hung ga, ving tsun a ...

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod pm » stř 11. srp, 2004 9:21

Anonymní píše:To jsem blázen, před chvilkou tady byl odkaz na fotky některých technik a už zmizel. Stihl jsem se na ně ještě podívat a přišlo mi, že kdyby PM stál malilinko v jiném postoji tak to jsou nachlup stejné techniky jak ve WT. Obrana proti kravatě, udery na spodek a vykryti, paka a vyvadeci technika atd. proste lehounce jiné wing ch(ts)un. Asi na tom něco bude, že to bojová umění vychází ze stejného základu, a nebo že jsi pavla M. naučil i hodně z toho co jsi se naučil v dobách, kdy jsi trénovat WT. :-)) nic,nic, jen jsem si trochu rejpnul.


ha ha ha, diky, bez Martinovych WT technik bych nemel ve skole co poradneho ucit, jen nejake hloupe HG :lol:
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod Anonymní » stř 11. srp, 2004 9:24

pm píše:
WT_Martin píše:
Dong_wu píše:Hungga od Hladika je skutecne nepouzitelny paskvil (o tom neni treba mluvit), ale kdyz jsem byl u Pavla Macka na pratelsky sparring, tak jsem docela dostal. Sice jsem dost vysel ze cviku, ale ten kluk byl proste dobrej (necvici ani ctyri roky) a bojoval ciste (technicky), coz se vidi malokdy.


Mno, Pavel Macek ted cvici cca 7 let (pod vedenim Y.C.Wonga a Lam Jansinga). Ja osobne pod nim cvicim 4 roky.


s Dong_Wu sparringoval muj zak, Honza z Hradce (full kontakt, bez chranicu, bez pravidel), a Dong_Wu nam ukazal vyborny xing yi quan v praxi, a udelal svemu stylu a mistrovi jen cest, dostali jsme i my.

Dong_Wu, vymyslime nejake ty pravidelne sparringy, urcite se pridaji i kluci od Yiwana, Qina i dalsi, je to vyborna zkusenost pro vsechny!


Takze něco jako ultimáty? Tak to musí být hodně zajímavé.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod WT_Martin » stř 11. srp, 2004 9:26

pm píše:ha ha ha, diky, bez Martinovych WT technik bych nemel ve skole co poradneho ucit, jen nejake hloupe HG :lol:


:-)))))
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Příspěvekod Anonymní » stř 11. srp, 2004 9:26

pm píše:
Anonymní píše:To jsem blázen, před chvilkou tady byl odkaz na fotky některých technik a už zmizel. Stihl jsem se na ně ještě podívat a přišlo mi, že kdyby PM stál malilinko v jiném postoji tak to jsou nachlup stejné techniky jak ve WT. Obrana proti kravatě, udery na spodek a vykryti, paka a vyvadeci technika atd. proste lehounce jiné wing ch(ts)un. Asi na tom něco bude, že to bojová umění vychází ze stejného základu, a nebo že jsi pavla M. naučil i hodně z toho co jsi se naučil v dobách, kdy jsi trénovat WT. :-)) nic,nic, jen jsem si trochu rejpnul.


ha ha ha, diky, bez Martinovych WT technik bych nemel ve skole co poradneho ucit, jen nejake hloupe HG :lol:


:-) jo jen, jen jsem zavtipkoval, přišlo mi az moc podobny
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Virgee » stř 11. srp, 2004 9:26

TAPTAK píše:Virgee - zakovske zkousky v EWTO 20 EURO, cca 3 x do roka. Rocni cviceni stoji od 4500 (2x tydne) do cca. 6000 (mozna o par stovek mene, 4-5x tydne). Seminare a soukromky jsou za 300. Horsi to bude na technickych stupnich, kde si udajne 'kupujes' program, ktery se budes ucit. Ovsem pote, co se ke mne doneslo, ze za 3. dan v taekwondo se plati asi 15000Kc, nedelam si iluze. Jsi na rade. Kolik stoji trenink u AVSE? Je moznost chodit denne nebo si vybrat levnejsi variantu napr. 2 x tydne? U AVSE se za zkouskove seminare neplati? Nechci tady s tebou nijak valcit, jen bych rad, abys obhajil sve tvrzeni, ze AVSE je levnejsi.
.


Ve VT stojí zkoušky 350.-, děláme je tak 2x ročně, maximálně pro ty kdo na to mají (technicky, ne finančně :-) ) 4x.
U nás školné přepočteno na rok 4000.- tréninky 2x týdně 1,5 h. O možnosti chodit denně nevím. Ceny soukromek neznám. Slyšel jsem něco třeba o 170.- , ale to se liší podle učitele.
+ o práznínách bývají týdenní intenzivní tábory 800.- na ten týden. (no někdy třeba taky 6500.-, ale to je v Chorvatsku :-) )
Semináře 180.- nebo 350.- (350.- si gung Hodač)

Viděl jsem tady i nějaké zmínky o oblečení - triko 220.-, kalhoty 450.- tušim.

Snad jsem Ti odpověděl dostatečně, a neudělal někde chybu- nechci nikoho poškozovat (ani AVSE ani EWTO).

O něco levnější asi AVSE je ale výrazný to je až na technicích (jak jsem slyšel), tam se prej v EWTO platí mnohatisícový částky (a tim nemyslím třeba "jen" 15000 jako v TWD).

Myslím, že nemá cenu se nějak přít, které organizace je lepší, toho je tady na fóru dost a já se do toho občas taky zapletu, ale nic dobrýho to nepřináší. Poškozuje to všechny zúčastněné. Já bejt hledajícím, vykašlal bych se na to, kdybych viděl ty rozpory a hádky.

Ať žije Ving/Wing Tsun - bojeschopný a geniální.
Hlavně musíme trénovat a ne furt sedět u těch želez a čumět do monitoru :-)
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » stř 11. srp, 2004 10:07

Virgee píše:
TAPTAK píše:Virgee - zakovske zkousky v EWTO 20 EURO, cca 3 x do roka. Rocni cviceni stoji od 4500 (2x tydne) do cca. 6000 (mozna o par stovek mene, 4-5x tydne). Seminare a soukromky jsou za 300. Horsi to bude na technickych stupnich, kde si udajne 'kupujes' program, ktery se budes ucit. Ovsem pote, co se ke mne doneslo, ze za 3. dan v taekwondo se plati asi 15000Kc, nedelam si iluze. Jsi na rade. Kolik stoji trenink u AVSE? Je moznost chodit denne nebo si vybrat levnejsi variantu napr. 2 x tydne? U AVSE se za zkouskove seminare neplati? Nechci tady s tebou nijak valcit, jen bych rad, abys obhajil sve tvrzeni, ze AVSE je levnejsi.
.


Ve VT stojí zkoušky 350.-, děláme je tak 2x ročně, maximálně pro ty kdo na to mají (technicky, ne finančně :-) ) 4x.
U nás školné přepočteno na rok 4000.- tréninky 2x týdně 1,5 h. O možnosti chodit denně nevím. Ceny soukromek neznám. Slyšel jsem něco třeba o 170.- , ale to se liší podle učitele.
+ o práznínách bývají týdenní intenzivní tábory 800.- na ten týden. (no někdy třeba taky 6500.-, ale to je v Chorvatsku :-) )
Semináře 180.- nebo 350.- (350.- si gung Hodač)

Viděl jsem tady i nějaké zmínky o oblečení - triko 220.-, kalhoty 450.- tušim.

Snad jsem Ti odpověděl dostatečně, a neudělal někde chybu- nechci nikoho poškozovat (ani AVSE ani EWTO).

O něco levnější asi AVSE je ale výrazný to je až na technicích (jak jsem slyšel), tam se prej v EWTO platí mnohatisícový částky (a tim nemyslím třeba "jen" 15000 jako v TWD).

Myslím, že nemá cenu se nějak přít, které organizace je lepší, toho je tady na fóru dost a já se do toho občas taky zapletu, ale nic dobrýho to nepřináší. Poškozuje to všechny zúčastněné. Já bejt hledajícím, vykašlal bych se na to, kdybych viděl ty rozpory a hádky.

Ať žije Ving/Wing Tsun - bojeschopný a geniální.
Hlavně musíme trénovat a ne furt sedět u těch želez a čumět do monitoru :-)


Mozna byste meli taky napsat ve kterych mestech nebo vesnicich se tyhle prachy platej, treba to sou mista kde se vic vybirat mesicne neda a taky jestli vyuka probiha celorocne bez prestavky nebo jak to byva zvykem je prerusena o prazdninach, vanocich a jinych svatcich. Obvykla praxe je levne se podbizet abych vubec nekoho na trenink nalakal, hlavne u tehle rychle a nove vzniklych pobocek pripadne odpadlych instruktoru. Ale vubec - kdo si mysli ze kvalita se odviji od poplatku, ze drazsi nebo levnejsi je lepsi, ze kvalitu koupi levne nebo ze by se mela rozdavat - kdo si to mysli je trouba.

Kdyz chci neco umet, vyhlidnu si instruktora a jedu.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 11. srp, 2004 10:29

Anonym: Ves Praha a naves Kladno. Pres prazdniny se cvici jen v Praze, trenink 50. Rocni ceny jsem mirne nadsadil, ocekavam, ze se letos na tuto cenu dostaneme, protoze uz loni se podrazilo v Praze. Lukas Holub, ktery je instruktorem, je tusim z instruktoru technicky nejdal, je to inteligentni trener a taky podle toho cviceni vypada.
Virgee: AVSE je tedy zrejme o par baleni mleka na rok levnejsi. Co se technickych programu tyce, slysel jsem sumy o dost nizsi nez tech 15k, ale to bylo vcetne hromady seminaru, cest do Rakouska atd. To me zatim vazne netrapi. Technicke programy v AVSE nic nestoji?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 11. srp, 2004 10:52

TAPTAK píše:Anonym: Ves Praha a naves Kladno. Pres prazdniny se cvici jen v Praze, trenink 50. Rocni ceny jsem mirne nadsadil, ocekavam, ze se letos na tuto cenu dostaneme, protoze uz loni se podrazilo v Praze. Lukas Holub, ktery je instruktorem, je tusim z instruktoru technicky nejdal, je to inteligentni trener a taky podle toho cviceni vypada.
Virgee: AVSE je tedy zrejme o par baleni mleka na rok levnejsi. Co se technickych programu tyce, slysel jsem sumy o dost nizsi nez tech 15k, ale to bylo vcetne hromady seminaru, cest do Rakouska atd. To me zatim vazne netrapi. Technicke programy v AVSE nic nestoji?


no a sme u toho, kladenska kolbenka tam stoji prace neni, penize ma lazdej druhej tak na chleba v BILLE. Kladno je 30km za Prahou, ale finacne je na tom obyvatelstvo pomalu jak v severnich cechach. Jdi si to poslechnout do Hutniku, to je real Kladno. Takze copak by tam ten Holub mohl chtit vic ?
Kolik lidi by tam mel? A kolik vas tam je i za tuhle cenu?
:wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 11. srp, 2004 11:07

Anonymní píše:
TAPTAK píše:Anonym: Ves Praha a naves Kladno. Pres prazdniny se cvici jen v Praze, trenink 50. Rocni ceny jsem mirne nadsadil, ocekavam, ze se letos na tuto cenu dostaneme, protoze uz loni se podrazilo v Praze. Lukas Holub, ktery je instruktorem, je tusim z instruktoru technicky nejdal, je to inteligentni trener a taky podle toho cviceni vypada.
Virgee: AVSE je tedy zrejme o par baleni mleka na rok levnejsi. Co se technickych programu tyce, slysel jsem sumy o dost nizsi nez tech 15k, ale to bylo vcetne hromady seminaru, cest do Rakouska atd. To me zatim vazne netrapi. Technicke programy v AVSE nic nestoji?


no a sme u toho, kladenska kolbenka tam stoji prace neni, penize ma lazdej druhej tak na chleba v BILLE. Kladno je 30km za Prahou, ale finacne je na tom obyvatelstvo pomalu jak v severnich cechach. Jdi si to poslechnout do Hutniku, to je real Kladno. Takze copak by tam ten Holub mohl chtit vic ?
Kolik lidi by tam mel? A kolik vas tam je i za tuhle cenu?
:wink:


Co to meles, ceny v EWTO jsou jednotné. Samozřejmě, že se jednotlivcům ve finanční tísni vychází vstříc, ale ceny jsou víceméně všude stejný.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 11. srp, 2004 12:24

Anonymní píše:
Anonymní píše:
TAPTAK píše:Anonym: Ves Praha a naves Kladno. Pres prazdniny se cvici jen v Praze, trenink 50. Rocni ceny jsem mirne nadsadil, ocekavam, ze se letos na tuto cenu dostaneme, protoze uz loni se podrazilo v Praze. Lukas Holub, ktery je instruktorem, je tusim z instruktoru technicky nejdal, je to inteligentni trener a taky podle toho cviceni vypada.
Virgee: AVSE je tedy zrejme o par baleni mleka na rok levnejsi. Co se technickych programu tyce, slysel jsem sumy o dost nizsi nez tech 15k, ale to bylo vcetne hromady seminaru, cest do Rakouska atd. To me zatim vazne netrapi. Technicke programy v AVSE nic nestoji?


no a sme u toho, kladenska kolbenka tam stoji prace neni, penize ma lazdej druhej tak na chleba v BILLE. Kladno je 30km za Prahou, ale finacne je na tom obyvatelstvo pomalu jak v severnich cechach. Jdi si to poslechnout do Hutniku, to je real Kladno. Takze copak by tam ten Holub mohl chtit vic ?
Kolik lidi by tam mel? A kolik vas tam je i za tuhle cenu?
:wink:


Co to meles, ceny v EWTO jsou jednotné. Samozřejmě, že se jednotlivcům ve finanční tísni vychází vstříc, ale ceny jsou víceméně všude stejný.


Ahoj,
tak ja bych se tedy rad zeptal na ceny

a) za kurz 2 x tydne (kolik hodin se cvici)
b) kurz cviceni kazdy den (kolik hodin se cvici)
c) soukromou hodinu
d) jestli neni nejaky rocni poplatek za clenstvi v EWTO nebo tak neco
e) vysi nejakeho poplatku (jestli je) pokud budu mit otevrenou pobocku
f) vysi poplatku za technicke stupne
g) vysi poplatku za titul SIFU
h) vysi jeste nejakych dalsich poplatku (jestli nejake jsou)

u techto konkretnich instruktoru

1) Pavla Drdly
2) Ing. Bohumila Jedlicky
3) Jindricha Kopeckeho

diky
Ales
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 11. srp, 2004 12:35

Presne, ta cena byla jak pro Kladno tak pro Prahu. Kamarad ted stahnul syna z Kladenskeho karate, protoze to je jeste mnohem drazsi. Mimochodem, tak tretina lidi na Kladne bydli a v Praze pracuje, 3+1 se prodava skoro za 1.5 milionu. Takze se probud ze sna. Kazdopadne o AVSE jsem se uz dozvedel, co me zajimalo, takze na podobne nesmysly nebudu reagovat. Vzdyt i obecne je to hovadina. Co se poctu obyvatel ve mestech tyce, cvici BU nejspis radove tak 3 procenta a to nejspis hodne prehanim. Takze argumentovat tim, ze 'kazdej druhej' na to nema, je matematicky nesmysl.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 11. srp, 2004 13:07

Alesi, sorry, co vim, jsem napsal. Panove, ktere jsi jmenoval, jsou podle pravidel EWTO SIFU a nikoli instruktori. Co jsem se bavil se znamym, co se chysta na 1. technika, slo sumarne asi o 10k, ale secteno v prubehu nekolika let predevsim za absolvovane seminare. Nakolik prehanel nebo ubiral, jestli ho jeste cekaji dalsi poplatky ...
Kvuli vysokym poplatkum a nejen kvuli nim opustilo EWTO hodne lidi. To si zadny marketing ani multilevel nemuze dovolit, takze pocitam, ze ceny budou rozumne. Uz jsem videl hodne fam o nehoraznych poplatcich za vedeni pobocky a kdyz jsem poscital, kolik se vybere na jeden mesic, skoro by nezbylo na pronajem telocvicny.
Jo, zapomnel jsem, 10 EURO rocne - WT pas.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 11. srp, 2004 13:09

Anonymní píše:
Anonymní píše:
Anonymní píše:
TAPTAK píše:Anonym: Ves Praha a naves Kladno. Pres prazdniny se cvici jen v Praze, trenink 50. Rocni ceny jsem mirne nadsadil, ocekavam, ze se letos na tuto cenu dostaneme, protoze uz loni se podrazilo v Praze. Lukas Holub, ktery je instruktorem, je tusim z instruktoru technicky nejdal, je to inteligentni trener a taky podle toho cviceni vypada.
Virgee: AVSE je tedy zrejme o par baleni mleka na rok levnejsi. Co se technickych programu tyce, slysel jsem sumy o dost nizsi nez tech 15k, ale to bylo vcetne hromady seminaru, cest do Rakouska atd. To me zatim vazne netrapi. Technicke programy v AVSE nic nestoji?


no a sme u toho, kladenska kolbenka tam stoji prace neni, penize ma lazdej druhej tak na chleba v BILLE. Kladno je 30km za Prahou, ale finacne je na tom obyvatelstvo pomalu jak v severnich cechach. Jdi si to poslechnout do Hutniku, to je real Kladno. Takze copak by tam ten Holub mohl chtit vic ?
Kolik lidi by tam mel? A kolik vas tam je i za tuhle cenu?
:wink:


Co to meles, ceny v EWTO jsou jednotné. Samozřejmě, že se jednotlivcům ve finanční tísni vychází vstříc, ale ceny jsou víceméně všude stejný.


Ahoj,
tak ja bych se tedy rad zeptal na ceny

a) za kurz 2 x tydne (kolik hodin se cvici)
b) kurz cviceni kazdy den (kolik hodin se cvici)
c) soukromou hodinu
d) jestli neni nejaky rocni poplatek za clenstvi v EWTO nebo tak neco
e) vysi nejakeho poplatku (jestli je) pokud budu mit otevrenou pobocku
f) vysi poplatku za technicke stupne
g) vysi poplatku za titul SIFU
h) vysi jeste nejakych dalsich poplatku (jestli nejake jsou)

u techto konkretnich instruktoru

1) Pavla Drdly
2) Ing. Bohumila Jedlicky
3) Jindricha Kopeckeho

diky
Ales


1. podivej se do starších příspěvků už jsem to tam jednou psal
2. Kolik stoji titul sifu ani kolik penez musis platit svemu sifu za otevreni pobocky nevím, protože já chodím cvičit a ne učit
3. na stránkách EWTO se mimojiné můžeš dočíst kontaktní údaje na které můžeš směřovat své dotazy

Sifu Bohumil Jedlička E-Mail: sifu.mila@ewto.cz
Sifu Pavel Drdla E-Mail: sifu-drdla@ewto.cz
Sifu Jindřich Kopecký E-Mail: jindrich.kopecky@ewto.cz


4. nechápu co se tady snažíš dokázat tím, že zjišťuješ poplatky za školné
5. určitě nejdeš levnější školy, ale najdeš i mnohem dražší. Pokud chceš šetřit za výuku a to platí obecně u jakéhokoliv studia, zbytečně ztrácíš čas.

Abys mou odpovedi nebyl zklaman, povim ti kolik stoji cviceni WT 5xtydne a to dvakrát po hodine a pul. Je to 5600,- (alespon naposledy bylo) a je v tom zahrnuta i dvakrat tydne výuka Eskrimy po 1,5 hodine
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 11. srp, 2004 13:18

OK, diky za vsechny odpovedi k veci...

A pro PM: cvici-li se u vas na HG i haky a low kicky, pochopil jsem tedy spravne, ze pouzivate i boxovaci pytle, chranice, lapy atd.?

Pro vsechny: plati totez i pro skolu i. rzounka?

A jaky je teda vubec vecny rozdil mezi WCH jeho skoly a HG skoly PM? (jako laik jsem pochopil jen to, ze u PM se nepouziva dreveny panak... :)) )

Diky moc!
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 11. srp, 2004 13:24

Dan: Ten dotaz na lapy a chranice myslis vazne? 8O
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Dong_wu » stř 11. srp, 2004 13:30

Dan píše:OK, diky za vsechny odpovedi k veci...

A pro PM: cvici-li se u vas na HG i haky a low kicky, pochopil jsem tedy spravne, ze pouzivate i boxovaci pytle, chranice, lapy atd.?

Pro vsechny: plati totez i pro skolu i. rzounka?

A jaky je teda vubec vecny rozdil mezi WCH jeho skoly a HG skoly PM? (jako laik jsem pochopil jen to, ze u PM se nepouziva dreveny panak... :)) )

Diky moc!


Nebylo by jednodussi jit se na Ivana a Pavla podivat?
Dong_wu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 331
Registrován: stř 03. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » stř 11. srp, 2004 13:33

... asi bych nemel :)) ? ale ja jsem vazne s kung fu neprisel ani trochu do styku, takze me proste pocit trapnosti ze spachanyho faux pas miji :))
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 11. srp, 2004 13:35

"Nebylo by jednodussi jit se na Ivana a Pavla podivat?"

Tak jednodussi by to urcite nebylo, vzhledem k tomu, ze dalsich deset dnu stravim do pulnoci v praci, coz mi moc sanci nedava... ale produktivnejsi urcite jo, a taky mam v planu se jim ozvat a skouknout to, ale chtel jsem neco vyzvedet uz ted, tot vse.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod WT_Martin » stř 11. srp, 2004 13:38

Nez se muj sifu dostane k Internetu, v rychlosti odpovim ja. On me pak urcite jeste doplni.

U nas se boxovaci pytle i lapy samozrejme pouzivaji. Stejne jako suspenzory, chranice na holene, atd.

Dreveny panak se u nas (v nasi linii HG) nepouziva, protoze si-tai-gung Lam Jou (muj gungfu pradedecek) nema rad mechanicke otuzovani. Stejneho efektu se da dosahnout i jinym zpusobem, ktery neznecitlivuje koncetiny a neposkozuje kosti.
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Příspěvekod Anonymní » stř 11. srp, 2004 13:45

WT_Martin - ups - panak neslouzi k mechanickemu otuzovani. Aspon urcite ne primarne.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron