Cvičení kung-fu "obecně"

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Cvičení kung-fu "obecně"

Příspěvekod rolnro » sob 05. zář, 2009 17:14

Já.. pořád se nemůžu rozhdodnou jaký umění si vybrat. Určitě chci něco čínského. Ale v každým umění mi jakoby něco chybý.
Nevíte prosím který umění by bylo takový obsáhlý na všechno ?
Líbí se mi třeba věci jako Wing Chun, Shaolin, Wudang Kung-Fu, Tai Ji Quan, třeba i Lam Ga Hung Kyun a tak
Jiank hezký je třeba Ju-jutu, Hapkido, Hwarangdo, Aikido, Kobudo a tak...
nevím no...

Dva roky jsem cvičil Taekwondo a rok Aikido

Napadá mě jestli se dá třeba kombinovat více stylů, třeba cvičit současně Wing Chun, Shaolin a Tai Ji Quan ?

Jinak nevím co si vybrat...
Potřebuju umění, který není jen třeba na sparingy a tak, ale i na nějaký sestavy jako je třeba Tai Ji.
Mělo by to obsahovat dynamické kopy, páky, hody, akrobacii, boj se všemožnýmy zbraněmi, všelijaké údery, seky, vpichi a tlaky, kryty, úhyby, podmety, úchopy, stabilizované polohy, mělo by to využívat jak sílu, tak by tam měli být techniky založené ne využití energie.... Čchi kung, důraz na dýchání....
nwm no.
snad mi tady nějak poradíte. skoro rok totiž nemůžu nci najít
Bojem ke zdraví
rolnro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 26. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc (internát Přerov)

 

Příspěvekod xiuwei » sob 05. zář, 2009 22:01

wing chun nebo hung kyun to vše mají, nevím , proč stále hledáš už 1 rok? Chlapi to mají psané na stránkách....
např.
www.lghk.org
www.wing-chun.cz
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod duck » ned 06. zář, 2009 0:35

Wing Chun zásadně neobsahuje žádnou akrobacii, tam tě určitě neuspokojí. Myslím, že hledáš spíše Shaolin?
the only failure in life is the failure to fight
duck
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 31. kvě, 2009 23:00

Re: Cvičení kung-fu "obecně"

Příspěvekod luen » ned 06. zář, 2009 0:58

rolnro píše:Já.. pořád se nemůžu rozhdodnou jaký umění si vybrat. Určitě chci něco čínského.


Ahoj, nechapu na zaklade ceho se tady chces rozhodnout? Treba jako co ti poradi anonymni nick? Zajdi na vyjmenovane styly (ale nebrat relax kluby) a uvidis, kde se ti bude kibit a kde to bude splnovat tva kriteria!

rolnro píše:Líbí se mi třeba věci jako Wing Chun, Shaolin, Wudang Kung-Fu, Tai Ji Quan, třeba i Lam Ga Hung Kyun a tak
Jiank hezký je třeba Ju-jutu, Hapkido, Hwarangdo, Aikido, Kobudo a tak...
nevím no...


To mi tak trochu nedava smysl a jestli je to takhle, tak si myslim, ze treba v nasi skole by ti asi psenka nekvetla!

rolnro píše:Napadá mě jestli se dá třeba kombinovat více stylů, třeba cvičit současně Wing Chun, Shaolin a Tai Ji Quan ?


V tom problem nevidim, podstatne je jen to, jestli si to dotycny bude schopen vyskladat. Neverim, ze se clovek muze venovat jen jene veci a tzv. "poradne"! Myslim, ze pokud se chce clovek ponorit do hloubky, tak musi posilhavat a cvicit i jine veci. Nicmene nikdo nema zaruku toho, ze si to dik nejake "zazracne" metodice musi automaticky vyskladat. V tomhle vetsinou TBU matou verejnost a i sve sverence!!!

rolnro píše:Jinak nevím co si vybrat...
Potřebuju umění, který není jen třeba na sparingy a tak, ale i na nějaký sestavy jako je třeba Tai Ji.


Bez sparingu to nejde. Abys prehoupnul sve skore v sebeobrane do kladnych hodnot, musis zmaknout nutne minimum:

1 ) striku (udery, kopy) - silu a rychlost v dynamickych kombech, nacasovani ...
2 ) klinche (lokty, porazy, hody, hlavycky, kolena, paky, skrceni) - silu a rychlost v dynamickych kombech ...
3 ) wrestlingu (zapasnicke chvaty, zaklady zemariny ...)
4 ) vsechny tyto body umet kombinovat na vsechny zpusoby ...
5 ) nejake kratke/stredne dlouhe/dlouhe tyce (vcetne modernich teleskopu atd...)
6 ) rezne/secne/bodne zbrane (mece, savle, noze ...)
7 ) archaicke, ale i moderni aparaty na rozvijeni ruznych druhu sily, rychlosti a dalsich zakladnich dovednosti ...
8 ) mnoho druhu svinarnicek, obeznamit se s nekolika druhy strategii a taktik v sebeobrane!
9 ) nacvicovat zaklady obranu proti vicero utocnikum, myslim ze je prakticke byt schopen nejake osoby ochranit ...
10 ) muze se casem hodit ovladani zdravotnich cviveni, ktere slouzi k ozdravovani tela a mysli ...

... a dalsi zajimave veci spojene s BU ...

Tedy to, co hledas je ideal, kterej si vyskladaji jen ti, kteri tim doslova ziji, a na to si vem mikroskop, nekolik odbornych poradcu, naklon si vsechna bozstva ... Doufej, ze mas sam dost rozumu a stesti, abys neco takoveho poznal a nasel :arrow: Pak uz zbejva ..., to tam jen ustat, potit krev, makat jak sroub a probudit v sobe selmu... :idea:
Hodne stesti :P
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod rolnro » ned 06. zář, 2009 9:38

xiuwei :
Ahoj
No, co jsem viděl/slyšel/četl/skusil z Wing Chun, není to ono no...
No hledám rok no... jako cvičil jsem aikido a taekwondo, ale není to to pravý. takže jsem při tom cvičení sháněl něco lepšího

duck :
Ahoj
Shaolin se mi moc líbí, ano. Chci tam nastoupit příští pátek. Ale myslím že tam docela chybí takový tychniky na blízko nebo tak. Tam jsou spíše myslím údery/seky... kopy, boj se všemožnýmy zbraněmi, akrobacie a tak že ? nevím

luen :
ahoj :-)
luen píše:Pak uz zbejva ..., to tam jen ustat, potit krev, makat jak sroub a probudit v sobe selmu...

Jo jo... tohle je to co chci. Celkovně jsi mi to popsal dokonale :)
Ale jak tohle sehnat ? To prostě žádný oddíl snad ani necvičí :(
Bojem ke zdraví
rolnro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 26. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc (internát Přerov)

Příspěvekod Jamamba » ned 06. zář, 2009 12:13

Tak jdi pave k tomu Honzovi.
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod luen » ned 06. zář, 2009 13:50

rolnro píše:Jo jo... tohle je to co chci. Celkovně jsi mi to popsal dokonale :)
Ale jak tohle sehnat ? To prostě žádný oddíl snad ani necvičí :(


To co jsem popsal, je skladba naseho treninku u nas ve skole 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod rolnro » ned 06. zář, 2009 13:55

luen píše:To co jsem popsal, je skladba naseho treninku u nas ve skole 8)


A to je co za styl ?
Bojem ke zdraví
rolnro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 26. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc (internát Přerov)

Příspěvekod xiuwei » ned 06. zář, 2009 14:40

ROLNRO:
ty jsi myslím z Přerova a studuješ v Olomouci ne ? Co vím, tak na moravě snad ani není škola s ČBU , která by cvičila tak komplexně,jak cvičí u LUENA wing chun nebo u PM hung kyun.
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod shoryuken » ned 06. zář, 2009 14:53

Já v Olomouci cvičím Tai Gik Kyun a na komplexnost si nemůžu stěžovat :D
Sportu zdar!
shoryuken
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř 12. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc

 

Příspěvekod xiuwei » ned 06. zář, 2009 15:49

shoryuken
Já v Olomouci cvičím Tai Gik Kyun a na komplexnost si nemůžu stěžovat

JJ,já zapoměl na vaši školu yang taijqiuan,která je určitě dobrá,nicméně pochybuji,že cvičíte vše co výše psal LUEN :wink:
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod shoryuken » ned 06. zář, 2009 15:58

xiuwei píše:shoryuken
Já v Olomouci cvičím Tai Gik Kyun a na komplexnost si nemůžu stěžovat

JJ,já zapoměl na vaši školu yang taijqiuan,která je určitě dobrá,nicméně pochybuji,že cvičíte vše co výše psal LUEN :wink:



Když to shrnu:

1 ) striku (udery, kopy) - silu a rychlost v dynamickych kombech, nacasovani ...
ANO
2 ) klinche (lokty, porazy, hody, hlavycky, kolena, paky, skrceni) - silu a rychlost v dynamickych kombech ...
ANO
3 ) wrestlingu (zapasnicke chvaty, zaklady zemariny ...)
NĚCO MÁLO ANO
4 ) vsechny tyto body umet kombinovat na vsechny zpusoby ...
TO U® JE NA JEDNOTLIVCI KOLIK ČASU VĚNUJE TRÉNINKU :)
5 ) nejake kratke/stredne dlouhe/dlouhe tyce (vcetne modernich teleskopu atd...)
DLOUHÁ TYČ ANO
6 ) rezne/secne/bodne zbrane (mece, savle, noze ...)
JASNĚ
7 ) archaicke, ale i moderni aparaty na rozvijeni ruznych druhu sily, rychlosti a dalsich zakladnich dovednosti ...
ANO
8 ) mnoho druhu svinarnicek, obeznamit se s nekolika druhy strategii a taktik v sebeobrane!
ANO - ALE NA PRVNÍ HODINĚ SE TO NEDOZVÍ© :D
9 ) nacvicovat zaklady obranu proti vicero utocnikum, myslim ze je prakticke byt schopen nejake osoby ochranit ...
ANO
10 ) muze se casem hodit ovladani zdravotnich cviveni, ktere slouzi k ozdravovani tela a mysli ...
SAMOZŘEJMĚ


Takže ve výsledku se to liší v podstatě jen ve stylu výuky, ale výsledek může být celkem podobný :)
Sportu zdar!
shoryuken
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř 12. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod xiuwei » ned 06. zář, 2009 16:02

Tak to jsi mě překvapil,že u nás taková škoa TJQ existuje.
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod shoryuken » ned 06. zář, 2009 16:05

xiuwei píše:Tak to jsi mě překvapil,že u nás taková škoa TJQ existuje.


No, existuje. Nejspíš nebude tolik známá. Odhaduju, že naší linii se v republice aktivně věnuje maximálně cca 250 cvičenců. ©koda...
Sportu zdar!
shoryuken
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř 12. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc

Re: Cvičení kung-fu "obecně"

Příspěvekod littleass » ned 06. zář, 2009 16:24

rolnro píše:Já.. pořád se nemůžu rozhdodnou jaký umění si vybrat. Určitě chci něco čínského. Ale v každým umění mi jakoby něco chybý.
Nevíte prosím který umění by bylo takový obsáhlý na všechno ?
Líbí se mi třeba věci jako Wing Chun, Shaolin, Wudang Kung-Fu, Tai Ji Quan, třeba i Lam Ga Hung Kyun a tak
Jiank hezký je třeba Ju-jutu, Hapkido, Hwarangdo, Aikido, Kobudo a tak...
nevím no...

Dva roky jsem cvičil Taekwondo a rok Aikido

Napadá mě jestli se dá třeba kombinovat více stylů, třeba cvičit současně Wing Chun, Shaolin a Tai Ji Quan ?

Jinak nevím co si vybrat...
Potřebuju umění, který není jen třeba na sparingy a tak, ale i na nějaký sestavy jako je třeba Tai Ji.
Mělo by to obsahovat dynamické kopy, páky, hody, akrobacii, boj se všemožnýmy zbraněmi, všelijaké údery, seky, vpichi a tlaky, kryty, úhyby, podmety, úchopy, stabilizované polohy, mělo by to využívat jak sílu, tak by tam měli být techniky založené ne využití energie.... Čchi kung, důraz na dýchání....
nwm no.
snad mi tady nějak poradíte. skoro rok totiž nemůžu nci najít


...ty pič... :lol:
hustý...

|Ne hele človíčku teď vážně,zkus třeba Lok You Wing Chun,cvičej v Praze 5 dní v týdnu a trénink trvá 3 hod!!!+víkendové semináře!Tolik hodin cvičení týdně ti žádná škola Kung Fu v ČR nenabídne-teda alespoň o žádné nevim :wink:
Byl sem se tam párkrát mrknout a přijde mi to v poho :wink:
www.wingchun.cz
Kdybych byl v tvé kůži a vybíral bych tak bych vzal toto ale já teď jedu jinde 8) :)
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Příspěvekod luen » ned 06. zář, 2009 17:08

shoryuken píše:
xiuwei píše:shoryuken
Já v Olomouci cvičím Tai Gik Kyun a na komplexnost si nemůžu stěžovat

JJ,já zapoměl na vaši školu yang taijqiuan,která je určitě dobrá,nicméně pochybuji,že cvičíte vše co výše psal LUEN :wink:


shoryuken píše:Když to shrnu:

1 ) striku (udery, kopy) - silu a rychlost v dynamickych kombech, nacasovani ...
ANO


Jasne, ale to rika kazdej, zatim jsem nevidel skolu TJ, kde by se tomu venovali - nasadit si rukavice neznamena strikovat. Nevim o zadne skole TJ, kde by si nekdo tahal na trenal, bandaze, boxerky, chranice na zuby, holene ... Kde by lapovali, bouchali na pytlich a opravdu se rezali, misto toho, aby hrali placanou ... nicmene pokud se pletu, jsem jen rad a kdy vas uvidime na nejakych soutezich nebo aspon na setkani bu???

shoryuken píše:2 ) klinche (lokty, porazy, hody, hlavycky, kolena, paky, skrceni) - silu a rychlost v dynamickych kombech ...
ANO


Jako v bode jedna, zkus mi plz. popsat vas trenink klinche, jen ramcove, jak nacvicujete hlavicky, lokty, kolena ...

shoryuken píše:3 ) wrestlingu (zapasnicke chvaty, zaklady zemariny ...)
NĚCO MÁLO ANO


TJ je predevsim o zapase na nohach, jestli tedy delate jen neco malo, moc mi to nejde dohromady - o5 zkus plz. neco popsat ...

shoryuken píše:4 ) vsechny tyto body umet kombinovat na vsechny zpusoby ...
TO U® JE NA JEDNOTLIVCI KOLIK ČASU VĚNUJE TRÉNINKU :)


Tak to je u vseho, ale jestli neni metodika a nastroje na to, jak tyto veci spojovat, tezko si to nekdo vysklada sam od sebe, neni to jen o casu stravenem na treninku ...

shoryuken píše:5 ) nejake kratke/stredne dlouhe/dlouhe tyce (vcetne modernich teleskopu atd...)
DLOUHÁ TYČ ANO


Mohl bys napsat u koho se ucite, na koho jste napojeni a treba odkaz na nejaky web? Dik

shoryuken píše:6 ) rezne/secne/bodne zbrane (mece, savle, noze ...)
JASNĚ


Tak jasne znam spousty lidi od kung fu, kteri umeji formu, par aplikaci a mysli si, ze umi se zbrani ... Nicmene o tom nebyla rec, zkus tedy napsat, jak se uci u vas lidi s chladnejma zbranema ...

shoryuken píše:7 ) archaicke, ale i moderni aparaty na rozvijeni ruznych druhu sily, rychlosti a dalsich zakladnich dovednosti ...
ANO


Jake aparaty, bud konkretni prosim ...

shoryuken píše:8 ) mnoho druhu svinarnicek, obeznamit se s nekolika druhy strategii a taktik v sebeobrane!
ANO - ALE NA PRVNÍ HODINĚ SE TO NEDOZVÍ© :D


Jasne a ty mas za sebou kolik hodin, co vse o tom co jsi zde napsal uz umis s cim mas zkusenost a co je jen zbozne prani?

shoryuken píše:9 ) nacvicovat zaklady obranu proti vicero utocnikum, myslim ze je prakticke byt schopen nejake osoby ochranit ...
ANO


Cece tak mi popis jaka jsou zakladni pravidla strategie ochrany napr. manzelky a dcery, kdyz vas napadne v podloubi particka napr. 4 vejrostku, jeden ma baseballovou palku a jeden treba boxera. Jen tak pro zajimavost? Upozornuji, ze me neopijes rohlikem, dlouho jsem pracoval jako bodyguard i v zahranici a delal pro politicke spicky v nekolika statech a napr. v evropske show business scene ...

shoryuken píše:10 ) muze se casem hodit ovladani zdravotnich cviveni, ktere slouzi k ozdravovani tela a mysli ...
SAMOZŘEJMĚ


Samozrejme? A co tedy konkretne?

shoryuken píše:Takže ve výsledku se to liší v podstatě jen ve stylu výuky, ale výsledek může být celkem podobný :)


Ano takhle na netu v diskuz,i by to tak mohlo vypadat, ale bud konkretni prosim a napis neco blizsiho. Vetsina skol, to co jsem uvedl, neresi a nebo jen na nejakem jednotlivem treninku utrousi jakesi obecne rozsirene plky, ktere ale vetsinou s realitou nemaji nic spolecneho. Pokud by to slo, videl bych rad tyto veci na vlastni oci a nebranil bych se tomu si je zkusit - pokud by to tedy nebylo jako obvykle nemozne z duvodu tradicnich vymluv :wink: Pokud je to co pises pravda jsem rad, ale kvalitni skoly (v mejch ocich kvalitni) je v CR tolik, ze je spocitam na prstech jedne ruky a jeste mi par prstu zustane, do nedavna bylo vse vypsane ve skolach BU tabu a o tematech se adeptum techto skol jen zdalo ... Proto me zarazi s jakou lehkosti o vsech techto vecech pises. Jinak jsem nevypsal vse, co povazuji za dulezite, mohl bys klidne doplnit onech 10 bodu ...

Omlouvam se za neduveru, ale neco pamatuji, scenu TBU v CR a na Slovensku mam dobre zmapovanou, tak je pochopitelne, ze jsem neverici tomas ...

Ulici se venuji temer od malicka, protoze mam takovou poulicni uchylku a bavi me to. Nicmene stalo me to hoodne usili, mnoho nezdaru, urazu, pruseru atd ... proto jsem urvanej, kdyz vidim, ze mam nekde kolegu treba na TJ, kterej si prozil, to co ja :lol: :wink: Kolik uz te a nebo tveho sifu stali advokati???

Predem dekuji za odpoved.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod xiuwei » ned 06. zář, 2009 17:31

shoryuken napsal:
5 ) nejake kratke/stredne dlouhe/dlouhe tyce (vcetne modernich teleskopu atd...)
DLOUHÁ TYČ ANO



LUEN:

Mohl bys napsat u koho se ucite, na koho jste napojeni a treba odkaz na nejaky web? Dik


no pokud se nemýlím,tak by to měla být škola Z.Kurfirsta z Brna s pobočkou v Olomouci.
" shoryuken " uvedl,že cvičí Tai Gik Kyun

http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com/skoly
Naposledy upravil xiuwei dne ned 06. zář, 2009 17:45, celkově upraveno 1
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod shoryuken » ned 06. zář, 2009 17:36

Borci to bude na dlouho :( slibuji, že zítra odepíšu :)
Sportu zdar!
shoryuken
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř 12. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod luen » ned 06. zář, 2009 18:12

xiuwei píše:
shoryuken napsal:
5 ) nejake kratke/stredne dlouhe/dlouhe tyce (vcetne modernich teleskopu atd...)
DLOUHÁ TYČ ANO



LUEN:

Mohl bys napsat u koho se ucite, na koho jste napojeni a treba odkaz na nejaky web? Dik


no pokud se nemýlím,tak by to měla být škola Z.Kurfirsta z Brna s pobočkou v Olomouci.
" shoryuken " uvedl,že cvičí Tai Gik Kyun

http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com/skoly


Aha, tak to uz nikdo odepisovat nemusi, uz vim, ze vse co jsem napsal se v dane skole necvici a nikdy necvicilo. Na par lekcich u nas ve skole byl napr. Zdenek Sana ... Ale on s tim nic nema, tak toho nechme nez bude flame.
4shoryuken: Dik za diskuzi instikt me zase nesalel :wink:

viz toto:

* Zjemňující cvičení – cviky, které slouží k pochopení významu cvičení, k otevření meridiánů a zlepšení proudění energie
* Tradiční sestava rodiny Yang (124 forem)
* Sestavy ve dvojicích
* Tai Ji Dao (Tai Gik Dou) – sestava se šavlí
* Tui Shou (Teui Sau) – průpravná práce rukou pro vnímání síly protivníka
* Chi Kung (Hei Gong) – cvičení pro rozvoj vnitřní energie
* Aplikace pozic ze sestavy – využití pohybů ze sestav k sebeobraně
* Doplňková cvičení pro rozvoj síly, výbušné energie ...
:lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod shoryuken » pon 07. zář, 2009 6:11

luen píše:
xiuwei píše:
shoryuken napsal:
5 ) nejake kratke/stredne dlouhe/dlouhe tyce (vcetne modernich teleskopu atd...)
DLOUHÁ TYČ ANO



LUEN:

Mohl bys napsat u koho se ucite, na koho jste napojeni a treba odkaz na nejaky web? Dik


no pokud se nemýlím,tak by to měla být škola Z.Kurfirsta z Brna s pobočkou v Olomouci.
" shoryuken " uvedl,že cvičí Tai Gik Kyun

http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com/skoly


Aha, tak to uz nikdo odepisovat nemusi, uz vim, ze vse co jsem napsal se v dane skole necvici a nikdy necvicilo. Na par lekcich u nas ve skole byl napr. Zdenek Sana ... Ale on s tim nic nema, tak toho nechme nez bude flame.
4shoryuken: Dik za diskuzi instikt me zase nesalel :wink:

viz toto:

* Zjemňující cvičení – cviky, které slouží k pochopení významu cvičení, k otevření meridiánů a zlepšení proudění energie
* Tradiční sestava rodiny Yang (124 forem)
* Sestavy ve dvojicích
* Tai Ji Dao (Tai Gik Dou) – sestava se šavlí
* Tui Shou (Teui Sau) – průpravná práce rukou pro vnímání síly protivníka
* Chi Kung (Hei Gong) – cvičení pro rozvoj vnitřní energie
* Aplikace pozic ze sestavy – využití pohybů ze sestav k sebeobraně
* Doplňková cvičení pro rozvoj síly, výbušné energie ...
:lol: :wink:



Aha, takže ten výcuc, co je na stránkách ti stačí k tomu abys okamžitě věděl, kde je pravda. Nevím, kdy konkrétně jsi se se ©anym viděl, ale on by ti spoustu věcí co potvrdil.

Asi budu muset začít navštěvovat tvojí školu, když je tak elitní.
Sportu zdar!
shoryuken
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř 12. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník