Zhai Jun

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod RUNAR » úte 11. led, 2011 11:16

pm píše:na druhou stranu cviceni s kb resi velkou radu problemu co jsi zminoval, ne-li vsechny, kazdopadne ne jen (spatne provadeny) swing, ale system, resp. konkretni program, designovany nekym povolanym. vsechny Tebou zminovane problemy jsou vstsemu cviceni s kb (a nejen s kb, de facto v kazdem dobrem programu - at uz s vlastni vahou, velkou cinkou, jednoruckami... ) poreseny.


Vyváženým posilováním lze něco upravit ale cílená cvičení šitá na míru obtížím zaberou mnohem lépe.
Protože i správné posilování svalů kolem beder a posilování nohou bude svaly dál bude zkracovat a tím zhoršovat obtíže nebo snižovat účinek kompenzačních cvičení.


pm píše:last but not least silovy a kondicni trenink rozhodne nesupluje rehabilitaci - prave proto delame se vsemi cvicenci testy mobilty, stability, flexibility - kdyz je neudelaji, no problem, na tom zapracujeme, kdyz se ovsem v jakemkoliv z testu objevi bolest, posilame je k odborniku, tj. lekarum, aneb to neni prace pro nas


Tak tohle je rozhodně fajn, tak to má být.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod pm » úte 11. led, 2011 11:31

RUNAR píše:Protože i správné posilování svalů kolem beder a posilování nohou bude svaly dál bude zkracovat a tím zhoršovat obtíže nebo snižovat účinek kompenzačních cvičení.


nemusi byt nutne pravda - kazdy poradny silovy a kondicni program na to mysli, proto soucasti kazdeho ze systemu S&C kterz vyucujeme jsou (cituji z webu kb5.cz)

- testy asymetrií, dysbalancí, stability a mobility
- kompenzační, rehabilitační a prehabilitační cviky


nehlede na specialni rozcvicku a strecink
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod beax » úte 11. led, 2011 12:12

pavela píše:Furt dokola, jedinej kdo v ČR umí Xing Yi je Du Fu Kun a jeho kluci a Bagua neumí v ČR NIKDO, tak už to pochopte. Sportovní sestavy-bláboly naučený za tejden v nějakym Wušu institutu umí každej ale to neni ani Xing Yi ani Bagua. V Číně je to dneska většinou totéž, každej trouba umí celý Xing Yi a Bagua za rok a už vyhrává soutěže. A vo to jde. Tradiční Xing Yi Quan a Bagua má jedno společný,vypadá to jednoduše ale je to nejsložitější, jsou to VNITŘNÍ styly, bez 3 let v postoji bez čehokoliv jinýho na tyhle styly zapomeňte. Ale to vlastně i tradiční šaolin a tajti.


Ale nějaký základ se naučím, nemyslíš? I kdyby se mi tak dařilo, že bych pak šel k někomu jinému... Nebo jel do Číny :) A co Miro na Slovensku? Mirku? :)
beax
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon 20. pro, 2010 0:00
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod Miro » úte 11. led, 2011 16:07

beax píše:Ale nějaký základ se naučím, nemyslíš? I kdyby se mi tak dařilo, že bych pak šel k někomu jinému... Nebo jel do Číny :) A co Miro na Slovensku? Mirku? :)


Momentalne ucim iba Shaolin quan a taiji quan plus qigong a meditacie. Aj ked sa snazim ucit taiji vsestranne a kompletne (teda vcitane funkcie boja), studenti o boj nemaju zaujem a beru to skor ako cvicenie na rozvoj osobnosti. Treningy Shaolin idem iba na 50%, lebo studenti ten nas trening fyzicky nezvladaju. Dokonca som musel najst telocvicnu, lebo ked bolo vonku par stupnov pod nulou, tak sa treningy skoro rozpadli lebo studenti prestali chodit (cvicili sme vonku v parku, ci prsi, ci snezi...). A pretoze maju problem zvladnut aj relativne velmi jednoduche veci, nema cenu im vysvetlovat a ucit ich komplikovane xingyi a baguu... Mozno ak budu cvicit niekolko rokov a pojde im to lepsie, mozno potom zacnem ucit aj xingyi a baguu. Momentalne to ale nema cenu.

Takze skus si najprv postavit otazku: Mam vobec na to, aby som mohol studovat cinske styly? Vnutorne styly? Komplikovane styly? Som vobec schopny si zapamatat 5-10 pohybov a naucit sa ich zacvicit v priebehu par minut? Mam trpezlivost? Som schopny vydrzat par rokov? Co mozem dat ucitelovi ako protihodnotu za to, ze sa mi bude venovat? Prave mne a nie niekomu inemu, kto je odo mna lepsi? Ako ho vyprovokujem, aby ma ucil trvale a venoval mi svoj cas a usilie?
Lebo je spusta hlupakov, ktori to zvyknu robit takym sposobom, ze zacnu cvicit napriklad aikido, budu to cvicit par mesiacov, u zleho ucitela (alebo u ucitela, ktory ich iba dojil bez ucenia, lebo videl, ze su neperspektivni a nikdy z nich nic nebude), bez zrejmych vysledkov, bez toho, aby pochopili co len makke ef, a tak sa napokon daju k boxu a budu ohovarat aikido a ostatne azijske styly (a trebars aj zasierat tento web svojimi idiotskymi nazormi). Naozaj nechcem, aby sa z teba stal takyto uboziak.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » úte 11. led, 2011 16:57

Miro:
No ja ti nevim, kdyz sem byl mensi, prosel sem si to s Zhai Huou a reknu ti, nic jinyho nez ostatni sem nezazival krom toho, ze sem za vyuku nemusel platit, coz je pro me jako studenta hodne velky plus, ale samotny trenovani jiny nebylo. No dneska uz bych to neudelal. Porat na to koukam stylem ses dobrej nebo ses dric snazivec, pak mas co nabidnout. nic jinyho pro me nerozhoduje (kdybych byl ucitel), ale na to nepotrebujes baishi. znam lidi, ktery si i ZH oblibila i bez toho baishi.
Pavela:
hele co vim ja, jedinej kdo se ucil na skolach byla ZH a ta se jako sportovec i prezentovala. ZJ a ZF jsou docela odpurci soutezeni a tudis i sportovnich skol. ale jestli tobe a me rekli jinou informaci asi to nedoresime :D
pm:
mysli co chces, me je to jedno taky te prosim abys na me mluvil cesky a nic. nejsem tva sekretarka, abych ti shanel kontakty. mozna az v dobe nehadek budes milejsi ti ten kontakt dam :wink: uzivej
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod luen » úte 11. led, 2011 17:00

Mirecku:

Zapni si gombik ABS a zacni brzdit, nejsi ani pripoutanej a zase po delsi dobe prijdes machrovat. Jen malo lidi na tomto serveru ze sebe udelali takoveho idiota, jako ty :evil:

Nech si rady, prirovnani radeji pro sve nehodne studenty.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pm » úte 11. led, 2011 18:57

wushupetr píše:pm:
mysli co chces, me je to jedno taky te prosim abys na me mluvil cesky a nic. nejsem tva sekretarka, abych ti shanel kontakty. mozna az v dobe nehadek budes milejsi ti ten kontakt dam :wink: uzivej


= lzes jak kdyz tiskne, dalsi okecavacka, stejne jako s novym nickem. rovnej chlap by nemel potreby zadnych takovychto schovavacek a klicek obezlicek. mrzi, ale neprekvapuje
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » úte 11. led, 2011 19:08

promin sem zapomnel ze ses jedinej kdo si hraje s koulema. vzdyt ja ti ty ketl koule neberu. nech si je. zapomnel sem ze cvicit s kb je jako najit ufouna. kdyz me prestanes votravovat a udela ti to dobre tak si to mysli pane profiku s koulema, ale hod uz me do toho ignoru o kterym pises uz dlouho. horsi jak otravna zenska fakt. pokracujme v ignoru. vic mi zalezi na tom hajit se pred akvarkem s rybickama nez tobe. tudiz nezajem ignor adios. znovu opakuji nech me bejt :roll:
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod pm » úte 11. led, 2011 20:54

nejsou koule jako koule: vymyslis si proc si zalozil toto vlakno pod jinym nickem, vymyslis ze cvicis s kettlebells. to rovnej chlap s "koulema" nema zapotrebi. ok, ignorujme se opet na nejaky cas. nemuzu se vsak dockat, az se nekdy potkame osobne.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushupetr » úte 11. led, 2011 21:03

Jezis nevyhrozuj. no presne tak nejsou koule jako koule: treba ty vis kulovy o mym treninku. jiste, kdo necvicil u tebe s kb videl je jen na obrazku. chapu .Boze...
Konecne si uznal ignor za coz dekuju. preju peknej den
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod beax » úte 11. led, 2011 23:11

MIRO: Asi myslíš to, co jsem zažil kdysi na začátku Goju-Ryu... Lidi chodí TRÉNOVAT na tréninky s mistrem. Já a ještě jeden asi ze 30ti lidí jsme chodili na tréninky s mistrem NAUČIT se další věci, opravit a vylepšit původní techniky a TRÉNOVALI DENNĚ DOMA, sami nebo spolu. Rozdíl "začátečníka" a "začátečníka" už po roce, dvou byl "lehce nápadný". :) A naše pocity v tomto davu bojovných rekreantů taky. :/ Dovedu si představit i Tvé lidi na Taiji a Shaolinu.

Já mám nějaké základy základů ( upřímně skoro prd, ale od dobrého člověka - škoda že bydlí v USA ) z pa-kua + protahování, cvičení na zlepšení kondice atd. - něco jako "příprava" na začátek opravdového cvičení u ZJ, které mě čeká u nás a tomu všemu se věnuji cca hodinu ráno a 2 hodiny odpoledne. Nic nového podle knih, rad, videjí a předvádění jiných radši bez "odborného dozoru" k tomu přidávat nebudu, což mi bylo vysvětleno už tehdy jako rozumné :) Mimochodem proto jsem se ptal, kdo mě může naučit jak na základy. O mě co do snahy, chápání a cvičení bych se nebál. O BU se zajímám v podstatě od 5. třídy základní školy, první zkušenosti 2 roky Juda - už kvůli pádům a základním chvatům + držení rovnováhy při kontaktu a škubání se se soupeřem... Velice mi pomohly a otec, bývalý hrdý Judista byl hrdý :) Ale to už je off...

Mě se prostě nejvíce líbí pa-kua, kupodivu i známý se divil že mi připadá srozumitelná ( pohyby jsou logické, systematické, nemrhá se jimi k efektu,... ) a opravdu mi s ním základy šly ( ale za měsíc denního cvičení se naučíte opravdu prd ), techniky mi připadají srozumitelné - pokud je vidím 1) před sebou, nebo na sobě s drobnými opravami, 2) v sestavě a 3) v bojové aplikaci , není problém s pochopením co a k čemu to je + proč a jak to cvičit. Podle mě představuje úžasné umění nejen života, filosofie a boje. Pokud bude možné, chtěl bych studovat a naučit se vše co jen půjde o tomto stylu.
Zatím základy zde, později bych si přál školu pa-kua men. Pravděpodobně ( pokud samozřejmě budu vše zvládat a budu na to mít ) se pověsím na krk a budu hučet do Mira :D možná do známého v USA nebo do někoho ( PF )v Číně, tak dlouho dokud mě nevezmou :D

Ale to už mi snad i vousy dorostou, než se to stane, pokud se mi bude dařit a náhodou se stane.
beax
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon 20. pro, 2010 0:00
Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod Miro » stř 12. led, 2011 0:25

Petr:
Neviem, mam z toho pocit, ze to baishi a drinu oddelujes. V skutocnosti dostane baishi iba ten, kto drie - baishi je teda odmena pre toho, kto drie (odmyslime si ine pripady, kedy niekto dostane basihi z dovodov socialnych, aby sa ucitel financne zabezpecil atd). K baishi dostanes zvycajne manual daneho stylu a napriklad v tom nasom su take veci, ze mi padla sanka, mnohokrat... veci o ktorych sa ucitel na verejnych treningoch nezmienil ani len nahodou. Mam baishi aj v inych odvetviach cinskej kultury (mimo bojove umenia) a rozdiel je fakt obrovsky. V dobrej skole qigongu napriklad dostanes v ramci baishi aj konkretny vyklad kompletnej cesty od najzakladnejsich pripravnych cviceni cez zastavenia prijimania potravy, spanku, srdca, 3.oko a ucho, vyvedenia duse von z tela az po (obrazne povedane) konkretne principy fyzickej nesmrtelnosti. Porovnaj si to s qigongom, ktory sa bezne cvici, ten rozdiel ta musi omracit. Taky Shaolin Temple je pre normalnych ludi takisto iba biznis podnik, ale popytaj Pavelu, nech ti niekedy porozprava, o com je rec, ked sa vypnu mikrofony a kamery a ide to iba medzi ucitelom a disciplami.
Neviem, v com si dostal baishi od ZH, ak v Chen style taiji (tusim je to jej hlavna specializacia, nie?), tak si viem predstavit, ze by ten trening mal vyzerat o hodne inak, staci si pozriet knihy Chen Xina ci Chen Ziminga a uvidis, ze je to o niecom inom, nez sa zvycajne vyucuje v Europe a USA ako Chen styl pre siroke vrstvy.
Ale zhodneme sa na tom, ze bez tej driny to naozaj nejde.

Beax:
Fajn, tak to ma byt (co sa tyka cvicenia), nemam s tym, co pises, ani najmensi problem, ak sa ti paci bagua, super, cvic ju, ak sa ti paci Zhai Jun ako ucitelka, bezva, rozhodne s nou zacni cvicit. Proste si myslim, ze vobec nezalezi, kde a ako clovek zacne, dolezite je, aby zacal a vytrval.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pm » stř 12. led, 2011 8:47

wushupetr píše:...presne tak nejsou koule jako koule: treba ty vis kulovy o mym treninku.


o tvym treninku nepotrebuju vedet nic, staci mi vysledky, o kterych na serveru pises sam - ve dvaceti ci kolika skoro mrzak, co se neubrani facce, do toho nula slusnosti a krivy zada nejen z fyziologickeho hlediska. z tcbu (sebebrana, zdravi, osobnostni rozvoj) 0 + 0+ 0. misto dalsiho hysterickeho plivani se zkus trochu zamyslet, chlape. hezky den i Tobe.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 12. led, 2011 15:17

Pavle,ser na něj.......

znáš to :"bav se s volem o sobotě,když jde v pátek na porážku" :?:

Páteř to nemá,face to face bude akorát něco blekotat......jestli vůbec :roll: :? (další z kategorie Miro(ten se tu zase moc pěkně vyblil,jen co je pravda) a spol.)
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod fakt » stř 12. led, 2011 15:32

Jendis píše:další z kategorie Miro(ten se tu zase moc pěkně vyblil,jen co je pravda) a spol.)


Bez ohledu na reálný základ (teď neřeším ano či ne), se Miro prezentuje souvislým textem bez nadužívání žlutých koleček, řiťolezectví a prezentací vlastních fantomů.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 12. led, 2011 15:48

To je fakt ( :wink: ). Je tam ale jisté "ale"......nehodlám dál flejmovat,svoje jsem už Mirovi před časem napsal,toť z mé strany vsjo.
Kdykoliv jsem ochoten zopakovat do xichtu,face to face.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pm » stř 12. led, 2011 16:05

Jendis: jasne, no problem, to jen par poznamek na okraj.

jinak Miro atsicosi, pise zde ve vlaknu zajimave - da se s tim souhlasit, polemizovat, nesouhlasit, bez ohledu na nejaka "ale" z minulosti, souhlasim s faktem (ha, to ze jsem skutecne napsal? ;-) :-) :-D )
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 12. led, 2011 17:34

OK...add Miro - možná mi už chybí nadhled. Budiž. S tím dokážu žít.

Hlavně klídek,pohoda a zdraví.....

:wink: :idea: :!:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » stř 12. led, 2011 18:34

Ma novej marketingovej tahak - baishi - :lol:
Jen si uz nevzpominam jestli se v risi stredy dava baishi i na to, se umelecky vys..t?
Cetl jsem vseznalka (pardon Neznalka) a tady ctu zase o nejakem vseumelci ... wtf?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod fakt » stř 12. led, 2011 19:46

luen píše:Ma novej marketingovej tahak - baishi - :lol:
Jen si uz nevzpominam jestli se v risi stredy dava baishi i na to, se umelecky vys..t?
Cetl jsem vseznalka (pardon Neznalka) a tady ctu zase o nejakem vseumelci ... wtf?


Bakšiš není fenomén říše středy, ale to jen na okraj. K Neználkovi gratuluju. To už máš za sebou jistě Honzíkovu cestu a do důchodu tě ještě čeká Vinetou.
Jinak vážně: Mirovi příspěvky mají svoji kvalitu a pokud by někdy vidal knihu, rád si ji přečtu.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron