Wong Shun Leung Wing Chun v Prahe?

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod pm » čtv 15. dub, 2010 10:30

z tech co jsem mel moznost videt ja - MGW WCH, Yip Manovi zaci z pevninsky Ciny, "magori" z Gu lou WCH a Chan Yiumin WCH, Siulam WCH, Ba fa lin WCH, Sam Nang WCH... trosku silnejsi kafe nez Leung Ting, jeho univerzitni programy pro brejlaty susinky jako je on a evropske herbalife pokusy z dilny Kernieho. jako vsude - kdyz delaji totez, neni to totez
pm
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod DaveStone » čtv 15. dub, 2010 14:24

stouralista píše:Tak už jsi našel po tom víc jak půl roce něco echt pro Tebe? Znám tyhle starosti. On každý velký si-fu Ti poví, že jsi doteď učil nesmylsly a on musí celé Tvé WCH předělat a že kdybys nikdy necvičil měl by s tím méně práce. Bohužel WCH byl pro některé jen dobrý byznys!

Také by mě zajímalo co dotyčný našel. Ale zřejmě už se to nedovíme, bo to vypadá, že redcore už na tohle fórum nechodí. Soudě podle počtu jeho příspěvků.

Je škoda, že tahle stouralistova otázka způsobila takový "boj" a nepochopení. Já si taky prošel pár škol WT / VT apod. a tak nějak tuším na co naráží. Ale někteří lidé to pochopili asi trochu jinak a už to jelo...

Taky jsem to zažil. Na trénink Lok Yiu Wing chun přišel borec co cvičil jiný WCH (WT) a trenér hned, že to bude těžké ho ty pohyby odnaučit, že oni se to učili jinak a nejlěpší prý je pracovat s lidma co nedělali nikdy žádné bojové umění. Později jsem se dověděl, že sifu mého trenéra zakazuje svým žákům také věnovat se příliš jiným sportům s BU nesouvisejících, aby do těla nedostali "špatné návyky pohybů". Jako např. hrát rekreačně basket apod. To už mi přišlo příliš.

No a co se týká financí, bylo to podobné. Postupem času se nenápadně snižoval počet tréninkových hodin a zvyšovala se cena jedné hodiny přičemž nám bylo vštěpováno do hlavy, že wing chun narozdíl např. od thajského boxu je hodně o samostudiu a že musíme hodně doma cvičit formy, techniky úderů s krokama i bez - šlo o takové techniky, které tu někdo označil přívlaskem "pohyby postiženého Hurvínka". Tož asi tak.
Takhle jsem to pochopil já - to co psal stouralista - a docela to odpovídá mým zkušenostem.

Co se týká byznysu tak jsem prošel školy (nejen WCH ale i japonská BU a jiné), kde se platilo hodně a trenér měl solidní "přilepšení k platu", pak taky školy, kde se z příspěvků platily jenom náklady na provoz + trenér měl možná tak stovku zisk za jeden trénink což nepovažuju za žádný velký byznys. Nejradši vzpomínám právě na ty druhé školy, ty mi daly nejvíc.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Gino » čtv 15. dub, 2010 23:33

marcelo... *palec nahoru*
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod will » pát 16. dub, 2010 10:15

DaveStone píše:
stouralista píše:Tak už jsi našel po tom víc jak půl roce něco echt pro Tebe? Znám tyhle starosti. On každý velký si-fu Ti poví, že jsi doteď učil nesmylsly a on musí celé Tvé WCH předělat a že kdybys nikdy necvičil měl by s tím méně práce. Bohužel WCH byl pro některé jen dobrý byznys!

Také by mě zajímalo co dotyčný našel. Ale zřejmě už se to nedovíme, bo to vypadá, že redcore už na tohle fórum nechodí. Soudě podle počtu jeho příspěvků.

Je škoda, že tahle stouralistova otázka způsobila takový "boj" a nepochopení. Já si taky prošel pár škol WT / VT apod. a tak nějak tuším na co naráží. Ale někteří lidé to pochopili asi trochu jinak a už to jelo...

Taky jsem to zažil. Na trénink Lok Yiu Wing chun přišel borec co cvičil jiný WCH (WT) a trenér hned, že to bude těžké ho ty pohyby odnaučit, že oni se to učili jinak a nejlěpší prý je pracovat s lidma co nedělali nikdy žádné bojové umění. Později jsem se dověděl, že sifu mého trenéra zakazuje svým žákům také věnovat se příliš jiným sportům s BU nesouvisejících, aby do těla nedostali "špatné návyky pohybů". Jako např. hrát rekreačně basket apod. To už mi přišlo příliš.

No a co se týká financí, bylo to podobné. Postupem času se nenápadně snižoval počet tréninkových hodin a zvyšovala se cena jedné hodiny přičemž nám bylo vštěpováno do hlavy, že wing chun narozdíl např. od thajského boxu je hodně o samostudiu a že musíme hodně doma cvičit formy, techniky úderů s krokama i bez - šlo o takové techniky, které tu někdo označil přívlaskem "pohyby postiženého Hurvínka". Tož asi tak.
Takhle jsem to pochopil já - to co psal stouralista - a docela to odpovídá mým zkušenostem.

Co se týká byznysu tak jsem prošel školy (nejen WCH ale i japonská BU a jiné), kde se platilo hodně a trenér měl solidní "přilepšení k platu", pak taky školy, kde se z příspěvků platily jenom náklady na provoz + trenér měl možná tak stovku zisk za jeden trénink což nepovažuju za žádný velký byznys. Nejradši vzpomínám právě na ty druhé školy, ty mi daly nejvíc.

Podle mě je problém v tom, že popularita WCH, začala vzrůstat až po roce 1989. Protože třeba v japonských bu tento problém není, a to i přes různost stylů. Je to dáno dobou, za totáče se cvičilo kvůli sportu nebo kvůli samotnému cvičení, ale hlavně tady nebyla tržní ekonomika, všichni na tom byli prakticky stejně, nikdo v tom nehledal cestu jak se uživit. V karate je běžné, že dost lidí cvičí v japonsku a jezdí třeba dělat dany do japonska, ale s problémy jako ve WCH se nesetkávám. Je to z důvodu, že již tyto BU mají v ČR dlouhou tradici, hodně vyškolených instuktorů, pevně dané zkušební řády, atd., Dále je to také tím, že spousta japonských mistrů žije v evropě. Co se týče financí, tak další problém je to, že WCH není také sport, takže se podle mě dají těžko získat peníze od státu na chod oddílu výuku instruktorů, atd. Tzn., že se z WCH stává obchodní produkt a jak je známo jsou dobří obchodníci a špatní obchodníci, není na tom čemu se divit. Já se nestavím na ničí stranu, ale v jednom hodnotím ten šťouralistův blog, kladně, a to v informovanosti, jak se říká padni komu padni nebo, ať špatné maso odpadne. Co se týká nácviků technik před zrcadlem, do vzduchu, atd., do určité míry je třeba techniky i takto nacvičovat, znají to i japonská bu, kde se civčí kihony,kata, atd., ale nic nesmí přehánět a podle mě by to mělo být tak 50 na 50. Protože jestliže je WCH bojové umění, tak potřebuje soupeře, jestliže nemáš soupeře, tak již se nedná o bojové umění, ale o sport nebo gymnastiku. To potom nemusím někomu platit za výuku, ale koupím si výukové DVD a můžu civčit sám a vyjde mě to podstatně levněji. Souhlasím s DaveStonem, že přávě v oddílech, kde se vybírají minimální poplatky se kolikrát nejvíc naučíš, jedná se většinou o oddíly v menších městech, mám stejnou zkušenost. Ale to je právě z důvodů co jsem napsal shora, podpora státu, města, atd. A hlavně, v těch menších městech by na to ani ty lidi prostě neměli finance. Jinak mám také zkušenost se soukromým klubem, kam chodím cca 3 roky sice hodně nepravidelně, ale chodím a do současné doby jsem nezaplatil ani korunu, a to, i když jsem sám peníze nabízel, ale byl jsem odmítnut :D . Jinak nevidím problém v tom, že si někdo nechá za výuku platit a za soukromky také už vůbec ne, ale za peníze musí být také odvedená kvalitní práce, což ovšem kolikrát hodně pokulhává.
will
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » pát 16. dub, 2010 22:33

will píše:Podle mě je problém v tom, že popularita WCH, začala vzrůstat až po roce 1989. Protože třeba v japonských bu tento problém není, a to i přes různost stylů. Je to dáno dobou, za totáče se cvičilo kvůli sportu nebo kvůli samotnému cvičení, ale hlavně tady nebyla tržní ekonomika, všichni na tom byli prakticky stejně, nikdo v tom nehledal cestu jak se uživit.

Expanze wt zcala v CR uz davno pred revoluci a to v Marianskych Laznich. Nicmene ten problem neni v CR, problem je prave v one nemecke organizaci (ewto), ktera si vychovava managery a ne trenery.

will píše: V karate je běžné, že dost lidí cvičí v japonsku a jezdí třeba dělat dany do japonska, ale s problémy jako ve WCH se nesetkávám. Je to z důvodu, že již tyto BU mají v ČR dlouhou tradici, hodně vyškolených instuktorů, pevně dané zkušební řády, atd.,

Tak ja s karate "zacinal" v roce 1986 a nemuzu potvrdit, co jsi napsal. Naopak prvni rozklad po revoluci zacal prave v rozpadajicim se svazu karate. Hazeni klacku pod nohy lidem, kteri si mimo nas stat nasli nekoho nezavisleho na nasem svazu atd ...

will píše: Dále je to také tím, že spousta japonských mistrů žije v evropě.

Spousty cinanu take zije v evrope ...

will píše:Co se týče financí, tak další problém je to, že WCH není také sport, takže se podle mě dají těžko získat peníze od státu na chod oddílu výuku instruktorů, atd. Tzn., že se z WCH stává obchodní produkt a jak je známo jsou dobří obchodníci a špatní obchodníci, není na tom čemu se divit.

S timto souhlasim a protoze se neporadaji zadne souteze (krome par ojedinelejch vykriku do tmy), ztraceji skoly a zaci v nich kontakt s konfrontaci, coz je nenuti na zadne urovni premyslet o tom, co sami trenuji.

will píše:Já se nestavím na ničí stranu, ale v jednom hodnotím ten šťouralistův blog, kladně, a to v informovanosti, jak se říká padni komu padni nebo, ať špatné maso odpadne.

No nevim, padni komu padni rikal sam zkorumpovanej Zeman, vecna kritika je jedna vec ale o tom uz si pisu se stouralistou ... konecne to forum je smazane, takze to asi i autor sam prehodnotil ...

will píše:Co se týká nácviků technik před zrcadlem, do vzduchu, atd., do určité míry je třeba techniky i takto nacvičovat, znají to i japonská bu, kde se civčí kihony,kata, atd., ale nic nesmí přehánět a podle mě by to mělo být tak 50 na 50. Protože jestliže je WCH bojové umění, tak potřebuje soupeře, jestliže nemáš soupeře, tak již se nedná o bojové umění, ale o sport nebo gymnastiku. To potom nemusím někomu platit za výuku, ale koupím si výukové DVD a můžu civčit sám a vyjde mě to podstatně levněji.

Tak to neni zadna novina a myslis, ze ja se u sifu naucil, co umim, pred zrcadlem? Ze tyto veci kritizuji, a pri tom je tak sam trenuji - zamysli se nad tim. Neni to tak dlouho, kdy jsem byl na tomto serveru kamenovan za to, ze jsem si dovolil napsat, ze se musi ve wing cheun posilovat, ze chi sau neni nastroj, kterej z cloveka udela bijce, ze clovek musi sparovat... Nejak rychle se zapomina na to, ze pred par lety tady bylo 1000 hadek o tyto dnes uz trivialni a prekonane nazory a marketingove chytaky na lidi.

will píše:Souhlasím s DaveStonem, že přávě v oddílech, kde se vybírají minimální poplatky se kolikrát nejvíc naučíš, jedná se většinou o oddíly v menších městech, mám stejnou zkušenost. Ale to je právě z důvodů co jsem napsal shora, podpora státu, města, atd. A hlavně, v těch menších městech by na to ani ty lidi prostě neměli finance. Jinak mám také zkušenost se soukromým klubem, kam chodím cca 3 roky sice hodně nepravidelně, ale chodím a do současné doby jsem nezaplatil ani korunu, a to, i když jsem sám peníze nabízel, ale byl jsem odmítnut :D . Jinak nevidím problém v tom, že si někdo nechá za výuku platit a za soukromky také už vůbec ne, ale za peníze musí být také odvedená kvalitní práce, což ovšem kolikrát hodně pokulhává.

Njn bez ohledu na libivost neceho zadara. Nic neni zadara a vetsinou je to podvod. Ono i to, co se jevi jako zadarmo nekdo plati, ze to nejsi ty, kdo to plati uz je vec druha. Kdo hleda primarne podle toho, kolik se kde plati a neni se schopen orientovat v kvalite produktu, tak si stejne nabehne, protoze je truhlik, kterej nepozna hovno od zlate hroudy. Jen proto, ze mi nekdo nabizi hovno zadara si ho nevyberu jako dobrou investici :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod stouralista » ned 18. dub, 2010 7:26

Myslím, že vše je více o tom, zda někdo rozumět chce.

Christoph Gefeke von Schadow zde sice mohl někoho něčemu naučit už před rokem 1989, ale expanzi WT v tom ještě nevidím.
Po roce 1989 přilšy jiné podmínky a byl tu i hlad po nových BU. Kde vycházelo tolik časopisů jako u nás v devadesátých letech? (Warrior, Budo, Sensei, Budo Journal, Mladý Bojovník) Tady teprve po r. 89 byly podmínky pro "expanzi"

To forum je smazane, protože si to někdo pletl se stokou, krom osobních útoků nic věcného. Autor sam nic neprehodnotil, rád opravím chybu, kritiku přijmu..

Také nevidím problém v tom, že si někdo nechá za výuku platit, ale za peníze musí být také odvedená úměrně kvalitní práce. Tady však nejsou objektivní standarty pro hodnocení. WCH nemá svazy, které by oddíly zastřešovaly a garantovaly úroveň služeb.
Rád uvádím příklad s cizími jazyky. Kdo z těch, kdo nějaký umí se jej naučil ve škole?! Já jsem se naučil vše (min. 90%) mimo školu do té doby jsem měl za to, že nemám talent na cizí jazyky.
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod luen » ned 18. dub, 2010 10:29

stouralista píše:Myslím, že vše je více o tom, zda někdo rozumět chce.

Nebo, je-li toho schopen. Zatim, co nekdo spise hada a diskutuje nad tim, co jinej napise nebo zverejni, tak jinej ma sve vlastni zkusenosti a to kontinualne od roku 90 az k dnesnimu dni ...

stouralista píše:Christoph Gefeke von Schadow zde sice mohl někoho něčemu naučit už před rokem 1989, ale expanzi WT v tom ještě nevidím.
Po roce 1989 přilšy jiné podmínky a byl tu i hlad po nových BU. Kde vycházelo tolik časopisů jako u nás v devadesátých letech? (Warrior, Budo, Sensei, Budo Journal, Mladý Bojovník) Tady teprve po r. 89 byly podmínky pro "expanzi"

Jak uz jsem napsal, to neni problem CR, je to tak s nemeckejma organizacema po cele evrope, resp. v celem svete, cili problem asi bude vazne jinde ... Opravdu to chce videt dal, nez za nase piskoviste.
V SRN vychazelo vice casaku, nejspise i v GB atd ... i kdyz souvislost mezi tim, co se tady resi a rozmachem trhu s casakama po revoluci, mi unika. Konecne jedna vec je pokus o seriozni casak a druha vec je jej udrzet stabilne na trhu. Radoby podnikavcu, vekslaku a podobnych vykuku u nas snad za komaru bylo malo?

stouralista píše:To forum je smazane, protože si to někdo pletl se stokou, krom osobních útoků nic věcného. Autor sam nic neprehodnotil, rád opravím chybu, kritiku přijmu..

No tak snad se shodneme na tom, ze u fora kde se jen hnoji asi duvod k zamysleni je, ne? Forum se da treba moderovat a nemusi se tam vubec veset prispevky jako:

Ty jsi hovado cobolsky
Ne ty jsi hovado a kokot
...

Tohle je myslim duvod k zamysleni a prehodnoceni.

stouralista píše:Také nevidím problém v tom, že si někdo nechá za výuku platit, ale za peníze musí být také odvedená úměrně kvalitní práce. Tady však nejsou objektivní standarty pro hodnocení. WCH nemá svazy, které by oddíly zastřešovaly a garantovaly úroveň služeb.
Rád uvádím příklad s cizími jazyky. Kdo z těch, kdo nějaký umí se jej naučil ve škole?! Já jsem se naučil vše (min. 90%) mimo školu do té doby jsem měl za to, že nemám talent na cizí jazyky.

S tou kvalitou souhlasim i kdyz jak jsem uvedl on nikdo nema standardy, byt je ma nekdo uvedene ve zkusebnim radu atd... nicmene to je stejne naivni. Co objektivne zhodnoti kvality lidi a jejich trenera jsou prave souteze o kterych uz jsem psal - tam se to tezko okeca.
Priklad s jazykama je - no rozumim mu, ale to je zase otazka toho, jak kdo chape skolu a proces vzdelavani a jak jsou nastavene treninky ve skolach bu. Chodit po ulicich s tim, ze se v nich naucim bojovat je asi blbej pristup - to se rovnou muzes nechat zavrit a ucit se v kriminalu, ne? Nedilnou skladbou treninku musi byt sparingy a prosparingove drilly atd ... proste poradnej kontakt.

Konecne je to jedno, proste nekdo hleda cestu jak z toho balastu ven a jinej se v tom rad rochna a pak mu nezbejva nez brecet, fnukat a kydat. Chapu, je to snazsi nez zvednou linej zadek a neco si najit :twisted:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...