Kde v Praze se da naucit s cinskym mecem

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod luen » pon 11. led, 2010 19:24

RBR píše:
luen píše:RBR :wink:


Copak? Ten trénink ve vánici jsem absolvoval za mladých časů, když jsem ještě závodně lyžoval.

RBR


Ja jen, ze jsi trefne popsal - Kdo chce, hleda zpusob, kdo nechce, hleda duvod :!: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod krasty » pon 11. led, 2010 21:02

Nic napsal jsem tu dlouho sahle dilo a smazal ho z prosteho duvodu. Nestoji mi to za to.
Dokud tu na foru budou "frajirci" co mluvej zcela z cesty a pisi tu mimo tema nac ma smysl se tu na neco vubec ptat.
Nevsimnul jsem si ze bych se tu ptal jak mam cvicit.
RBK je to tvuj pohled ja s nim nesouhlasim polovicata prace je k hovnu tot cele. Frajirka si nech od cesty. Nemam smysl se snizovat na tvoji uroven a spinit te. Ja te neznam, nemuzu te soudit a nestojis mi za to abych hledal tvoje prispevky. To souzeni lidi je tady opravdu krasana vec. Neznas moje duvody a ja je tu nebudu vytahovat. Ja se jenz zeptal kde by se dalo naucit s cinskym mecem abych s nim nemachal jen tak do vetru a mohl se treba na setkani pomerit. Treninkem 1 tydne i pri cviceni doma si to nemyslim. Ju a kde si vzal ze jsem tancoval standart a latinu?

Luene ty je hledas taky. Kdo z nas ne.
krasty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob 11. srp, 2007 23:00

Příspěvekod luen » pon 11. led, 2010 22:25

krasty píše:Nic napsal jsem tu dlouho sahle dilo a smazal ho z prosteho duvodu. Nestoji mi to za to.
Dokud tu na foru budou "frajirci" co mluvej zcela z cesty a pisi tu mimo tema nac ma smysl se tu na neco vubec ptat.
Nevsimnul jsem si ze bych se tu ptal jak mam cvicit.
RBK je to tvuj pohled ja s nim nesouhlasim polovicata prace je k hovnu tot cele. Frajirka si nech od cesty. Nemam smysl se snizovat na tvoji uroven a spinit te. Ja te neznam, nemuzu te soudit a nestojis mi za to abych hledal tvoje prispevky. To souzeni lidi je tady opravdu krasana vec. Neznas moje duvody a ja je tu nebudu vytahovat. Ja se jenz zeptal kde by se dalo naucit s cinskym mecem abych s nim nemachal jen tak do vetru a mohl se treba na setkani pomerit. Treninkem 1 tydne i pri cviceni doma si to nemyslim. Ju a kde si vzal ze jsem tancoval standart a latinu?

Luene ty je hledas taky. Kdo z nas ne.


Chlape:

1) nehledam zadneho guru na tomto serveru od anonymnich radilku.
2) obejdi si kluby a necekej, ze to nekdo udela za tebe.
3) ano obcas hleda duvody kazdy, ale ne kazdy s nima musi na verejne forum.
4) rbr nepatri ke zdejsim prudicum a protoze se virtualne nejakej patek zname, tak bych na jeho obranu uvedl, ze ti radil dobre - byt to nebylo to, co jsi ocekaval - adresa skoly, kde splnuji tve podminky.

5) nefnukej, protoze:

- SeaRanger ti dal odpoved
- Samuraj ti dal odpoved
- Zhan_Shi ti dal odpoved (byt jeho vsuvka o tom, jak se uci byla zbytecna a nejspise zcestna)

... atd ...vse na prvni strane tohoto vlakna a dal to procitat nechci, ale bylo toho vic. Uz si tam byl, ze tady porad fnukas nad tim, jak jsme zli a ze jsme ti nepomohli :?: :evil: :roll:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod krasty » pon 11. led, 2010 22:43

Ma smysl se s tebou hadat. Tvrda hlava co vzdy vi vse nejlip. Delej si co chces. Asi ses BUH zapomel jsem.

Ja jsem napsal jestli nekdo nevi kde se da naucit s cinskym mecem. Ne dej mi skolu a kontakt. To uz hranici s demenci. Kdyz ty na strankach svy skoly napises je mozna trenovat pomalu 5x do tydne tak by treba mohla bejt nejaka skola ktera se soustredi jen na zbrane. Pro me je tohle prednost. Kdyz neco nevim tak nepisu ale tohle ais malo kdo pochopi.
Ok neni tak tu nedelam z toho kovbojku.
Brecet si bes ty s tim svym kolenem. Ja nemuzu atd. To je co? Znas me vis co je semnou jakej mam duvody? Ne tak se do me neser laskave. Nevykladam tu svuj zivotni pribeh jako nekdo. To ze tu prispivate X let neznamena ze si necham hazet od Vas hnuj na hlavu.

A Luene nevsimnul jsem si ze by si sel presne ve stylu vyuky jako Sifu I. Rzounek mas sve metody. Zaklad je stejny ale jina cesta. Ja hledam jinou kdyz nechci cvicit venku v zime ale v telocvicne je to moje vec ne Vase.

Dekuji Vsem co prispeli k tematu a omlouvam se jim uz se tu radeji nebudu na nic ptat. Tady clovek i kdyz nevi tak bude psat ostosest.
krasty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob 11. srp, 2007 23:00

Příspěvekod luen » pon 11. led, 2010 23:08

krasty píše:Ma smysl se s tebou hadat. Tvrda hlava co vzdy vi vse nejlip. Delej si co chces. Asi ses BUH zapomel jsem.

Ja jsem napsal jestli nekdo nevi kde se da naucit s cinskym mecem. Ne dej mi skolu a kontakt. To uz hranici s demenci. Kdyz ty na strankach svy skoly napises je mozna trenovat pomalu 5x do tydne tak by treba mohla bejt nejaka skola ktera se soustredi jen na zbrane. Pro me je tohle prednost. Kdyz neco nevim tak nepisu ale tohle ais malo kdo pochopi.
Ok neni tak tu nedelam z toho kovbojku.
Brecet si bes ty s tim svym kolenem. Ja nemuzu atd. To je co? Znas me vis co je semnou jakej mam duvody? Ne tak se do me neser laskave. Nevykladam tu svuj zivotni pribeh jako nekdo. To ze tu prispivate X let neznamena ze si necham hazet od Vas hnuj na hlavu.

Dekuji Vsem co prispeli k tematu a omlouvam se jim uz se tu radeji nebudu na nic ptat. Tady clovek i kdyz nevi tak bude psat ostosest.


Ja tedy nejsem zadnej ukazkovej diskuter a rozhodne nejsem vzornacek, nicmene napadanim lidi z nich informace nedostanes? Podekovat a odpalit si uz mohl po prvni strane tohoto vlakna. Protoze uz tam byl dostatek informaci. Pak sis mohl zajit za konkretnima lidma a dohodnout se na cviceni a na rezimu jenz by ti vyhovovalo. Evidentne te ty informace nezajimaji ... at tedy nezabihame do zbytecnych trapnosti, tak ti preji hodne stesti ve tvem hledani a na me koleno se vykasli - mimochodem ta informace nebyla pro tebe, ale pro kamose se kteryma domlouvame dalsi setkani. Ty si toho vsimat nemusis, protoze me tvuj zdravotni stav zajima asi tak jako tebe ten muj :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RBR » pon 11. led, 2010 23:10

krasty píše:RBK je to tvuj pohled ja s nim nesouhlasim polovicata prace je k hovnu tot cele. Frajirka si nech od cesty. Nemam smysl se snizovat na tvoji uroven a spinit te. Ja te neznam, nemuzu te soudit a nestojis mi za to abych hledal tvoje prispevky. To souzeni lidi je tady opravdu krasana vec. Neznas moje duvody a ja je tu nebudu vytahovat. Ja se jenz zeptal kde by se dalo naucit s cinskym mecem abych s nim nemachal jen tak do vetru a mohl se treba na setkani pomerit. Treninkem 1 tydne i pri cviceni doma si to nemyslim. Ju a kde si vzal ze jsem tancoval standart a latinu?


1. Nesoudím tě, obrázek o tobě si tady lidé udělají z tvých příspěvků
2. Nešpiním tě, protože k tomu nemám důvod
3. Nenutím tě trénovat 1x týdně
4. Valčík jsem uvedl jen jako příklad, neboť se v tom nevyznám
5. Vyjádřil jsem pochybnosti o tom, že se ti podaří najít klub, kde budou tréninky cca 5x týdně zaměřené jen na čínský meč. Taková poptávka tady není :wink: Pochybuji, že máš dost peněz, aby sis mohl platit několik osobních tréniků týdně, ale možná se mýlím
6. doporučil jsem ti alternativu treninky + práce doma z důvodu viz výše
7. Nepozpochybňuji tvé tvrzení že 5x týdně trénovat pod odborným vedením je super věc a nárůst výkonosti nejvyšší
8. Tvoje důvody mě nezajímají

Stačí:D

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod krasty » pon 11. led, 2010 23:16

Luene 40 tvojich prispevku na 9 strankach a ani v jednom nazev skoly. To asi nebude normalni vid. Mas cas vubec trenovat.

RBK ju staci a k tematu to jak si patri jak. Mozna jsem asi hloupej nebo uz nevim.

Me je jedno co si o me mysli. Jelikoz jestli jsou normalni tak pochopej o co mi jde. Koukni kdy jsem se zaregistroval a kolik tu mam prispevku. Netlacham tu kdyz nepotrebuju najdu si to nebo se zeptam ale neotravuju.

Luene jinak to je rozdil mezi tebou a tvym Sifu. Ja na treninky chodim vyzkouset si co mi vyhovuje. A schanim informace. Mozna je chyba ze jsem nesel hned do prvni skoly co mi tu nekdo napsal. Neotravuju lidi kdyz k tomu nemam duvod. Pokud pisi na svych strankach trenink 1x tydne je to strata casu jejich i meho.

Nekoupil jsem si mec jen tak zbuhdarma. Levnej zrovna nebyl tedy samozrejme jak pro koho. Puvodne jsem si ho chtel vystavit ale pak jsme si rekl ze je skoda aby se jen tak valel na stene. Oka nepujde to zustane tam.

Luene o me vubec nejde ja tu nevystupuju jako ucitel ja nevyucuji. Nejen zaci jsou vizitkou ucitel. Ze mas vubec silu odepisovat malemu bezvyznamnemu to je vlastne pocta.
Naposledy upravil krasty dne pon 11. led, 2010 23:41, celkově upraveno 2
krasty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob 11. srp, 2007 23:00

Příspěvekod luen » pon 11. led, 2010 23:29

krasty píše:Luene 40 tvojich prispevku na 9 strankach a ani v jendom nazev skoly. To asi nebude normalni vid. Mas cas vubec trenovat.

Me je jedno co si o me mysli. Jelikoz jestli jsou normalni tak pochopej o co mi jde.


Ale o cem diskutujeme, dostal jsi od nekolika lidi celkem slusnou nadilku skol a jmen, kde se mas moznost zeptat a dohodnout - v cem tedy hledas problem? Ja to nepotrebuji chapat a nemusis mi odpovidat, jen bud tak laskav a ujasni si sam, co vlastne chces :wink:
Pokud s nama chces jen krafat, ani v tom problem nevidim, jen to asi nepujde takhle:

krasty píše:TAk ze s temahle kecama u me neuspejes.


krasty píše:Dokud tu na foru budou "frajirci" co mluvej zcela z cesty a


krasty píše:Koukam ze se tu clovek zepta a kloudnou odpoved nedostane.

Porad tu ctu dej hledat, kdyz neco chces ale z tohohle by se jeden pozvracel.


Jinak cela ta diskuze (krome toho co jsme napsali Mirovi) vznikla na zaklade tveho dotazu a proto, ze jsme predpokladali, ze te trapi i kvalita a ze mozna nemas zajem jen o cviceni do vzduchu ... proto jsem se ptal, jestli s nim chces umet a nebo ti jde jen o machani do vzduchu :wink:

Ta diskuze nebyla a neni vubec marna, protoze kazdej a opravdu kazdej kdo si ji precte, pochopi jak nesnadne je se u nas s jianem naucit neco vic, nez jen odhejbat formu nejakeho stylu. Pokud ti tato informace vadi, tak se ti omlouvam :wink:
Mimochodem dal jsem ti odkaz na jednu skolu sermu, ale asi jsi to prehlednul. Jako sifu vazne nejsem a bude to tim, ze nikdo neni jako nekdo ... lidi se jeste neklonuji - a tomu jsem rad.

Jinak tedy vazne preji hodne stesti a pokud budes mit chut, tak se s nama podel o zkusenost, kde te nekdo bude ucit aspon 3x tydne s cinskym mecem a bude te ucit Sermovat. Ja tomu nedavam zadne sance, ale bylo by dobre, pokud bych se pletl :wink:

PS: nejmenujes se nahodou Petr :?:
Naposledy upravil luen dne pon 11. led, 2010 23:51, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod krasty » pon 11. led, 2010 23:45

Oka to mi staci. Tim to to vzdavam. Budu se venovat smysluplnejsim vecem. Ted uz chapu proc mi tvuj Sifu rikal ze bych mel jit trenovat spis k tobe.
krasty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob 11. srp, 2007 23:00

Příspěvekod wushupetr » úte 12. led, 2010 0:04

Co je spatnyho na tom, ze se behem deviti stran zmeni tema v diskuzi? To je skoro v kazdym vlakne. Myslim, ze kdyby tady nekdo vedel misto, kde se neco takovyho uci tak to napise. Asi teda zadny takovy neni. Nic proti, ale to, ze nekdo zalozi vlakno, tak ho este nevlastne ne?
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Re: Jianshu

Příspěvekod patrik » úte 12. led, 2010 9:38

derbin píše:jinak co jsem se díval na videa čínskýho šermu tak na mě vypadlo http://www.youtube.com/watch?v=VLOINK0B ... re=related

(prd tomu rozumim, ale šerm by to mohl bejt)


Jak já těmto věcem nerozumím, tohle se docela zamlouvá... nějak to zapadlo, jak koukám.

krasty píše:(...)
Jestli ty si do toho takovej blazen jezdi si pres pul planety. Ja uz jsem na to precejenom trochu starej. Bejt mi 18 ju byl bych v Cine a studoval vzdy to bude lepsi. (...)


Já vím, že je to spíš OT, ale zaujalo mě to.
Tohle není na Tebe, krasty, jen úvaha ze života. Docela zajímavé... bejt mi 18, tak tohle a bejt mi 50 tak tamto :)

Začal jsem jezdit až po dvacítce, teď mám 30 pryč a jezdit budu dál. Nepřestávají mě ale překvapovat lidi, mí žáci, kteří mají-li těch 18, 20... (kolik chceš) píšou/ říkaj, že teď nejezdí, protože maj školu a zkoušky a tohle a tamto. Ale až dodělaj školu a zkoušky, tak zase začnou... Nezačnou, protože nebude škola, ale bude práce, rodina, zdraví v kelu... a vůbec.

To není o věku, nebo o životní etapě ;)

Na akcích, kam jezdím já potkávám lidi, kteří jedou přes půl Evropy, přestože mají 18 a tu školu, 30 a tu rodinu anebo 60 a problémy s prostatou ;)

Chceš? Jezdíš! Nechceš? Nikdy jezdit nebudeš ;)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Re: Jianshu

Příspěvekod Jendis » úte 12. led, 2010 17:45

patrik píše:
Chceš? Jezdíš! Nechceš? Nikdy jezdit nebudeš ;)

Patrik


:idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

EDIT - kdyby tu někdo věnoval úsilí čistě čínskému šermu,už by se to vědělo. Přiznám se,že s tím silně koketuju,už jsem se synkem 1x byl na tréninku HG a doufám,že se s čínským šermem seznámím více,zabřednu do hloubky a hodlám se tomu trochu více věnovat.
Kluci se šermu primárně nevěnují,u mne však empty hands moc v úvahu nepřicházejí(a ani mne až tak neozbrojený boj nezajímá)........

Cvičit ale chci...tak to snad nějak klapne :)
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: Jianshu

Příspěvekod RBR » úte 12. led, 2010 19:49

Jendis píše:EDIT - kdyby tu někdo věnoval úsilí čistě čínskému šermu,už by se to vědělo. Přiznám se,že s tím silně koketuju,už jsem se synkem 1x byl na tréninku HG a doufám,že se s čínským šermem seznámím více,zabřednu do hloubky a hodlám se tomu trochu více věnovat.


Co tebe zástupce evropských fechtýřů na tomto fóru přivedlo k takové kacířské myšlence?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Jendis » úte 12. led, 2010 19:57

To je na dlouhé povídání.....nemá to co dělat se šermem,jako takovým,ale s lidma......třeba se někdy potkáme,pak Ti to povím.
A nevidím to jako kacířskou myšlenku, čínskej šerm mne vždy zajímal......tak si třeba rozšířím obzory :)
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: Jianshu

Příspěvekod derbin » úte 12. led, 2010 21:22

patrik píše:
derbin píše:jinak co jsem se díval na videa čínskýho šermu tak na mě vypadlo http://www.youtube.com/watch?v=VLOINK0B ... re=related

(prd tomu rozumim, ale šerm by to mohl bejt)


Jak já těmto věcem nerozumím, tohle se docela zamlouvá... nějak to zapadlo, jak koukám.


njn, zapadnout by měly asi jiný veci... :wink:

jinak jsem objevil další Jianshu věcičky....
http://www.youtube.com/watch?v=QNdprYcK ... r_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=QyS3M8M4OaA

maj tam toho víc
http://www.youtube.com/worldjianshuleague
derbin
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 03. led, 2008 0:00
Bydliště: Turnov

Re: Jianshu

Příspěvekod luen » úte 12. led, 2010 21:39

derbin píše:
patrik píše:
derbin píše:jinak co jsem se díval na videa čínskýho šermu tak na mě vypadlo http://www.youtube.com/watch?v=VLOINK0B ... re=related

(prd tomu rozumim, ale šerm by to mohl bejt)


Jak já těmto věcem nerozumím, tohle se docela zamlouvá... nějak to zapadlo, jak koukám.


njn, zapadnout by měly asi jiný veci... :wink:

jinak jsem objevil další Jianshu věcičky....
http://www.youtube.com/watch?v=QNdprYcK ... r_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=QyS3M8M4OaA

maj tam toho víc
http://www.youtube.com/worldjianshuleague


Pravda, pravda - zapadlo :oops: A byla by to vazne skoda :wink: Diky za linky :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: Jianshu

Příspěvekod pm » úte 12. led, 2010 22:31

Jendis píše:
patrik píše:
Chceš? Jezdíš! Nechceš? Nikdy jezdit nebudeš ;)

Patrik


:idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

EDIT - kdyby tu někdo věnoval úsilí čistě čínskému šermu,už by se to vědělo. Přiznám se,že s tím silně koketuju,už jsem se synkem 1x byl na tréninku HG a doufám,že se s čínským šermem seznámím více,zabřednu do hloubky a hodlám se tomu trochu více věnovat.
Kluci se šermu primárně nevěnují,u mne však empty hands moc v úvahu nepřicházejí(a ani mne až tak neozbrojený boj nezajímá)........

Cvičit ale chci...tak to snad nějak klapne :)


Jendis, neboj, ja mam rad predevsim noze a dlouhou tyc, vim jak Te trapi zdravicko, konecne budu mit nekoho koho zajimaji vice zbrane (jinak u nas hraji spise druhe housle), prizpusobime k tomu vyuku - ale musis si v nasem LGHK Jihlava gangu najit jeste nejakyho sparringa, pak se do toho pustime - stinove drily, sestavy drilu, dovednostni drily, aplikacni drily, sparringove sestavy, sparringove drily, volny boj. metodika je, kdyz budou lidi a zajem, nic tomu nebrani

(to jen na okraj, nechci zasahovat do zdejsi diskuze, v nasi skole se serm s cinskym mecem neuci, osobne mec cvicim a ucim, ale z jinych duvodu, na pichani do briska nebo rezani rucicek mam radej jine naradi, myslim si ze rada systemu ma mnohem lepsi mec nez my, u nas je to prece jen doplnkove curriculum, viz nase www)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Jianshu

Příspěvekod Jendis » stř 13. led, 2010 6:15

pm píše:
Jendis, neboj, ja mam rad predevsim noze a dlouhou tyc, vim jak Te trapi zdravicko, konecne budu mit nekoho koho zajimaji vice zbrane (jinak u nas hraji spise druhe housle), prizpusobime k tomu vyuku - ale musis si v nasem LGHK Jihlava gangu najit jeste nejakyho sparringa, pak se do toho pustime - stinove drily, sestavy drilu, dovednostni drily, aplikacni drily, sparringove sestavy, sparringove drily, volny boj. metodika je, kdyz budou lidi a zajem, nic tomu nebrani

(to jen na okraj, nechci zasahovat do zdejsi diskuze, v nasi skole se serm s cinskym mecem neuci, osobne mec cvicim a ucim, ale z jinych duvodu, na pichani do briska nebo rezani rucicek mam radej jine naradi, myslim si ze rada systemu ma mnohem lepsi mec nez my, u nas je to prece jen doplnkove curriculum, viz nase www)


Jasně...zkusím někoho ukecat :) A vaše nářadí jsem viděl...... :wink: Řeznické nožejky....... :twisted: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pm » stř 13. led, 2010 6:40

yep, rikame jim reznicky noze, bo lam Saiwing, od jhoz rodiny pochazi, byl puvodnim povolanim reznik, a o rezani masa neco vedel :-) ; jejich vyhoda je, ze daji pouzivat s nozema ruznych velikosti, od kapesni rybicky a z po maly macety, singl i double
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Jianshu

Příspěvekod Jendis » stř 13. led, 2010 13:34

luen píše:
derbin píše:
patrik píše:
derbin píše:jinak co jsem se díval na videa čínskýho šermu tak na mě vypadlo http://www.youtube.com/watch?v=VLOINK0B ... re=related

(prd tomu rozumim, ale šerm by to mohl bejt)


Jak já těmto věcem nerozumím, tohle se docela zamlouvá... nějak to zapadlo, jak koukám.


njn, zapadnout by měly asi jiný veci... :wink:

jinak jsem objevil další Jianshu věcičky....
http://www.youtube.com/watch?v=QNdprYcK ... r_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=QyS3M8M4OaA

maj tam toho víc
http://www.youtube.com/worldjianshuleague


Pravda, pravda - zapadlo :oops: A byla by to vazne skoda :wink: Diky za linky :!:


Ty videjka...to už je o něčem......díky za to :)
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků