Kde v Praze se da naucit s cinskym mecem

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod jeikob » pát 08. led, 2010 16:13

tak ono už plno předmětů se dá použít ,byt třea jen na odvracení pozornosti.jo to sem viděl házení hulkama
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod Vrozkrokkop » pát 08. led, 2010 16:29

Luen:
Díky za ta slova :wink:
Stačí vzít příhodný klacek a jsme pomalu u šermu.
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod meresjeff » pát 08. led, 2010 17:24

meresjeff
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14. pro, 2009 0:00

Příspěvekod meresjeff » pát 08. led, 2010 17:29

ono kung fu znamená něco dobře umět, takže jenom souhlas s tím, že uchopit předmět denní spotřeby a prakticky ho aplikovat je kung fu vysoké úrovně.
meresjeff
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14. pro, 2009 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 08. led, 2010 20:31

Jendis píše:Miro...ehm...tak,prosím,vynech kličky a obezličky,energie...pupky atd a vysvětli mi to jako úplnýmu debilovi.
Nebo úplně jinak......co ukázat mi to v praxi???? Kdy budeš v ČR???? Pokecáme,ukážeme si,co jak kdo myslel,o čem mluvil...zafechtíme......?????


asi to zapadlo...takže....Miro.......Co Ty na to?????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » pát 08. led, 2010 20:56

meresjeff píše:tady je ta duchodcovska sestava.
http://www.youtube.com/watch?v=2cEjgPii ... re=related


Boj s holi (pokud to tak u formy mohu napsat) mi to nepripomina ... Spise to vypada jako kombinace mece a savle. Ani bych se nedivil, kdyby to bylo made in home :idea:

4Jendis: :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 08. led, 2010 21:09

luen píše:
4Jendis: :lol:


uvidíme...třeba to dopadne. A jestli ne...no...já se nezblázním. Obrázek si stejně udělá každej sám :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » pát 08. led, 2010 21:12

Jendis píše:
luen píše:
4Jendis: :lol:


uvidíme...třeba to dopadne. A jestli ne...no...já se nezblázním. Obrázek si stejně udělá každej sám :wink:


Tak po tom vsem uz je to spise galerie nebo obrazarna :lol: :wink: :twisted:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 08. led, 2010 21:14

Já nevím,až tak jsem ho nesledoval...jen mám takovýho tucha....kua......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod cudles » pát 08. led, 2010 21:16

luen píše:
Jendis píše:
luen píše:
4Jendis: :lol:


uvidíme...třeba to dopadne. A jestli ne...no...já se nezblázním. Obrázek si stejně udělá každej sám :wink:


Tak po tom vsem uz je to spise galerie nebo obrazarna :lol: :wink: :twisted:

To spíš obludárium :P
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod P » sob 09. led, 2010 21:19

©erm Tchaj-ťi (meč, kopí, šavle, halaprtna) vyučuje v ČR napřílad Tomasz Nowakowski. Stránky jeho školy nalezneš zde: www.zlatykopec.org
P
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 31. bře, 2008 23:00

Příspěvekod P » sob 09. led, 2010 21:19

double
P
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 31. bře, 2008 23:00

Příspěvekod krasty » sob 09. led, 2010 23:36

P: Mozna se pletu ale tohle nehledam. Trenink jednou tydne neni nic pro me. Treba u Sifu P. Macka se da trenovat i nekolikrat tydne. Tusim ze i u Sifu Ivana Rzounka. Osobne jsem si vyzkousel oba treninky a jen doporucuji. Kort u Sifu P. Macka opravdu perfektni pristup . U Luena se da vlastne taky trenovat:o) musim zajit na ten jeho trenink safra. Myslim si ze tohle ma pro me spise smysl trenovat nekolikrat do tydne. Tezko cvicit doma s mecem. Pres leto to jde da se jit ven ale co ted v zime. Zkousel jsem tchaj-ťi ale to neni nic pro me. Mam radeji tvrdsi styly a hlavne mam prudsi povahu. Presto dekuji. Zkusim napsat uvidime co odepisi.
Jinak proc jsem zalozil tohle tema. Kdybych byl novackem asi bych to neresil ale neco mam zasebou i kdyz nic slavneho :o). Chtel bych se ucit hned od zacatku ne az za par let a studovat a soustredit se primo na to.
Kdyz to tak procitam tak Evropske skoly sermu jsou v tomhle opravdu lepsi :o)
krasty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob 11. srp, 2007 23:00

Příspěvekod jeikob » ned 10. led, 2010 0:55

a můžu se zeptat proč zrovna čínský meč? teda jeb meč?
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod krasty » ned 10. led, 2010 8:05

jeikob píše:a můžu se zeptat proč zrovna čínský meč? teda jeb meč?


A proc ne :D .
krasty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob 11. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Miro » ned 10. led, 2010 17:46

Luen,

luen píše:Mimochodem, to co jsem napsal, byt jsem to napsal jako reakci pod tvuj prispevek, nebylo urcene tobe, ale Mireckovi. Byla to narazka na to, ze se tesim az se s nim potkam a zaspasujeme. Takze klidecek ...


boli sme dohodnuti na 3. 1. a vyhovoril si sa, ze nemozes... No nevadi, dufam, ze sa nebudes vyhovarat aj v lete, lebo vies, ze to k.o. som Ti slubil. Len zacni poriadne trenovat a daj sa do poriadku, pretoze ak budes predvadzat to, co na stretkach BU (vid videa od Ukropcaneho), tak ziadne spasovanie nebude - ten knockout schytas do piatich sekund, a hovorim to uplne vazne: sam vies, ako si svoje vykony ohodnotil, a to si bol este k sebe velmi mierny.

luen píše:4cudles: nekdy je to zabava, ale tentokrat jsem to vzal vazne, protoze mi vadi, kdyz nekdo lze, jako kdyz tiskne. Ja Mirovi dlouho veril, ze je vrtulnik a vazne je jinej ... :evil: Ale on to dela zamerne.
Ale jinak je to blbost, takze kaslat na ne a at si pisi ci chteji :wink:


O com sa da seriozne pisat na webe bojovych umeni? Jedine o teorii - a o to sa snazim od zaciatku existencie tohto webu, pretoze uroven cinskych BU je v Cechach a na Slovensku zalostna... Skutocne dobrych ucitelov mozno spocitat na prstoch jednej ruky (a aj tam si mozte este par prstov v pohode odfaklit). Neexistuje ziaden solidny casopis, ziadne solidne webstranky s archivom hodnotnych clankov, ziadna seriozna diskusia... Pritom uroven cinskych BU na zapade sa prudko zvysuje, zapadni studenti a ucitelia zacinaju vo velkej miere prevysovat cinskych studentov a ucitelov, znalosti, ktore boli pred 10. ci 20. rokmi secret ci odovzdavane iba v uzkej komunite (rotacia tan-tchienu, peng, prepojenie medzi vnutornymi organmi a aktualnym pohybom tela, praca s energiou napr. piatich faz atd.) sa pomaly stavaju beznou normou v treningoch aj na zapade... Staci si pozriet o com sa seriozne debatuje v medzinarodnej komunite, napriklad tento web: http://rumsoakedfist.org/ ci presnejsie http://rumsoakedfist.org/viewforum.php? ... 5408ffbfa4 a porovnat ho s naprostou sterilitou webstranky www.bojovaumeni.cz, kde sa ludia iba potlapkavaju po ramenach, aki su dobri, ako im siel sparring na poslednom stretku BU a ako su schopni pobit vsetkych tajcistov, bo niektori z nich nemaju o fighting zaujem...
Takym ludom a v takej situacii tu samozrejme musim pripadat ako vrtulnik, pretoze hovorim o veciach, o ktorych sa im v zivote ani nesnivalo, samozrejme som pre nich klamar, pretoze nemaju sajn o zakladnych principoch, som iba teoretik, pretoze sa netajim tym, ze fighting je vacsinou pre ...nastrocnych a neskorych adolescentov (samozrejme, cest vynimkam, pre ktorych je to riadne zamestnanie) a ucia ho (fighting) vacsinou iba ti, co nemaju nic ine, ziadne ine solidne znalosti, ktore by mohli odovzdavat svojim studentom... Pretoze su lenivi si cokolvek nastudovat, pretoze su prilis povrchni ist do hlbky, pretoze su prilis mali, aby z nich cokolvek niekedy nieco bolo, aby sa stali niekym...
A potom sa stretnu na stretku BU na sparring a hoci tvrdia, ze studovali cinske bojove umenia 10 rokov a viac, vsetko co su schopni ukazat, je bezduchy box alebo kickbox (bezduchy, lebo to nie je ani len dobry box ci kickbox, nie preto ze by box a kickbox bol bezduchy). Prvy znak akeho-takeho zvladnutia stylu je, ze ho clovek dokaze pouzit, pretoze z neho automaticky (sam od seba, zilai) vyjde von... Co povedat viac?

Jendis,

Miro...ehm...tak,prosím,vynech kličky a obezličky,energie...pupky atd a vysvětli mi to jako úplnýmu debilovi.


Ved som to napisal uplne jasne: "V cinskych styloch zbran vobec nic nemeni - postoj, nohy, kryty, vsetko je rovnake bez zbrane ci so zbranu. Zbran je iba predlzenim tela a na vyssich urovniach ruky nemaju so zbranou nic spolocne - zbran je riadena celym postojom tela ci pohybom celeho tela (a teda ak chces hybat zbranou, musis vediet hybat telom, teda pupkom)." Comu tu nerozumies, ved to je uplne trivialne, nie? Kazdy styl cinskych bojovych umeni ma svoj vlastny vzor (pattern, specificky sposob) pohybu a ten je furt rovnaky bez ohladu na to, ci je to emptyhand pohyb (a boj) alebo pohyb (a boj) so zbranou. Je tomu tak, pretoze pohyb tela (bez zbrane ci so zbranou) je zavisly od sily. Pracuje sa so silou, ktora riadi cely pohyb tela. Mozes si to predstavit tak, ze ked urobis uder, tak je "definicia" toho uderu je dana charakteristikou sily - a vobec nezalezi na tom, ci napr. ten uder je urobeny pastou, spickami prstov, dlanou, malikovou hranou ci zbranou - furt je to ten isty uder (lebo sila je ta ista), hoci jeho vonkajsia forma je stale odlisna... Takze zbran je iba "sucast tela", predlzenim tela. A ak furt este nerozumies, tak sa pytaj konkretne otazkami, nie obecnym konstatovanim "vysvetli mi to" lebo jasnovidec este nie som.

Nebo úplně jinak......co ukázat mi to v praxi???? Kdy budeš v ČR???? Pokecáme,ukážeme si,co jak kdo myslel,o čem mluvil...zafechtíme......?????


Jendisi, nenahnevaj sa prosim, ale vazne - a Ty si zas z ktorej planety? Neber to ako moju aroganciu, prosim (ani ja neberiem Tvoju otazku ako arogantnu, hoci naozaj je), ale povedz mi prosim jediny dovod, celkom vazne, preco by som sa mal chciet s Tebou stretnut ci dokonca cestovat do Ciech len preto, ze Ty si chces so mnou pokecat ci zafechtit...
Posobim v Azii 17 rokov, domov pridem vacsinou iba raz do roka na dva tyzdne a som rad, ze mozem travit svoj cas s rodinou, priatelkami a pripadne so svojimi ziakmi (dokonca ani im nemozem venovat tolko casu, kolko by som chcel). Ty si fakt myslis, ze keby si bol v mojej kozi, ze by si siel a s ochotou stretaval kadejakeho blazna, ktory si zmysli, ze Ta chce vidiet? Si fakt myslis, ze nemam nic lepsie na praci nez cestovat do Ciech aby si bol happy?
Na druhej strane, ked sa ja chcem s niekym stretnut, tak necakam, az ma on pride pozriet, ale si ho sam najdem. Ked som chcel vidiet Du Fukuna, tak som za nim cestoval z Kosic do Prahy, aby som sa na vlastne oci presvedcil, ci je naozaj taky dobry... Ked som chcel vidiet inych majstrov, tak som chodil za nimi, a dokonca ked ma odmietali, dobiedzal som do nich tak dlho, pokial ma neakceptovali. Ale nesedel som so zalozenymi rukami a cakal, ze oni pridu ku mne. Chapes?

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » ned 10. led, 2010 18:19

Miro píše:
Nebo úplně jinak......co ukázat mi to v praxi???? Kdy budeš v ČR???? Pokecáme,ukážeme si,co jak kdo myslel,o čem mluvil...zafechtíme......?????


Jendisi, nenahnevaj sa prosim, ale vazne - a Ty si zas z ktorej planety? Neber to ako moju aroganciu, prosim (ani ja neberiem Tvoju otazku ako arogantnu, hoci naozaj je), ale povedz mi prosim jediny dovod, celkom vazne, preco by som sa mal chciet s Tebou stretnut ci dokonca cestovat do Ciech len preto, ze Ty si chces so mnou pokecat ci zafechtit...
Posobim v Azii 17 rokov, domov pridem vacsinou iba raz do roka na dva tyzdne a som rad, ze mozem travit svoj cas s rodinou, priatelkami a pripadne so svojimi ziakmi (dokonca ani im nemozem venovat tolko casu, kolko by som chcel). Ty si fakt myslis, ze keby si bol v mojej kozi, ze by si siel a s ochotou stretaval kadejakeho blazna, ktory si zmysli, ze Ta chce vidiet? Si fakt myslis, ze nemam nic lepsie na praci nez cestovat do Ciech aby si bol happy?
Na druhej strane, ked sa ja chcem s niekym stretnut, tak necakam, az ma on pride pozriet, ale si ho sam najdem. Ked som chcel vidiet Du Fukuna, tak som za nim cestoval z Kosic do Prahy, aby som sa na vlastne oci presvedcil, ci je naozaj taky dobry... Ked som chcel vidiet inych majstrov, tak som chodil za nimi, a dokonca ked ma odmietali, dobiedzal som do nich tak dlho, pokial ma neakceptovali. Ale nesedel som so zalozenymi rukami a cakal, ze oni pridu ku mne. Chapes?

Miro


Já tam psal něco o tom,že kvůli mně bys měl přijet??? Já se Tě jen optal,kdy tu budeš-páč sem jezdíš,ne???? A až bys tu byl,tak bych už dojel.....(je na tom něco divného,že se mne ptáš,jestli jsem z jiné planety)??? A ptal jsem se Tě,zda mi to ukážeš v praxi.....pokud nechceš,ok...stačilo napsat NE.
Byla to je otázka.....žádná arogance....otázka,Miro. Takže buď tak hodnej a ty blázny a pod. si nech od cesty......já se nechci přesvědčit,jestli jsi " naozaj taky dobry ",já se,kurva,pídím po informací o čínském šermu.....a jak je nejlépe dostanu??? Když porovnám to,co umím,s někým,kdo umí čínskej šerm......

No nic....dalších slov evidentně netřeba. Dle odpovědi nemáš co nabídnout.......i tak Ti děkuju za snahu.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RBR » ned 10. led, 2010 18:37

krasty píše: Tezko cvicit doma s mecem. Pres leto to jde da se jit ven ale co ted v zime.


Proč nejde, máš málo tam místa nebo nízký strop? Proč v zimě nemůžeš cvičit venku? Pokud takové drobnosti považuješ za problém, proč chceš cvičit? Trénink s učitelem je sice nejlepší, ale nikdy není dost času na procvičení všeho, takže potřeba zahájit domácí cvičení, pokud se chceš zlepšovat. Pokud tě uspokojí stagnace na jednom bodě po mnoho let ...
Tady jsou kluci co pro informace jezdí přes 1/2 planety, investují nemalé peníze atd. a pro tebe je problém si najít venku nebo doma místo, kde si v klidu kdykoliv zacvičíš.
Takže venku cvičit lze i za nepříznivého počasí. Je to jen o vhodném oblečení. I doma lze s mečem cvičit. Sice občas kus domácího vybavení zařve, ale se ztráty se počítá. :wink:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Miro » ned 10. led, 2010 18:42

Jendis píše:Já tam psal něco o tom,že kvůli mně bys měl přijet??? Já se Tě jen optal,kdy tu budeš-páč sem jezdíš,ne????


Samozrejme ze nejazdim (pytal si sa presne toto: "Kdy budeš v ČR????"). Samozrejme do CR nejazdim, na co by som tam jazdil, ze? Takze Tvoju otazku som samozrejme bral tak, ze chces, aby som prisiel do CR kvoli Tebe...

No nic....dalších slov evidentně netřeba. Dle odpovědi nemáš co nabídnout.......i tak Ti děkuju za snahu.


Ok.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod cudles » ned 10. led, 2010 19:38

Fííííha, Miro se nějak rozjel 8) Fakt miluju když se někdo vyhýbá výzvě jak může a pak to hází na druhýho, kor se silnejma řečma. Jsem fakt zvědavej jestli tentokrát k luenovi dorazí, a propos, bude video? :wink:

Ukropcany: On ma Miro nějaky videa? Dáš mi link? Docela rád bych se vzhledem k jeho přispěvkum na to mrknul..dík.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron