Čínské meče

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod patrik » čtv 25. lis, 2010 11:09

Dong_wu píše:
patrik píše:
Dong_wu píše:(...)v sobotu je v Náprstkově muzeu nějaká akce japonských šermířů,(...)


Hoj, můžu se pls zeptat kterých?
Díkys.

Patrik


Ahoj, jak tak na to líp koukám, asi to není akce čistě šermířu......
Je to nějaká akce česko-japonské společnosti Nihonto kenkyukai a ČJSpol.
Sorry pokud jsem někoho mistifikoval :oops:

Michal


Díky.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

 

Příspěvekod Riverman » čtv 25. lis, 2010 12:16

practice píše:vykopavka: :lol:
Obrázek


Nevite nekdo z jake doby je tenhle mec a co rikaji ty znaky pod nim?
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Dong_wu » čtv 25. lis, 2010 12:24

Riverman píše:
practice píše:vykopavka: :lol:
Obrázek


Nevite nekdo z jake doby je tenhle mec a co rikaji ty znaky pod nim?


Cca 7-5 století pře Kristem
Nápis říká "(Belonging to) King Goujian of Yue, made for (his) personal use"
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod PC » pát 25. úno, 2011 16:03

zajimava galerie z ruznych koutu, ale i ta cina tam je ;-)
http://www.chinahistoryforum.com/index. ... ge__st__15
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod Dong_wu » pon 07. bře, 2011 15:24

Jedna specialitka.......
Obrázek
Krátká čepel, dlouhý jílec.
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pon 07. bře, 2011 15:47

Když už je to tu o zbraních....snad se DW neurazí :

velmi slušné zbraně se nechají najít i tady :

http://www.repliky.info/index.php

Hlavně ty od firmy Hanwei - pár jsem jich "testoval" a spokojenost!!!!!
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod fireballl » pon 07. bře, 2011 18:48

Jendis píše:Když už je to tu o zbraních....snad se DW neurazí :

velmi slušné zbraně se nechají najít i tady :

http://www.repliky.info/index.php

Hlavně ty od firmy Hanwei - pár jsem jich "testoval" a spokojenost!!!!!


Súhlasim s Jendisem. ALe dajú sa zohnať aj lacnejšie než na tej www.

Pat
fireballl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00

Příspěvekod Dong_wu » pon 07. bře, 2011 20:29

Já zrovna na Hanwei nejlepší názor nemám, ale možná jsem jen měl smůlu na to co se mi dostalo do ruky. Některé věci od nich nejsou úplně špatné, ale ty už stojí to samé co ruční práce. A na to, žeje to seriovka, jim docela kolísá kvalita......
Honzo, zajímalo by mě, co jsi měl od nich v ruce a jak jsi to testoval abych se po tom mohl poohlídnout a třeba si spravit názor........
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » úte 08. bře, 2011 4:43

měl jsem v ruce tohle :

http://www.repliky.info/Practical-Rapie ... -2455.html

a pak nějakou katanu z edice Raptor.......+ pár dalších(že to byl Hanwei mi řekli až potom,takže si přesnej kousek nepamatuju).

Na ten kord se pamatuju nejvíc,používá ho kamarád a šermoval s ním. Kord vydržel i se(t)kání s mou "medvědobijkou" ,což není zrovna málo .

Nějaké větší testování neproběhlo,akorát ten rapír a ten je vážně v pohodě.
Ohledně těch katan je používá spousta lidí,tuhle jsem četl článek(BU),že snad lidi ze společnosti přátel jap.meče(nebo tak nějak?!) je nosej na přesekávání(batto-dó ?).
Líbí se mi ale,že jsou ty zbraně dobře vyvážené(i levnější kousky),celkem dobře udělané. Páč jsem viděl už i ruční práce,které vypadaly(o chování ani nemluvím) daleko hůře. Zřejmě ale musí mít člověk štěstí na kus.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Dong_wu » úte 08. bře, 2011 6:49

Jasně, věci z jednoho kusu oceli dělá Hanwei ok, měl jsem na mysli spíš jejich produkci damašku.
Ty jejich katany jsem měl taky v ruce a nejsou špatné (proto taky je jich tu tolik), ale za tu cenu co se tady prodávají, kove můj kovář katany ručně a ta kvalita je pak trochu jinde.....
Na ten rapír se schválně zkusím podívat. Díky za tip :wink:
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Re: zkuste tohle

Příspěvekod krasty » úte 08. bře, 2011 7:20

nabu píše:jám mám meč odsud a jsem spokojen. Překvapuje mě podobnost s mečem z emperor swords a rozdílost ceny...
http://eshop.krasnenoze.cz/1/401/rucne- ... ane-o.html


Ahoj, omlouvam se ale neda mi to. Mam ten samej mec. Eben to opravdu neni, med to snad je podle lesteni, vyvazeni hrozne a zpracovani nic moc. Cvicit se s tim moc dobre neda. Uz si ho rozebiral? Me se zacal hejbat v rukojeti tak ze jsem to rozebral nu prasarna trochu. Tak ze jsem si ho predelal vyvazil a uz je pouzitelnej. Bohuzel do ruky diky vyvazeni zas tak dobre nepadnul :o). Zas za tu cenu to jde ja ho sehnal za jeste nizsi cenu.
Mel jsem v ruce mec asi za 30tisic a je to trochu jina liga nu. Holt cena je asi to zasadni.
krasty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob 11. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 08. bře, 2011 9:33

Dong_wu píše:Jasně, věci z jednoho kusu oceli dělá Hanwei ok, měl jsem na mysli spíš jejich produkci damašku.
Ty jejich katany jsem měl taky v ruce a nejsou špatné (proto taky je jich tu tolik), ale za tu cenu co se tady prodávají, kove můj kovář katany ručně a ta kvalita je pak trochu jinde.....
Na ten rapír se schválně zkusím podívat. Díky za tip :wink:



Jasně,já to chápu. Já to beru hlavně z pohledu pro lidi,kteří začínají...nebo nepotřebují "funkční" nástroj...ve smyslu funkční na praktickej šerm.
Ne každej dá 30-cet litrů za čepel,aby si to dal na zeď.....případně je jim pak líto to používat. Však asi víš,jak to myslím.....?! :wink:
Já zase chápu a vím,že pokud chci kvalitní čepel,holt ji musím zaplatit a vím,že po čepeli za pár šušňů nemohu chtít zázraky.

Tovární a ruční výrobu vůbec neporovnávám.......hodil jsem to sem jen jako tip pro lidi,kteří chtějí něco levnějšího.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RBR » úte 08. bře, 2011 10:09

Dong_wu píše:Jasně, věci z jednoho kusu oceli dělá Hanwei ok, měl jsem na mysli spíš jejich produkci damašku.
Ty jejich katany jsem měl taky v ruce a nejsou špatné (proto taky je jich tu tolik), ale za tu cenu co se tady prodávají, kove můj kovář katany ručně a ta kvalita je pak trochu jinde.....
Na ten rapír se schválně zkusím podívat. Díky za tip :wink:


Hanwejky jsou z levných katan pro cvičení nejlepší volba, ale je potřeba je dodělat, aby aspoň začali vypadat tak jak katana vypadat má a pro bezpečnost. Oni si při napasování tsuky na nakago moc starosti nedělají. Nikdo nechce riskovat zážitek, kdy tasí v ruce mu zůstane rukojeť a čepel nekontrolovatelně cestuje po okolí.
Pavel Bolf kdysi na internetu vystavil fotky jedné činské repliky po sundání tsuky a nebyl to zrovna hezký pohled.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Jian » úte 08. bře, 2011 10:25

Tak na repliky.info jsem obdivoval sveho casu opravdu nadhernou katanu (Tamahagane Bohi, samozrejme na objednavku), cena byla tusim nekde v rozpeti 50-100 000 Kc co si vzpominam (nechce se mi to ted hledat, ani nevim jestli ji porad maji v nabidce) - na tu bych byl osobne docela zvedav, fotografie vypadala vazne uzasne. :wink:
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 08. bře, 2011 10:42

Ono zase není potřeba investovat toliko peněz......kvalitní zbraň ze slušné oceli(nemluvme o damašku) se vleze do 10 000 Kč.
Vzhledem k tomu,že u většiny z vás nikdy nepocítí kontakt s jiným ostřím(to nemyslím jako urážku).....přijdou mi x-set tisícové položky jako plýtvání a rozmařilost.

Jestli mohu,jako obyčejný praktik,radit....koukejte po tom,jak vám to sedí v ruce,jak je to vyvážené(kvůli pocitu a kvůli tomu,abyste si neodrovnali ruku - zkušenější šermíř umí vzít do ruky i nevyváženou zbraň a přizpůsobit jí svou techniku) a hlavně podumejte nad tím,nač to vlastně chcete!!!!!!!
Osobně považuju takřka za svatokrádež,pokud má doma někdo kvalitní zbraň,kterou nenechá "zazpívat".......což lidé,kteří doma opravdu kvalitní zbraně mají,obyčejně dělají....že je nechávají "jen tak" ležet.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RBR » úte 08. bře, 2011 12:18

Jendis píše:Ono zase není potřeba investovat toliko peněz......kvalitní zbraň ze slušné oceli(nemluvme o damašku) se vleze do 10 000 Kč.
Vzhledem k tomu,že u většiny z vás nikdy nepocítí kontakt s jiným ostřím(to nemyslím jako urážku).....přijdou mi x-set tisícové položky jako plýtvání a rozmařilost.
J


U evropských zbraní máš pravdu. Za ty prachy dostaneš ruční práci. U katan nikoliv. Tam se začíná na 30 tis. Kč. pokud chceš ruční práci.

Tak na repliky.info jsem obdivoval sveho casu opravdu nadhernou katanu (Tamahagane Bohi, samozrejme na objednavku), cena byla tusim nekde v rozpeti 50-100 000 Kc co si vzpominam (nechce se mi to ted hledat, ani nevim jestli ji porad maji v nabidce) - na tu bych byl osobne docela zvedav, fotografie vypadala vazne uzasne. Mrkající


Neblbni, za takové prachy máš překládanou repliku od nejlepších místních výrobců nebo dokonce origoš z japanu, při troše štěstí a hodně znalostí by ani nemusela být čepel moc unavená.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Jendis » úte 08. bře, 2011 13:06

hehe....i rozumnou katanu seženeš levněji.....kvalitní. Jen nesmíš trvat na hamonu a překládané oceli...... :wink:
Samo....pokud Ti jde jen o funkčnost....... :!: :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

cinske zbrane s ohebnou cepeli

Příspěvekod mysmys » pát 23. zář, 2011 16:03

Ahoj,
rad bych se zeptal, proc se nekdy pri cviceni v cinskych BU pouzivaji zbrane s ohebnyma cepelema. Nekde jsem videl jakousi halapartnu i mec a ta cepel se doslova pri pohybu vlnila, jako kdyby byla z nejakeho hlinikoveho ohebneho pasu...

Mohlo se jednat o nejakou treninkovou zbran nebo je to normalni zbran jako kazda jina a ta vlnici cepel ma svuj bojovy duvod. Jetsli ano, byly tyto cepele schopny tnout/rezat?

Treba u tech halaparten, tak v evropske i treba japonske historii se pouzivaly pevne ocelove cepele, jimiz je mozno sekat, rezat protivnika, kone atd.

Diky za info k tematu
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Re: cinske zbrane s ohebnou cepeli

Příspěvekod wushupetr » sob 24. zář, 2011 6:42

mysmys píše:Ahoj,
rad bych se zeptal, proc se nekdy pri cviceni v cinskych BU pouzivaji zbrane s ohebnyma cepelema. Nekde jsem videl jakousi halapartnu i mec a ta cepel se doslova pri pohybu vlnila, jako kdyby byla z nejakeho hlinikoveho ohebneho pasu...

Mohlo se jednat o nejakou treninkovou zbran nebo je to normalni zbran jako kazda jina a ta vlnici cepel ma svuj bojovy duvod. Jetsli ano, byly tyto cepele schopny tnout/rezat?

Treba u tech halaparten, tak v evropske i treba japonske historii se pouzivaly pevne ocelove cepele, jimiz je mozno sekat, rezat protivnika, kone atd.

Diky za info k tematu


Ahoj, v dnesni dobe se cvici s plechovkama z duvodu soutezniho. Jde proste jenom o efekt. Zbran pri cviceni dela bordel a a podtrhne to celou tu sestavu. Zbran je sice lehci nez opravdova, ale sestavy sportovnho Wushu sou o neco narocnejsi na ruzny krkolomnosti a skoky a to by s desetikilovou zbrani moc asi neslo. Jinak jestli i v tradicnich skolach se s tim cvicej, mozna pri uceni nejaky sestavy, ale zatim co ctu tak vsichni tradicnaci cvicej vopravdickejma nebo aspon vahove podobnejma zbranema. na to ti odpovi jini.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků

cron