Wong Shun Leung Wing Chun v Prahe?

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Jamamba » pát 25. pro, 2009 18:28

At chces, jak chces, tak jsem to myslel naprosto uprime!

To, ze jsi si vztanul vsechno jako narazku na sebe, uz bezbohazel neni v mych silach zmenit.

Takze uzivej a zapomen na to :wink:
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

 

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » pát 25. pro, 2009 20:03

Milý stouralisto.

Chtěl jsem Ti napsat delší post ohledně peněz v BU/BS, kde jsem Tě chtěl zasvětit do tajů nákladů spojených s výukou jakou jsou pronájem prostor, cestovné, pomůcky potřebné pro výuku ( lapy, pytle, chrániče, cvičné zbraně, atd. ) a hafo dalších věcí. Ale to zřejmě nemá smysl. Protože pro Tebe jdou zřejmě všechny peníze do instruktorovy/mistrovy/trenérovy kapsy.

Zřejmě máš špatnou zkušenost s nějakým stylem/instruktorem, což mě mrzí, ale to neznamená, že kolem sebe budeš kopat jak o život. Já jsem taky utratil hodně peněz za systémy/instruktory, kteří necvičili tak, jak by se mělo. Ale i špatná zkušenost je zkušenost. Minimálně Tě to posune o kus dál a pokud budeš hledat, tak to své najdeš.

Abych se ale dostal k tomu, co jsem Ti chtěl napsat je :

Nikdo Tě nenutil tam chodit a platit to. Když půjdeš do kina a film bude propadák, tak jim taky řekneš, že chceš vrátit peníze? Ne. Skousneš to a budeš si pamatovat, že ten či onen režisér/herec/scénárista stojí za prd a na další jeho film už nepůjdeš. Tomu se říká metoda pokus/omyl. A nebo se předtím, než na ten film půjdeš zeptáš kamarádů, kterým věříš a viděli ho nebo mají povědomí o filmařině, jaké to bude a dle toho se rozhodneš.

Neber to osobně, ale Tvé posty jsou na mě dost útočné, tak Ti píši stejnou měrou.

Jakou laik/začátečník nikdy nepoznáš, zda to co daný učitel/trenér vyučuje je košer. Prostě si tím musíš projít tak, jako si tím prošli všichni na tomto serveru a vůbec v BU/BS. Někdo měl holt štěstí, že kápl hned na začátku na kvalitu. Někdo holt musel chvíli čekat a platit než poznal, co vlastně chce a co je pro něj to dobré.

Sakra. Stejně jsem napsal více než jsem chtěl. :evil:
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod stouralista » pát 25. pro, 2009 21:15

Reagoval jsem prve na jednoho hledajícího a jeho příspěvek z před půl roka, protože mne zajímají jeho zkušenosti. Jsem zvědavý, kde ten člověk nakonec zakotvil. Vyjádřuji pochopení pro obtíže s tím spojené. Ono BU je pro někoho jen živnost. O tom píšu. Místo jeho odpovědi, tu čelím emocím jiných.
Pokud se Tě to dotklo, jsem špatný. Chápu. Nejsem však já, v této diskusi potrefenou husou!
Ohledně tvého. Využije li někdo nabídky, pak oprávněně očekává, že její znění odpovídá skutečnosti! To je celá pointa! Nabízí snad někdo nudu a neefektivnost? Pročti si webové stránky či jinou reklamu na školy BU! Tvrdí tam někdo, že je diletant a nedouk? Nikoliv! Každý trénuje už od dětství a je vylíčen implicitně i často otevřeně jako "autorita" a "kapacita". Jak toto podle Tebe ověřovat?
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

Příspěvekod stouralista » pát 25. pro, 2009 21:17

Podle mého začátečník nepotřebuje hned cvičit s "mistrem" i kamarád trénující o pár měsíců déle jej může zasvětit a nasměřovat. A tak to často je! On pak přijde jednoho dne s kamarádem k jeho učiteli a po půl roce zase odejde. Protože zjistí, že kromě toho, že "mistrovi" odevzdal několik tisíc korun, ten mu nepředal vůbec nic a vše co umí, má od toho kamaráda. Když to srovná s cenou soukromých hodin je propast diametální!
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » pát 25. pro, 2009 22:16

stouralista píše: Jak toto podle Tebe ověřovat?


Jak jsem psal v mém postu. Nejde to ověřit. Jak to chceš jako začátečník či laik ověřit?

Buď budeš muset někomu ze svých přátel věřit, že to, co Ti doporučil je dobrý, ale i tak to bude jen jeho subjektivní pocit. Ale na druhou stranu, pokud těch přátel bude více nebo se o daném sytému dozvíš na různých fórech či stránkách nebo z doslechu, že je to dobrý, tak to na 95% dobrý bude. Je dobré si zjistit o dané škole, co nejvíce a pak se rozhodnout.

Nebo tam prostě začneš chodit. Budeš holt platit, protože prostě i kdyby ten daný trenér nebral ani korunu, tak jsou tam náklady s provozem školy, které prostě nebude platit ze svého. To doufám chápeš, protože pokud ne, tak je ta diskuze asi bezpředmětná, protože NIKDO Tě nebude učit a ještě Ti platit prostory, pomůcky, atd. A pokud se někdo takový najde, tak máš sakra štěstí, i když o tom velmi pochybuji. No a tím jak porosteš nebo se respektive začneš stýkat s různými lidmi z jiných BU/BS, tak zjistíš, zda to, co se učíš splňuje Tvoje požadavky. Tím pádem, buď zůstaneš nebo odejdeš za "lepším". A pokud to nezjistíš, tak máš prostě smůlu a budeš mu platit do smrti. A pohádky je konec. :idea:

Jinak, co já vím, tak v drtivé většině BU/BS škol mají první lekci ZDARMA, kde by Ti měl učitel/trenér/instruktor ukázat základní věci daného systému/školy, dle kterých by jsi si měl moct udělat obrázek o výuce a použití. Minimálně poznáš daného učitele/trenéra/mistra "face to face" a dle prvního dojmu si můžeš udělat obrázek a ve finále tam uvidíš i jeho žáky, z nichž si můžeš udělat obraz ještě větší.

PS: Dotklo se mě to. A možná jsem i ta potrefená husa. :cry: Skromná otázka: Jak by jsi si to Ty jako učitel/trenér/mistr představoval?
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » pát 25. pro, 2009 22:41

ukropcany píše:Peniaze nie sú problém, problém je, keď kvalita nezodpovedá cene... a preto sú BS lepšia varianta, pretože tam je jasná motivácia k tomu, aby bol z chlapca štípač čím skôr. Motať ho v hruhoch dokola nemá žiadny zmysel... 8)


Souhlas, ale momentálně Stouralista řešil, jak poznat, zda to, co chce cvičit je podvod nebo výhra a to, že za to má vůbec platit.

Neřešil, zda BU či BS je lepší varianta. Kdy je pravda, že BS jsou pro mě mnohem mnohem průhlednější než TBU/CBU/BU. :twisted:
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod stouralista » pát 25. pro, 2009 23:16

Ta otázka stojí na konci odstavce! Proč stále vytrháváš věc z kontextu a odvádíš od podstaty! Je to o slibech a skutečnosti. Jde o čestnost! Jsou tu schopní učitelé, ale oni své znalosti nepředávají, ale hlavně prodávají.
Využije li někdo nabídky, pak oprávněně očekává, že slib a skutečnost jedno jsou! Nabídka hlásá něco, čeho když ten člověk nedosáhne, tak se právem cítí podveden! To je celá pointa! ... Jak toto podle Tebe ověřovat? Odpovídáš složitě, že nijak?!
Tvojí logikou tedy můžeš slibovat, co chceš, zájemce jako laik to stejně není oprávněn hodnotit. Tedy mám z Tebe pocit, že toto jednání schvaluješ?!
Od počátku tady tvrdím, že jako charitu to nedělá nikdo. Zadarmo není nic, natož pak wing chun! To nikde nepopírám. Neschvaluji ovšem výuku typu cvičit sám před zrcadlem a dvakrát za odpoledne, se dočkat pohledu svého Si-fu.
Sám jsem se WCH nikdy neživil a když už jsem někoho učil, bylo to zdarma. Tak jak je to v rodinném systému.
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » sob 26. pro, 2009 0:20

stouralista píše:Ta otázka stojí na konci odstavce! Proč stále vytrháváš věc z kontextu a odvádíš od podstaty! Je to o slibech a skutečnosti. Jde o čestnost! Jsou tu schopní učitelé, ale oni své znalosti nepředávají, ale hlavně prodávají.
Využije li někdo nabídky, pak oprávněně očekává, že slib a skutečnost jedno jsou! Nabídka hlásá něco, čeho když ten člověk nedosáhne, tak se právem cítí podveden! To je celá pointa! ... Jak toto podle Tebe ověřovat? Odpovídáš složitě, že nijak?!


Chlape, Ty jsi větší idealista než já. A to jsem si myslel, že už to víc ani nejde. Napsal jsi to moc hezky a v hlouby duše s Tebou souhlasím, ale
realita je bohužel jiná. Jinak jsem Ti odpověděl, tak jak to je a dle mého názoru srozumitelně. Jinak, pokud to chceš nějak řešit, tak můžeš se svým instruktorem sepsat závaznou smlouvu, kde se Ti upíše, že třeba do roka a do dne budeš schopen vybouchat hospodu v Dolní Horní a pokud Ty to do roka a do dne nezvládneš, tak ho můžeš žalovat a žádat po něm finanční náhradu za fyzickou a psychickou újmu.

stouralista píše:Tvojí logikou tedy můžeš slibovat, co chceš, zájemce jako laik to stejně není oprávněn hodnotit. Tedy mám z Tebe pocit, že toto jednání schvaluješ?!


Nikde jsem nenapsal, že to jako laik nejsi oprávněn hodnotit !!! Pouze jsem napsal, že jako laik svými znalostmi a dovednostmi nejsi schopen rozeznat, zda je daný systém dobrý nebo špatný. Hodnotit si můžeš, co chceš. Jde o to, z jakých informací při svém hodnocení vycházíš. Ale pro mě za mě si mysli, že toto jednání schvaluji.

stouralista píše:Sám jsem se WCH nikdy neživil a když už jsem někoho učil, bylo to zdarma. Tak jak je to v rodinném systému.


Kolik jsi učil žáků? Na jakých aparátech u Tebe trénovali? V jakých prostorách u Tebe trénovali? Byli ty prostory pronajmuté či Tvoje? Cvičili jste jenom venku? Dojížděl jsi za svými žáky nebo oni cvičili u Tebe doma?

Jak jsem psal už výše ve svých postech. Nemusíš si brát nic za výuku, ale pořád máš náklady spojené s výukou, které prostě musíš zaplatit. Pokud máš takový příjem, že si můžeš dovolit dotovat své žáky. V pořádku. A smekám. To nemluvím o penězích, které jsi Ty vrazil do svého BU/BS vzdělání.

Jinak se dovolím tedy zeptat, když Ty zde říkáš, že někteří na svých stránkách a reklamě inzerují sliby, které neuskutečňují, tak na základě čeho Ty jsi přesvědčen, že Ty jsi svým žákům předal to pravé ořechové? Na základě diplomů, certifikátů, dosažených pásů, vyhraných zápasů, titulů, počtu zraněných, mrtvých? Dle čeho? Co je měřítkem v BU, že je daný styl ten rodinný, funkční, čistý, nesprzněný?

Pro Ukropa: Záměrně se neptám na BS, abych Ti nepřihrál na smeč, protože v BS je to dost jednoduché, tam buď máš výsledky nebo ne. :twisted:

PS: Jinak vzhledem k tomu, že si zde zmínil slova jako slib, čest, podvod, tak bych čekal, že se nebudeš skrývat za nic neříkajícím nickem, ale napíšeš buď své jméno nebo aspoň stránku své školy nebo k tomu "pravému", k čemu se hlásíš.
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod roza » sob 26. pro, 2009 0:41

BizonCZ - že ty sis napsal o maxiidealistu Ježíškovi? :wink: :D
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod roza » sob 26. pro, 2009 0:57

stouralista - i když ti částečně rozumim,pohybuješ se při argumentaci v říši pohádek pro dospělé...

Mělo by to tak být....ale nikdy nebude,tvoje výkřiky o spravedlnosti tady tomu těžko pomůžou.

Celá pointa není nikdy v tom,že se někdo cítí podveden,že něčeho nedosáhl - chtěl bys nějak utákonit jistotu splnění očekávání? :wink:

Opravdu myslím,že tě chápu,ale jdeš na to zbytečně od lesa - abychom si to třeba vyjasnili a tvoje "..a když už jsem někoho učil, bylo to zdarma.." se dalo brát vážně,vyčísli zhruba náklady na svoje WCh vzdělání ttl......

Protože jinak to zní jako znouzectnost.

Moje cca 400 tisíc.....a brečim? :wink:

Roza

PS:Ještě jednou jsem si přečetl diskusi od začátku,abych si byl jist a fakt tě chápu skoro ve všem,co kritizuješ.
Akorát se tu zkoušíš vozit na těch nepravejch a dost se lišíme v názoru na to,co se situací dělat.....
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod stouralista » sob 26. pro, 2009 9:22

Když dojdou argumenty, přechází zpravidla diskuse so osobního napadání.
Naposledy.
Celé to tu je, protože jen odpovídám, reaguji na potrefené husy. Pointa toho co tu píši, je o tom, že lidé dnes učí WCH a to mají jako svou živnost. Tím BU navzdor svým proklamacím sunou jinam. Jde li o živobytí, platí jiné zásady. Jde prve o to vydělávat peníze. Pletu se snad? Nefunguje to tak?
Chápu, že se tím ZDE mohu někoho dotknout, ale neznám u nás nikoho, kdo by vydával příjmové doklady. Já jsem je nedostával od nikoho. Dokonce ani Němci se nemají k jejich vydávání. Pokud tedy jsou v Čechách. Všichni učitelé WCH, které jsem tu poznal, však moralizují, mluví o rodinném systému podobně jak tu tvrdí, že to nikdo pro peníze nedělá...
Nevím, na kom se tu vozím? Stejně tak jako nejsem spasitelem a nepíši tu, co se situací dělat. Záměrně vynechávám jména. Byť píšu li: ...Pokud někdo jezdí 3-4x ročně k Blechovi, neumí německy a po každé návštěvě mění výuku, mám ho snad považovat za seriozního učitele, který si zaslouží peníze za tuto "kvalitní" výuku?! ...
Okruh lidí na které lze toto vztáhnout je poměrně úzký.

Chceš mi snad tvrdit, že to vše, co tu o tom píšu, tu neexistuje?!

Nevím, kde užívám pohádkové argumentace! Moje náklady jsou osobní záležitost. Stejně by jsi to nemohl ověřit, jako já neznám pravdivost tvého tvrzení o 400tisících.

Situace ve WCH je podobná té, co vládne v celé české společnosti. ©patný je ten,kdo upozorňuje na nešvary, nikoliv ten, kdo je páchá.
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

Příspěvekod Jamamba » sob 26. pro, 2009 9:29

4souralista,

ad1) promin, ale neslo vubec o emoce, ja ti chtel jen napsat duvod a prirovnani, ze brat za vyuku penize je normalni.

ad2) byly tvoje otazky smerovany na Jana Novaka sifu, ktereho osobne znam a proto jsem se ho zastal, ale zcela automaticky, ne pod vlivem emoci.

A ad 3) mas v soukromce nechci tu resit uplne vse, do ceho nikomu nic neni :wink:

Mejte se!
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod defendu » sob 26. pro, 2009 9:40

Stouralisto,ty jsi opravdu idealista...
Jestli tě správně chápu,tak ti jde vlastně jen o princip.Když ti prostě někdo řekne,že m.dá na nějakej rodinej styl,ale že tě bude učit wch proto,aby vydělal prachy,tak je to vlastně v pořádku,ne?Jde ti o to pokrytectví (rodinný styl versus prachy),nebo se pletu?
Nechápu,ale ty příjmové doklady...,když za mnou přijde někdo,abych ho trénoval,tak je ponejvíc rád,že se mu věnuju a díky tomu mi taky rád zaplatí...já ho v žádném případě nenutím,aby ke mě chodil...nikdo a nic ho nenutí,taky si těžko bude chtít můj trénink srazit z daní.Rozveď jak jsi to myslel....
A nebo někomu závidíš,že se věnuje na plný úvazek tomu,co ty můžeš dělat jen ve svém volném čase?
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod stouralista » sob 26. pro, 2009 9:51

Brát za výuku penize je normalní. S tím souhlasím, v tom přece problém není.
Co se týče Jana Nováka, tomu jsem napsal: Nevím jak kde, ale já jsem se nikde WCH charitou nesetkal. Zadarmo nebylo nikdy nic. Snad ani pozdrav! K tomu to pokrytectví o rodinném systému;-)
Nemluvě o organizacích a účelových poplatcích či změnách stejnokrojů, díky nimž se zase vytáhlo více peněz z kapes studentů. EWTO je šejdířfirme od A až do Zet. Přeběhlé instruktory i se všemi studenty však jiný rád přijal a zastřešil. Nedělal to totiž nikdo zadarmo.
Čím se živíte Vy? Student u Vás snad neplatí?
Fakt nevím, co je na tom špatného? Navíc jsem to vše dále rozvedl.
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

Příspěvekod stouralista » sob 26. pro, 2009 10:02

Bingo defendu!

Jde o to "pokrytectví". Samozřejmě žák nepotřebuje, aby jsi platil daně. Jde mu o to se naučit. Netvrďme ale, že nám nejde o peníze, když děláme vše pro jejich zisk. Pokud někdo moralizuje o nebezpečných a smrtících technikách, které může předat jen čestným žákům, které dobře poznal a ví, že je nezneužijí a sám nemá zábrany zákony překračovat, nemusím ho snad považovat za dobrého. To k těm př. dokladům.
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

Re: Wong Shun Leung Wing Chun v Prahe?

Příspěvekod stouralista » sob 26. pro, 2009 12:30

ukropcany

Reagoval jsem prve na jednoho hledajícího a jeho příspěvek, protože mne zajímají jeho zkušenosti. Jsem čistě JEN zvědavý, kde ten člověk, který patrně má cosi za sebou, nakonec zakotvil. Vyjádřuji pochopení pro obtíže s tím spojené. Sklízím, žel reakce jiných.
Jinak se mi opravdu nelíbí stav v BU. Nechci říkat konkrétně že třeba PBCH nic nenaučí a jen tahá z lidí peníze. Neboť anonymně na netu něco tvrdit nepovažuji za správné. Navíc mne hned jiní napadnou, že já nejsem schopen to posoudit, nakonec se ozve třeba i samotný PBCH a poví, že od té doby, co jsme se viděli naposled, uplynulo deset let a on udělal mnoho pokroků.
Osobně jsem začal u karate a po roce 1989 vyzkoušel jiná BU a posléze zůstal u WCH. Zažil jsem mnoho lidí, z nichž mnozí nejsou dnes už naštěstí nejsou vidět. Jmen kterých si nevážím je mnoho.
Vážím si u nás Ivana Rzounka, jako kapacity v našem BU. Ten opravdu něco umí. Když on opustil Lok Yiu organizaci, říkal jsem si, že zůstanu, ale BOHU®EL zjistil jsem, že to nemá z mnoha důvodů smysl. Samozřejmě před těmi nácti lety jsme všichni uvažovali jinak. Já čistěl nechtěl být ten nedouk, co nedokázal zvládnout začátečnické těžkosti a utekl dřív než mohl proniknout hlouběji. To lze říci kdykoliv. Ovšem upřímně nebyl v tom tento osobní problém. Problém byl o kus vedle. Za pár marek totiž není nic. Můžeš chodit trénovat deset let za měsíční příspěvek pokroky nečekej. To platilo a žel dodnes platí. Zaplať si pár soukromých lekcí, ať můžeš dělat pokroky, vždyť na to máš. Rozvíjej svůj talent! To platilo a žel dodnes platí. Až po ceníky za kolik se naučíš tu kterou součást systému.
Naproti tomu jsou země, kde je společnost až moc rozmazlená a člověk tam projde systémem rychle, aniž by aplikace zvládal. Přizpůsobují tam nabídku poptávce. Chceš dosáhnout černého pásu? Není problém, jedině my tě to naučíme a už za rok máš černý pás. No a to se vyplatí



:P
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

Příspěvekod roza » sob 26. pro, 2009 12:47

stouralista - ti znova povidám,že tě chápu :wink:

Nejseš špatný,protože upozorňuješ na problém - jen to podle mě neděláš smysluplně.

Bez konkrétních jmen se tu budem plácat v obecné diskusi o morálce a obchodu....

Částka je samozřejmě tvoje věc,to bylo jen pro dokreslení.
Tu mojí může potvrdit několik lidí - ne nicků ale lidí - tady,a nejspíš by mohl i Ivan,pokud je to pro tebe autorita......

Držim palce v boji s větrnými mlýny

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod luen » sob 26. pro, 2009 13:44

Moralku neresim, protoze to, ze jsem vul a nalitnul jsem nekomu je jen proto, ze jsem vul. Nekolikrat jsem byl u organizaci, ktere jsem pak prave proto, co uz zde padlo, opustil. Byl to ale stastny rozvod a jsem rad, ze uz mam tohle vse za sebou.

Penize neresim, protoze ja si rad za kvalitu zaplatim, zatimco nejsem ochoten se ucastnit vyuky, ktera je nekvalitni, byt by mi za to jeste nekdo platil.

Co se tyka me skoly u nas se plati a mam to na netu:

http://www.wingcheun.org/node/94

Na skolu uz nekolik roku doplacim a jsem smiren s tim, ze to tak zustane. Jak uz tady padlo, odmenou mi je snad jen to, ze se nekdo nauci stipat. Co me muze vice tesit nez to, ze mi prijde do skoly zubozene telatko a casem se z nej stane byk?

Za sve penize nakupuji chranice, lapy, pytle, hrusky, speedbally, posilovaci stroje ..., doplacim najemne ... Jak uz jsem napsal, kseft to uz hodne let neni a myslim, ze ani nebude. Je asi jina situace v Horni Dolni, kde lidi zijou z toho, ze v lese kradou drevo, strileji zver a pod., ale v Praze to rozhodne nelze.

Jinak stezovat si na to, ze je manzelka krava a ja s ni jiz 20 roku ziju, je znamka toho, ze ja sam jsem ober vul ... jestli mi rozumis :wink:

Kdykoli muze kdokoli prejit tam, kam ho srdce tahne a nefnukat nad tim, ze Pepik Vomacka je drahej a nic neumi :!: :wink:

Otazku kvality a co za ni, to si musi kazdy vyresit sam ... pokud si to je ovsem schopen vyskladat :idea: V opacnem pripade se pak musi sahnout ke zjednoduseni a pausalizovani. Ten a ten je drahej, nic neumi a ke vsemu je treba hloupej ... OK, ale rikat, za BU jsou dobrej kseft je hloupe a snizuje to pak vypovedni hodnotu nosne myslenky :!:

PS: Mimochodem za tech 20 roku cviceni wing cheun se mi jeste nestalo, ze by k nam do skoly prisel nekdo od jinud a ja si rekl: OK, umi bouchnout, umi kopnout ... umi aspon zaklady. Neni to tragedie???
Naposledy upravil luen dne pát 09. dub, 2010 23:31, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod stouralista » sob 26. pro, 2009 15:25

Těší mne, že vím konečně o někom, kdo učí WCH a dělá to jako charitu, neboť sám na tom totiž tratí! Rád se někdy zastavím, vidět to na vlastní oči.
Co se týče ceny žití v Praze a na venkově, tak to jsou čistě předsudky. Krást z lesa dřeva natož pak střílet zvěř je trestné. Děje se tak, jako u všech trestných činů, ale většiny venkovanů se to netýká. Většina platí jak za teplo, tak za stravu! Právě kvůli těmhle žvástům venkované říkají, že jsme hloupí pražáci, nebo zapráskaní švédi.
Kdyby jsi si přečetl, původní text na nějž jsi poté reagoval, je tam psáno, že: ...Bohužel WCH byl pro některé jen dobrý byznys!... To že to vztahuješ na všechny učitele, nebo na sebe je Tvůj problém. Já tím nepaušalizuji. Inu to o těch husách, jsem tu už psal.
Zkrachovat může holič, trafikant i učitel BU. Neúměrně kvalitě odborných znalostí. To je závislé na mnoha faktorech. To snad všichni víme. Bavme se jako dospělí, nereagujme jako malé děti.
Musím Ti namítnout, na základě toho, co sám píšeš, proč na školu doplácíš?! Pokud se studentům věnuješ? Pokud je to u Tebe výhodné, nechápu, jak to, že se studenti jen nehrnou?!
Ty jsi opravdu za 20 let nezažil, že by někdo odjinud něco uměl?! To za těch dvacet let přišlo tak málo lidí, nebo se všichni učili WCH u podvodníků?
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

Příspěvekod jeikob » sob 26. pro, 2009 16:37

No ono jde také o to jestli je poptávka. a jaké je teda dneska povědomí o východních bu celkově zejména teda u generace mladších potencionálních žáků tedy 15 až dejme tomu 3o. a že to nejsou jen videohry a filmy.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků