Turneber

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Re: Turneber

Příspěvekod Anonymní » čtv 08. črc, 2004 23:02

chonglee píše:

kdo ti nabízel místo instruktora turnebr nebo hladík?konečně dlouhá léta jsi nebyl jinej...


Turneber. Rozved v cem jsem nebyl jinej.
yw
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod chonglee » pát 09. črc, 2004 19:14

pokud jsi autorem toho mohutného výkopu z úvodní strany Warrioru z té doby,tak nemusím nic rozvádět.pokud ne tak beru zpět.
chonglee
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 30. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod pm » pát 09. črc, 2004 20:10

chonglee: souvislost mi zcela unika
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Anonymní » pát 09. črc, 2004 21:22

chonglee píše:pokud jsi autorem toho mohutného výkopu z úvodní strany Warrioru z té doby,tak nemusím nic rozvádět.pokud ne tak beru zpět.


Zdar,
autorem jsem - popis mi cokoliv spatneho, srovnatelneho s Hladikem a Turnebrem v cem jsem nebyl jiny. Co mas proti bocnimu kopu ? Co je spatneho na tehle konretni fotografii z Warrioru? Rad bych te poprosil o to abys to rozvedl. Nemam rad tluchuby, anonymni hrdiny na internetovych forech apod. - napis primo o co ti jde a je to !
YiWan
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 09. črc, 2004 21:25

chonglee píše:pokud jsi autorem toho mohutného výkopu z úvodní strany Warrioru z té doby,tak nemusím nic rozvádět.pokud ne tak beru zpět.


PS - tyden nebudu na siti...Takze asi nebudu vcas a pohotove reagovat (otazka je , jestli mi to vubec bude stat zato i pozdeji)...
yw
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod chonglee » pát 09. črc, 2004 21:30

podvodník? chce rozbít hubu podvodníkovi?za to,že oba prodávají vlasně totéž?
ten warrior jen pro identifikaci, aby nedošlo k omylu
chonglee
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 30. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » pát 09. črc, 2004 21:33

chonglee píše:podvodník? chce rozbít hubu podvodníkovi?za to,že oba prodávají vlasně totéž?
ten warrior jen pro identifikaci, aby nedošlo k omylu


Chongli,
napis prosim uz konkretne v "cem jsem nebyl jiny" ! Zatim jen tlachas. Umis psat primo ? Konkretne? Zvladnes to ?
yw
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod chonglee » sob 10. črc, 2004 13:01

tlacham tlacham zrovna jako ty,v těch tvejch reklamních článkách co sem píšeš.
chonglee
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 30. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod pm » ned 11. črc, 2004 9:54

chonglee: jeste neco tak uzasne "konkretniho", "vecneho" jako Tvoje posledni prispevky, anonymni hrdino?
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod chonglee » úte 13. črc, 2004 21:30

pro pm díky sjel sem si tvoje příspěvky taky moc hezký.a tvoje méno a číslo baráku jsem tam taky nenašel...
chonglee
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 30. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod pm » úte 13. črc, 2004 21:39

Pavel Macek, Korunni 109, tel. cislo 777 676 386, stale anonymni hrdino.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Anonymní » stř 14. črc, 2004 9:13

chonglee píše:podvodník? chce rozbít hubu podvodníkovi?za to,že oba prodávají vlasně totéž?
ten warrior jen pro identifikaci, aby nedošlo k omylu

Vysvětlím rozdíl mezi Hladíkem, Turneberem a Ivanem Rzounkem. Začněme popořadě :
HLADÍK - přečetl si jednu anglicky psanou kníhu o Kung Fu a absolvoval seminář v Rakousku. Poté se stal renomovaným mistrem a otevřel si svoji Akademii. Od té doby jen samá pozitiva :
- desítky vychovaných instruktorů a mistrů
- prosperující akademie
- mezinárodní turnaje
- skvělé renomé nejen na domácí scéně

TURNEBER - byl "vychytralejší". Poté co mu nešlo karate a judo přečetl vícero knih o Tai Ti a po šesti týdnech tréninku v roce 1989 odjel do ČLR kde získal certifikát trenéra několika stylů Wushu, zvláště pak trenéra Tai Ti :lol: :lol: :lol: . V roce 1992 se do ČLR vrátil a strávil zde tři měsíce cvičením 8O 8O 8O (obdivuhodné). Zpátky domů se opět nevracel s prázdou. Přivezl si certifikát mezinárodního rozhodčího Tai Ti. Jako zdroj informací zde uvádím časopis BUDO 11/95. Od té doby jen samá pozitiva :
- prosperijící škola
- skvělí závodníci
- státní patent na Tai Ti
- ZÁVRATNÉ dotace od státu na propagaci nevím čeho
- trefný korpus delikty v podobě své videokazety, kde se sám usvědčuje ze svého neumění atd...

Ivan RZOUNEK - poté co v osmdesátých letech začal s WT, cvičil jej denodenně. V devadesátých letech v tomto snažení pokračoval. Pravidelně jezdí do Číny za svým učitelem. To co se naučí v nezměněné podobě a bez "vylepšení" předává svým studentům. I v novém století se situace nemění a pan RZOUNEK trpělivě studuje a učí, dále navštěvuje svého učitele. Své učitele si nevymýšlý. Studenty ani státní rozpočet neokrádá . K lidem podobného smýšlení přistupuje s úctou a té učí i své studenty.
Za toto všechno si pana Ivana RZOUNKA vážím a osobně se mi dotýkají nepodložené invektivy proti jeho osobě. Jestli tedy nehodláš odpovědět tomu, koho zde napadáš, odpověz tady aspoň mě a objasni už konečně příčinu svých slovních výpadů.

Mé jméno je Petr DOSTÁL a můj telefon je 603 99 21 08
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pm » stř 14. črc, 2004 12:41

ad vyse: tak pod to se bez vahani podepisu, bravo - vecne, strucne, pravdive!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod PrayingMantis » stř 14. črc, 2004 12:50

Dosti píše:
chonglee píše:podvodník? chce rozbít hubu podvodníkovi?za to,že oba prodávají vlasně totéž?
ten warrior jen pro identifikaci, aby nedošlo k omylu

Vysvětlím rozdíl mezi Hladíkem, Turneberem a Ivanem Rzounkem. Začněme popořadě :
HLADÍK - přečetl si jednu anglicky psanou kníhu o Kung Fu a absolvoval seminář v Rakousku. Poté se stal renomovaným mistrem a otevřel si svoji Akademii. Od té doby jen samá pozitiva :
- desítky vychovaných instruktorů a mistrů
- prosperující akademie
- mezinárodní turnaje
- skvělé renomé nejen na domácí scéně

TURNEBER - byl "vychytralejší". Poté co mu nešlo karate a judo přečetl vícero knih o Tai Ti a po šesti týdnech tréninku v roce 1989 odjel do ČLR kde získal certifikát trenéra několika stylů Wushu, zvláště pak trenéra Tai Ti :lol: :lol: :lol: . V roce 1992 se do ČLR vrátil a strávil zde tři měsíce cvičením 8O 8O 8O (obdivuhodné). Zpátky domů se opět nevracel s prázdou. Přivezl si certifikát mezinárodního rozhodčího Tai Ti. Jako zdroj informací zde uvádím časopis BUDO 11/95. Od té doby jen samá pozitiva :
- prosperijící škola
- skvělí závodníci
- státní patent na Tai Ti
- ZÁVRATNÉ dotace od státu na propagaci nevím čeho
- trefný korpus delikty v podobě své videokazety, kde se sám usvědčuje ze svého neumění atd...

Ivan RZOUNEK - poté co v osmdesátých letech začal s WT, cvičil jej denodenně. V devadesátých letech v tomto snažení pokračoval. Pravidelně jezdí do Číny za svým učitelem. To co se naučí v nezměněné podobě a bez "vylepšení" předává svým studentům. I v novém století se situace nemění a pan RZOUNEK trpělivě studuje a učí, dále navštěvuje svého učitele. Své učitele si nevymýšlý. Studenty ani státní rozpočet neokrádá . K lidem podobného smýšlení přistupuje s úctou a té učí i své studenty.
Za toto všechno si pana Ivana RZOUNKA vážím a osobně se mi dotýkají nepodložené invektivy proti jeho osobě. Jestli tedy nehodláš odpovědět tomu, koho zde napadáš, odpověz tady aspoň mě a objasni už konečně příčinu svých slovních výpadů.

Mé jméno je Petr DOSTÁL a můj telefon je 603 99 21 08


Sakra, to je mi nějaký povědomý! :lol: Kde ses naučil tak skvěle psát?
PrayingMantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 111
Registrován: ned 01. čer, 2003 23:00
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvekod Anonymní » pon 19. črc, 2004 12:56

Slyšeli ste o tom že Turnebr vstupuje do K1
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 19. črc, 2004 13:23

Anonymní píše:Slyšeli ste o tom že Turnebr vstupuje do K1


konecne :lol: , konecne nahrada za Hakima :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 20. črc, 2004 6:29

Ne ne . Hakima nahradí Jandová. Turnébr je prej náhrada za tysona, kterej se nakonec zalek. Turnebr je prej podobnej typ a má stejně smrdící háky
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Zora u shi fi Zhai Hua

Příspěvekod Anonymní » pát 06. srp, 2004 14:03

wushi píše:osobne Z.Jandovú nepoznám, no z článkov som mal ten dojem, že sa pôvodne taiji učila u shifu Zhai Hua, čo je na tom pravdy?

Ano je to pravda, ale pak snad odjela na dovolenou do ITALIE a tam si nasla noveho mistra. U shi fu Zhai Hua se ucila cca tri mesice.
prodavam jak jsme koupil
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod KungPao » pát 06. srp, 2004 15:25

...
Naposledy upravil KungPao dne pon 24. led, 2005 0:55, celkově upraveno 1
KungPao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte 16. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » ned 08. srp, 2004 18:07

Ještě chvíli nebudu potřebovat plastické operace

(interview se Zorou Jandovou z Lidových novin)

Zora Jandová o tom, jak konečně našla to, co tak dlouho hledala Cvičení tchaj-ťi se herečka věnuje osm let, od svých sedmatřiceti. Od začátečnice se propracovala až k účasti na mistrovstvích světa. Na MS v Itálii v roce 2001 skončila sedmá a byla nejlepší mezi Evropankami. Poslední čtyři roky vede vlastní kursy.

Proč Evropané stále více nacházejí zalíbení v asijských stylech cvičení? Jak tomu s přístupem k tchaj-ťi bylo u vás?

Před osmi lety jsem natáčela seriál o různých cvičeních pro ČT. Musela jsem se jednotlivé disciplíny naučit a pak je předvést. Doslova jsem propadla právě tchaj-ťi. Předtím jsem vystřídala tenis, softbal, automobilové závody, aerobní disciplíny, ale nic mě tak nenadchlo. Jsem ale stále máma od dvou dětí, dělám profesi, kterou dělám, a musím mezi cvičením a tímto stále udržovat rovnováhu.

Je váš učitel také tak tvrdý, jak známe z filmů?

Cvičení není vždy idylické. Kolikrát jsem na sebe pěkně naštvaná a soptím. Honza (Jan Turneber) není člověk, který často chválí. Potřebuji ale kolem sebe mít lidi, kteří říkají i nepříjemné věci. Tchaj-ťi dělám i z toho důvodu, že v mnoha směrech jsem dost šikovná, a abych nebyla přešikovná paní Jandová, potřebuji něco, co mi také někdy srazí hřebínek.

Jakým lidem je tchaj-ťi nejbližší?

Myslím, že se to nedá jednoznačně říci. Každý má svoji cestu, svoji míru zátěže, kterou si určí sám. Když slyším, že někteří lidé mají z tohoto cvičení zničené klouby, nebo někam ulítnou při meditacích a zblázní se, tak to je chyba. Chyba učitele. Ten musí své žáky nejdříve poučit, kde jsou jejich meze, aby nepředběhli myslí nebo tělem napřed.

Několikrát jsem se setkala s názorem, že "paní Jandová má jen vycvičené pohyby a její mysl při cvičení nehraje roli".

Setkala jsem se zatím s málo lidmi, kteří ocení práci svých kolegů. (usmívá se) Od začátku jsem měla velmi dobré výsledky, což některé, kteří cvičili déle, štvalo. Sestavy jsem se učila snadno, protože jsem za sebou měla balet a další sporty. Myslím si, že divadlo je jedno z nejtvrdších bojových umění, které by bez pokory a koncentrace nešlo dělat. Ve svém věku mám i životní zkušenosti.
Bez mysli při cvičení se neobejdu, bez předsudků vůči ostatním ano.


Jak taková rivalita mezi jednotlivými žáky a učiteli a vlastně i styly souvisí s tou proklamovanou vnitřní harmonií?

Velmi mě překvapila velká netolerantnost mezi jednotlivými směry. Možná je to i proto, že se postupem času z tchaj-ťi stává byznys.

Pro vás to není byznys?

Za kurs, který vedete ve fitcentru, se také musí platit. Úspěšně se živím svojí profesí a tchaj-ťi je můj koníček.

Jak s tímto souvisí soutěžní stránka?

Účastníte se i mistrovství světa... Čas od času, velmi nárazově se uvedu do takové kondice, že jsem na tom lépe, než když jsem studovala na DAMU. Je to taková omlazovací kůra, jJeště chvíli nemusím mít žádné plastické operace. ( směje se) V roce 2008 by se tchaj-ťi mělo stát olympijskou disciplínou.

Nevzdaluje se už trochu své původní filozofii?

Na mistrovství v Číně jsem viděla doslova vydrilované čtrnáctileté děti cvičit tchaj-ťi. Já říkám, že jsou to takový cyborkové. Připomínají mi gymnastky bývalého Sovětského svazu. Skutečné tchaj-ťi cvičí až lidé od nějakého šestého místa. Tihle lidé nejen krásně cvičí, ale ještě tak nějak září.

A jak je to s vaší vnitřní energií, čchi?

U tchaj-ťi se říká, že při jeho cvičení začíná čchi fungovat zvláštním způsobem. Nejdříve se zpomalí, pak se zastaví a pak je to, jako když jdete proti svým biologickým hodinám. (směje se) Tak doufám, že to nepřeženu a že k mému dětinštění dojde až opravdu na sklonku mého života.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron