Škola tradičního Kung-fu

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod DON » úte 28. zář, 2010 20:17

pavela píše:
DON píše:
pavela píše:Podíval jsem se na ty stránky a hned mě praštilo do očí Xing Yi. Tak jsem to otevřel a udělalo se mi mdlo. tomuhle ten človíček říká Xing Yi, že se nestydí se ještě nafotit, fuj, to bych blil....



To je bohužel Zhai Fengovo "Wudangské Xing Yi"... :?
Hmm, tak to je hodně smutný. Paskvil naučený asi za 2 hodiny v nějaké sportovní škole a ještě blbě.. Obecně dost dobře nechápu, jak může mít někdo drzost v zemi, kde má Xing Yi Quan takovou tradici vyučovat takovej paskvil. To strejda Qin Ming Tang je jinej formát, ačkoliv Xing Yi Quan taky dělal, a ve VELMI slavný genealogii Li Cun Y-Fu Jian Qiu-Wang Qing Shan tak po tom, co se ode mě dozvěděl, že má v ČR školu Dufík o tom, že umí Xing Yi vím jenom já. Tak se chová tradiční mistr. Naproti tomu "holič" se chová tak, že je mu všechno jedno hlavně že holí. Je smutné, když někdo učí wušu a nezná základní zvyklosti čínské kultury. A ještě smutnější jsou lidi, který se to tam choděj učit. Víc k tomu nebudu říkat... :?


SZ :wink:
DON
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. srp, 2010 23:00

 

Příspěvekod wushupetr » ned 03. říj, 2010 11:21

http://www.dragonstyle.cz/stranka/chan- ... su-kung-fu
je tohle skola Kungfu nebo jak teda? videl sem to ted v Olomouci na soutezi, ale me to moc cinsky neprijde. fakt sem nevedel.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pm » ned 03. říj, 2010 11:24

at se to tvari jak se to tvari, s CBU to ma pramalo, mozna vubec nic spolecneho
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 03. říj, 2010 11:28

hm... t mi teda nekdo vysvetlete, co to tam teda na ty osutezi delalo.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pm » ned 03. říj, 2010 11:44

...ale nic noveho pod sluncem, sekce taolu jen kopiruje sekci sanda ;-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 03. říj, 2010 11:53

tak u sandy je mi to jedno. jestli dodrzujou pravidla souteze, at si tam de kdo chce, ale tak jestli je to taolu, takze soutez v cinskejch sestavach (neresim ted sportovni vs moderni) tak mi to prijde daleko vetsi bota nez v ty sande.chjo to je bordel
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pm » ned 03. říj, 2010 12:21

vidis, ja si myslim ze kdyz je to wushu soutez, melo by tam bejt wushu - boxeri, kickboxeri, thajsky boxeri etc. maji x moznosti vyradit se jinde. takze pristi rok vyhraje typek z Kickbox Club Predni Zadni a v taolu typek z SK Karate Horni Dolni :-) ale co, hlavne ze jsou soutezici, soutez se kona, prispevek od statu na ni dostaneme, do zahranici na souteze pojedeme, ne? ale to uz se tu resilo x-krat
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 03. říj, 2010 12:29

no resilo to mas pravdu. ja treba ted jel do Polska na soutez za svy. sande nerozumim. abych pravdu rek, neber to jak rajpani, vy taky chodite do thaiskyho boxu ne? jenomze pravidla na boxu se daj naucit a dodrzovat, ale kdyz na Wushu soutezi v sestavach cvici nekdo katu tak to je trochu vetsi rozdil ne?
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pm » ned 03. říj, 2010 12:44

rozdil moc nevidim - nevypadalo ten Dragon Style spise jako nejake JBU? vypadal, vid. ale to je jedno, jak rikam, uz se to tu resilo, places na spatnym kameni
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 03. říj, 2010 12:55

Jo vypadalo a to je duvod proc sem sem napsal a ptal se co je to za styl pac me to tam stvalo, ale az se nejakej karatista nauci pro soutez ve Wushu sestavach nejakou wushackou sestavu, nereknu ani prd.sice to nebude umet tak dobre jako svoji katu, ak hold dopadne posledni. Protoze podminka souteze je (nebo by mela byt) Wushu sestava a ne zadna kata. Proto v tom vidim rozdil.
Neplacu neboj :)
Sandu sem resit ani nechtel, ale kdyz uz si ji predhodil...
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pm » ned 03. říj, 2010 13:02

well, tak proc tomu rikat wushu soutez, kdyz min pulka s tim nema nic spolecneho? o to go
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 03. říj, 2010 13:07

Rikam, ze jestli tam budou chodit karatisti s katama a taekwondisti a pak treba freestyle karate, tak uz se to nemusi jmenovat Wushu taolu soutez ale soft formy. ale jestli je sanda souhrn pravidel a ty pravidla se dodrzujou, tak nevidim problem, ale chapu, ze vy mate svy duvody.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pm » ned 03. říj, 2010 13:11

par decek jsem na soutez v sestavach vzal, no problem, ale... ale. bez komentare, bez kritizovani, bylo by to mlaceni prazdne slamy
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pavela » ned 03. říj, 2010 13:15

Akutní nedostatek sebekritiky :? PM, zapoměl jsi na STS Chvojkovice-Brod, to je fakt slušnej oddíl...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pm » ned 03. říj, 2010 13:18

:-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 03. říj, 2010 13:18

tak to neni problem Hung Gar je Wushu, to at tam je treba v milionech lidi. mlaceni prazdny slamy asi jo pro vas bojovniky, proto mam radeji sportovni Wushu, co se soutezi tyce.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pm » ned 03. říj, 2010 13:42

mel jsem na mysli spise tzv. "oficialni" ceskou scenu CBU - souteze o jake jsi psal jsou jejim obrazem.

na tyhle akci http://www.bojovaumeni.cz/modules.php?n ... =0&thold=0 bude z ceskeho (predevsim tradicniho) wushu asi vice nez na jakekoliv dosavadni soutezi, at uz jako ucastnici, nebo divaci. nejde o bojovniky/nebojovniky, ale cinske wushu v CR jako takove, souteze s urovni, pruhledne financovani a delegovani na zahranicni zavody, kompetentnost lidi ve vedeni a jejich odbornost v cinskem wushu etc. etc., rikam ze uz se to resilo, pisu to jen pro pripomenuti, ne proto ze by me to nejak interesovalo - mam jine veci na praci
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » ned 03. říj, 2010 14:21

Jo ja nerikam, myslim, ze to bude dobra akce, mam v planu prijit. Kazdej mame neco na praci hele :)
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod graver » ned 03. říj, 2010 14:56

wushupetr píše:kdyz na Wushu soutezi v sestavach cvici nekdo katu tak to je trochu vetsi rozdil

No jo, ale zase ta neotřelost, člověče. V karate se při kata soutěžích boduje (m.j. samozřejmě) třeba i to, že zacvičíš katu hodně mimo svůj level nebo takovou, kterou žádný jiný soutěžící nedělal apod. Tak by u vás třeba uspěl i Heian Sandan v mém podání :idea: :lol:
btw: stejně máte ty sestavy moc dlouhý - jak si to můžete pamatovat? :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod pm » ned 03. říj, 2010 15:13

mno, prijde na... bang bou z tong long kyun trva asi 30 sekund, tit sin kyun z Hung Kyun 45 minut :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron