Sanda

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Sanda

Příspěvekod ShaThyc » stř 20. říj, 2010 14:42

Zdravim, chcel by som zacat trenovat sandu, pretoze z toho co som videl videa a zapasy sa mi to zdalo dost podobne muay thai akurat, ze su tam navyse hody, paky a pod. Pol roka asi trenujem muay thai a som s nim sice spokojny ale blizsie k bydlisku mam klub kde sa trenuje Sanda. Chcem sa teda spytat ci ma Sanda a Muay thai spolocny aspon zaklad a ci niekto nema nahodou skusenosti s touto skolou http://wushustaratura.sk/hlavna.html
Ja som na nu pocul same superlativy. Vdaka za vase rady.
ShaThyc
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod ukropcany » stř 20. říj, 2010 15:33

Čauko,

neber to prosím ako referenciu na klub, pretože o tom neviem nič, ale klubový kolega (hanuman BA) bol kedysi na jedných MSR a že to bola bieda, že čo tam boli aj iní thaiboxeri, tak že nestrieľali tých chalanov, lebo im to bolo ľúto... vyskúšaj, uvidíš... sanda ako taká je samozrejme inak super, to je bez debaty...
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ShaThyc » čtv 21. říj, 2010 14:43

Som rad ze si reagoval, podla toho co som si tu presiel na fore, tak si asi skuseny fighter. Mozem sa prosim spytat kedy to bolo? Inac ja sa v kvalitach klubov a tak velmi neorientujem, ale hanuman patri k spicke na slovensku, ci? A sorry za moju neznalost, predsa len netrenujem dlho (asi pol roka aj to nie cele pretoze som mal 2 mesiace problemy s kolenom), ale od coho zavisi kvalita klubu a jeho zverencov? Preco si myslis, ze boli oproti tym chalanom z hanumanu slabsi? Pretoze menej trenovali oproti nim, alebo mali slabsich trenerov?
ShaThyc
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod ukropcany » čtv 21. říj, 2010 14:50

No je to asi 2 roky dozadu... preto nechcem byť veľmi hustý čo do hodnotenia. V máji som sa chcel zúčastniť MSR, ale časovo nevyšlo no...

Odpovedať od čoho záleží kvalita klubu, no hlavne od trénera... ale to človek okom veľmi neposúdi, pretože často tréner už sám dávno netrénuje a keby aj, nemusí byť dobrý... čo však posúdiš, je úroveň zverencov! Ak vidíš zverencov štípačov, tak si na správnom mieste, ak mrdky, tak preč odtiaľ. Ideálne je vidieť sparing, alebo niečo podobné. Tak vidíš ich schopnosť improvizovať a bojovať pod tlakom. Pri driloch a formách nezistíš začiatočníckym okom spoľahlivo nič.

A prečo boli slabí - no nie sú zvyknutí biť sa... u nás sa strašne režeme, keď prídu z iných klubov, tak hovoria, že sme čistí blázni... blázni, neblázni, aspoň nepadáme ako hrušky... :wink:

Nech Ti to vyjde!
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ShaThyc » čtv 21. říj, 2010 15:31

Vdaka za vysvetlenie a suhlasim s tym ze sparringy by mali byt casto a aj tvrdsie ja som sparoval pvykrat uz po 2 tyzdnoch a sam si myslim ze sparring je jedna z najdolezitejsich ak nie najdolezitejsia vec pri trenovani BS a BU.

Dakujem za prianie, pozriet sa tam pridem ved za to nic nedam.

P.S. Inac na ich stranke v udalostiach maju datumy sutazi aj s umiestnenim, kde obsadili slusne miesta, ale to asi nebude Sanda, ale Shaolin.
ShaThyc
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod ukropcany » čtv 21. říj, 2010 16:11

Ja mojim fešákom ordinujem sparing hneď od začiatku...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Zpět na čínská bojová umění a sporty...