Yang Taijiquan

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod JRup » čtv 07. kvě, 2009 21:25

ArchEron píše:JRup ale sak kung fu mo ze byt aj v yang tjq :lol:
Samozřejmě! Kung fu je jakákoliv mistrně zvládnutá dovednost. I TJQ patří do rodiny čínských bojových stylů. Podbně jako Bagua vzniklo v pozdější době, když mistři vymýšleli jak posunout dále původní styly jako Shaolin za předpokladu, že stavba člověka je stále stejná.
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

 

Příspěvekod ArchEron » čtv 07. kvě, 2009 22:27

JRup ja vim :D sem chtel len trosku reipnut :lol: sry :D
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod pavela » pát 08. kvě, 2009 10:12

JRup píše:
ArchEron píše:JRup ale sak kung fu mo ze byt aj v yang tjq :lol:
Samozřejmě! Kung fu je jakákoliv mistrně zvládnutá dovednost. I TJQ patří do rodiny čínských bojových stylů. Podbně jako Bagua vzniklo v pozdější době, když mistři vymýšleli jak posunout dále původní styly jako Shaolin za předpokladu, že stavba člověka je stále stejná.
tak v případě bagua to není vůbec jistý< možná je bagua mnohem starší. Xian Tian Bagua je to co cvičil a učil Dong Hai Chuan. Ovšem i ten se to naučil od taoistů San Xia, Bi Chen Xia,Bi Teng Xia a Pi Jun Xia (v An Hui v horách Jiu Hua Shen) A naučil se prý jen Xian Tian styl, později mu prý ukázal styl Hou Tian bagua mladý Li Jing Lin, který se ho naučil v linii od Bi Jun Xia.Každopádně historie Bagua dál do minulosti je neznámá.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pavela » pát 08. kvě, 2009 10:41

ArchEron píše:PM pekne si to vystihol :wink:

pavela aha a kolik let a u koho? :idea:
:D :D cca 20 let. Učil jsem se u věhlasných SIFů :lol: :lol: ale vážně, aby mi neprdly kšandy... Ale každý se vytahuje rodokmeny tak proč nejá... Styl Chen: Chen Fa Ke- Li Zhong Yin a Tian Jian Hua- já. a taky Lei Mu Nin-Tian Jing Miao-Chen Xue Zhong-já. Styl tzv. Laojia(co se teď cvičí v Čenjiagou,teď už ale necvičím,preferuji spíše Chen Fa Keho styl) Zhu Tian Cai-Qin Ming Tang a taky Chen Zheng Lei-GuoShao Heng-já.Tjamtadadaááá jedeme dál... Styl Yang (Da Jia),Yang Chen Fu-Yang Zhen Ji-Zhou Feng Yun-já. Styl Yang (Xin Jia)- Yang Chen Fu-Li Yu Bin-Li Tian Ji-Liu Guo Chen(bohužel už 2 roky†,hulení neprospívá ani taj'tistovi...). Styl Wu -Wu Quan You-Wang Mao Zhai-Yang Yu Ting-Li Bin Ci-Jin Lian(vlastním jménem Aisin Gioro-kdyby nepadlo císařství Manzu generace Jin金)-já. Vyčerpávající :lol: :lol: :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod ArchEron » pát 08. kvě, 2009 12:32

heh pekne :) ale nechapem coje toto Styl Yang (Da Jia),Styl Yang (Xin Jia konkretne to v zatvorke :)
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod pavela » pát 08. kvě, 2009 13:35

ArchEron píše:heh pekne :) ale nechapem coje toto Styl Yang (Da Jia),Styl Yang (Xin Jia konkretne to v zatvorke :)
Da Jia-velký rám, tak se obecně dneska nazývá styl který cvičil Yang Chen Fu jako rodinný, 108 forem nebo také 85 forem.Vyučují a vyučovali to lidé jako Fu Zhong Wen a synové Yang Chen Fu, Yang Zhen Duo,Yang Zhen Ji atd... Xin Jia(nový rám) vytvořil Yang Chen Fu později s Li Jing Linem, Li Yu Binem, Chen Wei Mingem a další partou lidí(jestli se nepletu) a později se tomu začlo říkat 88 forem. Cvičí to hlavně lidi v linii od Li Tian Ji. Ty styly jsou mírně odlišné v pojetí technik a Bai Shi Tu Xin a Pie Sheng Chui jsou ve formě prohozené. Jinak je to stále ta stejná sestava, modifikovaná Yi Lu z Chen stylu...
Naposledy upravil pavela dne sob 09. kvě, 2009 3:51, celkově upraveno 1
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod jeikob » pát 08. kvě, 2009 13:59

takový naivní dotaz o zakladateli stylu yang je ten serial taichi master .a pak je ještě jedna tv serie a tam ten hrdina porazí nějakého zapadního boxera a je to teda už z dvacatých let
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod ArchEron » pát 08. kvě, 2009 18:06

aha a to 88 nemislys nahodou zostavu vo dvojici?
maly ram cvicis co ucil yang shao hou?ci neakou jinou verzy
a sestavu chang chuan od yang cheng fu necivics?



a aky mas nazor na yang ma lee terasiu hlavu rodiny yang?
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod pavela » sob 09. kvě, 2009 5:22

ArchEron píše:aha a to 88 nemislys nahodou zostavu vo dvojici?
maly ram cvicis co ucil yang shao hou?ci neakou jinou verzy
a sestavu chang chuan od yang cheng fu necivics?



a aky mas nazor na yang ma lee terasiu hlavu rodiny yang?
, nemyslim, sestavy ve dvojici v taiji= tuishou.V tradičním Yangu není žádná sestava 88 ve dvojici, pokud někdo něco takového cvičí tak to vytvořil později. Je pravda,že Yang Shao Hou vytvářel různé nové sestavy, které dnes cvičí pár lidí ale já sám jsem se ještě nedostal k tomu jít se na lidi z jeho linie podívat. Z té jeho linie je hodně žáků v Tongzhou(východní Peking).A taky pár žáků Wu Tu Nana. Já sám to necvičím, už jsem na to moc starej, je to vhodné pro děti. Chang Chuan je jako co? 85? jak se to píše čínsky? Nemyslíš náhodou spíš Chan quan=Mian Quan=Tai Ji Quan? Yang Chen Fu se nikde nezmiňuje o Chang Quan, to je šaolinský styl...(pokud nemyslíš ovšem Wudangský Tai Ji Chang Quan,který cvičí hodně málo lidí, z linie Zhang Song Xi.....You Ming Sheng(taky bouhužel před pár měsíci umřel na infarkt, ten byl super) K té otázce na Yang Ma Lee, názor nemám žádný protože jsem jí nikdy neviděl ani nepotkal ani netuším jak vypadá,vím jen že snad kluci od Zdenka Kurfursta cvičí v její linii. Ale POZOR,podle čínské tradice NENÍ a NEMŮ®E být žádnou hlavou rodiny Yang. Takto označovat kohokoliv když je starší generace ještě naživu je ke kungfu strýčkům přinejmenším velmi neuctivé. Nebylo by hezké posílat urychleně do hrobu Yang Zhen Ji a Yang Zhen Duo, syny Yang Chen Fu,přimlouvám se,nechme je ještě chvíli naživu prosím. :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pm » sob 09. kvě, 2009 10:21

fakt píše:
pm píše:[
smutny ze takhle uvazujes chlapce, to jestli si nekoho vazim vubec nezavisi na tom, jestli je zednik, gf ucitel, rentier nebo bezdomovec, to preci uplne suma fuk


S tím chlapcem už jdi do prdele. To je právě to co nás odlišuje náfuko.


ha ha ha, v tom pripade se omlouvam, slecinko :D

hezky den Ti preji
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod ArchEron » sob 09. kvě, 2009 14:15

no dobre ale yang ma lee stanovyl jej otec yang sau chung.a chcel by som sa spytat sak aky je rozdiel medzy tymy liniemy ? jako co cvicili z rodyny yang.tai ji chang chuan je pokrocila zostava yang cheng fu,ma 59 pozici je to odvodene od velkeho ramu a je dost podobna malemu ramu,nazivasato aj fast form kvoly rychlemu prevedeni.
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod pavela » ned 10. kvě, 2009 10:52

ArchEron píše:no dobre ale yang ma lee stanovyl jej otec yang sau chung.a chcel by som sa spytat sak aky je rozdiel medzy tymy liniemy ? jako co cvicili z rodyny yang.tai ji chang chuan je pokrocila zostava yang cheng fu,ma 59 pozici je to odvodene od velkeho ramu a je dost podobna malemu ramu,nazivasato aj fast form kvoly rychlemu prevedeni.
Co je to za blbost, jak stanovil? To jako řekl ty cérko, vykašli se na moje bráchy(tvoje strejčky) a hlavou rodiny budeš ty :lol: .Blbost žejo.. Hlavou rodiny dle tradice je vždy nejstarší žijící.Takže Yang Zhen Duo, pokud se budeme bavit o tradičním pojetí. Osobně si myslím,že sis to popletl, Yang Zhen Ming pravděpodobně ustanovil Yang Mej Li hlavou JEHO rodiny, to znamená že jí ostatní ségry musí poslouchat :lol: Jinak o jejich větvi z HK se těžko můžu vyjadřovat, protože jsem nikdy neviděl co cvičí a jelikož Yang Zhen Ming žil dlouhou dobu odděleně od rodiny v HK, může se jeho styl hodně lišit.Určitě taky vytvořil nějakou vlastní variantu stylu, to je ve wušu běžná věc. Já jsem se potkal jenom s variantami co se cvičí na kontinentě.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod ArchEron » ned 10. kvě, 2009 11:11

mne sa praveze moc nelubi ze to kazdy meni apridava tam podla seba veci
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod pavela » pon 11. kvě, 2009 1:48

ArchEron píše:mne sa praveze moc nelubi ze to kazdy meni apridava tam podla seba veci
Pokud něco mění machr,kterej to dělá 30-50 let a princip zústane zachován tak není problém.Pokud něco mění trouba,kterej dělal 5 dní siulum kungfu, měsíc karáte-urakve a 1 den thaibox a půl dne krávamágabrutalanalrealmixlevpixlekickdokoulí nejreálnější styl a tím pádem PŘESNĚ ví, že je to všechno špatně tudíž je třeba vytvořit "efektivní techniky (fůůůůj blééé bleju) pak je cosi shnilého :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod ArchEron » pon 11. kvě, 2009 12:25

tak to hej ale podla mna nvm yang luu chan mal super tjq a nvm gdis je neco moc dobre a funguje naco menit a pridavat :lol:
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod pavela » úte 12. kvě, 2009 11:29

ArchEron píše:tak to hej ale podla mna nvm yang luu chan mal super tjq a nvm gdis je neco moc dobre a funguje naco menit a pridavat :lol:
Je to dané tím, že v každém stylu je ukryto nekonečné množství technik a každému se líbí jiná, proto jí zdůrazňuje a tím pádem cvičí pohyb trošku jinak. V číně se říká, co mistr to styl. Kdyby nikdo nic neměnil, tak nebude existovat ani Yang styl protože Yang Lu Chan by cvičil Čchen...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod ArchEron » sob 13. čer, 2009 13:50

zelezna dlan sa uci aj v tjq to urcite ne :D
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod JRup » sob 13. čer, 2009 21:34

ArchEron píše:zelezna dlan sa uci aj v tjq to urcite ne :D

Alespoň co vím, tak se o tom všeobecně moc nemluví ani nepíše. Tady je například video s Lee Ying Arngem - žákem Dong Ying Jieho. Nácvik železné dlaně od minuty 5:58.
http://www.youtube.com/watch?v=CPkGWNOlNA4

Myslím však, že je kopec mnohem přednějších věcí, které je potřeba zvládnou než zrovna železná dlaň.
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod ArchEron » sob 13. čer, 2009 23:58

hmm jaky stil tjq to byl? ale ono to mohl byt do tjq pridane jako z ineho sistemu.tjq je vnutorni styl a to take techniki pochadzaju z vonkajsich stylou.
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod pavela » ned 14. čer, 2009 3:55

ArchEron píše:zelezna dlan sa uci aj v tjq to urcite ne :D
Obecně lze říci,že ve všech stylech čínského wušu se cvičí obdobné věci...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků