Wing chun

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Re: Wing chun

Příspěvekod Pajiss » úte 17. zář, 2013 20:56

Byl to Shotokan karate. S tou všemohoucností jsem to asi malinko přehnal, ale žádnej trenér přeci nebude své bu schazovovat a tvrdit, že je to k ničemu. Naopak. Pěl na karate jen samou chválu. Ano, to karate jsem dělal aktivně, protože v té době jsem to strašně žral :-) Netvrdím, že z hlediska sebeobrany to bylo k ničemu. V žádném případě. Ale přeci jen mi tam chyběl takový ten větší fyzický kontakt a větší rozmanitost technik. Nemůžu si pomoct, ale kung-fu techniky mi tak vždycky připadali. Není to tak strohý a přímočarý. Kyokushin nikde v okolí nemám. Bohužel. Co se týče Boxu, ten jsem zkoušel, ale ( a teď nechci vypadat povrchně), ale moc inteligentních lidí tam nechodilo a navíc trenér měl svoje koně a ostatní byli jen do počtu. Takže nic moc. To je ale spíš problém té školy než samotného boxu. Takže Box v okolí mého bydliště prostě ne. Karate není špatný. Něco mi to dalo, ale přeci jen si myslím, že jsou z hlediska praktičnosti, reálnosti jiná Bu trochu jinde. A konkrétně u kung-fu ten pocit mám.
Pajiss
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 09. čer, 2012 23:00

 

Re: Wing chun

Příspěvekod will » stř 18. zář, 2013 8:29

Ucrop má pravdu, jestli hledáš reálnost, praktičnost, tak musíš hledat hlavně plno kontaktní ringové sporty/bs. Jestli něco nemáš v okolí, tak to není argument, spousta lidí dojíždí. Jestli chceš zkusit wing-chun, tak to neřeš a jdi do toho, každá zkušenost je dobrá.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Wing chun

Příspěvekod coffee_monk » stř 18. zář, 2013 9:57

Jasně, poskakování v ringu s bambulema na rukou je reálná sebeobrana až na půdu :wink:
Nic proti boxu, dravost, rychlost, síla, kondice všechno je to plus do sebeobrany. Pořád to, ale není stříbrná kulka.
coffee_monk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 02. říj, 2010 23:00

Re: Wing chun

Příspěvekod Pajiss » stř 18. zář, 2013 10:22

Co se týče reálnosti, teď jsem zjistil, že mám ve svém okolí ještě školu kickboxu. Tak to naprosto mění situaci. Jenomže můžu si se svojí postavou dovolit takový druh sportu? 185 výška, 99kg váha. Jsem už dost neobratnej, a nejlépe se mi bojuje v klinči. Z pochopitelných důvodů. Možná by nebylo od věci zkusit řecko-římský zápas? Ale kickbox se mi líbí víc. Jenomže s mými proporcemi si mě tam každý utancuje a chytit ho do klinče v kickboxu a využít svojí váhu ve svůj prospěch nemůžu...
Pajiss
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 09. čer, 2012 23:00

Re: Wing chun

Příspěvekod levakbob » stř 18. zář, 2013 11:12

... a nekousne mě ten pes, když ho pohladím? ...
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

Re: Wing chun

Příspěvekod Dalt » stř 18. zář, 2013 12:28

Smarja jsem si rikal kdo tu vytahne povidacky o bambulich :D

Pajiss: neohrabanej? Vsak tam vyshazujes (na tom kickboxu) a navic je to vsechno o treninku - ja jsem zacinal boxovat se 116kg na 185 cm a shodil jsem na nejakych 90 kg. Ted mam 108 a taky mi nedela problem (rychlost/technika) boxovat napr s lehkyma 60-kilovyma klukama. :)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: Wing chun

Příspěvekod coffee_monk » stř 18. zář, 2013 13:23

Dalt píše:Smarja jsem si rikal kdo tu vytahne povidacky o bambulich :D


Když se tady pokaždý na všechno výtáhne box, co bych nevytáh bambule? :twisted:
coffee_monk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 02. říj, 2010 23:00

Re: Wing chun

Příspěvekod Dalt » stř 18. zář, 2013 13:38

coffee_monk píše: Když se tady pokaždý na všechno výtáhne box, :twisted:


proc asi?! :wink:
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: Wing chun

Příspěvekod hellas » stř 18. zář, 2013 19:15

8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: Wing chun

Příspěvekod marcelinho » stř 18. zář, 2013 19:50

ukropcany píše:
coffee_monk píše:Když se tady pokaždý na všechno výtáhne box

Pravá viera je totiž len jedna... :twisted: 8) :wink:


Samozrejme sa núka otázka, koľko ľudí si už poslal (či v rukaviciach, či bez nich) na zem... :D Ak ich nie sú desiatky, tak o "reálnosti" sa ďalej prosím nebavme, aby to nebolo nekultúrne... 8)



:lol: :lol: super zodpovedane :twisted:
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Re: Wing chun

Příspěvekod levakbob » čtv 19. zář, 2013 8:47

Stejná otázka pak platí i na boxery: kolik lidí jste už sundali na zem mimo ring?
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

Re: Wing chun

Příspěvekod Dalt » čtv 19. zář, 2013 10:10

mimo ring se zasadne neperu - ale v ringu jsem par lidi uz sundal....jinak nekteri plantaznici z naseho klubu (takovi ti horkokrevnejsi a jednodussi) se obcas venku bijou a jde jim to az moc dobre (viz kdyz petasedesatka slozi na prdel 100kilovyho chlapa) :?
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: Wing chun

Příspěvekod will » čtv 19. zář, 2013 11:26

No já bych to řekl stručně, box prostě funguje a kdo tomu nevěří, ať si zajde do nebližšího box klubu a dá si ostrý sparing a pochopí hodně rychle :D , vlastní zkušenost je prostě k nezaplacení. Jinak kraviny typu jako bambule atd., může plácat zase člověk neznalý věci, spousta boxerů posiluje pěsti tím, že si dá na pytli pár kol bez rukavic, takže rozhodně umí vypálit i bez nich. Další věc jsou následky reálného použití boxu na ulici, a to jak společenské, zdravotní a právní.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Wing chun

Příspěvekod Dalt » pát 20. zář, 2013 10:36

will: v trestnim pravu moc kovanej nejsu ale myslim, ze se taky hlavne posuzuje kontext situace ne? Pac i jako boxer si muzu vybrat, zda agresorovi rozsmelcovat usmev (pokud cejtim opravdovy ohrozeni) nebo dat vychovnyho facana anebo pozapasit (tu fyzicku clovek z boxu ma kdyz ne hmaty a chvaty) s ozralym agresivnim kamaradem... Navic se tu uz parkrat resilo zda je spolecensky prijatelnejsi nekomu vypalit (a uspat ho/zlomit mu treba nos nedejboze sanici) nebo zda ho hodit hlavou na dlazbu ci zlomit pakou ruku v kloubu apod...ja mam celkem jasno :)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: Wing chun

Příspěvekod marcelinho » pát 20. zář, 2013 17:06

levakbob píše:Stejná otázka pak platí i na boxery: kolik lidí jste už sundali na zem mimo ring?


..ja viacero..a nie len boxerskymi technikami.. ale skoro vzdy som bol v pozicii braniaceho sa a ti oponenti na mna zautocili ako prvi..
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Re: Wing chun

Příspěvekod will » pát 20. zář, 2013 18:34

Dalt píše:will: v trestnim pravu moc kovanej nejsu ale myslim, ze se taky hlavne posuzuje kontext situace ne? Pac i jako boxer si muzu vybrat, zda agresorovi rozsmelcovat usmev (pokud cejtim opravdovy ohrozeni) nebo dat vychovnyho facana anebo pozapasit (tu fyzicku clovek z boxu ma kdyz ne hmaty a chvaty) s ozralym agresivnim kamaradem... Navic se tu uz parkrat resilo zda je spolecensky prijatelnejsi nekomu vypalit (a uspat ho/zlomit mu treba nos nedejboze sanici) nebo zda ho hodit hlavou na dlazbu ci zlomit pakou ruku v kloubu apod...ja mam celkem jasno :)


No, když dáš někomu výchovnýho facáka a nic mu neuděláš, tak ok, ale jiná situace bude, když se mu při tom facáku podvrkne krční páteř a dostane tzv. límec, tam už to většinou bývá ublížení na zdraví, kde je sazba až tři roky. U toho nosu to samé, když bude pohmožděný, tak ok přestupek,jde to na komisi, když bude přeraženej léčba delší než cca 10 dní zase trestný čin ublížení na zdraví. No u přeražený sanice, tak tady je to už zajímavější, zde se předpokládá, tak cca 1 měsíc příjem tekuté stravy, tzn. s velkou pravděpodobností těžká újma na zdraví, zde je sazba cca 3 až 10 let. Obecně má boxer v ruce velkou páru, když trefí na hlavu nemusí to skončit jen přeraženou sanicí, ale může klidně i zabít. Takže mlátit na hlavu nedoporučuji, je zde hodně vitálních míst, když už není zbytí, tak radši na žrádlo. Co se týče okolností, tak ano na těch záleží a může jich být opravdu hodně, je to na rozsáhlou právní debatu, jednou okolností je to, že jsi boxer a je to přitěžující okolnost, protože jsi někoho uhodil na hlavu, a protože jsi boxer tzn. osoba školená měl si předpokládat co všechno mu tím úderem můžeš způsobit. Není to sranda někomu něco udělat.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Wing chun

Příspěvekod Dalt » pát 20. zář, 2013 19:35

Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: Wing chun

Příspěvekod will » pát 20. zář, 2013 20:34

will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Wing chun

Příspěvekod Dalt » pát 20. zář, 2013 22:32

se tak snazim a voni mi to kazej volove! :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků