Kde v Praze se da naucit s cinskym mecem

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Kde v Praze se da naucit s cinskym mecem

Příspěvekod krasty » ned 03. led, 2010 18:33

Chtel bych se naucit poradne s cinskym mecem a BO. Je v Praze nejaka skola? Dik. Hledal jsem ale nic moc jsem nenasel.
krasty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob 11. srp, 2007 23:00

 

Re: Kde v Praze se da naucit s cinskym mecem

Příspěvekod SeaRanger » ned 03. led, 2010 19:31

krasty píše:Chtel bych se naucit poradne s cinskym mecem a BO. Je v Praze nejaka skola? Dik. Hledal jsem ale nic moc jsem nenasel.

Hledal jsi spatne :-)
http://www.tai-ji.cz/index.php?option=c ... 82&lang=cs
SeaRanger
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: sob 06. čer, 2009 23:00

Příspěvekod fakt » ned 03. led, 2010 20:02

Chtělo by se napsat nějaký klišé, že i evropský školy mají co nabídnout, ale ...
Především evropský školy mají co nabídnout.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Meč xingyiquan

Příspěvekod Samuraj_ren » ned 03. led, 2010 20:10

Co zkusit Mistra Dufukuna
Samuraj_ren
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 15. dub, 2009 23:00

Re: Kde v Praze se da naucit s cinskym mecem

Příspěvekod krasty » ned 03. led, 2010 22:16

SeaRanger píše:
krasty píše:Chtel bych se naucit poradne s cinskym mecem a BO. Je v Praze nejaka skola? Dik. Hledal jsem ale nic moc jsem nenasel.

Hledal jsi spatne :-)
http://www.tai-ji.cz/index.php?option=c ... 82&lang=cs


Hm, otazka zni jestli je tohle zrovna dobre. Co se asi clovek nauci za 1h a 15min jednou tydne?
krasty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob 11. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Zhan_Shi » úte 05. led, 2010 20:47

sifu George Husek... ale počítej s tím, že se budeš muset naučit nejprve ovládnout své tělo a pak teprve něco kutit se zbraněma. Bude to chtít čas a spoustu potu.
Zhan_Shi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř 26. pro, 2007 0:00
Bydliště: Kolin

Příspěvekod Jendis » úte 05. led, 2010 20:54

Zhan_Shi píše:sifu George Husek... ale počítej s tím, že se budeš muset naučit nejprve ovládnout své tělo a pak teprve něco kutit se zbraněma. Bude to chtít čas a spoustu potu.


HE???Jak nejdřív tělo a pak zbraně???? To má nějakou úměru????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Zhan_Shi » úte 05. led, 2010 20:59

:-) Zejmena sifu Husek Ti urcite neda nic jen tak, dokud neuvidi, ze dres jak kun. A samozrejme je logicke, ze nejdrive ovladnes zakladni techniky beze zbrane (postoj, uder, kryt...), nez se zacnes cimkoliv ohanet.
Zhan_Shi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř 26. pro, 2007 0:00
Bydliště: Kolin

Příspěvekod Jendis » úte 05. led, 2010 21:08

Zhan_Shi píše::-) Zejmena sifu Husek Ti urcite neda nic jen tak, dokud neuvidi, ze dres jak kun. A samozrejme je logicke, ze nejdrive ovladnes zakladni techniky beze zbrane, nez se zacnes cimkoliv ohanet.


Logické?? Sorry....mně to logické nepřijde. Pokud chci studovat šerm mečem a boj beze zbraně mne nezajímá......kdysi se preferovaly zbraně a nikdo nikoho nenutil studovat nejdříve boj beze zbraně. Proč by to teď mělo být jinak?????

EDIT - v boji se zbraní je Ti nějakej úder,kryt,postoj...atd úplně na hovno.....páč zbraň všechno mění. Postoj.....nohy.....kryty....všechno......tak proč bych se to měl učit??????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Zhan_Shi » úte 05. led, 2010 21:14

Jendis: v poradku... nemusi Ti to pripadat logicke, ale treba u nas ve skole se lide nejdrive uci poradne stat na vlastnich nohou. A nekterym trva i radu mesicu, nez se nauci jen to. Navic v cinskych BU neexistuje nikdy nic separovane - samo o sobe.
Zhan_Shi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř 26. pro, 2007 0:00
Bydliště: Kolin

 

Příspěvekod Jendis » úte 05. led, 2010 21:18

Já to chápu...rovnováha a pohyb je potřeba mít zmáknutej.Ale zbraň vše mění......zeptám se jinak.
Je u vás někdo,kdo umí šermovat a věnuje se tomu? Nemyslím sestavy......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Zhan_Shi » úte 05. led, 2010 21:30

Hmm... Zabihame do flamu... Jak se chces naucit se zbrani (a nejen s ni), kdyz nebudes cvicit sestavy? Vzdyt sestava je encyklopedie technik a neodmyslitelne patri k treninku. Ber to tak, ze hledas neco jineho, nez bys nasel treba u nas ve skole. Mne to nevadi a Tobe taky nemusi. Za mne respekt a konec.
Zhan_Shi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř 26. pro, 2007 0:00
Bydliště: Kolin

Příspěvekod Jendis » úte 05. led, 2010 21:38

nene...žádnej flame.......

Jak se chci naučit se zbraní??? Učím se chodit a držet zbraň.
Chci cvičit výpad...trénuju výpad(útok)....přesnost.....cíl útoku.....rychlost.....chci cvičit kryt...trénuju kryt....někdo na mne útočí a já se bráním.....nejdříve domluvený útok(řízený sparring),potom už ....po nějaké době....musím umět číst,co přijde.

Já se nesnažím Tě shazovat,já se jen ptám......porovnávám.......s tím,co znám.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » úte 05. led, 2010 21:41

4Zhan_Shi: Neni to nutna podminka ani v ramci gung fu metodiky. Je mnoho stylu, kde jdou na vec opacne (nejdrive zbrane a pak boj neozbrojeneho) a nebo to jde ruku v ruce - oboji najednou, bez nekdy zbytecnych PROSTOJU! Je jasne, ze pokud je zak ve zbidacenem stavu, tak ho musi sifu nejdrive napravit, ale to se pak netyka toliko gung fu, jako spise TCM a zdravotniho cviceni ... ALE NEZOBECNOVAT TO :wink:

Jinak presne jak napsal jendis, zbrane drive kazdeho zajimaly ... zbran resi tve preziti, ne to ... jestli das v mabu 2min nebo 2hodiny 8) Zbranema gung fu nekonci, ale teprve zacina 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jeikob » úte 05. led, 2010 21:56

ale zrovna v taichi jsou zbraně a obzvlášt meč záležitost pro pokročilý. zdroj wong wie kit taková velká knížka o taichi
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod luen » úte 05. led, 2010 22:12

jeikob píše:ale zrovna v taichi jsou zbraně a obzvlášt meč záležitost pro pokročilý. zdroj wong wie kit taková velká knížka o taichi


Jasne, od kdy? Kdo byl ten, kdo tohle pravidlo, zavedl jako pravidlo? Tai ji je nadstavba (pokracovani) shaolinskeho gung fu (treba) a tam uz se kazdej zbranim venoval ... tak nevim. neni to spise v necem uplne jinem ...???

Premyslel jsi nekdy o tom, proc je v TBU tolik ojebu (damy prominou) v metodice. tolik zdanlive nesmyslnejch pravidel, tradici ... Vetsinou to nema zadnou praktickou vazbu na trenink a progres zaka (spise naopak). Vetsinou jde totiz o neco uciteli :lol:

Nechut ucit, nechut ukazovat, nechut vysvetlovat, nechut proflaknoy, ze neco neumim - takze se spousty veci odkladaji az na potom - MANANA system :lol: :wink:

Ze zbranema se bezne v cine uci deti. Kousek striku, kousek zapasu, nejake aparaty, kousek od nekolika zbrani atd ... to jsou zaklady gung fu :!: :!: :!:

Je ale pochopitelne, ze pokud se zbranema umim jen par forem a ty ucim, tak pak skutecne nehraje roli, zda je zaradim az na konec ... protoze to stejne nikoho nikam neposune :wink:

Sparovat, sparovat a zase sparovat - pak se cvicim se zbranema, jinak je to jen honeni energii s predmetem v ruce.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jeikob » úte 05. led, 2010 22:19

a u vás hned dáte do ruky člověku tyč a nože? nebo dejme tomu kdyby někdo přišel a řekl.dobrý den vím že cvičíte tyč a já se chci učit jen tu tyč?
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod El_Commandante » úte 05. led, 2010 22:26

Zhan_Shi píše:Hmm... Zabihame do flamu... Jak se chces naucit se zbrani (a nejen s ni), kdyz nebudes cvicit sestavy? Vzdyt sestava je encyklopedie technik a neodmyslitelne patri k treninku. Ber to tak, ze hledas neco jineho, nez bys nasel treba u nas ve skole. Mne to nevadi a Tobe taky nemusi. Za mne respekt a konec.


Ty jsi zřejmě Čech, ale sladký jsi jak čínský kněz. Co to tady vykládáš o flamu? Vždyť ten kluk položil úplně normální a konkrétní otázku a ty mu na to řekneš, že "zabíháme do flamu". Nemáš ani dost kuráže (nebo drzosti), obvinit ho, že flamuje. Ale jasně, dáme si všichni urologický čaj, pomeditujeme trochu a v harmonii se shodneme, že se neshodneme. Válím se smíchy po zemi. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=Ep6HDP1U ... re=related
El_Commandante
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 18. lis, 2009 0:00

Příspěvekod littleass » úte 05. led, 2010 22:31

Zhan_Shi píše:Hmm... Zabihame do flamu... Jak se chces naucit se zbrani (a nejen s ni), kdyz nebudes cvicit sestavy? Vzdyt sestava je encyklopedie technik a neodmyslitelne patri k treninku. Ber to tak, ze hledas neco jineho, nez bys nasel treba u nas ve skole. Mne to nevadi a Tobe taky nemusi. Za mne respekt a konec.



Hele tak já bych se k tomu měl vyjádřit protože sem u Sifu Huška několik let cvičil.Nevim jak je to teď ale když měl kdysi školu v Písku tak měl žáky kteří se učili třeba tyč už po pár měsících cvičení beze zbraně :wink:

Řekl bych že je to spíše svobodná volba každého učitele zda bude učit nejdřív zbraně nebo beze zbraně nebo obojí najednou... :idea: :!: :wink:

Osobně v tom že za ta Krásná Pani na www.taiji37.cz učí samostatně meč nevidim :wink:
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Příspěvekod luen » úte 05. led, 2010 22:31

jeikob píše:a u vás hned dáte do ruky člověku tyč a nože? nebo dejme tomu kdyby někdo přišel a řekl.dobrý den vím že cvičíte tyč a já se chci učit jen tu tyč?


Nemam s tim nejmensi problem ... uz jsem to psal mnohokrat. Vzdy mi byl podezrelej clovek, kterej prisel s tim, ze se chce naucit wing cheun a pritom nevi co ten wing cheun je, ze? :lol: :wink:

Se zbranema se skutecne zacina vlastne jeste v zakladech (je jasne, ze ne sparingem) ... nejdrive zaklady ve smyslu posilovani, stinovani, zakladni drily, kombinace, vse procvicit ve dvojicich atd ..., ale jako u vseho to musi postupne smerovat ke sparingu!!!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron