Oblečení na podzim a zimu

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Re: Oblečení na podzim a zimu

Příspěvekod Makoto » čtv 16. říj, 2008 12:43

RBR píše:FOR Makoto: Jak dlouho to triko používáš?
Vypadá to dobře, ale ty ceny jsou drsné, ale záleží jak dlouho to triko vydrží. Pokud je tam záruka aspoň 5let tak se do toho dá jít.
Moira taky není levná, ale mám pár věcí co už pomalu drží skoro 8let, takže když člověk rozpočítá pořizovací cenu na délku užívání tak je to OK.
RBR

Prvni triko jsem si poridil pred cca dvema lety a mam tam jen jednu mensi dirku a to jeste kvuli zasr... pracce, jinak bez problemu. Druhe jsem dostal k vanocum a pouzivam ho vcelku casto prave na to behani, protoze Moiru po jednom behu vetsinu davam rovnou do pracky, kdezto tohle mi vydrzi tak ctrnact dnu a pak uz zacne trochu stipat...preci jenom ten pot reaguje. Zkus jedno a uvidis. Ja jsem to tak udelal take a jsem s tim spokojenej, proto jsem navrhnul velitelce darek pro me k vanocum opet Devold ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Makoto » čtv 16. říj, 2008 12:45

A navic se podivej na:
http://www.devold.cz/partneri.html
http://www.devold.cz/ti_co_nosi_devold.html

Predpokladam, ze ti take asi nemeni vybavu co rok...
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod PC » čtv 16. říj, 2008 14:51

Makoto píše:Pro tebe cokoliv ;-)

Dekuju :-)
ceny sou slusne, ale to mi ani tolik neva, kvalita to vyvazi aspon doufam, ale ten eshop, mi nejak nesedi, zmatene kategorie, nesouhlasne barevnosti toho co si vyberes a co mas pak v kosiku, ale to se da resit...
Tak este jednou diky.

PC
PC
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod choze » čtv 16. říj, 2008 15:21

devold je ok, ale niektorym ludom vadi vlna (skriabe ich), treba vyskusat

dobra kvalita je aj craft
choze
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod wordsworth » čtv 16. říj, 2008 20:32

Já se řídim tím,že Hillary vyběh na Everest před moirou a goretexem.Venku jsem v zimě cvičila a spíš než řešit materiály se mi osvědčilo natáhnout na sebe víc vrstev a ty pak odkládat nebo přivlíkat,podle toho,co zrovna dělám.
Teď bych to viděla asi tak,že moira je základ aby se odvedl pot a pak už bych to moc neřešila.A cvičit venku je super
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Jamamba » pát 17. říj, 2008 6:48

Ahoj,

kamaradi horolezci, testujou hadry pro outdoorovy firmy, Moira je good, ale nyni se da koupit spodni pradlo z vlny vysokohorskych ovci nevim presne odkud. Zarucena ochrana bez dalsich special vrstev do -15. A halvni big plus nepohlcuje pachy, takze par mesicu v extremnich podminkach bez nutnosti prani.

Pokud opravdu chcete zjistim presny nazev ty tkaniny.A myslim, ze pak uz nepotrebujes pro dnesni pomery microfleece ani softshel.

Jinak je vtipny uvadet thaice jako, ze cvici celej rok venku, bejt tam, tak se rozhodne nechranite pred zimou :wink:
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pát 17. říj, 2008 6:54

No, myslím, že s ohľadom na nabiehajúcu finančnú krízu bude vynikajúcim vybavením na prax vonku štrikovaný sveter od babky, gumáky z roku 1987 a zabudnutá motyka na povale po pradedkovi... :evil:
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod JRup » pon 20. říj, 2008 17:04

Alexej píše:Ahoj,

doporučili byste mi pliz vhodné oblečení na podzimnía zimní
tréninky bu venku?
Tak aby mi v něm bylo teplo, ale zároveň aby mě neomezovalo v
pohybu. Koupil bych si zřejmě nějaké termotriko, mikrofleec a na to
softshellku. Je to ale docela dost peněz a nejsem si jitý, jestli ta investice
bude mít požadovaný efekt. Jsem ale zimomřivý, takže reaději než mrznout.
Ocením každou dobrou radu a zkušenost..
Byl jsem v několika outdoorových obchodech a doporučení prodejců
se dost liší (zřejmě podle toho co mají zrovna na skladě... ;) )

dík

P.S: hloupé rady tipu, že se při cvičení zahřeju pliz vynechte, pač něco takového by mě snad ani nenapadlo...

Zdar Alexeji,

jak již tady padlo, funkční oblečení Moira mohu také doporučit, viz http://www.moira.cz/cz/e11-e-shop.html
Patří ke střední cenové úrovni a kvalita je dobrá. Vzhledem k tomu, že se celkem rychle zpotím a rád cvičím venku, tak jsem stejnou věc před lety také řešil. Ve značkových prodejnách Ti určitě poradí.
O víkendech cvičím celoročně venku a to až do -10 stupňů. Pro chladnější období je dobrá první vrstva těsná na tělo, která izoluje (tričko i punčocháče). Na to tepláky nebo šusťáky a to ještě musíš rozlišit podle teploty, protože do +5 nebo -5 stupňů použiješ jiné. Na tělo pak funkční mikinu (např. typ trio), aby odváděla pot z trička. No a navrch šusťákovku nebo silnější bundu při nižších teplotách. V zimě pak čapku a termoponožky (opět Moira). Co se týká obuvi, tak záleží na prostředí. V létě nebo v zimě používám trekové adidasky.

Pokud cvičíš při nízkých teplotách, tak udržuj tělo zahřáté cvičením. Když vychladneš, tak už necvič a běž do tepla. Pozor také na vítr. Tělo je při cvičení "otevřené" a chladný vítr je pro ně nebezpečný.
Někteří mistři doporučují zkoušet extrémní teploty, takže přeji úspěšné testování.
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jox » pon 20. říj, 2008 17:27

ukropcany píše:štrikovaný sveter od babky

Jestli bude babka pečlivě štrykovat z kvalitní vlny, co jí roste na ovci za barákem, tak proč ne? 8)
jox
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...