Kde v Praze se da naucit s cinskym mecem

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Re: Jianshu

Příspěvekod P » stř 13. led, 2010 16:06

Jendis píše:
patrik píše:
Chceš? Jezdíš! Nechceš? Nikdy jezdit nebudeš ;)

Patrik


:idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

EDIT - kdyby tu někdo věnoval úsilí čistě čínskému šermu,už by se to vědělo. Přiznám se,že s tím silně koketuju,už jsem se synkem 1x byl na tréninku HG a doufám,že se s čínským šermem seznámím více,zabřednu do hloubky a hodlám se tomu trochu více věnovat.
Kluci se šermu primárně nevěnují,u mne však empty hands moc v úvahu nepřicházejí(a ani mne až tak neozbrojený boj nezajímá)........

Cvičit ale chci...tak to snad nějak klapne :)


Věnuje. Už jsem tu dával odkaz na školu Tomasze Nowakowského www.zlatykopec.org Praxe šermu obsahuje i sparring jak s železem tak s trubkama obalenýma molitanem:-)
P
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 31. bře, 2008 23:00

 

Příspěvekod krasty » stř 13. led, 2010 18:47

Skupiná šermu Tchaj-ťi Čchüan

Tělocvična Z© - Václavská 22, Praha 2

10 - 11.10.2009 - Zlatý Kopec
16 - 17.01.2010
13 - 14.03.2010
22 - 23.05.2010 - Zlatý Kopec

Maji to jen formou seminare. Napiseme uvidime.
krasty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob 11. srp, 2007 23:00

Re: Jianshu

Příspěvekod fakt » stř 13. led, 2010 20:21

Jendis píše:
luen píše:
derbin píše:
patrik píše:
derbin píše:jinak co jsem se díval na videa čínskýho šermu tak na mě vypadlo http://www.youtube.com/watch?v=VLOINK0B ... re=related

(prd tomu rozumim, ale šerm by to mohl bejt)


Jak já těmto věcem nerozumím, tohle se docela zamlouvá... nějak to zapadlo, jak koukám.


njn, zapadnout by měly asi jiný veci... :wink:

jinak jsem objevil další Jianshu věcičky....
http://www.youtube.com/watch?v=QNdprYcK ... r_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=QyS3M8M4OaA

maj tam toho víc
http://www.youtube.com/worldjianshuleague


Pravda, pravda - zapadlo :oops: A byla by to vazne skoda :wink: Diky za linky :!:


Ty videjka...to už je o něčem......díky za to :)


Nešermuju už víc než dvacet let, ale ...
Místo spousty hezkých a oku lahodících kudrlin nás zpočátku učili vést hrot.
Luene tys psal, že máš rád nůž - Jendis ty fechtíš.
Na videu vidím jak se hrot zlehka dotýká v lepším případě plácá ( a přiznejme, že v plácnutí je o něco víc energie než v lehkém dotyku).
Další stupeň by mohlo být bodnutí - tam je víc energie a nároku na přesnost, než ve výše zmíněném.
Nám pro lepší vizualizaci říkali udeřte hrotem - nepíchejte.

V tomhle je to pro mě stejné beze zbraně. Dal jsem přednost boxu, abych uměl dát a ustát skutečný úder
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » stř 13. led, 2010 20:27

Nejlepší je ale stejně hokej.
Kdo to neví, tak je trouba.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Re: Jianshu

Příspěvekod Jendis » čtv 14. led, 2010 10:20

fakt píše:
Nešermuju už víc než dvacet let, ale ...
Místo spousty hezkých a oku lahodících kudrlin nás zpočátku učili vést hrot.
Luene tys psal, že máš rád nůž - Jendis ty fechtíš.
Na videu vidím jak se hrot zlehka dotýká v lepším případě plácá ( a přiznejme, že v plácnutí je o něco víc energie než v lehkém dotyku).
Další stupeň by mohlo být bodnutí - tam je víc energie a nároku na přesnost, než ve výše zmíněném.
Nám pro lepší vizualizaci říkali udeřte hrotem - nepíchejte.

V tomhle je to pro mě stejné beze zbraně. Dal jsem přednost boxu, abych uměl dát a ustát skutečný úder


Netvrdím,že je to super,jen,že je to už o něčem..... :wink:

Tys asi dělal sportovní šerm,že??? On se sportovní šerm trochu liší...díky zbrani. To "plácání" znám z Francouzské školy,říká se tomu střih....a rozmajzne Ti to pařátu až na kost......a tady je to hlavně lehkej sparring lidí,kteří nejsou až tak na supr úrovni......já to ale oceňuju,protože je to víc,než co jsem kdy jinak viděl. Je tam znát,že an to Ti kuci nejsou až tak zvyknutí.....jsou trochu v křeči(znám to i od sebe).....kryty jsou silové.....vytknout se tomu dá spousta. Ale viděl jsem i sebe a taky to,v některých chvilkách,pozoruju....že to dělám taky.

Udeřte hrotem??? Mne to učili přesně opačně....hrot projde,prostě bodni... :!:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: Jianshu

Příspěvekod Jendis » čtv 14. led, 2010 12:12

P píše:
Jendis píše:
patrik píše:
Chceš? Jezdíš! Nechceš? Nikdy jezdit nebudeš ;)

Patrik


:idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

EDIT - kdyby tu někdo věnoval úsilí čistě čínskému šermu,už by se to vědělo. Přiznám se,že s tím silně koketuju,už jsem se synkem 1x byl na tréninku HG a doufám,že se s čínským šermem seznámím více,zabřednu do hloubky a hodlám se tomu trochu více věnovat.
Kluci se šermu primárně nevěnují,u mne však empty hands moc v úvahu nepřicházejí(a ani mne až tak neozbrojený boj nezajímá)........

Cvičit ale chci...tak to snad nějak klapne :)


Věnuje. Už jsem tu dával odkaz na školu Tomasze Nowakowského www.zlatykopec.org Praxe šermu obsahuje i sparring jak s železem tak s trubkama obalenýma molitanem:-)


ano???? Nějaké videjko...nebo někdo,kdo u něj cvičí a byl by ochoten si zablbnout??????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod P » čtv 14. led, 2010 13:30

Což o to, zablbnout si by bylo fajn, horsi je to s casem. Planoval jsem prijit na setkani se zbranemi, ale kdyz kliknes na moje www tak se muzes podivat, ze moc volna nemam. Navic radim se mezi par zde pritomnych co maji take rodinne starosti a radosti v podobe jednoho ci vice ratolesti:-) V Praze mam cviceni dvakrat tydne (pondeli+streda), tak az bude vic teplo, muzeme se dohodnout a sejit se pred tim treba ve Stromovce. Jinak cvico mam v Belgicke pobliz Miraku, a chodi tam do protejsi telocvicny nejaci sermiry, mozna i ty (skupin sermu je more, ale nahoda je blbec:-))?

Zkusim se zeptat ostatnich, je tam par lidi, ktere serm zajima obecne, tak by mohli mit zajem. Napisu ti do sz.

Ja sam jsem zacatecnik, sermu Tchaj-ti se venuji teprve cca 10 let.
P
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 31. bře, 2008 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 14. led, 2010 15:25

P píše:Což o to, zablbnout si by bylo fajn, horsi je to s casem. Planoval jsem prijit na setkani se zbranemi, ale kdyz kliknes na moje www tak se muzes podivat, ze moc volna nemam. Navic radim se mezi par zde pritomnych co maji take rodinne starosti a radosti v podobe jednoho ci vice ratolesti:-) V Praze mam cviceni dvakrat tydne (pondeli+streda), tak az bude vic teplo, muzeme se dohodnout a sejit se pred tim treba ve Stromovce. Jinak cvico mam v Belgicke pobliz Miraku, a chodi tam do protejsi telocvicny nejaci sermiry, mozna i ty (skupin sermu je more, ale nahoda je blbec:-))?

Zkusim se zeptat ostatnich, je tam par lidi, ktere serm zajima obecne, tak by mohli mit zajem. Napisu ti do sz.

Ja sam jsem zacatecnik, sermu Tchaj-ti se venuji teprve cca 10 let.


děti mám taky,času taky málo....ale 13-14.února jsem si zařídil volno a přijedu na setkání BU.cz......tož přijď taky a zablbnem si. Jsi z Prahy....já ne....jsem z Jihlavy.
Jestli se tomu věnuješ okolo dekády,tak už něco umět musíš,ne...???
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RBR » čtv 14. led, 2010 15:48

krasty píše:Skupiná šermu Tchaj-ťi Čchüan

Tělocvična Z© - Václavská 22, Praha 2

10 - 11.10.2009 - Zlatý Kopec
16 - 17.01.2010
13 - 14.03.2010
22 - 23.05.2010 - Zlatý Kopec

Maji to jen formou seminare. Napiseme uvidime.


No hezký, ale nepsal si něco o tréninku 5x týdně :?: :wink:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod P » čtv 14. led, 2010 16:30

Jendis píše:
P píše:Což o to, zablbnout si by bylo fajn, horsi je to s casem. Planoval jsem prijit na setkani se zbranemi, ale kdyz kliknes na moje www tak se muzes podivat, ze moc volna nemam. Navic radim se mezi par zde pritomnych co maji take rodinne starosti a radosti v podobe jednoho ci vice ratolesti:-) V Praze mam cviceni dvakrat tydne (pondeli+streda), tak az bude vic teplo, muzeme se dohodnout a sejit se pred tim treba ve Stromovce. Jinak cvico mam v Belgicke pobliz Miraku, a chodi tam do protejsi telocvicny nejaci sermiry, mozna i ty (skupin sermu je more, ale nahoda je blbec:-))?

Zkusim se zeptat ostatnich, je tam par lidi, ktere serm zajima obecne, tak by mohli mit zajem. Napisu ti do sz.

Ja sam jsem zacatecnik, sermu Tchaj-ti se venuji teprve cca 10 let.


děti mám taky,času taky málo....ale 13-14.února jsem si zařídil volno a přijedu na setkání BU.cz......tož přijď taky a zablbnem si. Jsi z Prahy....já ne....jsem z Jihlavy.
Jestli se tomu věnuješ okolo dekády,tak už něco umět musíš,ne...???


Honzo,
nic neslibuju, mam 12.-13. unora seminar v Jicine, dalsi vikend ve Frydku, potom v Usti a Litomericich. Pres tyden ucim kazdy den krome patku. Spis se spolu domluvime individualne, rad si s tebou zasermuju.
P
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 31. bře, 2008 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 14. led, 2010 16:57

V pohodě...jen se musím dostat do Prahy. Čas na setkání si ale určitě udělej....je to fajn,potkat lidi odtud.....bezva atmoška,v pohodě lidi......naprosto pohodová akce. Pokud Ti to vyjde,určitě se stav...... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod krasty » čtv 14. led, 2010 17:34

RBR píše:
krasty píše:Skupiná šermu Tchaj-ťi Čchüan

Tělocvična Z© - Václavská 22, Praha 2

10 - 11.10.2009 - Zlatý Kopec
16 - 17.01.2010
13 - 14.03.2010
22 - 23.05.2010 - Zlatý Kopec

Maji to jen formou seminare. Napiseme uvidime.


No hezký, ale nepsal si něco o tréninku 5x týdně :?: :wink:

RBR



Srandicky? Ne :wink: jen jsem reagoval na ten odkaz. Napsal jsem uvidime. Pro zacatek by stacil trenink aspon 2x tydne po 2h ale to bych chtel asi moc :) .
Japonsky mec ma tady tedy lepsi zastoupeni.
krasty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob 11. srp, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » čtv 14. led, 2010 20:16

krasty píše:Srandicky? Ne :wink: jen jsem reagoval na ten odkaz. Napsal jsem uvidime. Pro zacatek by stacil trenink aspon 2x tydne po 2h ale to bych chtel asi moc :) .
Japonsky mec ma tady tedy lepsi zastoupeni.


Vítej v reálu, měl jsi kapku vysoký představy, i když dobře myšlené. 2x týdně není špatné, mám to v katori stejně, ale bohužel tady nastupuje nutnost domácího cvičení, jinak to bude pro tebe jen ztráta času. Základní techniku můžeš drilovat sám i mimo oficiální tréninky. To pak stačí, když se trenér 2x týdně na tebe mrkne, opraví chyby.
Japonský meč jsem proniknul o dost dříve, takže je ten výběr lepší. Pokud si chceš zazávodit s mečem radějí bych volil japany.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Jendis » čtv 14. led, 2010 20:21

Kendo....pokud chceš japonskej meč a možnost "zablbnout si",tak kendo. Jinak ne-e......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Picard » čtv 14. led, 2010 21:38

Na blbnuti je tu sport chanbara .. i kdyz si nejsem jisty, jestli to sem uz dorazilo :)
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod P » pát 15. led, 2010 13:18

Picarde, mas nejake zkusenosti s temi pomuckami co se v chanbara pouzivaji? Shanime nejakou vhodnou alternativu k trubce v izolaci:-) Jde hlavne o pomer kvalita-cena:-)
P
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 31. bře, 2008 23:00

Příspěvekod Picard » pát 15. led, 2010 13:28

Jendou kdysi dávno jsem to měl půjčené v ruce, ale to je tak asi všechno :-D Sry snad ti poradí někdo jiný.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod P » stř 16. čer, 2010 9:38

Jendis píše:V pohodě...jen se musím dostat do Prahy. Čas na setkání si ale určitě udělej....je to fajn,potkat lidi odtud.....bezva atmoška,v pohodě lidi......naprosto pohodová akce. Pokud Ti to vyjde,určitě se stav...... :wink:


Nazdar Honzo,
pokud by si byl v tydnu od 19. do 22. 7. někdy v Praze, tak bychom se mohli sejít a zašermovat. Budu mít od pondělí do čtvrtka seminář ve Stromovce od šesti odpoledne přibližně tak do devíti, tak buď před nebo po (snad ještě bude světlo:-)) Mrkni kdyžtak na moje stránky www.tchaj-ti.cz, tam je podrobnější info kde přesně budeme. Když ti to zase nevyjde, uvidíme se u Harka na podzim. Už se těším, minule to bylo opravdu super! :lol:
P
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 31. bře, 2008 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 16. čer, 2010 10:15

Dík za tip a pozvání.....juknu a uvidím :) Momentálně jsem sice v obrovském presu(práce,rodina a věci okolo),že nestíhám ani chodit na tréninky(cvičím jen doma).......pošli mi,prosím,přes SZ,telefon,ať Tě mám ,kdyžtak, jak kontaktovat......pokud se najde skulinka,velmi rád dojedu a zafechtím.....šerm je moje velká láska,srdcovka......a vyzkoušení nových lidí a věcí se nikdy nebráním.

Hlavně bych Ti nerad nějako narušoval semináře......přecejen "běžného" cvičení se účastnit nechci a lidi ,kteří tam budou cvičit,by asi nebyli rádi,kdybychom se tam začali "mastit" a oni byli "out".
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod P » stř 16. čer, 2010 10:32

Jasně, muselo by to být někdy před nebo po. Telefon pošlu.

Update: Už ho máš v sz.
P
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 31. bře, 2008 23:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron