Wing Chun dálkově

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Wing Chun dálkově

Příspěvekod Bor » pon 28. kvě, 2012 15:55

Rozhodl jsem se mimopražským nabídnout možnost tréninku Wing Chun dálkově.

http://www.wingchunpraha.cz/akademie/

Co si o tom myslíte?

Dalibor
Bor
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 09. dub, 2011 23:00

 

Příspěvekod NOKT » pon 28. kvě, 2012 17:43

V ČR si možeš udělat aj modrej pás v BJJ dálkově, pak proč by ne :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Pec » úte 29. kvě, 2012 0:28

ukropcany píše:Leung Ting to rozbehol už v 80. rokoch, tak prečo nie Ty teraz... :twisted: Výsledok však asi bude podobný... 8) Myslím teda pre študentov, nie Teba, samozrejme... 8)


Chtěl bych vidět studenta splňujícího podmínky - "Samostatný trénink minimálně 20 hodin týdně." 8O
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod DaveStone » úte 29. kvě, 2012 9:02

Pec píše:
ukropcany píše:Leung Ting to rozbehol už v 80. rokoch, tak prečo nie Ty teraz... :twisted: Výsledok však asi bude podobný... 8) Myslím teda pre študentov, nie Teba, samozrejme... 8)


Chtěl bych vidět studenta splňujícího podmínky - "Samostatný trénink minimálně 20 hodin týdně." 8O


To je nereálné. Jsou to denně 3 hodiny. Když si vezmu, že práce + cesta do a z mi zabere 10,5 h, spánek 8 h, nákupy, jídlo, uklízení atd. 2-3 h, televize 1 - 2 h denně, pak by mi 24 h denně nestačilo.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Bor » úte 29. kvě, 2012 9:14

DaveStone píše:
Pec píše:
ukropcany píše:Leung Ting to rozbehol už v 80. rokoch, tak prečo nie Ty teraz... :twisted: Výsledok však asi bude podobný... 8) Myslím teda pre študentov, nie Teba, samozrejme... 8)


Chtěl bych vidět studenta splňujícího podmínky - "Samostatný trénink minimálně 20 hodin týdně." 8O


To je nereálné. Jsou to denně 3 hodiny. Když si vezmu, že práce + cesta do a z mi zabere 10,5 h, spánek 8 h, nákupy, jídlo, uklízení atd. 2-3 h, televize 1 - 2 h denně, pak by mi 24 h denně nestačilo.


Tak to já bych ti naordinoval stát ve Wing Chun postoji před televizí :) a hned máme 14 hodin tréninku týdně, co ty na to. Postoj je základ a bez něho to nepůjde. A pokud ti to nebude stačit můžeš začít u té televize s první sestavou Wing Chun.
To je na Wing Chun krásné, tak jak to vidím já dá se trénovat všude a kdykoli, třeba i teď nad klávesnicí si mužeš pořešit držení těla.
Bor
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 09. dub, 2011 23:00

Příspěvekod Bor » úte 29. kvě, 2012 9:27

ukropcany píše:Leung Ting to rozbehol už v 80. rokoch, tak prečo nie Ty teraz... :twisted: Výsledok však asi bude podobný... 8) Myslím teda pre študentov, nie Teba, samozrejme... 8)


No skvělé, pokud to již funguje, tak mi nezbývá než to vylepšit. No jasně, že to záleží jak na mě tak na studentech. Pokud se kdokoli včetně mě bude flákat, tak to nikam nepovede. Je to o jednotlivcích. Vím ze své zkušenosti že to jde, že to je reálné, jsem jeden s tisíců co to absolvoval. Ale ne dálkově, to chce ještě silnější odhodlání to dát!xxxxxxxxxxxxxx
Bor
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 09. dub, 2011 23:00

Re: Wing Chun dálkově

Příspěvekod Hark » stř 30. kvě, 2012 15:11

Bor píše:Rozhodl jsem se mimopražským nabídnout možnost tréninku Wing Chun dálkově.

http://www.wingchunpraha.cz/akademie/

Co si o tom myslíte?

Dalibor


Pokud jde o to naučit lidi umění, je to blbost.

Jde cvičit na dálku až když jsou dobře položené základy - rok nebo dva intenzivního cvičení s učitelem a v rodině. A i pak při "cvičení na dálku" to chce parťáky na rozvíjení citu.

Jestli ovšem jde o marketing a o prachy a prodávání titulů a pásů, tak každá cesta dobrá.
Vít Hrachový
ELYWCIMAA // http://www.kungfuwingchun.cz
Škola ozbrojené sebeobrany // http://sosb.cz
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Re: Wing Chun dálkově

Příspěvekod freekarol » čtv 31. kvě, 2012 14:26

Hark píše:
Bor píše:Rozhodl jsem se mimopražským nabídnout možnost tréninku Wing Chun dálkově.

http://www.wingchunpraha.cz/akademie/

Co si o tom myslíte?

Dalibor


Pokud jde o to naučit lidi umění, je to blbost.

Jde cvičit na dálku až když jsou dobře položené základy - rok nebo dva intenzivního cvičení s učitelem a v rodině. A i pak při "cvičení na dálku" to chce parťáky na rozvíjení citu.

Jestli ovšem jde o marketing a o prachy a prodávání titulů a pásů, tak každá cesta dobrá.


I kdyby šlo skutečně dalkově se naučit BS či BU, tak rozhodně platí, že trénink přímo s učitelem je 100krát přínosnější než trénink s učitelem přes internet. Kdo se chce teda co nejrychleji naučit bránit, at se vyprdne na internet a zajde si někam do klubu. Zajít pak po tréninku někam na pivko či do restaurace taky není k zahození. :D
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod zipule » čtv 31. kvě, 2012 15:46

Když se člověk může naučit sám hrát já nevim na kytaru, sám se naučit bruslit tak se může i sám naaučit bu/bs. Akorát takovej člověk podle mě hodně rychle dosáhne svýho "stropu" páč nemá tu správnou metodiku.
Zjednodušeně když se budu BU/BS učit sám tak se budu umět rvát líp než někdo kdo o to nezavadí vůbec ale pokud stejný čas do toho investuju pod odborným vedením, tak to bude uplně jinde.
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Hark » čtv 31. kvě, 2012 15:49

zipule píše:Když se člověk může naučit sám hrát já nevim na kytaru, sám se naučit bruslit tak se může i sám naaučit bu/bs. Akorát takovej člověk podle mě hodně rychle dosáhne svýho "stropu" páč nemá tu správnou metodiku.
Zjednodušeně když se budu BU/BS učit sám tak se budu umět rvát líp než někdo kdo o to nezavadí vůbec ale pokud stejný čas do toho investuju pod odborným vedením, tak to bude uplně jinde.


Tělo a zdraví máš jen jedno.
Docela nasere po letech přijít k poznání, že něco děláš blbě a že ti to odvařilo třeba kolena.
Vít Hrachový
ELYWCIMAA // http://www.kungfuwingchun.cz
Škola ozbrojené sebeobrany // http://sosb.cz
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

 

Příspěvekod luen » čtv 31. kvě, 2012 23:00

Bor píše:
DaveStone píše:
Pec píše:
ukropcany píše:Leung Ting to rozbehol už v 80. rokoch, tak prečo nie Ty teraz... :twisted: Výsledok však asi bude podobný... 8) Myslím teda pre študentov, nie Teba, samozrejme... 8)


Chtěl bych vidět studenta splňujícího podmínky - "Samostatný trénink minimálně 20 hodin týdně." 8O


To je nereálné. Jsou to denně 3 hodiny. Když si vezmu, že práce + cesta do a z mi zabere 10,5 h, spánek 8 h, nákupy, jídlo, uklízení atd. 2-3 h, televize 1 - 2 h denně, pak by mi 24 h denně nestačilo.


Tak to já bych ti naordinoval stát ve Wing Chun postoji před televizí :) a hned máme 14 hodin tréninku týdně, co ty na to. Postoj je základ a bez něho to nepůjde. A pokud ti to nebude stačit můžeš začít u té televize s první sestavou Wing Chun.
To je na Wing Chun krásné, tak jak to vidím já dá se trénovat všude a kdykoli, třeba i teď nad klávesnicí si mužeš pořešit držení těla.


Ahoj Dalibore,

dalsi z rady tvych vytecnych napadu :lol: jinak souhlasim, trenovat se da skutecne vsude a temer jakkoli ... otazka je, s jakyma vysledkama :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jamamba » pát 01. čer, 2012 1:22

Wing Chun Univerzita,

ziju v Cine ve meste, ktere ma nejvetsi koncentraci wing chun masteru na svete.
Ziji tu lide, jako Lung Kai sifu - jeden z prvnich Yip Manovych zaku vubec.
Jsou tu potomci linii You Choi sifu, ale i Yuen Kai San.
Tak to mam jen 3 hod do Hong Kongu, kde znam mistry jako Wong Long sifu nebo Tsui Shuen Ting sifu, Chong Man sifu.
Vsechny tyto lidi znam osobne, takze jsem se rozhodl pro otevreni super high levelu Wing Chun Univerzity dalkovou cestou.

Hlaste se prosim do konce cervence, primaci zkousky za poplatek 100US$ v Praze 3.8.2012.

Skolne za semestr dalkovaho studia 2000US$.

Pro zajemce muj tel: +86 136 74009801


:lol:
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod Toman » pát 01. čer, 2012 10:41

Dálkový sparring rulezzz :-)
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod wanderlei2 » pát 01. čer, 2012 14:40

Nápad se mi líbí. Jenom mě znepokojuje to, že po dvou letech dálkového studia budou z účastníků instruktoři. Nemyslím si, že by student dokázal dálkově dosáhnout takových kvalit (za ty dva roky), aby mohl wing chun učit (kvalitně učit). Každopádně je to dobrý nápad, který podporuje nadšence pro BU.
wanderlei2
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř 25. dub, 2012 23:00

Příspěvekod TongPo » pát 01. čer, 2012 22:20

ukropcany píše:...sám sa odmietol aktívne zúčastniť. Nechápal som to, kým sa na playerov popud nešla zhasínať sviečka úderom. Po 5 úderoch už nevládal...

Evidentně tomu nerozumíš, ty primitivní thaiboxere! :x Víš jak strašlivá vnitřní zranění ta svíčka navzdory stále hořícímu plamínku musela utrpět? :lol: :roll:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod YueFei » pát 01. čer, 2012 22:36

No ona tahle prostituce probíhá všude mohl bych jmenovat minimálně 3 'trenéry¨ Boxu co cvičej taky tak 3 roky udělali si Certifikát schovávaj se pod nějakym Gymem kterej má pod hlavou někdo kdo v tom něco fakt dokázal no a jede se...vedou tréninky a hrajou si na borce..


Prostě to jsou Češi... :lol: Nic nového...
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 11. lis, 2010 0:00

Příspěvekod levakbob » sob 02. čer, 2012 9:38

ukropcany píše:sú v gyme "deň / noc" a hrozne makajú. Po dvoch rokoch takejto praxe majú za veľký úspech, že mi dobúchajú kolo do konca a to trénujem posledné asi 2 roky týždenne priemerne tak 20 min...


Tak tady je opravdu něco špatně...
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

Re: Wing Chun dálkově

Příspěvekod Bor » sob 02. čer, 2012 22:28

freekarol píše:
Hark píše:
Bor píše:Rozhodl jsem se mimopražským nabídnout možnost tréninku Wing Chun dálkově.

http://www.wingchunpraha.cz/akademie/

Co si o tom myslíte?

Dalibor


Pokud jde o to naučit lidi umění, je to blbost.

Jde cvičit na dálku až když jsou dobře položené základy - rok nebo dva intenzivního cvičení s učitelem a v rodině. A i pak při "cvičení na dálku" to chce parťáky na rozvíjení citu.

Jestli ovšem jde o marketing a o prachy a prodávání titulů a pásů, tak každá cesta dobrá.


I kdyby šlo skutečně dalkově se naučit BS či BU, tak rozhodně platí, že trénink přímo s učitelem je 100krát přínosnější než trénink s učitelem přes internet. Kdo se chce teda co nejrychleji naučit bránit, at se vyprdne na internet a zajde si někam do klubu. Zajít pak po tréninku někam na pivko či do restaurace taky není k zahození. :D


Kde je prosím napsáno, že se trénuje přes internet?
Bor
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 09. dub, 2011 23:00

Příspěvekod Bor » sob 02. čer, 2012 22:40

ukropcany píše:4wand - za 2 roky sa človek naučí sivý prd. Mám vo svojom okolí ľudí, ktorí sú, povedzme trošku "prepnutí" a sú v gyme "deň / noc" a hrozne makajú. Po dvoch rokoch takejto praxe majú za veľký úspech, že mi dobúchajú kolo do konca a to trénujem posledné asi 2 roky týždenne priemerne tak 20 min... :D Proste toto sú veci, ktoré potrebujú veľa rokov praxe a sorry, ale Dalibor musí byť veľmi zúfalý, že sa uchyluje k takýmto veciam... :( Ujal sa priestorov pre vol. 1 a sám sa odmietol aktívne zúčastniť. Nechápal som to, kým sa na playerov popud nešla zhasínať sviečka úderom. Po 5 úderoch už nevládal... sorry, ale je to hanba a mám trošku problém tolerovať takýto marketing ak o tomto viem...


:) že já jsem si nevsadil na to že zmíníš, jak jsem nebyl schopen zhasnout před lety svíčku úderem. To je totiž asi vše co o mne víš.

Za dva roky se dá naučit dost na to, aby jsi byl celý život o dva roky napřed, před těmi co začali dva roky po tobě. To samozřejmě neznamená, že za dva roky je z člověka mistr světa. Ale kdo má v hlavě a nedělá ze sebe mistra světa a trénuje, ten má jistotu že se bude neustále zlepšovat. [/u]
Bor
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 09. dub, 2011 23:00

Příspěvekod cohen » sob 02. čer, 2012 23:03

levakbob píše:
ukropcany píše:sú v gyme "deň / noc" a hrozne makajú. Po dvoch rokoch takejto praxe majú za veľký úspech, že mi dobúchajú kolo do konca a to trénujem posledné asi 2 roky týždenne priemerne tak 20 min...


Tak tady je opravdu něco špatně...


toto som asi nepochopil, preco dva roky nestacia? to su vkuse pretrenovani, alebo maju zle zlozeny trening, ze nenapreduju rychlejsie?
...tak ale kolko nabehas mesacne ;)
kurna, uz sa musim dokopat k thaiboxu, mam rok po operacii oci, tak uz by sa patrilo, nemam dalsie vyhovorky... okrem nedostatku casu :)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků