Čínské meče

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Jendis » úte 08. bře, 2011 10:42

Ono zase není potřeba investovat toliko peněz......kvalitní zbraň ze slušné oceli(nemluvme o damašku) se vleze do 10 000 Kč.
Vzhledem k tomu,že u většiny z vás nikdy nepocítí kontakt s jiným ostřím(to nemyslím jako urážku).....přijdou mi x-set tisícové položky jako plýtvání a rozmařilost.

Jestli mohu,jako obyčejný praktik,radit....koukejte po tom,jak vám to sedí v ruce,jak je to vyvážené(kvůli pocitu a kvůli tomu,abyste si neodrovnali ruku - zkušenější šermíř umí vzít do ruky i nevyváženou zbraň a přizpůsobit jí svou techniku) a hlavně podumejte nad tím,nač to vlastně chcete!!!!!!!
Osobně považuju takřka za svatokrádež,pokud má doma někdo kvalitní zbraň,kterou nenechá "zazpívat".......což lidé,kteří doma opravdu kvalitní zbraně mají,obyčejně dělají....že je nechávají "jen tak" ležet.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RBR » úte 08. bře, 2011 12:18

Jendis píše:Ono zase není potřeba investovat toliko peněz......kvalitní zbraň ze slušné oceli(nemluvme o damašku) se vleze do 10 000 Kč.
Vzhledem k tomu,že u většiny z vás nikdy nepocítí kontakt s jiným ostřím(to nemyslím jako urážku).....přijdou mi x-set tisícové položky jako plýtvání a rozmařilost.
J

U evropských zbraní máš pravdu. Za ty prachy dostaneš ruční práci. U katan nikoliv. Tam se začíná na 30 tis. Kč. pokud chceš ruční práci.

Tak na repliky.info jsem obdivoval sveho casu opravdu nadhernou katanu (Tamahagane Bohi, samozrejme na objednavku), cena byla tusim nekde v rozpeti 50-100 000 Kc co si vzpominam (nechce se mi to ted hledat, ani nevim jestli ji porad maji v nabidce) - na tu bych byl osobne docela zvedav, fotografie vypadala vazne uzasne. Mrkající

Neblbni, za takové prachy máš překládanou repliku od nejlepších místních výrobců nebo dokonce origoš z japanu, při troše štěstí a hodně znalostí by ani nemusela být čepel moc unavená.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » úte 08. bře, 2011 13:06

hehe....i rozumnou katanu seženeš levněji.....kvalitní. Jen nesmíš trvat na hamonu a překládané oceli...... :wink:
Samo....pokud Ti jde jen o funkčnost....... :!: :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

cinske zbrane s ohebnou cepeli

Příspěvekod mysmys » pát 23. zář, 2011 16:03

Ahoj,
rad bych se zeptal, proc se nekdy pri cviceni v cinskych BU pouzivaji zbrane s ohebnyma cepelema. Nekde jsem videl jakousi halapartnu i mec a ta cepel se doslova pri pohybu vlnila, jako kdyby byla z nejakeho hlinikoveho ohebneho pasu...

Mohlo se jednat o nejakou treninkovou zbran nebo je to normalni zbran jako kazda jina a ta vlnici cepel ma svuj bojovy duvod. Jetsli ano, byly tyto cepele schopny tnout/rezat?

Treba u tech halaparten, tak v evropske i treba japonske historii se pouzivaly pevne ocelove cepele, jimiz je mozno sekat, rezat protivnika, kone atd.

Diky za info k tematu
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér

Re: cinske zbrane s ohebnou cepeli

Příspěvekod wushupetr » sob 24. zář, 2011 6:42

mysmys píše:Ahoj,
rad bych se zeptal, proc se nekdy pri cviceni v cinskych BU pouzivaji zbrane s ohebnyma cepelema. Nekde jsem videl jakousi halapartnu i mec a ta cepel se doslova pri pohybu vlnila, jako kdyby byla z nejakeho hlinikoveho ohebneho pasu...

Mohlo se jednat o nejakou treninkovou zbran nebo je to normalni zbran jako kazda jina a ta vlnici cepel ma svuj bojovy duvod. Jetsli ano, byly tyto cepele schopny tnout/rezat?

Treba u tech halaparten, tak v evropske i treba japonske historii se pouzivaly pevne ocelove cepele, jimiz je mozno sekat, rezat protivnika, kone atd.

Diky za info k tematu

Ahoj, v dnesni dobe se cvici s plechovkama z duvodu soutezniho. Jde proste jenom o efekt. Zbran pri cviceni dela bordel a a podtrhne to celou tu sestavu. Zbran je sice lehci nez opravdova, ale sestavy sportovnho Wushu sou o neco narocnejsi na ruzny krkolomnosti a skoky a to by s desetikilovou zbrani moc asi neslo. Jinak jestli i v tradicnich skolach se s tim cvicej, mozna pri uceni nejaky sestavy, ale zatim co ctu tak vsichni tradicnaci cvicej vopravdickejma nebo aspon vahove podobnejma zbranema. na to ti odpovi jini.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...