povedou jen k tomu, ze zanevres na cinsky BU definitivne.
Jak se tam bude moc povidat a filosofovat, tak honem rychle utikej mozna uz nez tam pujdes dej nekomu, kdo ma nejke zkusenosti, sanci ti poradit.

Hodne zdaru.
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod Franz » sob 21. čer, 2008 21:45

4 Trian: mám vybráno, je to škola kde je sifu Pavell Macek, a chtěl bych se tomu věnovat tak často jak to jen půjde, já alespon každej den tranovat kung fu, cvičím jenom pro kung fu a myšlenkama sem jen u kung fu už ted to je půl roku no :) a na kung fu jsou prý potřeba strašně silný nohy hlavně...

ty fotky, eště jednou říkám, že jsem to nijak nehodnotil, jen jsem byl trochu překvapenej, ale co jsem se dočetl, tak je tam i možnost turnajů s jinýma školama... ale díky :wink:

4Jamamba:
díky, jak jsem psal Trianovi tak už mám vybrano, a myslím si, že je to dobrá škola... :wink: ale každou radu přijmu
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Jamamba » sob 21. čer, 2008 22:10

O.K. jen koukam, kde to ten Pavel Macek Sifu ma vsude skoly, jestli tedy bydlis, tak jak mas uvedeno,tak to namas 40km ani do Prahy ani k Honzovi do Hradce.
Tak uzivej seminar se SiGungem Lam Chun Singem.
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod Franz » sob 21. čer, 2008 22:28

Jamamba píše:O.K. jen koukam, kde to ten Pavel Macek Sifu ma vsude skoly, jestli tedy bydlis, tak jak mas uvedeno,tak to namas 40km ani do Prahy ani k Honzovi do Hradce.
Tak uzivej seminar se SiGungem Lam Chun Singem.


nn :lol: to nemam pravý bydliště, tady totiž byla nedávno debata o záclonách jinak sem z náchoda to je u HK :)
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Jamamba » sob 21. čer, 2008 22:35

A vis ze to skutecne existuje?
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod Franz » ned 22. čer, 2008 8:09

Jamamba píše:A vis ze to skutecne existuje?


myslíš ta pobočka????? jo
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Trian » ned 22. čer, 2008 14:53

Prvé hodiny na kung-fu boli pre moje nohy peklo - preto vrelo odporúčam ten strečing a beh.
Pokiaľ je to len pobočka školy, daj si pozor, aby vás netrénovali nejaký amatéri namiesto serióznych trénerov, ktorý už s kung-fu majú niekoľko ročné skúsenosti.
Už som sa stretol s tým, že sa niektoré školy skrývajú pod ochranné krídla silnejších organizácií, ktoré o ich existencii nič nevedia :evil:
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Franz » ned 22. čer, 2008 19:42

Trian píše:Prvé hodiny na kung-fu boli pre moje nohy peklo - preto vrelo odporúčam ten strečing a beh.
Pokiaľ je to len pobočka školy, daj si pozor, aby vás netrénovali nejaký amatéri namiesto serióznych trénerov, ktorý už s kung-fu majú niekoľko ročné skúsenosti.
Už som sa stretol s tým, že sa niektoré školy skrývajú pod ochranné krídla silnejších organizácií, ktoré o ich existencii nič nevedia :evil:


nestraš... :) ale tak nemyslím si že by to byli amateří...
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Tweety » pon 23. čer, 2008 15:18

Trian píše:Prvé hodiny na kung-fu boli pre moje nohy peklo - preto vrelo odporúčam ten strečing a beh.
Pokiaľ je to len pobočka školy, daj si pozor, aby vás netrénovali nejaký amatéri namiesto serióznych trénerov, ktorý už s kung-fu majú niekoľko ročné skúsenosti.
Už som sa stretol s tým, že sa niektoré školy skrývajú pod ochranné krídla silnejších organizácií, ktoré o ich existencii nič nevedia :evil:


tak škola sifu Pavla Macka není amatérská, takže Franz, doporučuju
si zajet přímo do Prahy a podívat se :)
www.hungga.org
Tweety
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 03. čer, 2008 23:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ponocnej » pon 23. čer, 2008 16:02

sice sem videl telocvicnu pavla macka jen jednou na oslavach cinskeho noveho roku ale rekl bych ze je to dobra volba pokud chce clovek cvicit kung fu :)
Ponocnej
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 88
Registrován: pon 26. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Franz » pon 23. čer, 2008 16:18

tak do prahy to je celkem štreka cca 200km, ale jednou se tam vypravím no... akorát zas**** čas, tenhle tejden nemůžu a první měsíc o prázdninách makám, takže to využijuz tohle k posilování eště nohy atd :wink:
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod daitenshi » stř 25. čer, 2008 17:30

Ahoj Trian, kde chodíš na kung fu?
daitenshi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 03. kvě, 2008 23:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron