Wong Shun Leung Wing Chun v Prahe?

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » sob 26. pro, 2009 18:04

Dobrá Stouralista. Chyba je na mé straně. Omlouvám se Ti.

Zřejmě každý žijeme v jiném světě. Já už pochopil a smířil se s tím, že svět není spravedlivý a někteří lidé jsou hamižné svině. Je to smutné a je to tak. Svět je zlý, ale nikdo z nás s tím nic neudělá.

Ano. Můžeme si zde popovídat o tom, jak je to všechno špatně, ale to je tak vše. Nezměníme to.

Tímto moje osoba tuto diskuzi o NIČEM opouští a budu jen mlčenlivým čtenářem.

PS: Za tím, co jsem napsal si stojím. Jinak jsem na Tvé straně, ač si to nemyslíš, ale tenhle brekot nemám zapotřebí.
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod marcelo » sob 26. pro, 2009 18:10

..za info sa plati..pokial ti to vadi daj sa napr. na sachy..to ta vyjde par korun a este usetris..napr. na prostitutku raz mesacne 8) :wink: :lol:
Naposledy upravil marcelo dne čtv 31. pro, 2009 16:09, celkově upraveno 1
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod hellas » sob 26. pro, 2009 18:57

ukropcany píše:Ač si myslím, že som veľmi vytrvalý človek, tému morálky učiteľov som hodil do koša a svojim vinníkom som odpustil.



pak že v sobě BU/S nemajó žádné duchovní rozměr 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod AdyS » sob 26. pro, 2009 20:17

Pokud si během 5ti let u Chi saa tk nwm jestli to byl dobrý irský učitel.... :?
...You must be water my friend... (Bruce Lee)
AdyS
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob 18. dub, 2009 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod stouralista » sob 26. pro, 2009 20:32

Oba žijeme Bizone ve stejném světě. Svět je opravdu zlý, o tom tu píšu celou dobu. Všude platí lidská přirozenost a morálka je jen maska a plná kapsa je skutečný cíl.
Měnit můžeme cokoliv. Cesta začíná prvním krokem.
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

Příspěvekod SeaRanger » sob 26. pro, 2009 22:55

stouralista píše: .....natož pak střílet zvěř je trestné.....

Dle nove upravy to jiz trestny cin nebude, jen prestupek :-)
SeaRanger
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: sob 06. čer, 2009 23:00

Příspěvekod luen » ned 27. pro, 2009 10:12

stouralista píše:Těší mne, že vím konečně o někom, kdo učí WCH a dělá to jako charitu, neboť sám na tom totiž tratí! Rád se někdy zastavím, vidět to na vlastní oči.
Co se týče ceny žití v Praze a na venkově, tak to jsou čistě předsudky. Krást z lesa dřeva natož pak střílet zvěř je trestné. Děje se tak, jako u všech trestných činů, ale většiny venkovanů se to netýká. Většina platí jak za teplo, tak za stravu! Právě kvůli těmhle žvástům venkované říkají, že jsme hloupí pražáci, nebo zapráskaní švédi.
Kdyby jsi si přečetl, původní text na nějž jsi poté reagoval, je tam psáno, že: ...Bohužel WCH byl pro některé jen dobrý byznys!... To že to vztahuješ na všechny učitele, nebo na sebe je Tvůj problém. Já tím nepaušalizuji. Inu to o těch husách, jsem tu už psal.
Zkrachovat může holič, trafikant i učitel BU. Neúměrně kvalitě odborných znalostí. To je závislé na mnoha faktorech. To snad všichni víme. Bavme se jako dospělí, nereagujme jako malé děti.
Musím Ti namítnout, na základě toho, co sám píšeš, proč na školu doplácíš?! Pokud se studentům věnuješ? Pokud je to u Tebe výhodné, nechápu, jak to, že se studenti jen nehrnou?!
Ty jsi opravdu za 20 let nezažil, že by někdo odjinud něco uměl?! To za těch dvacet let přišlo tak málo lidí, nebo se všichni učili WCH u podvodníků?


To s tim lesem byl jen priklad, ale tohle vazne nikam nevede. Proc nemame ve skole plno zaku? Uz se to tu rozebiralo mnohokrat a to v obecne i konkretni rovine, jen bych se opakoval ... Staci dohledat starsi diskuze o tom jaci lide vetsinou oblezaji skoly TBU.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod stouralista » ned 27. pro, 2009 15:50

Chytat smysl, nikoliv slůvka. Bavit se jako dospělí, nereagovat na emoce jako malé děti. Chápu, že to s tím lesem byl jen priklad a když píšeš Horní Dolní, že tím nemyslíš konkrétní obec. Bohužel ten příklad je nezávislý na skutečnosti. Chtěl jsi tím patrně říci, že venkované mají nižší životní náklady, ale tak to v této zemi není.

Osobně by mne opravdu zajímalo, zda jsi za 20 let nezažil, že by někdo odjinud něco uměl?! To opravdu za těch dvacet let přišlo tak málo lidí, nebo se všichni učili WCH u podvodníků? Jiné důvody mne dosud nenapadly. Promiň, ale upřímně , tím naznačuješ, že všude jinde se nikdo nic nenaučí?!

Ohledně plnosti tvé školy. Paušalizuješ snad stav společnosti?
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

Příspěvekod luen » ned 27. pro, 2009 16:01

stouralista píše:Chytat smysl, nikoliv slůvka. Bavit se jako dospělí, nereagovat na emoce jako malé děti. Chápu, že to s tím lesem byl jen priklad a když píšeš Horní Dolní, že tím nemyslíš konkrétní obec. Bohužel ten příklad je nezávislý na skutečnosti. Chtěl jsi tím patrně říci, že venkované mají nižší životní náklady, ale tak to v této zemi není.


Smysl byl v tom, ze v pupickove je snazsi byt "mistr sveta" nez ve meste kde je X ruznych skol, konkurence a hlavne lidi ochotni ke konfrontaci. O zivotni uroven (financni) nejde, spise o uroven jako takovou. Ja jsem puvodne z maleho mesta a vim o cem pisi.

stouralista píše:Osobně by mne opravdu zajímalo, zda jsi za 20 let nezažil, že by někdo odjinud něco uměl?! To opravdu za těch dvacet let přišlo tak málo lidí, nebo se všichni učili WCH u podvodníků? Jiné důvody mne dosud nenapadly. Promiň, ale upřímně , tím naznačuješ, že všude jinde se nikdo nic nenaučí?!


Nezazil ... mluvim tedy za wing cheun, nikdy se mi nestalo, ze by nekdo prisel (a ze jich bylo ... jen z tohoto serveru ...) a ja se posadil na zadek, ono se vlastne nestalo ani to, abych si mohl rici aspon, ze ma zaklady. V obecne rovine je u nas wing cheun jako ostatni BU strasliva sracka. Vim, ze to neni popularni a ze se tim nikomu nezalibim, ale na popularitu ja nehraju.
Videl jsem skoly, kde se naucit da, ale tam ti lide nemaji potrebu turismu ... Uz jenom fakt, ze nekde, nekdo cvici BU X roku a nema chranice na zuby, suspenzor ... co tam proboha delaji, posilaji si auticka???
Jinak uz se stalo, ze nam nekdo nalozil, treba na zavodech v thaiboxu atd ... Vetsinou umeji kluci boxersti, ale to uz se tady take probiralo ... projdi si tedy starsi vlakna a udelej si nazor sam ...

stouralista píše:Ohledně plnosti tvé školy. Paušalizuješ snad stav společnosti?


Nepausalizuji na zaklade sve skoly, ma skola je oproti vetsine, trochu jinak postavena. Jina sorticka lidi, kteri jinak cvici ... ale proc o tom psat, prijd se podivat :wink: Jinak je mi uplne sumak co si o me nekdo mysli. Vzdy jsem rikal co si myslim a proto jsem tak "popularni" a libuji si v tom :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod stouralista » pát 09. dub, 2010 20:54

stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

Příspěvekod luen » pát 09. dub, 2010 23:14

stouralista píše:http://www.wingchun.jex.cz/menu/odjinud/rozhovor-s-wong-shuh-leungem


Zvlaste tohle je trefne:

Ph. B: Předchozí otázku, jsem položil proto, že existují v Evropě Ving Tsun organizace, které hlásají, že se jedná o systém vyvinutý čínskou jeptiškou specielně pro ženy. Marketing, jak už jsem ti říkal, překračuje obvyklý rámec. Jak ty se stavíš k tomuto problému?

WSL: Chtěl bych rychle vyjádřit stanovisko k historii Ving Tsun a Ng Mui. Neexistuje žádný písemný doklad, co by vznik Ving Tsun připisoval jí. Ptám se, je to vůbec důležité. Zdědili jsme fantastický systém, proč bychom si měli dělat starosti, odkud přesně je? K obchodování s Ving Tsun mohu jen říct, že tomu nelze zabránit. Víš Filipe, když něco řekne šílenec, budou to chápat pouze šílenci. Pokud něco řekne inteligentní člověk, budou tomu rozumět inteligentní. Pomatení byli zaslepeni pseudo-tajnými technikami a pohádkovými příběhy a jsou jen oběťmi obchodníků s Ving Tsun. Bohužel, s lidmi už je to tak. Někteří jsou natolik inteligentní, že nepotřebují žádnou šou, aby mohli objevovat bohatství systému.


Jen ve vztahu k duchu a smyslu sdeleni v tomto clanku, nerozumim odkazum na tom webiku:

Užitečné odkazy
http://www.ewto.cz

Myslim, ze autor clanku kritizuje zrovna ewto. Jinak W.S.L. vzdy patril v H.K. k tem nejzajimavejsim Yip Manovo zakum. A na seminari v Holandskem Gorinchem‎u si ziskal me sympatie jednou kultovni hlaskou o wing cheunu v telefonni budce (kdysi oblibenej bullshit ewto) :lol: Mimochodem je velmi zajimave se popidit, od koho se W.S.L. ucil wing cheun - nemyslim jen Yip Mana ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod roza » pát 09. dub, 2010 23:22

stouralista - ty stránky jsou hromada sraček.

Podle toho,co tam píšeš,se nejspíš dobře známe.

Buď jsem už moc vymlácenej nebo moc vychlastanej,ale zaboha nemůžu přijít na to,kterej ty jsi....

Takže:je mi to víceméně šumák,ale z čistý nostalgie - pošli fotku kde tě poznám,nebo napiš čas a místo,rád tě uvidim.

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod luen » pát 09. dub, 2010 23:49

roza píše:stouralista - ty stránky jsou hromada sraček.


A to doslova. Ke vsemu nejsem ve vyctu tech jakozlejch a to me stve dvojnasob :lol:
Mimochodem, pokud bude mit autor nekdy cestu kolem nasi skoly, tak se doufam ukaze, aby mohl napsat neco relevantniho i k nasi skole a popr. k me osobe :twisted:
Stouralisto, ze to neni tvoje prace?... Pac by mi ten hnuj nesedel k tvemu moralizovani na zdejsim serveru. Nemluve o tom, ze jsi pred nedavnem poucoval o profesionalite strihu videicek a dozadoval se preciznosti zpracovani. Ty stranky jsou odflaknute nejen osobnim hnojem, informacnim obsahem, zpracovanim, ale hlavne tim nejhorsim moznym zdrojem informaci, ktery je tam uvaden. ke vsemu u nekterych informaci asi schazi odkaz na autory a jejich souhlas s copyrightem ... Tomu rikam profi pracicka :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod stouralista » sob 10. dub, 2010 7:58

Těší mne, že jsem Vám s tím odkazem kápnul do noty. To se hned poznají, kultivovaní a nároční čtenáři, kteří se jen tak nespokojí s lecjakým hnusem.

Bohužel většinu (chápej jako větší část z toho, co je) legend a historek okolo wing chun zveřejnil Kernspecht už před dávnými lety a ostatní to pravidelně přejímají, případně modifikované pouštějí dále. Lhostejno jaké je tam přitom ©.
Tak je to i u nás. Spoustu takových informací vydaných K.R. K. před dávnými lety přeložil I. Rzounek a mnoho z nás si už jiné zdroje nenašlo :cry: :cry:
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

Příspěvekod luen » sob 10. dub, 2010 9:16

stouralista píše:Těší mne, že jsem Vám s tím odkazem kápnul do noty. To se hned poznají, kultivovaní a nároční čtenáři, kteří se jen tak nespokojí s lecjakým hnusem.


Tak bez jakekoli ironie, informace z copyright jsou pochybne, v CR cca 10 let prekonane ve svete jeste dele. A to, co jsi sam pridal je pomlouvacnej matros. Rozumej, ja nejsem z tech, kdo si bere servitky. Ale neco jineho je se nechat unest v nejake diskuzi a neco jineho je povesit stvave info na net bez toho, aby se k tomu mohl kazdej verejne vyjadrovat.

stouralista píše:Bohužel většinu (chápej jako větší část z toho, co je) legend a historek okolo wing chun zveřejnil Kernspecht už před dávnými lety a ostatní to pravidelně přejímají, případně modifikované pouštějí dále. Lhostejno jaké je tam přitom ©.


Bohuzel pro koho? Pro autora a nebo pro ctenare? Kdyby te to skutecne zajimalo, tak internet je nekolik roku stabilne doplnovanej serioznima informacema( jako treba zde: http://www.wingchunpedia.org/pmwiki/pmwiki.php ). Jsou tam seriozni informace od lidi, kteri jsou primo u zdroje a neni treba sahat pro pochybne informace k sarlatanum a podvodnickum.

stouralista píše:Tak je to i u nás. Spoustu takových informací vydaných K.R. K. před dávnými lety přeložil I. Rzounek a mnoho z nás si už jiné zdroje nenašlo :cry: :cry:


No to asi neni to same, protoze to bylo prekonane. Preklady a materialy, ktere sifu vydaval nebyla snuska hnoje a hlavne se nikdy neschovaval za autory ... Mozna v tom rozdil nevidis, ale pro me je to, co tady predvadis z ucebnice vedeckeho oboru - zmrdologie.
O co tim vlastne usilujes? Jde ti o konfrontaci (praktickou nebo teoretickou), tak se stav face to face a jsem zvedav jak budes "zpivat"?! To, ze jsi zakrnel neni omluva, ale vymluva a pokud to priznavas a jeste si to uvedomujes, tak pro tvou motivaci nemam zadne vysvetleni, krome jednoho ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod irzounek » sob 10. dub, 2010 10:25

luen píše:
O co tim vlastne usilujes? Jde ti o konfrontaci (praktickou nebo teoretickou), tak se stav face to face a jsem zvedav jak budes "zpivat"?! To, ze jsi zakrnel neni omluva, ale vymluva a pokud to priznavas a jeste si to uvedomujes, tak pro tvou motivaci nemam zadne vysvetleni, krome jednoho ...


Cest,
Luen, v pohode - vzdyt kazdy si muze myslet svoje, na to ma kazdy narok. Kazdy vychazi z nejakych zkusenosti a on ma takovou, spatnou. Nejsme 100% dokonali a neshodne se kazdy s kazdym. Proc hned kazdeho chytat pod krkem, vychazi ze sveho "feelingu" a my zase ze sveho. A taky nas za to nekdo nekde nelovi apd...

... a navic tema je - Wong Shun Leung Wing Chun v Prahe? :-)

V Praze o nicem nevim, na slovensku je http://vingtsunslovakia.com/ , Ladislav Jankulár
Naposledy upravil irzounek dne sob 10. dub, 2010 12:16, celkově upraveno 1
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Příspěvekod hellas » sob 10. dub, 2010 10:59

Dobře Ivan.
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: Wong Shun Leung Wing Chun v Prahe?

Příspěvekod stouralista » sob 10. dub, 2010 18:18

Teší mne, když někdo chápe, o čem text je. Dal jsem sem odkaz na rozhovor a výsledkem je čirá nenávist. Upřímně řečeno, překvapení to není. Vím že tyto stránky nejsou pro zájemce o BU, ale hlásná trouba několika lidí. Samozřejmě pak takové moje drzosti nemohou strpět.

P.S.

Iuene, hlupák jako já, se takovému borci jako Ty nemůže postavit ani v diskusi na webu...
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

Příspěvekod roza » sob 10. dub, 2010 18:58

stouralista - u mě to není žádná nenávist,jenom čirá zvědavost.
Takže ještě jednou :

Podle toho,co tam píšeš,se nejspíš dobře známe.

Buď jsem už moc vymlácenej nebo moc vychlastanej,ale zaboha nemůžu přijít na to,kterej ty jsi....

Takže:je mi to víceméně šumák,ale z čistý nostalgie - pošli fotku kde tě poznám,nebo napiš čas a místo,rád tě uvidim.

Dik za odpověď

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod stouralista » sob 10. dub, 2010 22:28

Dal jsem sem do diskuse Wong Shuh Leung v Praze? tento odkaz :

http://www.wingchun.jex.cz/menu/odjinud ... uh-leungem

A nezdá se, že by to někoho moc pohoršovalo. To jen někteří, co si ten odkaz otevřeli A dočetli se na těchto stránkách až sem:

http://www.wingchun.jex.cz/menu/wing-ch ... irat-skolu

nemohou snést, že někdo má odlišný názor, nebo dokonce tu drzost, svou zkušenost veřejně sdělit. K tomu není z mé strany co dodávat. Snad jen to, že útočí li někdo na mne, může tím shodit mě, ale nezmění to nic na skutečnosti, o které píši. Výzva k boji může zastrašovat, ale těžko očišťovat. [b][url][/url]
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků