dobra skola na slovensku

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod kinyo » pát 09. říj, 2009 22:56

trian a podla teba tradicne wushu malo volakedy opodstatnenie a teraz nema? To akoze volakedy si sa s tym vedel ubranit a teraz sa to uz neda? chapem ze tie techniky so zbranami asi nevyuzijes pretoze pri sebe asi nebudes nosit mec alebo kopiju, ale techniky bez zbrane svoje opodstatnenie maju aj v dnesnej dobe, aj ked dnes sa uz asi nebojuje tolko co volakedy. Btw odbocili sme od temy.
kinyo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 26. srp, 2009 23:00

 

Příspěvekod Trian » sob 10. říj, 2009 0:24

Mal som na mysli najmä cvičenie so zbraňami. Ale aj veľa voľných cvičení postráda bojový potenciál. Napr. vnútroné štýli (taichi, cvičenie s vejárom...). Tak isto 90% všetkých komplikovaných techník je v reáli nepoužiteľných, ani keby si to trénoval 100 rokov. Doba sa zmenila, spôsob vyvýjania násilia sa zmenil.
Proti agresorobi sa neubrániš elegantných butterfly kickom. To ho skôr naserieš a on ťa dokope ako sirotu. Ak sa chceš naučiť brániť, skús nejaký systém sebaobrany. Krav Magu alebo Modern Combat (tie napr. majú zastúpenie v Blave...).
A reči typu... ale veď praktická aplikácia... Sú chujoviny. Raz sa ocitneš v strese a ani ťa nenapadne myslieť na nejakú 20 krokovú techniku. Budeš rád ak sa zmohneš aspoň na to, aby si udrel alebo utiekol.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod pm » sob 10. říj, 2009 2:30

daitenshi píše:
kinyo píše:A s tym sparringom, no neviem moze byt kung fu skola kde aj sparuju, napr co som kukal skolu Pavla Macka tak tam tusim sparuju, aspon na seminaroch boli foto, a urcite je takychto skol viac, len kto vie ci aj an Slovensku
:lol: Pavel Macek v Čechach ma tu istu školu čo Jan Hranky - ten isty štyl, mysliš že je okrem nas na Slovensku ešte aj ina škola čo cviči tento štyl kung fu? Poradim - skus si vygoogliť info a potom si povyberaj :wink: snaď najdeš čo hladaš


mozna "ten isty styl", ale rozhodne ne "ta ista skola"? moje skola je moje skola, "kdyz dva delaji totez, neni to nutne totez", kazdy ma svuj pristup a vyukovou metodu, proto se prosim neodvolavej na moji skolu - az u me budes cvicit rok, pak mozna, diky! :-)

(jinak za moji skolu muzu rici, ze aplikacni drily, sparringove sestavy, bojove sekvence, sparringove drily a volny full contact sparring jsou pravidelnou soucasti nasich treningu - a to nejen "virtualne", tj. dle fotek a informaci na nasich www, ale realne, jak muzou dosvedcit vsichni moji zaci; ostatne jiz brzo postnu spoustu videu z nasich fullkontaktnich zapasu. k nejake forme volneho sparringu se zaci dostanou nejpozdeji do sesti mesicu, jinak se predevsim intenzivne posiluje, boucha do pytle, cvici na panakovi, boucha do do lap, se zavazimi, bouchaji stinove drily, cvici se sekce ze sestav etc.)

jinak Jano Hrankay sifu je zkuseny cvicenec a ucitel, nejlepsi je nespekulovat, nenechat se odradit prvnimi tydny, cvicit a samozrejme zajit za nim a zeptat se na jakekoliv nejasnosti! cteni psani nemuzu zavrhnout kvuli tomu, ze A, B, C je nuda
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » sob 10. říj, 2009 9:38

Trian píše:4wushuper: sčasti súhlasím, ale aj tak zastávam názor, že názov "športové", alebo "tradičné" je neopodstatnený a je len predmetom reklamy. Tradičné wushu už neexistuje, vyvynul sa z toho šport, ktorý je dnes predmetom verejného záujmu. Tradičné wushu fungovalo a vyučovalo sa keď malo svoje opodstatnenie. Teda v dobe, kedy reálne fungovali (bili sa palicami, šermovali...). V súčastnosti pochybujem, že niektorý majster reálne učí svojich žiakov pracovať s ostrými zbraňami, vedie hodiny šermu a aplikácie reálnych techník. Je iná doba, iný mrav a podobné veci sú zakázané. Tradičné wushu sa vplyvom vývoja zmenilo na športové wushu. Tvrdiť, že jedny učia to a druhý hento je hlúpe. Nie je to "tradičná" alebo "netradičná" škola, je to o prístupe učiteľa, ktorý sa buď rozhodne vyučovať staršie formy zostáv a aplikácie, alebo gymnastickejšie zamerané zostavy. Ale už je to len a len šport. ®iadne reálne súboje na život a na smrť, žiaden šerm...
:wink:

Neverim tomu, ze by opravdovy Wushu nemelo opodstatneni. Pisese ze dnes u z ne a driv jo. Jestli nema opravdovy Wushu opodstatneni pak je to jen kvuli spatnymu treninku a popripade spatnymu trenerovi. Wushu bude fungovat v kazdy dobe pokud se bude delat tak jak ma.
Ja bych s tebou souhlasil, kdyby prisel nejakej samozvanej Mistr a rekl, ze vylepsil techniky nejakyho stylu a tvrdil by, ze je to moderni bojove Wushu, ktery je lepsi nez to pred tim. Ale to se sportovnim Wushu nema nic spolecnyho. Zadnej reklamni nazev, je to jen a jen nazev sportu. Sportovni wushisti nezijou stylem jako ti, co trenuji opravdovy Wushu. Zijou zivotem sportovce a opravdovy Wushu bere jen jako takovyho otce sportu , kterej dela. Nejde o to jestli je tohle nebo tohle lehci a o to, jestli je trenink oprvdovyho tezsi nebo lehci. Jde o to, ze si plno bojovniku predstavi pod pojmem moderni neco jako radoby vylepsenou verzi predeslyho. Tak to neni.
Jestli jdes do skoly, co se tvari jako bojove zamerena a rika to o sobe a uci se tam akorat sestavy, je to sra...a, ale to neni moderni Wushu, to je jen sra...va skola. Sportovni Wushu je hlavne o sestavach, ale ne takovym zpusobem jako v ty radoby bojovy skole. Tim jsem snad vysvetlil proc sportovni Wushu nehanobi to opravdovy. Hanobi ho to, co se tvari bojove a nejsou.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod luen » sob 10. říj, 2009 10:01

daitenshi píše:Ospravedlňujem sa ak moje komenty vyzneli nasilne ale niekedy treba veci uviesť na pravu mieru a naučiť deti že bojova uměni su "uměni" a nie agresivita a fight na ulici. Boli tu namietky na moju školu a môjho Sifu takže moja reakcia bola opodstatnena. Keď niekto nevie ako to chodi a vie propagovať iba všeobecny nazor nech to radšej nerobi lebo sem chodi čitať prispevky veľa ľudi a ako to potom vyzera - že sa u nas cvičia len zostavy a 5 min sparring.... hluposť :evil: takže len opravujem mylne dojmy pokiaľ môžem


Nejde o tebe :wink:

Nediskutuj s trumpetama, diskuze s nima totiz nikam nevede :idea:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod daitenshi » sob 10. říj, 2009 10:14

kinyo píše:daitenshi nechapem preco musis hned utocit, ja som nepisal ze by bola tvoja skola zla ale pisal som ze mne sa ten sposob vyuky nepaci a to neznamena ze musia mat vsetci rovnaky nazor. K tomu postoju: 4 minuty v mabu vydrzim v pohode, nechcem tym povedat ze by to bolo vela ale tymi 30 sekundami si ma nasral. Teraz k tym zostavam: nehovorim ze nie je dolezite mat spravnu techniku ale ta by sa mala cvicit zaroven s posilovanim... Dalej si napisal toto: ''Keď niekto nevie ako to chodi a vie propagovať iba všeobecny nazor nech to radšej nerobi lebo sem chodi čitať prispevky veľa ľudi a ako to potom vyzera - že sa u nas cvičia len zostavy a 5 min sparring.... hluposť takže len opravujem mylne dojmy pokiaľ môžem'' - pokial viem sparing nerobite vobec, ked tak tie aplikaciea co ine okrem zostav a aplikacii tam robite? kliky poslednych 10 minut? Ak nehovorim pravdu tak sa vazne ospravedlnujem ale takto to tam chodilo ked som tu skolu navstevoval aj ja. Hovoris ze v tych zostavach sa naucis zaklady, ale pokrocilejsi ziaci tam cvicili tak isto len zostavy, techniky a aplikacie.
Neuražaj sa hneď keď ti niekto napiše pravdu, ja sa vobec nehnevam, nemam totiž prečo, každy kto u nas cviči dlhšie pochopi o čom je naš štyl, mrzi ma že si neostal cvičiť len preto že podľa teba nesparujeme - nie je to pravda. Sparing sa uči ale až keď vieš zakladne zostavy - Lau ga kuen, Gung gee atď a samozrejme, sparing začneš cvičiť až keď to Sifu uzna za vhodne, nikde neskočiš rovno do pokročilych veci treba niekde začať. Už rozumieš? :)
daitenshi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 03. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod daitenshi » sob 10. říj, 2009 10:20

Trian píše:4daitenshi:
Ja to v žiadnom ohľade neberiem v zlom :lol: . Ide len o to, že podobný názor som zastával aj ja, kedysi dávno. Potom som dostal pár krát po papuli a život ťa naučí, že pekná filozofia a pohyby sú hovno, keď ti ide o krk.
Jedina rada ktoru ti možem dať chlapče - vyhybaj sa miestam kde dostaneš po papuli. :lol: Naozaj, toto vobec nie je žiadna filozofia, je to len obyčajny pohľad a myslim že každy kto je aspoň trošku rozumny mi da za pravdu. Bojove umenia tu nie su na to aby sa išlo do ulic odskušať či mi niekto da po papuli alebo nie. Ja osobne sa konfliktom vyhybam. A čo sa tyka tych zakladov alebo ako si napisal "stači vedieť zakladne minimum na prežitie" - nestači to určite :D ako si sa smial tej mojej hlaške o postojoch asi nepoznaš to tvrdenie že keď potiš krv v telocvični maš to potom ľahke na bojisku..... ale pravda je že mame rozdielne pohľady na vec takže uzatvaram a diky za horucu diskusiu, sem tam to treba rozprudiť no nie? :wink:
daitenshi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 03. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod daitenshi » sob 10. říj, 2009 10:25

pm píše:
daitenshi píše:
kinyo píše:A s tym sparringom, no neviem moze byt kung fu skola kde aj sparuju, napr co som kukal skolu Pavla Macka tak tam tusim sparuju, aspon na seminaroch boli foto, a urcite je takychto skol viac, len kto vie ci aj an Slovensku
:lol: Pavel Macek v Čechach ma tu istu školu čo Jan Hranky - ten isty štyl, mysliš že je okrem nas na Slovensku ešte aj ina škola čo cviči tento štyl kung fu? Poradim - skus si vygoogliť info a potom si povyberaj :wink: snaď najdeš čo hladaš


mozna "ten isty styl", ale rozhodne ne "ta ista skola"? moje skola je moje skola, "kdyz dva delaji totez, neni to nutne totez", kazdy ma svuj pristup a vyukovou metodu, proto se prosim neodvolavej na moji skolu - az u me budes cvicit rok, pak mozna, diky!

jinak Jano Hrankay sifu je zkuseny cvicenec a ucitel, nejlepsi je nespekulovat, nenechat se odradit prvnimi tydny, cvicit a samozrejme zajit za nim a zeptat se na jakekoliv nejasnosti! cteni psani nemuzu zavrhnout kvuli tomu, ze A, B, C je nuda

Ad1 - :-) Nepochopili sme sa - cvičime ten isty štyl, či? Nebola reč o pristupe k cvičencom ale o škole :)
Ad2 - A ďakujem :) konečne spravny pohľad na vec
Naposledy upravil daitenshi dne sob 10. říj, 2009 10:29, celkově upraveno 1
daitenshi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 03. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod daitenshi » sob 10. říj, 2009 10:26

luen píše:
daitenshi píše:Ospravedlňujem sa ak moje komenty vyzneli nasilne ale niekedy treba veci uviesť na pravu mieru a naučiť deti že bojova uměni su "uměni" a nie agresivita a fight na ulici. Boli tu namietky na moju školu a môjho Sifu takže moja reakcia bola opodstatnena. Keď niekto nevie ako to chodi a vie propagovať iba všeobecny nazor nech to radšej nerobi lebo sem chodi čitať prispevky veľa ľudi a ako to potom vyzera - že sa u nas cvičia len zostavy a 5 min sparring.... hluposť :evil: takže len opravujem mylne dojmy pokiaľ môžem


Nejde o tebe :wink:

Nediskutuj s trumpetama, diskuze s nima totiz nikam nevede :idea:
Myslim že tiež žiadny koniec nevidim :) moja snaha o opravu mylneho nazoru na naše treningy predsa nebola marna, aspoň sa tu rozprudila aka taka diskusia :D
daitenshi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 03. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod marcelo » sob 10. říj, 2009 10:52

daitenshi píše:
Trian píše:Bojove umenia tu nie su na to aby sa išlo do ulic odskušať či mi niekto da po papuli alebo nie. Ja osobne sa konfliktom vyhybam.


Chapem ta co chces povedat,ale vo svojej prapodstate BU su ,boli a budu pre poulicny boj..ja sa tiez konfliktom vyhybam,nervova sustava sa mi uz zaobalila tukom a som uz kludnejsi a menej horkokrvny ako kedysi :lol: ..ale ked si po mna konflikt pride,poznam sa a viem ako budem fungovat a ze sa nebudem stitit ani "stompov" po hlave ked si to druha strana zasluzi :wink: ..uz som si tym presiel..pre mna osobne by malo byt cvicenie BU jedine kvoli selfdefense a moznosti poulicnej konfrontacie..cvicit pre duchovne aspekty,filozofiu,vesmirne osvietenie je strata casu...vela ludi si preklada martial arts ako "bojove umenie",ja osobne si myslim ze preklad je nespravny a malo by to byt "umenie boja"

..a kazdy boj,konfrontacia je nasilna vec.. aj ked je pravda ze z 90% konfrontacii sa da vykecat a uhrat to :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Trian » sob 10. říj, 2009 13:27

4marcelo: hovoríš mi z duše :D
Bojové umenia boli vyvynuté na riešenie konfliktných situácií (napadnutie na ulici, bitka v bare, vojna na fronte...). Filozofia je pre mníchov a jej napodobovanie bežnými ľuďmi, ktorý jej vôbec nerozumejú je úsmevné.
Takže kto sa učí bojové umenie a nechce sa učiť bojovať, ale filozofovať, nech ide radšej do kláštora...

A otázka tradičných a športových BU... Každý máme svoj názor. Takže nesúhlasím :wink:
V súčastnosti sú všetky druhy bojových umení a pod už len športy. Skutočný boj sa učí už len v armáde alebo na špecializovaných tréningoch.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Pali » sob 10. říj, 2009 13:27

cvicit pre duchovne aspekty,filozofiu,vesmirne osvietenie je strata casu...

O tom nie som presvedčený. Mám len skúsenosti "čistej hlavy" po cvičení, nie nejakých mystických stavov, no mnohé nasvedčuje tomu, že to mystické skúsenosti môžu byť veľmi dôležité pre človeka (napr. tu, no musíte sledovaniu všetkých častí venovať 1hod: http://www.youtube.com/watch?v=bOoFXOWG ... re=related , alebo v poľštine http://www.youtube.com/watch?v=P0E5qz6O ... re=related)
Problém je v tom, že mnoho škôl BU sa prezentuje ako školy boja a zároveň akéhosi mystického poznania, a to asi spolu neide, aspoň z mojich doterajších skúseností. Môj bývalý učiteľ aikido o ňom napísal, že je to disciplína podobná Joge alebo Zenu, potom by som v tom nevidel problém...
vela ludi si preklada martial arts ako "bojove umenie",ja osobne si myslim ze preklad je nespravny a malo by to byt "umenie boja"

Súhlasím, potom by také aikido a aj niektoré školy čínskeho boxu mali byť "umeniami vychádzajúcimi z boja".
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Trian » sob 10. říj, 2009 14:07

Načo komoliť tie názvy? Kohokoľvek sa opýtaj, čo rozumie pod pojmom BU/BS a každý ti povie, že je to šport, ktorý ťa má naučiť brániť sa. Lebo to tak je. Boj je o bojovaní, nie o špekulovaní.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod daitenshi » sob 10. říj, 2009 14:56

marcelo píše:
daitenshi píše:
Trian píše:Bojove umenia tu nie su na to aby sa išlo do ulic odskušať či mi niekto da po papuli alebo nie. Ja osobne sa konfliktom vyhybam.


Chapem ta co chces povedat,ale vo svojej prapodstate BU su ,boli a budu pre poulicny boj..
:lol: a sme zas doma
daitenshi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 03. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod kinyo » sob 10. říj, 2009 16:36

vidim ze povodny zmysel tejto temy je v P..
kinyo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 26. srp, 2009 23:00

Příspěvekod Miro » sob 10. říj, 2009 18:16

Trian píše:Načo komoliť tie názvy? Kohokoľvek sa opýtaj, čo rozumie pod pojmom BU/BS a každý ti povie, že je to šport, ktorý ťa má naučiť brániť sa. Lebo to tak je. Boj je o bojovaní, nie o špekulovaní.


Ok, skus si predstavit, ako to dopadne, az sa "kohokolvek" opytas, ako rozumie napr. principu Krebsovho cyklu vo fyziologii. A presne rovnako to bude v pripade, ked sa "kohokolvek" opytas, co rozumie pod pojmom bojove umenia. Oba terminy su tak uzko specializovane, ze im nerozumie ani vacsina ucitelov, uz vobec nie studenti a o laikoch ani nehovoriac...
Skus sa opytat ludi, ktori su maximalni odbornici a ktori sa bojovym umeniam venuju aktivne 40-50 rokov. Dovolim si tvrdit, ze pre cinske bojove umenia to bude menej nez 1% z tychto starych majstrov, ktori Ti povedia, ze cinske bojove umenia su sportom, ktory Ta ma naucit branit sa (ako tvrdis)... Zvysnych 99% sa pousmeje a pomysli si nieco v style, ze mladost - pochabost...
Ale chcel by som zdoraznit, ze to je naprosto ok, ak si myslis, ze bojove umenia su na to, aby Ta naucili branit sa. Kazdy ma pravo si v bojovych umeniach najst to, co ho zaujima a co ho bavi. (Je to uplne v poriadku, ak jedneho bavi vymyslat, ako inemu zlomit krk, druheho ako ziskat od porotcov co najviac bodov za pekne ci spravne zacvicenu zostavu, tretieho ako uletiet do satori, stvrteho ako sa vyliecit zo zaludocnych vredov, piateho ako sa stretnut a spolocne si zacvicit s priatelmi a po cviceni zajst na pivo atd.) Problem nastava iba vtedy, ak ten svoj pohlad zacneme vyhlasovat za dogmu, ze to je to jedine spravne (a obzvlast preto, lebo si to myslim ja). Namiesto toho, aby cvicenci bojovych umeni drzali spolu, tak vznika zbytocny rozkol a trpi tym cela komunita.

A este by som Ti chcel povedat, ze napriklad v Cine, na Taiwane, v Japonsku, na Filipinach, v Indonezii atd. este stale najdes hromady ucitelov, ktori ucia tradicne bojove umenia - a tieto su diametralne odlisne od moderneho sportoveho wushu (znovu opakujem, kazdy nech si v bojovych umeniach najde to, co ho bavi). Lenze predpokladam, ze si nikdy v ziadnom z tychto statov nebol, ziadneho skutocneho majstra tradicnych stylov ktory by praktikoval 40-50 rokov si v zivote ani len nevidel, o tradicnych styloch nemas ani paru a iba tu bohapusto placas do vetra... Este ze tu je tento skvely web, kde si ktokolvek moze placat cokolvek.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod daitenshi » sob 10. říj, 2009 19:08

kinyo píše:vidim ze povodny zmysel tejto temy je v P..
Ok KINYO nehnevaj sa, poradim ti dobru školu BU na Slovensku, už si v nej cvičil no ak chceš hľadať aj inde no problem, vygoogli a najdeš info, ja som už našiel to čo som dokonca ani nehľadal a nikdy to ľutovať nebudem, vybral som si dobre a moja trpezlivosť ma doviedla tam kde som teraz a som spokojny, ale to som ja... prajem ti veľa šťastia :wink:
daitenshi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 03. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod Trian » sob 10. říj, 2009 19:35

Ako vždy sa to tu zvrhlo úplne off topic :lol: :lol:

4Miro: ako myslis, kazdy ma svoj nazor a ja ti nevnucujem ten svoj. Ak si myslis, ze bojove umenia nevznikli preto, aby ludi ucili bojovat, je to tvoj nazor.
A slovickovat "tradicne", "netradicne", "sportove"... To je ako delit jedlo na biopotraviny, obycajne potraviny, bezlepkove... Stale to je len jedlo a jeho udelom je nasytit ta. Tak isto je cielom bojovych umeni naucit ta bojovat. Len som chcel poukazat na to, ze velmi vela trenerov na tento fakt - naucit studentov aspon trochu bojovat zabuda. A preto BU upadaju a BS stavaju popularnymi. Kym ludia od BU hladaju zmysly zivota, ludia od BS chcu to, co BS znamena - naucit sa bojovat. Ci uz sutaznou formou, alebo poulicnou... to zalezi od typu skoly.
A odvolavat sa na 1000 rocnych majstrov... :evil:

4kinyo: dat nazov topicu "dobra skola na slovensku" bola chyba :wink: . Kazdy si mysli, ze ta jeho je najlepsia. Napis radsej, co od tej skoly ocakavas a ostatny ti mozu dat svoj typ, pripadne odkazy na skoly. Potom ostane na tebe, nech si ich obehas a rozhodnes sa sam. Inak sa tu budeme hadat do nemoty :roll:
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod daitenshi » sob 10. říj, 2009 20:13

Trian píše:4kinyo: dat nazov topicu "dobra skola na slovensku" bola chyba :wink: . Kazdy si mysli, ze ta jeho je najlepsia. Napis radsej, co od tej skoly ocakavas a ostatny ti mozu dat svoj typ, pripadne odkazy na skoly. Potom ostane na tebe, nech si ich obehas a rozhodnes sa sam. Inak sa tu budeme hadat do nemoty :roll:
Prekvapil si ma, klobuk dolu chlapče :)
daitenshi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 03. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod Trian » ned 11. říj, 2009 0:07

Myslím, že každý z nás (až na výnimky) tu chce pomôcť :wink: .

Uvádzam len tie kluby, ktoré sa mi podarilo nájsť na internete. Ak viete o nejakých ďalších, dajte ich tiež sem, prípadne napíšte svoje hodnotenie (len sa neurážajme navzájom - takže v rámci diskusnej normy :!: ):

Bratislava:
- ©kola Wanga Yingshena - cvičia športové wushu, chýba sparring, ale technická úroveň je výborná.
http://www.in-china.sk/
- ©kola šeliem - videl som ich exhibíciu, veľmi slabá technická úroveň.
http://www.skolaseliem.sk/

Trnava:
- Wushu klub Trnava - myslím, že chalani sú celkom šikovný.
http://www.wushutrnava.sk/
http://wushuteam.eu/

Stará Turá:
- Wushu centrum Stará Turá - tiež šikovná partia.
http://www.wushuslovakia.sk/
http://wushustaratura.sk

Toto sú tie kluby na Slovensku, s ktorými som prišiel do styku. Účastnili sa majstrovstiev Slovenska vo Wushu, takže som mal možnosť vidieť ich technickú úroveň. Samozrejme nie som odborník. Wushu som cvičil tri roky, takže porovnávam len z pohľad amatéra a cvičiaceho - to jest môj názor.
Cez stránky týchto klubov sa môžete preklikať na federácie a tie väčšinou zastrešujú aj ostatné kluby wushu na slovesnku s prípadnými tel. a email. kontaktami.

Okrem tejto formy wushu je na slovensku dosť rozšírené aj Wing Tsun KungFu, tak dám pár linkov z ich strany.
http://www.wingchun.sk/
http://www.wing-chun.sk/
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron