Yang Taijiquan

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod ArchEron » úte 05. kvě, 2009 12:56

no kazdy nieco hlada v bojovom umeni :o
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

 

Příspěvekod fakt » úte 05. kvě, 2009 20:24

ArchEron píše:no kazdy nieco hlada v bojovom umeni :o



Asi největší průser je to, že se z toho udělalo umění.
Cíle jsou nejasné.
Motivy taky.
Vina však není v cvičencích.
Učitelé sami nutí své ovečky tvářit se jako hovno ©alamounovo.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » úte 05. kvě, 2009 20:25

Jo a tenhle znáte:
Dělám to pro něco jiného.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod ArchEron » úte 05. kvě, 2009 22:05

tak niekto v tom hlada zdavie iny nieco cim vyplni volny cas niekto bojove umenie :) niekto cvici z lachka aby si neublizil niekto to berie viac bojovo tak pritvrdy kazdy si moze sam zato ako cvici nigdi sa nikomu nevraty viac ako do cvicenia vlozil :o
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod fakt » stř 06. kvě, 2009 7:37

To je asi jako dělám hokej pro něco jiného.
Já nechci hrát!
Dělám ho pro zdraví.
Baví mě jeho filosofie.
Trénuju jen střelu na bránu.
Bruslím jen dozadu, protože jsem si to vybral.
Ale...
Mám sbírku kartiček.
Málokdo umí mluvit o jízdě vzad víc než já.
Když mám duševní rovnováhu střílím jak pánbůh.
Hokejový hadry nosím na všechny Worldhockeyday.
Znám všechny principy a proto vím, kde má Gretzky slabiny!
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod pavela » stř 06. kvě, 2009 9:32

fakt píše:
ArchEron píše:no kazdy nieco hlada v bojovom umeni :o



Asi největší průser je to, že se z toho udělalo umění.
Cíle jsou nejasné.
Motivy taky.
Vina však není v cvičencích.
Učitelé sami nutí své ovečky tvářit se jako hovno ©alamounovo.
Mě žádnej učitel nenutí tvářit se jako ©alamounovo hovno :lol: Mě učitelé nutěj akorát cvičit...aby to vypadalo jako umění a ne jako neumění...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod isaisa » stř 06. kvě, 2009 9:45

Ahoj, myslím si, že jde hlavně o komerční záležitost, najednou se objevilo spoustu mistrů, spoustu stylů. Nemyslím tím nic sčínského, s tím ani nemám žádné zkušenosti, ale začínají mě celkem srát různé krav-maga oddíly, musado oddíly a já nevím co všechno, přitom jde jen o prachy za kurzy. Zde jsem našel první forum, kdy to vypadá, že píší lidé co o bojových sportech něco ví z tréninku,né z kazet a knížek. Proto si myslím, že je tady každému jasné, že za dva měsíce kurzu ( tzn. tak 16 docházek) se z nikoho bojovník nestane, ale zaplatí za to. Proto mě nepřekvapuje, že dnes někdo přečte dvě knížky, zaplatí si kurz týden v číně a je z něj mistr!!!
isaisa
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 05. kvě, 2009 23:00

Příspěvekod pm » stř 06. kvě, 2009 9:51

fakt píše:To je asi jako dělám hokej pro něco jiného.
Já nechci hrát!
Dělám ho pro zdraví.
Baví mě jeho filosofie.
Trénuju jen střelu na bránu.
Bruslím jen dozadu, protože jsem si to vybral.
Ale...
Mám sbírku kartiček.
Málokdo umí mluvit o jízdě vzad víc než já.
Když mám duševní rovnováhu střílím jak pánbůh.
Hokejový hadry nosím na všechny Worldhockeyday.
Znám všechny principy a proto vím, kde má Gretzky slabiny!


ale jo, proc ne? pokud svuj konicek inspirovany hokejem nevydavas za hokej, no prob. milion babek v Cine si cvici neco inspirovane tjq jen a jen pro zdravi a ja jim tleskam (anebo hrajou badminton, kopaj s s micem, mavaj rukama, tancujou, whatever). at si dela kdo chce co chce, ale at to nevydava za neco jineho, vo tom to je
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod ArchEron » stř 06. kvě, 2009 12:31

tak gdo nepochopil cosom pisal stym nic nenadelam :o

pavelo a ty jaky tjq cvicis?
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod ArchEron » stř 06. kvě, 2009 12:38

PM kukal som vasu stranku na hun gar LGHK je systém založený na principech yin a yang?? Curriculum zahrnuje tvrdé a měkké techniky. mohol by si trosku ozrejmyt ? :) diki pripadamyto ako z tjq :D
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod pm » stř 06. kvě, 2009 12:42

ArchEron píše:PM kukal som vasu stranku na hun gar LGHK je systém založený na principech yin a yang?? Curriculum zahrnuje tvrdé a měkké techniky. mohol by si trosku ozrejmyt ? :) diki pripadamyto ako z tjq :D


mno, lepsi je prijit se podivat, nechci travit cas popisovanim chuti pomerance

jinak soude dle Tvych prispevku, nechci Te zklamat, ale rekl bych ze LGHK a tjq, kteremu se venujes, jsou na mile od sebe daleko. holinky nejsou hodinky

jinak vse nej ve cviceni
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod ArchEron » stř 06. kvě, 2009 12:53

jo cvicim tjq som zo zilini a v bytci ma skolu jan hrankay bol som tam kuknut ano jeto rodzdiel toje jasne vonkaisi styl a vnutorny je rozdiel, ja som len reagoval na ta slova :)diki
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod Marty » stř 06. kvě, 2009 14:15

pm píše:ale jo, proc ne? pokud svuj konicek inspirovany hokejem nevydavas za hokej, no prob. milion babek v Cine si cvici neco inspirovane tjq jen a jen pro zdravi a ja jim tleskam (anebo hrajou badminton, kopaj s s micem, mavaj rukama, tancujou, whatever). at si dela kdo chce co chce, ale at to nevydava za neco jineho, vo tom to je


Ja myslim, Pavle, ze si kazdy muze v tehle branzi vydavat co chce za cokoliv. Vzdyt to mas jedno, jak co nazves a za co to vydas. Tyhle zabomysi bojuvky za spravne pojmenovani systemu, stylu, kata, formy apod. a nalezeni tzv "pravdy" jsou smesne, pokud si ovsem lidi nechtej priznat, ze jde jednoduse o byznys, pak to chapu. Vzdyt nakonec kazde zbozi si najde sveho kupce.
Neznam autoritu (pokud neni samozvana), ktera by byla kompetentni (kdo ji poveril?) urcovat co se ma za co vydavat.
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Marty » stř 06. kvě, 2009 14:15

sorry, double :roll:
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pm » stř 06. kvě, 2009 17:01

ArchEron: vnitrni/vnejsi styl, ech... jen den, jen noc, co Ti mam na to rict... Smoulove a Gargamel, radeji nic.

caj Marty, ja mel na mysli uplne neco jineho: a sice uprimnost k sobe samemu. kdyz si udelam jednou tydne par kliku nebo drepu, nebudu tomu rikat posilovani, kdyz si obcas zacivim setavu, nebudu tomu rikat kung-fu, dtto tjq. cvicim pro radost, zdravi, kulturu, fajn. cvicim pro fighting, fajn - ale cvicim jinak. ani jedno ani druhe neni spatne, ruzni lide, ruzne cesty, ruzne motivace a cile, neco za neco.

pruser je ze jedinec a), co si obcas zacvici sestavu, trochu se protanci v tui shou a udela si pet aplikaci na levou a pravou ruku proti haku si mysli ze je to totez co cvici jedinec b) nebo jedinec b) je roztlucenej a znicenej jeste nez zacne vlastne poradne cvicit (a racky se se zranenimy chlubi), a rika si, ze je to totez co a), ale s necim navic. neco za neco, pro kazdeho jinak. (uvedl jsem extremy, ok, realita nemusi byt takhle cb - i kdyz diskuse zde na serveru me spise presvedcuji o opaku)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod ArchEron » stř 06. kvě, 2009 19:10

tak tak kazde ho je vec jako usilovne cvici a co ce dosiahnut.
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod pm » stř 06. kvě, 2009 20:02

kdo, co, jak, a u koho
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Marty » stř 06. kvě, 2009 21:06

Ahoj Pavle. Rozumim Ti, co tím chces rict, ale nemuzu s tim souhlasit. Nevidim duvod, proc by nekdo, kdo udela tydne par kliku nebo drepu nemohl tomu rikat posilovani. Kdo urci, co je spravna hranice (pocet, mnozstvi, straveny cas atd.) pro to, nazvat to posilovanim? Proc nemuze nekdo nazvat kung fu to, kdyz si obcas zacvici sestavu? Opet stejna otazka. Kdo to urci, kdy to je a kdy neni kung fu? Znam lidi, kteri x let temer denne cvici v nejake skole bu a jsou to s prominutim "tragedi". Chodi do kung fu skoly, vyucujou ho tam kung fu a on to pak vydava za kung fu. Tady se ptam: co za co? K cemu je pak takova uprimnost k sobe samemu?

Ano, souhlasim, ze ani jedna ani druha cesta neni spatna. Ano, mas pravdu, lide cvici jinak. A prave proto mohou mit treba 2 lide na prvni pohled ruzne cesty, ale jinak stejny cil anebo dokonce i ruzne cile a presto muze jeden z nich dosahnout cile toho druheho, aniz by treba sam chtel. Prave proto pak muze delnik denne ohanejici se lopatou a krumpacem "serezat" desítky let cviciciho kung fu praktikanta. Kdo z nich dvou MA OPRAVDU kung fu? Nebo je to pouze spojovano s clenstvim v te skole (ktera se tedy nevydava za neco, co neni, ale jen za to, co je)? Promin, ale to je potom jen hromadna masturbace.

Ve Tvem srovnani cvicencu a) a b) nevidim pruser. Vzdyt takhle cvici vetsina lidi a nikoho to netrapi, vcetne ucitelu s necim navic :D
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Marty » stř 06. kvě, 2009 21:07

Sakra zase double. Priste Ti Pavle napisu do soukromky, to se mi snad nezdabluje. :D
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod littleass » stř 06. kvě, 2009 22:07

Ideální Taiji-a bylo to tak vždy!!!Je Cvičení forem,tuishou,qigong,bouchání do pytle a do vaků a sparing v rukavicích v podání Sanda :idea: případně železná dlaň :wink: :idea:

To je celé Taiji,nic neobvyklého :lol:

proč se o tom víc bavit Chlapy :wink:
Naposledy upravil littleass dne čtv 07. kvě, 2009 9:47, celkově upraveno 1
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron