Si-Fu Petr Kozár

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod DaveStone » pát 03. čer, 2011 8:30

Na Lok Yiu jsem se přihlásil r. 2007 (kdosi na fóru psal, že je to dobrá volba, ale chodil bych tam i tak). Cvičilo se 1x týdně za 400 Kč měsíčně. Tak to šlo rok. Pak jsem chtěl jet na letní týdenní soustředění a můj brněnský trenér mi řekl: "No já myslím, že bys mohl jet, ale musím se domluvit se sifu (P.Kozárem) na tom, kdo pojede, abys tam měl rovnocenného parťáka na své výkonnostní úrovni."

Tak šel čas a já potřeboval vědět zda a kdy si mám v práci nahlásit dovolenou. Volám trenérovi a on, že se čeká na dva mladé borce co mají přibližně moji výkonnostní úroveň. Ti se musí rozmyslet zda pojedu a pokud ano, mohl bych jet i já. Pokud ne, tak jet nemůžu, protože tam jedou jinak lidi co už to dělají min. 5 let a s nima bych cvičit nemohl. Tak jsem se pak asi týden před začátkem kurzu dověděl, že ti mladí nejedou... Tak jsem si dovolenou nahlásil v jiném termínu a toto soustředění pustil z hlavy. Asi 3 dny před začátkem kurzu zase změna - mladí jedou, takže bych vlastně mohl jet taky a cvičit s nima... ale v práci už dovolenou nešlo změnit.

Po roce cvičení nemohu hodnotit styl jako takový, ale taková vyjebávka s letním soustředěním mě od dalšího cvičení dost odradila. Bylo nám také slibováno, že Kozár za námi přijede a udělá víkendový seminář. Nepřijel za celý rok a 3 měsíce. Později (až už jsem WCH necvičil) jeli kluci autem k němu 150 km a ještě si řekl o těžké peníze, přitom měl nulové náklady. Ono je to často mnohem víc o lidech než o stylech a to platí nejen v BU, ale v životě obecně.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

 

Příspěvekod nick1234 » pát 03. čer, 2011 9:24

DaveStone píše:Na Lok Yiu jsem se přihlásil r. 2007 (kdosi na fóru psal, že je to dobrá volba, ale chodil bych tam i tak). Cvičilo se 1x týdně za 400 Kč měsíčně. Tak to šlo rok. Pak jsem chtěl jet na letní týdenní soustředění a můj brněnský trenér mi řekl: "No já myslím, že bys mohl jet, ale musím se domluvit se sifu (P.Kozárem) na tom, kdo pojede, abys tam měl rovnocenného parťáka na své výkonnostní úrovni."

Tak šel čas a já potřeboval vědět zda a kdy si mám v práci nahlásit dovolenou. Volám trenérovi a on, že se čeká na dva mladé borce co mají přibližně moji výkonnostní úroveň. Ti se musí rozmyslet zda pojedu a pokud ano, mohl bych jet i já. Pokud ne, tak jet nemůžu, protože tam jedou jinak lidi co už to dělají min. 5 let a s nima bych cvičit nemohl. Tak jsem se pak asi týden před začátkem kurzu dověděl, že ti mladí nejedou... Tak jsem si dovolenou nahlásil v jiném termínu a toto soustředění pustil z hlavy. Asi 3 dny před začátkem kurzu zase změna - mladí jedou, takže bych vlastně mohl jet taky a cvičit s nima... ale v práci už dovolenou nešlo změnit.

Po roce cvičení nemohu hodnotit styl jako takový, ale taková vyjebávka s letním soustředěním mě od dalšího cvičení dost odradila. Bylo nám také slibováno, že Kozár za námi přijede a udělá víkendový seminář. Nepřijel za celý rok a 3 měsíce. Později (až už jsem WCH necvičil) jeli kluci autem k němu 150 km a ještě si řekl o těžké peníze, přitom měl nulové náklady. Ono je to často mnohem víc o lidech než o stylech a to platí nejen v BU, ale v životě obecně.

To ne, mozno je to len moje prianie ale ked niekto naozaj vie bu/bs, mal by ho podla mna sirit dalej dobrovolne. Je logicke ze si za to necha normalne zaplatit. Ale toto mi pride moc.
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod siegfried » pát 03. čer, 2011 20:00

Tohle jsem ja nikdy nepochopil - takovyto, jak se automaticky predpoklada, ze to clovek bude predavat dal... jak zkusenejsi zaci pak asistujou trenerovi a nakonec sami ucej (myslim, ze to tak bude asi v drtivy vetsine bu). A casto se tak trochu ceka, ze se to bude delat prakticky zadarmo, jako ve skautu atd. Ja bych treba asi bu/bs ucit nechtel, ani kdybych v tom byl dobrej... to jen tak mimochodem, myslim to obecne
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod nick1234 » pát 03. čer, 2011 21:15

skoro zadarmo nie, vsak aj master nech je akokolvek dobry musi platit jedlo, byt, ... proste je to normalny clovek.

a to predavanie je vec nazoru, niekto zoberie a da dalej, niekto si to necha. aj ked vacsinou sa hovori ze by mal davat dalej, je to kazdeho vec a ak sa niekto nauci aj na najvvyssiu moznu mega super roven a nechce ucit dalej, je to rovnako spravne ako to prve rozhodnutie.
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Toman » pát 03. čer, 2011 23:54

marcelo píše:
marte píše:
Toman píše:Ale koukni se na to z druhé strany. V začátcích málokdo rád spáruje protože jen dostává na zadel. A naopak pokročilý spáruje rád protože už umí taky trochu naložit. A pokud rozdá víc než dostane tak je to dycky dobrý. Neznám nikoho kdo by raději dostával než rozdával (jaký to paradox oproti životu:-))

S tímhle přístupem by se ale onen začátečník nikam neposunul. Logicky musím dostávat v začátcích na prdel a čím víc na prdel dostanu, tím více se pro příště poučím. To je ta hlavní věc, co mě posouvá dál.

Ono i toho "pokročilého" by asi po krátké době přestalo bavit bouchat do toho bezmocného živého boxovacího pytle.


..musi buchat od zaciatku s lepsimi,s rovnocennymi aj so slabsimi..dostavat len bitku je ta najdementnejsia strategia aku poznam..je pri nej jak velky odpad,vela zraneni,strata motivacie atd..zaciatocnik nachyta totalne chuj.ve navyky, ked bude rozbijany furt na kasu..musis dostat a musis aj dat ..a pomalicky sa posuvat v potravinovom retazci :D


Svatá pravda ... na lepším si techniku co ses naučil nikdy nevyzkoušíš. A za druhé to co jsem napsal není přístup k věci ale holý fakt.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » pon 06. čer, 2011 22:13

nick1234 píše:skoro zadarmo nie, vsak aj master nech je akokolvek dobry musi platit jedlo, byt, ... proste je to normalny clovek.


O tom zadna a myslim, ze to vetsina lidi povazuje za standard. Otazka je to, jestli se vyplati cena v pomeru ke kvalite ... atd.

nick1234 píše:a to predavanie je vec nazoru, niekto zoberie a da dalej, niekto si to necha. aj ked vacsinou sa hovori ze by mal davat dalej, je to kazdeho vec a ak sa niekto nauci aj na najvvyssiu moznu mega super roven a nechce ucit dalej, je to rovnako spravne ako to prve rozhodnutie.


Vubec ne a prave, ze je to tak jak pises, tak je v tom takovej mrdnik a vetsina lidi v nem na facku.

1) v TBU nema byt primarne zak zatezovan tim, aby znal kompletni metodiku, ta je pro ucitele, ne pro zaky.

2) prave proto, ze je temer kazdy kdo otevre dvere do skol TBU otravovan systemem akademickeho vzdelavani ... misto, aby se par veci naucil, ty zmaknul a naslapal ... tak se uci 300 zpusobu jak se da naucit bouchat, ale bouchat se vlastne neuci ... a takhle to pak jde se vsim dal a dal ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod nick1234 » pon 06. čer, 2011 22:38

luen píše:O tom zadna a myslim, ze to vetsina lidi povazuje za standard. Otazka je to, jestli se vyplati cena v pomeru ke kvalite ... atd.

To ano, ale to je individualne, lebo kazdy mame inu predstavu o financiach aj o kvalite. Bohuzial.
luen píše:1) v TBU nema byt primarne zak zatezovan tim, aby znal kompletni metodiku, ta je pro ucitele, ne pro zaky.

2) prave proto, ze je temer kazdy kdo otevre dvere do skol TBU otravovan systemem akademickeho vzdelavani ... misto, aby se par veci naucil, ty zmaknul a naslapal ... tak se uci 300 zpusobu jak se da naucit bouchat, ale bouchat se vlastne neuci ... a takhle to pak jde se vsim dal a dal ...


Mas iste pravdu, ale o tom som nevravel, takze sme sa asi neporozumeli. vravim len ze mi pride prirodzene ked clovek nabaluje teoreticke vedomosti postupne, samozrejme az potom ako ich ma zmaknute v praxi. ale uz len tym ze chape co robi si osvojuje teoriu.

Je totiz vela ludi ktory len opakuju a nevedia ani co, dokonca som bol prekvapeny kolko ich je, mna vzdy zaujimalo ako to funguje... aj ked som samozrejme cvicil a popri tom to pochopil. mozno preto na mna neplatia nejaky energetici co sa tu spominali. proste ich nechapem :twisted:

Par minut po dopisani prispevku ma napadol priklad na pekne vysvetlenie takze uprava.

Ked som prvy krat kopal nemal som podsadeny zadok ci ako sa tomu hovori. Tak prisiel masta a poradil mi. tak som si skusil 3 highkicky z "vystrcenym" zadkom a 3 s podsadenym. a pochopil som preco ma byt podsadeny, pochopil som ako pracuju klby, pochopil som ako sa zmeni tazisko, ako kinetika a razancia kopu. a teraz ked nejaky uplny zaciatocnik v klube sa ma opyta alebo ked vidim ze kope zle, tak mu poradim, a ono mu to pomoze aj napriek tomu ze moje kopy by mohli byt silnejsie a rychlejsie. ale technicky su spravne. ale to nestaci, dobry kop je technicky spravny, a aj ucinny :)
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků