ta pravá kung fu škola

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

ta pravá kung fu škola

Příspěvekod Mononoke » stř 16. říj, 2013 16:24

Ahoj všichni,
Již delší dobu hledám pro mě tu pravou kung fu školu v Praze. Jelikož je mezi nimi podvodníků jako máku, potřebovala bych poradit. Chtěla bych na tréninzích nejen cvičit sestavy, ale i celkově posilovat tělo, cvičit ve dvojici, sparringy, trochu se fyzicky zatížit, zapotit, vědět že na sobě pracuji. Pár let jsem chodila na Wing Chun ale ta škola(nebudu jmenovat, nechci je špinit) nesplnila moje očekávání. Poté jsem navštívila wushucentrum v Praze kam chodil i kamarád, který říkal že tam je kung fu hlavně o cvičení sestav.. Přemýšlela jsem také o cvičení stylu baji v této škole: http://www.wutao.cz/praha. Ale říkám si, jestli tato škola není zaměřená především na cvičení sestav a pro zdraví... Máte nějaké zkušenosti s dobrou kung školou v Praze, kterou byste mi mohli doporučit? Strašně mi to cvičení chybí, ale jsem uplně bezradná, nevím, co by bylo pro mě nejvhodnější... děkuju:)
Mononoke
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř 16. říj, 2013 16:09

 

Re: ta pravá kung fu škola

Příspěvekod pm » stř 16. říj, 2013 16:32

Zdar a sílu,

tohle je naše cesta: http://www.hungkyun.com/2012/koncept-pr ... hung-kyun/

hodně štěstí v hledání "té pravé kung fu školy" (pro tebe!), zajdi se podívat všude možně.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: ta pravá kung fu škola

Příspěvekod dantos » ned 10. lis, 2013 2:45

Wutao vede Zhai Feng http://wutao.cz/zhaifeng , bratr Zhai Hua... on se zaměřuje na taoistické vnitřní styly, jsou lidé, kteří chodí cvičit spíš kvůli zdraví, protože to vychází z principů vnitřních stylů, ale Zhai Feng neučí moderní sportovní kungfu, ani pouhá relaxační cvičení, ale skutečně tradiční styly, což postupem času obnáší hlubší porozumění principům u studentů, kteří chtějí jít dále.
Oproti wingchunu a hlavně hungkuenu (cvičil jsem necelé tři roky), zde je úvodní cesta začátečníků daleko méně zřetelná, co se týče nějakého bojového drilu, nebo drilu v aplikacích, nejdříve Zhai Feng učí, jak se v pohybech uvolňovat a podobné náležitosti, což je nejen pro začátečníky psychicky náročné (pro mě obzvlášť;). Když to velmi stručně popíšu, nejdříve se učí základní postoje, pohyby, sestavy a teprve po určitém čase se provádí iniciace do aplikací, sparringu, teorie taoistických principů a tak dále. Já jsem přešel k Wutao ze zdravotních důvodů a posléze jsem zjistil, že vnitřní styly obsahují něco, co jsem v čínských bojových uměních hledal.

Ano, chce to vyzkoušet více různých čínských stylů hlavně u kvalitních škol a pak se rozhodnout.
dantos
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 10. lis, 2013 2:24

Re: ta pravá kung fu škola

Příspěvekod aclim » pát 20. pro, 2013 23:58

Jedině projít víc škol a na základě pocitu z úvodní hodiny (která bývá samozřejmě zdarma) se rozhodnout. Ale dost možná narazíš na hodně těch "podvodníků" v průběhu svého hledání, takže se na to připrav... a také je zde ta možnost, že tu "pravou kung fu školu" pro tebe nakonec v ČR nenajdeš...


Chteš-li něco opravdu odlišného od klasického pojetí Kung Fu: bez sestav, aplikace technik a trénování drillů přímo ve dvojicích, sparringy, zapotit se a fyzicky se zatížit... Hledal bych něco jako Non-Classical Kung Fu Jesseho Glovera, prvního studenta Bruce Lee, jen ho bohužel v ČR asi nenajdeš. Nebo pak ještě poslední možnost... zkusit dát jméno Bruce Lee a třeba Praha do vyhledávače, jestli by to něco úplnou náhodou nenašlo... :)

Hodně štěstí v hledání a ať se podaří najít hlavně dobrou partu, to je nakonec to nejdůležitější ;)
“Everything can be nothing, nothing can be everything.”
Uživatelský avatar
aclim
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 01. kvě, 2013 10:26
Bydliště: CZ

Re: ta pravá kung fu škola

Příspěvekod will » sob 21. pro, 2013 12:59

Bojové umění by mělo obsahovat všechny jeho aspekty tzn. i cvičení sestav, drily ve dvojicích, samostatné nacvičovaní technik např. v kombinacích, řízený, volný sparing, fyzičku, atd. Sestavy mají v bojových uměních svůj význam, problém je, že málokdo dokáže vysvětlit jak správně cvičit sestavu, aby ji člověk pochopil zevnitř ne jenom z vnějšku (správné odcvičení technik). Takže takhle bych hledal.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00


Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků