Wang Xiang Zhai o Taiji ...a dalších čínskych stylech

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod MartinCZ » stř 18. kvě, 2011 9:24

[quote="boli"]ok sorac koncim v tejto diskusii. Hlavne som chcel zareagovat na situaciu na Taiwane , kde sa teraz nachadzam a studujem cinsky jazyk a cinsku medicinu.
Jasne ze je podstatne ake ma kto schopnosti a hlavne ako na sebe maka a to ze ma za sebou sto generacii vynikajucich bojovnikov este neznamena ze on bude dalsim ...na to treba viac ako trening.
Spomenul som Cheng mang chinga, pretoze som mal moznost trenovat s ....

To je v poho, napiš co se ti líbilo, popř. hoď nějaká videa. Chápu Luena a jeho postoj k cbu. Rozumím tomu, když mi někdo říká, že plácáním a šmidláním v sestavě dál nepostoupím. Nikdy ze mne nebude "fighter", co umí zareagovat pod větším tlakem. Nic proti sestavám a nápadech v nich. Ty jsou někdy stejné jako v moderních "combat" systémech. Tři, čtyři navazující pohyby, komba. To se týče i videa , co jsem sem dal (Bagua). Kombinace ,komba jsou použitelné pouze tehdy, když se cvičí dynamicky, a pak třeba i pod tlakem. Záleží jak se k tomu postaví učitel. Je jedno, jestli je to Bagua, Tai Ji, Kraw Maga, xcombat system nebo MMA. Když chodíš na hodinu kam docházejí pouze houžvičky a "vnitřňáci", nikdy si nezacvičíš, tak jak bys potřeboval (pokud chceš vývoj). Je jedno, že máster bouchal i kontaktní sporty, podřídí se prostě většině. I já bych chodil na tai ji semináře , kdyby se tam cvičil striking a grappling, který by měl být náplni...

Luo De Xiu (bagua) z Taiwanu se mi líbil, protože se na jeho seminářích se hází, bouchá (asi spíš hlavně do vzduchu a hodně light contact) a kombinace mají návaznost. Ale zase.. podíváš se na lidi okolo, kteří si to dvakrát nacvičí většinou do vzduchu a jdou se napít čaje, hladit břicho (rozuměj qi) a pod. Já osobně bych se z toho zvencnul...zaplatit, a pak si nemít s kým zacvičit. To samé v Číně..kombinace břicho, brada, poraz se cvičí jako procházka se slečnou v botanické zahrádce. Nic proti procházce. :)) Po ukončení "hladícího" komba se pokračuje ve vyprávění toho, kdo, za jaké dynastie, popřípadě u jakého dvora byl děsně dobrý fighter a bodyguard. To bych se z toho..! :roll: :lol:
Martin Bouška
Xing Yi Quan, Liang Bagua-> Zhang Wei Dong, Gao Ji Wu
Dayan qigong -> Wang Tai Li
www.ccviceni.cz
MartinCZ
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...