Qinggong

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Qinggong

Příspěvekod DaLok » úte 06. kvě, 2003 15:52

Chiu Wei, <BR> <BR>ako je zname, Bruce Lee vymyslel svoj styl, pretoze nedostudoval wingchun (a teda nemal nic, s cim by sa mohol uplatnit) - bol na tom obdobne ako ty a tak je celkom pochopitelne, ze ste dospeli k rovnakemu nazoru. Nastuduj jeden styl dosledne a nebudes musiet nic vymyslat... <BR> <BR>Neviem, s kym si praktikoval, ale ked chces vidiet to, o com tu hovorime, staci ti v Prahe navstivit Du Fukuna. On to ma. Ma vsak iba pomerne malo studentov a malokto u neho vydrzi skutocne dlhu dobu - opytaj sa ho, preco je tomu tak (odpoved je jasna: pretoze nenasiel vhodnych studentov). Pripadne sa ho opytaj ci (a preco) ma/nema zaujem porazat kickboxerov... <BR>No a ak si nebodaj cvicil xingyi prave s Du Fukunom a napriek tomu ti nedal sancu to vidiet, tak potom uz zrejme tusis, kde je chyba. <BR> <BR>Hodne stastia v boxe, i ked sa musim opytat - dokazes uz porazit kickboxera? Dava ti box to, co hladas? Dufam, ze ano - alebo si tam skoncil iba preto, ze si shaolin, taiji a xingyi nezvladol? Co myslis? Podumaj o tom. <BR>Nic proti boxu, ovsemze - tak trochu viem, o com to je a uznavam to...
DaLok
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

 

Qinggong

Příspěvekod Faust » úte 06. kvě, 2003 16:09

Pro skeptiky: <BR>stáhněte si video z této stránky: <BR>http://www.nytaichi.com/pushhand.htm <BR>je to žák Chu Gin Soona (otec našeho mistra Vincenta Chu) <BR>já bych jako laik nevěřícně kroutil hlavou, že přece není možné si s někým tak lehounce pohrávat a používat kratký pohyb k odhození. Hlavně na konci videa při úderu ramenem. Každopádně jako laik bych si myslel, že je to nahrané, ale dnes vím, že nemají důvod si na něco hrát. A tohle je žák, představte si, co asi umí jeho mistr. <BR>
aikido/ninjutsu/wushu/kickbox/\
Faust
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

Qinggong

Příspěvekod Tom » úte 06. kvě, 2003 16:42

Svym zpusobem je mi tech skeptiku lito, protoze si sami kladou prekazky do cesty. Ja osobne zadne vyjimecne ucinky vnitrni energie zatim nemam, nicmene mel jsem moznost cvicit s nekolika lidmi co cinske styly dokonale ovladaji a muzu potvrdit, ze vyse zminene veci jsou pravda. Kdo neveri bude mit skvelou prilezitost se o tom presvedcit....v zari by mel byt v Praze Zhu Tiancai. <BR> <BR>Chiu Wei, <BR>budes li cvicit mnoho let bojove umeni (nejlip jeden druh), podle zasad bojoveho umeni, tak taky nepujdes jen tak do ringu. ....ztratis pro to duvod. Nemas pak duvod dakazovat jak jsi dobry ..... a nebo naopak, tim ze do toho ringu nepujdes dokazes ze jsi pochopil jednu ze zasad bojoveho umeni. Pripada mi hloupe a nizke se mlatit v ringu. Bojova umeni se mimo jine cvici pro sebeobranu ne pro agresi v ringu. <BR> <BR>Porad mluvite o dukazech, chcete nejake dukazy....... proc? Mate strach, ze to co delate neni dost dobre, ze je to povrchni? Ale to je vas problem.
Tom
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 30. bře, 2003 23:00

Qinggong

Příspěvekod DaLok » úte 06. kvě, 2003 17:29

MaJ, <BR> <BR>box nie je hlupy a nizky a nie je to o agresii v ringu. Pozri si niektore zapasy, ktore vybojoval Oscar de la Hoya (aspon dufam, ze tak sa pise). Je to *pan boxer*. <BR>A ak si nastudujes trochu viac historiu taijiquan a inych bojovych umeni, zistis, ze mnoho borcov skutocne bojovalo (v poulicnych i turnajovych subojoch ako aj vo vyzyvacich subojoch) - a mnoho ich takto aj pochcipalo. <BR>Mas pravdu, ze suboje su naprosto zbytocne (pretoze vitazstvo ci prehra stejne nic nedokazuju), ale niekedy je dobre mat aj trocha srandy. No a za dobry humor sa plati, niekedy i zivotom. :-]
DaLok
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Qinggong

Příspěvekod Ezra » úte 06. kvě, 2003 17:33

"Pripada mi hloupe a nizke se mlatit v ringu. Bojova umeni se mimo jine cvici pro sebeobranu ne pro agresi v ringu. " - no hlavne, ze ty maj v tom jasno ... :) nemam co dodat tato veta je skvost ... <BR>
Ondra
Ezra
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 24. dub, 2003 23:00
Bydliště: Pod hřištěm 544, Lány

Qinggong

Příspěvekod katana » úte 06. kvě, 2003 18:28

Miro: mile jsi mě překvapil, že máš k boxu a ringu obecně takhle kladný názor:-] Ohledně Bruce, nejsem v tomhle směru historik, ale co si tak matně vzpomínám, Bruce vystoupal u Yip Mana na relativně slušnou úroveň, načež "porazil" několik svých instruktorů a sihingů a pro tuto "neúctu" a troufalost opustil školu. Ale to jen tak pro kompletnost, nemá to v diskuzi žádnou hodnotu. K těm "důkazům", nemyslím si, že bych potřeboval instruktáž ohledně levitace, bohatě by mi stačilo, kdyby mi na tréninku (cvičil jsem u Qin MingTanga shaolinquan) dal možnost zeptat se na to či ono, vzít si chrániče a oťukat si "to či ono" také v praxi. Osobně jsem se setkal jen s tím, že musím ještě dlooouho trénovat a pak "pochopím". To mi nestačí... <BR>MaJ: nechci ppůsobit nepříjemně, ale ačkoliv je to smutné, myslím si, že nejvíc pomluv, rivality, "soubojů" a heců bylo vždycky bezkonkurenčně na scéně čínských bojových umění. Chci jen říct, že ten ring by možná občas neškodil:-) <BR>sun: jdu na to, jsem zvědavej:) <BR>Přeji všem hezký den!
katana
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

Qinggong

Příspěvekod yingjowpai » úte 06. kvě, 2003 21:24

Box má Miro v genech, řekl bych. Kvalitní box není nízký, ale naopak pro gentlemany jak říkají na britských ostzrovech. Ale jestli jste někdo viděli britský dokument Naturaly born fighters o pololegálních a nelegálních boxerských i jiných zápasech v Anglii tak to byla síla a já jsem si říkal proč ti Romové pořád chtějí do Anglie, asi kvůli těm boxerským zápasům :-] <BR>(šlo to tuším nedávno na Discovery nebo něčem podobným na kabelu).
yingjowpai
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

Qinggong

Příspěvekod DaLok » stř 07. kvě, 2003 6:58

F4ust, <BR> <BR>S odpovedanim na otazky je to velmi komplikovana zalezitost a zalezi to od ucitela, aky pristup k uceniu (stupen otvorenosti) si zvoli. Je ulohou studenta najst vhodnu metodu na komunikaciu s ucitelom a pokusit sa pochopit, preco je ucitel taky, aky je, a preco uci, ako uci (takmer vzdy je to problem a sam som s tym mal u roznych ucitelov kopu problemov). <BR>V tradicnych styloch za starych cias sa ziaci neodvazili klast otazky, autorita ucitela bola nebetycna - a mnoho ucitelov samozrejme uci tak isto, ako sami boli uceni. <BR>Mnohokrat ucitelia neodpovedaju, pretoze sami nevedia formulovat odpoved, nevedia, kde presne student robi chybu, oni proste vidia ci maju pocit ze studentovo cvicenie je nespravne a tak mu povedia "Cvic viac" a debata skoncila. Mnoho z detailov sa proste neda vysvetlit. Mnohi majstri dokonca nepoznaju "secrets" a dolezite principy, nepoznaju ich verbalne ci myslienkovo, pretoze im o nich nikto nepovedal, ziskali ich cvicenim a maju to bez toho, aby to dokazali formulovat ci dokonca bez toho, aby o tom vedeli. (!) <BR>Mnohokrat ucitelia odmietaju odpovedat na otazku, pretoze "student na to nema" (ako aj zrejme v tvojom pripade). To je tazko vysvetlit, ale skus pochopit, ze v idealnom pripade sa poznanie bojovych umeni ziskava iba praktickym cvicenim, to poznanie je poznanim tela a nie poznanim mysle (to su dve kompletne odlisne veci). Dnesni studenti bojovych umeni proste vedia o bojovych umeniach prilis vela a to je na prekazku, pretoze vedia o tom rozumovo, nie telesne (znovu opakujem, ze su to dve nesmierne odlisne veci). Potom si myslia, ze tomu rozumeju, pretoze uz o tom poculi... Tiez som s tym mal a mam problemy, moj ucitel mi vyhadzoval na oci, ze sa furt pytam "preco" prv nez to v skutocnosti zacnem robit, ze rozmyslam (napriklad preco tak a nie onak) namiesto toho, aby som to citil... Ze moj pristup "ak to dava zmysel, je to spravne" je naprosto zcestny (pretoze je to myslenie). Osobne mi povedal, ze na zaciatku nasej spoluprace on sam mal so mnou problemy, pretoze som toho vedel prilis vela rozumovo a daval som najavo (podvedome, bez toho, aby som si to uvedomoval) co chcem cvicit a co chcem vediet (podobne ako pises, ze "to ti nestacilo" - taky student je na zahodenie, vacsinou sa nevyplati do neho investovat cas a usilie... <BR>Podobne sa da uvazovat aj o praktickom cviceni boja/fighting. Su v podstate dve metody: jedna je, ze student sa zacne hned od zaciatku specializovat na fighting a praktikuje daleko viac tento aspekt. V takom pripade sa velmi skoro nauci bojovat, ale nikdy nedosiahne (ok, zriedkavo dosiahne) skutocne kvality. Druhy sposob je, ze student prve tri ci pat rokov cvici iba jibengong (basic skills) - nemal by cvicit fighting, pretoze ziska zle navyky. Po zhruba piatich rokoch by student druheho typu mal byt trvale schopny porazit studenta prveho typu. Osobne som proti tomu, aby studenti zaciatocnici sa otukavali: nema to zmysel, bude to iba povrchne, studenti z toho budu vyvodzovat nespravne zavery atd. = celkove su s tym iba trable. <BR>Neviem, nikdy som Qina nestretol, to co som pisal vyssie plati iba pre tradicne styly (a aj tu sa to vyrazne meni), ale zda sa mi absurdne, ze by vobec neodpovedal na otazky, ktore mu polozis na treningu...
DaLok
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Qinggong

Příspěvekod katana » stř 07. kvě, 2003 7:28

Na co mám či nemám s dovolením posoudím sám, jen bych rád dodal, že jsem tu nemluvil o otázkách z oblasti práce s vnitřní energií etc., bohatě by mi stačilo se na tréninku dozvědět, k čemu vlastně v sestavě slouží ten či onen pohyb a tak podobně. Setkal jsem se jen s pravým opakem toho, o čem tady mluvíš, jaképak základy, po dvou-třech hodinách tréninku už jsme se začali učit první sestavu, po deseti trénincích sestau s šavlí... <BR>Ohledně "negativních účinků volného boje", můžu se zeptat, jaké špatné návyky že si to můžu ze sparringu odnést? Měl jsem vždycky za to, že špatné návyky můžu pobrat jedině pětiletým procvičovíním sestav a pomalých cvičení ve dvojici, načež př isparingu zjistím, že jsem pomalý, nedokážu podvědomě reagovat na údery, přivírám při nich oči... Promiň, ale argument, že "v bojových uměních je boj na škodu", to mi prostě nikdy moc nesedělo:-)) Ale to už se dostáváme hodně daleko od tématu...
katana
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

Qinggong

Příspěvekod yingjowpai » stř 07. kvě, 2003 7:54

F4ust: <BR>jen tak mimochodem, co teď vlastně cvičíš?
yingjowpai
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

Qinggong

Příspěvekod roza » stř 07. kvě, 2003 8:34

F4aust:"... bohatě by mi stačilo se na tréninku dozvědět, k čemu vlastně v sestavě slouží ten či onen pohyb a tak podobně." - řekl bych, že předně, k rozvoji určitých ruznych druhu síly, a to vyžaduje čas. praktická aplikace muže často vypadat ponekud odlišne, jsem si ale jist ze i k její vysvětlení se u dobreho učitele pri troše trpělivosti dočkáš..
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Qinggong

Příspěvekod Tom » stř 07. kvě, 2003 9:26

Dokazovani v ringu toho ktery styl je lepsi povazuju za nizky a za tim si stojim......kdyz neco delam, tak se prece snazim aby to melo prinos i pro ostatni.....jaky prinos pro ostani ma nekoho skopat v ringu? Nemyslim tim jen box, ten je jeste nejprijatelnejsi. A nebo se vam libi ti lide kolem touzici po krvi, rozbite hlave, zlomene noze, zkrvavenych kloubech a lacnicich po povrchni show? Ze sociologickeho hlediska je to velice nebezpecne (agresivita, falesne pocity umu a dokonalosti,..)...jak pro bojovniky tak pro divaky. <BR>Trochu jina situace je, pokud to nekdo mel jako jediny mozny druh obzivy. <BR>Tisic hlav - tisic nazoru.....muj nazor na dokazovani v ringu toho co je lepsi je ten vyse zmineny. <BR> <BR>Miro, F4ust, <BR>souhlasim, nikdy jsem taky netvrdil, ze taiji se nemerilo s jinymi styly v ringu nebo poulicnich bitkach. <BR> <BR>Marvin, <BR>asi si sedim na vedeni, ale tvoji poznamku nechapu....muzes to nejak rozepsat?
Tom
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 30. bře, 2003 23:00

Qinggong

Příspěvekod mikeone » stř 07. kvě, 2003 10:55

pokud se zacnete odchylovat od tematu (v tomto pripade qinggong), zalozte prosim novou diskuzi - je to tak pro uzivatele prehlednejsi! <BR> <BR>diky <BR> <BR>redakce bojovaumeni.cz
MikeOne
mikeone
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

Qinggong

Příspěvekod DaLok » stř 07. kvě, 2003 12:06

F4ust, <BR> <BR>sorry, nechcel som sa ta dotknut (ak sa tak nahodou stalo, nebolo to umyselne). <BR>Negativne ucinky prilis skoreho boja (vcitane tuishou, qisao atd., vsetkych cviceni s partnermi) su v tom, ze ludia s tym obecne zacinaju prilis skoro, bez toho aby ziskali zakladne pohybove navyky ktore sa ziskavaju jibengong(om), teda basic skills (alebo gongfu/kungfu). Osobne si myslim, ze skutocnym faktorom, ktory rozhoduje o vitazstve v boji, nie su sila, technika, vaha atd. ale jibengong. Bez dostatocneho zvladnutia jibengongu ci gongfu to nie je skutocny boj a preto je to -aspon podla mna- bezcenna zalezitost. <BR>Na svete je plno ludi, ktori paktikuju taijiquan tuishou tak ze tlacia ramenami a rukami a nie pengom, ako by tomu malo byt. A ak raz si niekto navykne tlacit ramenami ci rukami, potom je velmi tazke ho od toho oducit. Nehovoriac o tom, ze clovek este nie je "udomacneny" v tom co robi (jibengong ci gongfu) a tak sa boj zvrtne na pouzivanie principov poulicnej bitky - strata sebakontroly, agresivita, nespravne pouzivanie zameru/intention a spusta inych veci... <BR>Osobne si myslim, ze ucelom bojovych umeni je *spravne* pracovat s telom a myslou, vcitane v boji. Aky ma zmysel potom bojovat, ak ten *spravny sposob* este dotycny nema? <BR> <BR>MaJ, <BR> <BR>nejde nam o zlomene nohy, skrvavene klby atd., ide o sposob, akym sa to stane. :-] Korenim futbalu nie su goly, ale gongfu toho, kto tie goly da, korenim bojovych umeni nie su dolamane nohy, ale gongfu toho chlapka, ktory tie nohy polame... Je to proste umenie, podobne ako balet, Rembrandt ci Beethoven... <BR> <BR>Ale dostali sme sa daleko od povodnej temy, zrejme je nacase skoncit s touto temou a zacat cosi nove...
DaLok
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Qinggong

Příspěvekod Anonymní » stř 07. kvě, 2003 12:16

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citace:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> <BR> 06.05. 2003 v 15:30, Anonymní napsal(a): <BR>Hezký no, zajímavý je, že nikdo nikdy žádnou z mystických dovedností, které tady vyzdvihujete, neviděl, nikdo z vás jí neumí... taky jsem dodnes neviděl jediného adepta vnitřních (a ostatně ani vnějších, ale to už sem nepatří) stylu wushu/kung-fu, který by kdy porazil prachsprostého kickboxera, to je pořád plná huba úžesných nadpřirozených schopností, geniálních technik a sestav, chisao a tuishou... Napadá mě jedna věc, dřív jsem se docela ušklíbal nad jménem Bruce Lee, urážela mě jeho drzá nekompromisnost. Čím déle ale cvičím a čím víc toho znám, tím silněji mu musím dát zapravdu. "99% celého orientálního bojového umění je humbuk"... Mimochodem Miro, cvičil jsem tři roky shaolinquan, dva a půl roku chen taijiquan a tři roky xingyiquan. Netvrdím, že je to dost pro tvoje "nadpozemské poznání", ale pořád jsem čekal, že mi NĚKDO dá šanci vidět a posoudit to, o čem to tu všichni mluvíte. Nestalo se a já cvičím klasický box... Chiu Wei <BR></BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End --> <BR> <BR>Přišel žák za mistrem, že se chce od něj učit. A že už cvičil tamto a hento a taky tamto a učil se od toho a od tam toho, ale všechno je to na houby. Nic pořádnýho ho nikdo z nich nenaučil. A mistr že jo, že ho teda bude učit, ale že teď má problémy s vodou, tak ať mu pomůže, že vykopou studnu a pak začnou s tréninkem. A tak se ten horlivec dal hned do kopání, aby už co nejdřív poznal to pravé umění a stal se konečně taky slavným mistrem. A kopal celý den, ale voda nikde. Druhý den mu mistr řekl, že se asi spletl, že voda bude asi jinde a ať teda začne kopat na jiném místě. No a jelikož měl fakt velkou zahradu, tak to tak šlo den za dnem, zahrada už byla jako cedník a voda nikde. Takže se mladej naštval, začal křičet že je to na nic, práskl lopatou o zem a chtěl odejít. Mistr ho ale zastavil se slovy: "To je jako to tvoje cvičení. Kdybys kopal celou dobu stejně usilovně na jednom místě, dávno už bys narazil na vodu." <BR> <BR>Hold někdo tu svou vodu nikdy nenajde. A i když má celej život žízeň, ani neuvěří že nějaká voda existuje - a to jen proto že ju nikdy neviděl. <BR> <BR>Jak píše výše Sun: Patřím mezi ty, kteří věří tomu, že vytrvalým, pravidelným, mnohohodinovým cvičením jednoho a toho samého lze rozvinout vlastnosti, o kterých nemáme ani potuchy. Logické vysvětlení těchto dovedností bez patřičných znalostí je nemožné. <BR> <BR>To je naprosto přesné a může toho dosáhnout kdokoliv kdo bude trénovat správně (tj. tak jak je napsáno výše). <BR> <BR>Ještě dva příběhy na tohle téma. <BR> <BR>Za potulným mistrem zpěvákem přišel žák, a že by se od něj chtěl učit. A tak že jo, mistr ho naučil jednu píseň a ten chudák ji musel každý den zpívat pořád dokola, tahat při tom mistrovi věci od města k městu a jen se dívat jak mistr vystupuje při různých příležitostech, zpívá spoustu krásných písní a nenaučí ho nic nového. Tak to šlo několik měsíců až se mladej naštval a mistrovi zdrhnul. No a protože měl hlad zašel do jedné hospody, a když přišlo na placení, tak místo peněz usmloval s hostinským, že hostům zazpívá - tu jednu jedinou píseň kterou znal. A stalo se něco nevídaného zpíval nádherně, překrásně, všichni z toho byli paf a hned se ho ptali kde že se to naučil a od koho, kdo je jeho učitel - jenže, kde tomu už byl konec... <BR> <BR>No a taky jeden takovej Wiu Chei přišel za mistrem že se chce naučit bojovat a hned se do toho dali. Mistr mu do ruky strčil list papíru a nechal ho, ať ho zmačká a potom zase hezky vyhladí. A to dělal tak dlouho až ho úplně zničil. A dostal nový list papíru a pak další a další a to dělal hrozně dlouho - několik let tuším - jestli né déle a pak mu taky došla trpělivost, protože je to na nic. ®e jo, co taky s tím v boji, že jo a vrátil se domů. A večer ho bratr poprosil ať mu umyje záda. To ale neměli dělat, protože jak přetrénovanej z toho papíru, tak mu úplně sloupal kůži až na maso ... <BR> <BR>I když je brána malá snaž se jít hluboko dovnitř. <BR> <BR>A takovej ještě znám.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Qinggong

Příspěvekod DaLok » stř 07. kvě, 2003 12:38

Sem s nimi! ;-)
DaLok
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Seminář na čchikung a základní formu taiji

Příspěvekod Anonymní » úte 23. zář, 2003 14:03

Ahoj, dne 4. a 5.10.2003 se bude konat seminář na čchikung(umění sloupu a navíjení hedvábného vlákna) a základní forma 13 - Laojia Yilu. Seminář osobně povede čínská mistrině Zhai Hua (osobní studentka mistra Zhu Tiencai a pokračovatelka 20.generace Chen) Také otevírá několik nových kurzů jak na taiji tak i na shaolin. Více info.seženete na www.kungfucentrum.cz Bude to dost dobry,zatim ahoj Fej Ou
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Angus » stř 24. zář, 2003 9:09

....."To je jako to tvoje cvičení. Kdybys kopal celou dobu stejně usilovně na jednom místě, dávno už bys narazil na vodu." ....

V příběhu se odráží typický asijský přístup k bojovým uměním. A o tom tady byla i část diskuze. Použijeme-li toto podobenství, spousta neasiatů by napřed raději hledala vodu proutkem a potom až na předpokládaném místě jejího zdroje kopala. Je možné, že mnoho asiatů kope dlouho i tam, kde nic není.
Angus
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Re: Qinggong

Příspěvekod NIK » sob 02. zář, 2006 9:28

ukropcany píše:<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citace:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
<BR> 05.05. 2003 v 19:13, Anonymní napsal(a):
<BR>..jinými slovy, abych to shrnul, nikdy jsi na vlastní oči neviděl to, o čem tu celou dobu mluvíme, viděl jsi pouze jednu černobílou fotku a slyšel stovky historek. Chci se zeptat, a myslím to vážně, ty opravdu stoprocentně důvěřuješ nějakým mýtům, které se odehrály - pokud vůbec - před sto lety a předávají se z generace na generaci? Abych se vyjádřil, připadá mi, že kompletní arzenál čínských bojových umění je založený na romantických báchorkách, mýtech a výmyslech, blábolech ve smyslu "neumím to, nikdy jsem to neviděl, ale říká to můj shifu a tak je to fakt". Slyšel jsem a četl již stovky podobných "heců", řečí, že pravé kung-fu porazí jakoukoliv primitivní techniku primitivních bojových umění (kterými jsou zřejmě všechna nečínská), ale dosud jsem se nesetkal z nikým, kdo by přišel na trénink, případně mě pozval na ten svůj, ukázal mi, o čem že to mluví a dal mi šanci posoudit na vlastní oči... Co si o tom myslíte? (omlouvám se za anonym, ještě jsem se nezaregistroval, tady budoucí Chiu Wei:)
<BR></BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->
<BR>
<BR>Dlho som rozmyslal, co napisat, ale toto presne vyjadruje moje pocity :-? Odpisem zase az o tyzden, budem mimo, hory, zeny, japoncici :-]


8O 8O 8O
NIK
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 680
Registrován: úte 04. črc, 2006 23:00
Bydliště: Praha

Myslim ze vsichni tomu mnichovi krivdite,jednou sem slyset..

Příspěvekod OpenYourEyes » sob 02. zář, 2006 11:36

Myslim ze vsichni tomu mnichovi krivdite,jednou sem slyset zajimavou povidku nevim ktereho puvodu ale skusim vam ji zde pretlumocit :

Učený muž se jednou vypravil navštívit zenova učitele,aby se dozvěděl něco o zenu.Při výkladu však učený muž mistra často přerušoval a sděloval mu svůj názor na to či ono.Nakonec mistr přestal mluvit a začal pro učeného muže připravovat čaj.Naplnil šálek až byl plný ale lil dál ,dokud nepřetekl.,,Dost,,vykřikl učený muž,,šálek je plný,již se do něj nic nevejde,,.,,Stejně jako tento šálek jsi i ty plný svých názorů,,odpověděl mistr ,,Pokud nejdříve svůj šálek nevyprázdníš,jak můžes ochutnat mého čaje??,,

Kdyz my nejdrive se neodprostime od faktu ze neco nejde,jak muzeme poznat ze to treba de?Pred 500 set lety by nikdo neveril ze zeme je kulata,pred 250 lety by nikdo neveril ze se da cestovat do vesmiru a neska nikdo neveri ze se da diky dlouhym meditacim a cviceni litat?Treba neda ale neni aspon hezky doufat v tom ze by to mohlo jit?Nemusite verit,ale rozhodne netvrdte ze neco je nemozne,dokdu ste nevyprazdnili svuj caj:)
Nejlepsi BOJOVNIK,nejhezci klucina a proste BEST of BU
OpenYourEyes
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 335
Registrován: stř 30. srp, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron