Zhai Jun

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod pm » čtv 20. led, 2011 9:34

posledni prispevky od panu marcelo & Pavela > yin a yang, tj. doplnujici se "protiklady", soucast jednoho dynamickeho celku, tj. bojovych umeni. opet diky Mirovi za (neanonymni) a zajimaci prispevek.
pm
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » čtv 20. led, 2011 10:09

Presne presne... je veľký rozdiel sa šlahať s človekom, ktorý chce dať do držky a s človekom, ktorý ide "zabiť"... aj dilino, ktorý nič nevie, ale je "prepnutý", tak vie narobiť koooooooopec problémov...
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » sob 22. led, 2011 14:45

beax píše:Já v tom jasno mám :) A kdyby jsi nevěděl u koho "to šmudlám", přečti si název témata, do kterého lezeš :) Mimochodem tenhle styl šmudlám proto, že už mám (světe div se) ve svém věku za sebou dost zápasů jak z mma, tak z karate a juda a mé přítelkyni na mě vadily i věci typu prokousnutého obočí apod. Nechci se takto prezentovat, ale když jinak nedáš, ok.

Tim spis nechapu tvuj dotaz, tedy pokud to neni jinak, ale neni duvod zpochybnovat, co jsi uvedl.

beax píše:Opravdových zápasů mám za sebou po prdel a kecy tohoto typu mě unavují. Já myslel, že zde se budeme bavit o Zhai Jun a o Bagua Zhang. O tom je téma. V tomto stylu jsem amatér, ok. Ale někteří zde by si měli asi uvědomit, že nejsou žádní "osvícení bojovníci galaxie" a vítat zde názory, postřehy, zkušenosti a připomínky všech. Místo honění ega.

Poslanim do sipku jednoho diskutera, kterej tu v minulosti napsal neskutecny sra.ky, je pripominkou toho, ze u nej a jeho informaci jde jen o docasnej stav (ze zase pise normalne), protoze zrejme narazil na dalsi zajimavej informacni zdroj, ale jinak je to porad on.
Pokud nechodis na tento server vice roku, tak ti tohle vse nejspise unika...

beax píše:Myslím, že už jsem pochopil dost, abych viděl jak u průměrně zdatného "bojovníka" ovlivňuje rychlost a výkon útoku trénování reflexů, svalů atd. jak ze strany činek, tak ze strany "pouhého stání v postoji a trénování sestav" ( myslím si že opravdu nemáš tušení, co se tam opravdu trénuje, nezlob se )

Tak to rozhodne, ja jsem jeden z tech, kteri dlouha leta kritizuji tzv. tradicni skoly a jejich vymluvy na nefunkcni treninkove metody. Nicmene tady je to dano mnoha faktory, ale jeden z nich je dan i tim, ze ma kazdej looser skolu a o bitce nebo aspon sportovnim pojeti BS tito vedi prdlacky.
Take jde o to, jak posilujes ... neni posilovani jako posilovani, ale o tom je jine vlakno. A predstava nekterych diskutujicich je uz leta letouci zamrzla na tom, ze posilovani je jen jedno a to na max. nabrani svalove hmoty ... coz neni posilovani o kterem se jinak a jinde bavime. Vzhledem k tomu, ze s gung fu zacinas, tak jsou tve informace znacne zkreslene, pohledem jednoho cloveka, kterej te asi pekne krmi ... i u tzv. vnitrnich stylu je posilovani i o necem jinem, nez jen o stani v sei ping ma (mabu), atd ...
Dobrej trener musi umet nasadit metodiku na miru dotycnemu zakovi. Reciciky o tom, jak musi vsichni zacinat od uplneho zacatku, jsou velmi castou vymluvou ucitelu, kteri proste neumi pracovat s tim, co uz ma dotycnej za sebou a nebo s jeho genetickou vybavou.
Napr. nekdo bude delat leta box, pak prijde s tim, ze by chtel umet i kopnout, trochu se naucit potahat (klince, antiklince, hody, porazy...) a ac je na tom relativne dobre i fyzicky (pro nas priklad), tak ho ucitel necha leta stat v mabu. Neuvedomuje si, ze je rozdil v treninku chcipaka a zdatneho cloveka. Nemuze se s kazdym zachazet jako s chcipakem a zacinat s nim trenink jako by chipak byl, pokud neni ...
Vetsinou tohle treneri/ucitele TBU prave delaji. Ja v tom vidim v lepsim pripade jen to, ze ucitel je diletant, v horsim pripade kali na hlavu zakum.
Byl to je jeden z mnoha prikladu toho, jak je spatne trenink rozlozen a proc jsou tak male pokroky ...
Jinak ver, ze vim na co jsou formy, zrovna ty ve wing cheunu, hodne trpi na nepochopeni. Dnes a denne jsem svedkem toho, jak nekdo spatne pracuje s napady ve formach obsazenejma.

beax píše: a zatím "na činky" prohrál každý provokatér - svalovec na ulici a u diskoték vzhledem k mému "stání" už od 15ti let. A to je mi teď 27. Možná je to tím, že spousta blbů se orientuje při činkách pouze na svalovou hmotu - což je jejich problém a neznalost, sam ozřejmě. Možná kdyby tyhle svaly trénované na sílu i protahovali, jak mají a jak se tady taky chytře zmiňovalo, možná by dopadli lépe.

Nikde jsem netvrdil, ze byt dobrej bitkar = svalovec. Jinak ano s tim prikladem kterej si uvedl, souhlasim. Ale toto je soucast snad kazdeho i mene zdareneho gung fu. Neni duvod z toho delat nejakou extra prednost, maji to podobne vsude. Pravda nekde lepsi, jinde horsi, ale temer vsude ...

beax píše:( Mimochodem diskuse o posilování - taky máte téměř všichni pravdu, akorát berete posilování všeobecně, a ne takové, které daný styl vyžaduje a nenapíšete co přesně tím posilováním myslíte - pak se neshodnete. Např. Miro myslel těžké silové - činky X bagua, akorát to nenapsal.)

Mira bych z posilovani uplne vynechal, vlastne bych ho uplne vynechal ... nicmene ja do vlakna o posilovani moc nepsal.

beax píše:Ovšem inteligence těch, kteří tohle vyvolávají chválabohu většinou tak daleko nedospěla. ( Jen jsem předtím nevěděl, že např. pakua se trénuje až tak těžce tímto vnitřním způsobem, aby byly vidět výsledky. ) Možná tím jsem zatím viděl, že každý "na pohled" namakanější člověk, který se mě snažil k něčemu vyprovokovat (pokud se tomu nedalo vyhnout jinak a došlo to až k mému napadení jím) vždy pohořel a to během několika sekund.(Pokud se bavíme o boji na ulici.)

Gratuluji, to asi budes z planety Krypton. Ja tyhle reci o tom, ze nekdo jeste na hubu nedostal (hlavne na ulici), proste nezeru. Mam neco za sebou a vim jak je snadne kohokoli sestrelit. Vetsinou mnohem snazsi nez v ringu. Kolik mas odsezeno roku za tech par sekund boje? Kolik mas reznejch, bodnejch a trznejch ran. Jak mas tlustou spisovou slozku u PCR a u soudu, atd. kolikrat uz u vas doma nejaka particka zvonila, ze se s tebou projedou v aute a nebo kolik mas doma fotek sve pritelkyne, deti od lumpu jenz sis s nima pomeroval sve dovednosti ...
Recnicka otazka ...

Ke zbytku jen tolik:
Ze ti nekdo napise zajimam se nebo cvicim tento styl milion let, jeste neznamen, ze to neni obycejne lolo a totalni looser, ale na to si musis prijit sam a na to musi clovek mit rozum, aby tohle poznal. Preji hodne stesti :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod beax » ned 23. led, 2011 16:18

Nepsal jsem to jen pro Tebe, ale:

" Ja tyhle reci o tom, ze nekdo jeste na hubu nedostal (hlavne na ulici), proste nezeru. Mam neco za sebou a vim jak je snadne kohokoli sestrelit. Vetsinou mnohem snazsi nez v ringu. Kolik mas odsezeno roku za tech par sekund boje? Kolik mas reznejch, bodnejch a trznejch ran. Jak mas tlustou spisovou slozku u PCR a u soudu, atd. kolikrat uz u vas doma nejaka particka zvonila, ze se s tebou projedou v aute a nebo kolik mas doma fotek sve pritelkyne, deti od lumpu jenz sis s nima pomeroval sve dovednosti ... "

Souhlasím, každý máme nějaký život...

Tak jsem superman :) díky :D Ale od 15ti, možná 16ti let do svých 27 jsem mimo žíněnku nedostal na ulici na hubu a za tím si stojím a ví to o mě skoro půl města, všichni zhruba mého věku odsud. Neříkal jsem, že jsem nedostal nikdy. Ale asi mám jiný přístup k řešení problému s takovými lidmi, pokud na ně občas narazím.
Možná nad tím by jsi se měl zamyslet, proč se Ti stávají takové věci. Aby bojové umění nebylo o trénováni boje a kecání o ostatních aspektech. Možná je to jen pro to, že mám i takový neškodný výraz tváře a nenechám se vyprovokovat kdejakým blbem, který má v úmyslu mi vylepšit obličej, a to ani po tom, co už na mě zkusí 1-2x sáhnout.
Mohl bych tady sáhodlouze blábolit, ale stačí třeba když někoho takového přesvědčíš v klidu, že nejsi ten, kterého chce mlátit. Že se nechce mlátit vůbec, a chápeš, že je nasraný. Pokud se s ním dá mluvit, popřípadě máš kam odejít. Pokud ne, řeším napadení co nejrychleji a nejtvrději, nejlépe útokem na některá místa trupu, jelikož neshodíš útočníkovi ego jeho viditelně rozbitým nosem, monoklem apod., ale on musí pocítit velikou sílu protiútoku v místě, kde jej nemůžeš vážně zranit, ale kde to opravdu bolí. Pak jej třeba odstrčím, někdy i položím na zem apod.. Hlavně ať je provedení co nejrychlejší, ať to nevypadá že hraješ frajera s nějakým bu, nenápadně a tvrdě. A hned pak se snažím zůstat max v klidu. Ať odcházíš od něj a klidně se i omluvíš, nebo s ním dále komunikuješ. M2 to na ostatní zabírá, většinou to má obrovský psychologický efekt.

V podstatě mimo jedné povrchové rány od nože na zádech a jizvy po téměř prokousnutém obočí žádnou špatnou památku nemám, pokud sbíráš takové trofeje a zajímá Tě to.

S klukama z krimi chodím občas do posilovny - i když jsme se seznámili v době, kdy jsem obcas "lehce zlobil" po škole a měl od nich pozvánku ne zrovna na pokec a kafe. Za ty roky si myslím udělali názor, že nejsem žádný křivý řezník :)
Vašek
beax
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod Jendis » ned 23. led, 2011 16:51

Kua...vyserte se na to poměřování pindíků...... :wink:

Beaxi....najdi si (a projdi si) starší posty Luena(i Mira - i když u něj je to problematičtější,spoustu toho smazal atd.),abys vůbec věděl,s kým se bavíš(tím se Tě nesnažím nijako shodit ! ).
I když je tady kupa sraček,lze mezi tím najít spoustu dobrých,zajímacích informací......mne učili,že když mluví někdo,kdo opravdu ví,o čem mluví,mám držet tu svou "zubatou prdel" na uzdě a poslouchat.....učit se a vzít si z toho něco pro sebe. To samé doporučuju Tobě....... :wink: :!: :idea:

A kdybys chtěl začít vandrovat do mne....najdi si,prosím,mé posty tady....nic,co jsem tady kdy napsal(vyjma výjimek) jsem nemyslel osobně.....

Nejdůležitější je stejně bejt zdravej,dostat se v pořádku domů a žít život tak,jak si představujeme
:!: :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » úte 25. led, 2011 16:38

beax píše:...nejlépe útokem na některá místa trupu, jelikož neshodíš útočníkovi ego jeho viditelně rozbitým nosem, monoklem apod., ale on musí pocítit velikou sílu protiútoku v místě, kde jej nemůžeš vážně zranit,

Bez dalsiho spickovani k tomu, cim jsi me zaujal:

1) utocnikovo ego shodis monoklem jen v pripade, ze je to totalni narcisek, nosi u sebe zrcatko a po kazde rane si zkontroluje svou tvaricku - a ti se moc neperou, kdyz ... tak jako holky. (jestli je toto tva zkusenost, tak nas tady malinko krmis).

2) velmi citliva mista jsou obvykle ta, kde prave hrozi vazne zraneni.

... Lepsi, ale porad je to malo :wink: Zacinam mit pocit, ze ti bude tak kolem 14-ti a tyhle storky budou tveho starsiho bratra a jeho spoluzaku ze stredni ... Pokud se pletu, tak to prehlidni.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Omluva

Příspěvekod cinskakultura » úte 22. úno, 2011 10:37

Ahoj Miro,

díky za odpověď - upřesnění a částečná vysvětlení.

Omlouvám se za nevěcné poznámky ve svém příspěvku - zde dříve uvedeném.

Mej se
Breta
cinskakultura
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...