kolena

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

kolena

Příspěvekod Anonymní » pát 10. čer, 2005 17:04

chcel by som sa opytat ci mate miekedy tiez podobne problemy s kolenami...bolelo ma koleno a bol som u ortopeda..mam tam taku hrcku.povedal ze to vznika z pretazenia.dal mi na koleno nieco podobne ako pas doktora lewina.nosim to pol mesiaca.mam to nosit dva mesiace.ale este nevidim ziadne vysledky .mam sa znepokojovat?dakujem za odpovede.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod bruce » sob 11. čer, 2005 11:16

nikto nic?
NEZI ABY SI BOJOVAL ALE BOJUJ ABY SI ZIL!
bruce
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Anonymní » sob 11. čer, 2005 18:29

Ja myslim ze je to v poradku. Koleno je vec zradna a muze to bolet trebas pul roku. Chce to jen klid nebo alespon moc nezatezovat (beh).
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Krokac » sob 11. čer, 2005 22:32

No s tím Ti neporadím. Asi bude nejlepší to vydržet těch pár měsíců!!!
Já se chci zeptat na můj problém.

Občas se mi stane, že jdu normálně po ulici a podlomí se mi nohy. Jen tak z ničeho nic. Obvodní lékař mi řekl, že mám instabilní koleno. A poslal mě za ortopedem. Byl jsem pak u tří a pokaždé na rentgenu a nicmi nezistili. Jsme ztracenej případ ? :D Nebo to zveličuji ? ale fakt se mi to nezdá normální. Stává se to taky někomu z vás?
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod xiexie » ned 12. čer, 2005 5:48

k tomu podlomeni kolenou, jo obcas to znam, je to od patere, ne od kolenou. Zkus vice protahovani na zada a specialne na bederni oblast a jak rika muj mistr, delej 3 mosty dene a po kazdem z nich se chytni kolen ktera tisknes co nejblize k hrudniku a parkrat se zhoupni po cele pateri a nebudes mit problemy. Je fakt, ze to pomaha.Alespon me :)
XieXie
Uživatelský avatar
xiexie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 438
Registrován: stř 29. zář, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod mobility » pon 13. čer, 2005 9:09

Problem s kolenami ma asi kazdy,kto sa venuje BU. Osobne ma koleno boli cca 2 roky. Nepomohli ani rehabilitacie.Niekedy sa mi stava,ze pri chodzi sa mi akoby na chvilu vyklbi,je to neprijemne, hlavne ked sa ponahlas. Jedine,co mi zatial na to pomaha,je obvazovat koleno pred kazdym treningom. Pokial mate nejake rady...tak sem s nimi.
mobility
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 10. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Angus » pon 13. čer, 2005 12:36

mobility píše:Problem s kolenami ma asi kazdy,kto sa venuje BU.

Co to je za blbost, proč každý?
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

ting

Příspěvekod Anonymní » pon 13. čer, 2005 13:43

Doporučuji se věnovat (nevím jaký sport provozuješ)něčemu co neškodí tělu ani mysli.Myslím,že je uplný nesmysl cvičit něco co poškozuje zdraví.Sám cvičím kung fu a vím,že nikdy nebo aspoń doufám mít zdravotní problémy nebudu.Kung fu tedy alespoń tradiční je o kultivaci mysli i těla.Ne o huntování.Vím,že nikdy nebudu třeba takový zabiják jako thaiboxeři atd(ve středověku umírali ze zdravotních důvodů už kolem třicítky a dnes když čtu různé články tak jsou každou chvíli u doktora.Chci k tobě být upřímný,takže ti radím najít si nějakého Mistra kung fu a uvidíš co s tebou bude dělat cvičení po pár měsících.Soutěživost začne ustupovat,budeš cítit klid a harmonii.Budeš zdravý jako řípa a tvá vitalita bude stoupat.Je to smutné,ale čínská bojová umění jsou jediná bojová umění,která myslela i na zdraví.Tím,že se v nich pracuje s vnitřní energií a otevírají se meridiány působí stejně jako joga.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

tr

Příspěvekod Anonymní » pon 13. čer, 2005 13:49

Pokud mohu být konkrétnejší,nejlépe je cvičit styly takzvaně vnitřní,které na celkovém ozdravění organismu bazírují nejvíce jelikož přímo vycházejí z tradiční Ćínské medicíny.Takže třeba Taiji,Bagua,Xing i,I quan(pozor ale na výběr mistrů)Ahoj
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod nemea » pon 13. čer, 2005 13:57

ja mám problémy s kolenom po nehode na motorke. dlho som ho nemohla ani ohnúť, dodnes si ho celkom necítim, ale veľmi dobre pomôže bandáž pred tréningom a kostihojová /kostival po česky/ masť. večer namažeš na koleno, obalíš igelitom, stiahneš elastickým obväzom a necháš do rána oddychovať. a samozrejme, pozor na preťaženie na tréningu. nechcem strašiť, ale ak to raz začne, celkom sa toho zbaviť nedá. mám kamošov, ktorí robili reprezentačne rôzne športy a už na strednej prešli operáciami na kolená.
nemea
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř 06. dub, 2005 23:00

 

Re: tr

Příspěvekod Riverman » pon 13. čer, 2005 14:08

qianmen píše:Pokud mohu být konkrétnejší,nejlépe je cvičit styly takzvaně vnitřní,které na celkovém ozdravění organismu bazírují nejvíce jelikož přímo vycházejí z tradiční Ćínské medicíny.Takže třeba Taiji,Bagua,Xing i,I quan(pozor ale na výběr mistrů)Ahoj

vsechno je to otazka intenzity a vrozenych predokladu...pokud poradne makas a je jedno jestli je to thay box nebo taiji tak te proste neco boli...to je normalni, jde jen o to jednou neprestrelit, davat si pozor na extremy...a kolena v taiji clovek namaha taky slusne, teda pokud to cvicis poradne a ne jako nejakou relaxaci....
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Sai » pon 13. čer, 2005 15:45

no.. mě začali bolet kolena po tom co jsem si přečetl tenhle článek :lol:
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Sai » čtv 25. srp, 2005 11:13

je blbost říkat že kung-fu je o relaxaci, že člověk se nemůže zranit a že je furt zdravý... to bych chtěl vidět toho člověka jak dlouho a jak intenzivně cvičí... kolena hlavně pravé mě bolí čas od času... ale nic dlouhodobějšího..

divné ale je.. jak ohýbám kolenama tak mi v nich tak srandovně lupne, ale nebolí.....?..
čím to je? :? myslím že v mojem věku (17) je na podobné věci brzo...
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bruce » čtv 25. srp, 2005 11:27

Sai píše:je blbost říkat že kung-fu je o relaxaci, že člověk se nemůže zranit a že je furt zdravý... to bych chtěl vidět toho člověka jak dlouho a jak intenzivně cvičí... kolena hlavně pravé mě bolí čas od času... ale nic dlouhodobějšího..

divné ale je.. jak ohýbám kolenama tak mi v nich tak srandovně lupne, ale nebolí.....?..
čím to je? :? myslím že v mojem věku (17) je na podobné věci brzo...
MNE NEZE IBA LEUPNE MNE UPLNE SKRIPE...AS MAM 15 ROKOV..JE TO ASI TOU CHRUPAVKUO
NEZI ABY SI BOJOVAL ALE BOJUJ ABY SI ZIL!
bruce
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Sai » čtv 25. srp, 2005 11:49

bruce... tak si přečti tohle... doufám že ti to zlepší náladu.. :lol: :lol: :lol:

http://www.qark.net/clanek/jednoduchy-z ... rtroskopie

a ještě jedna chuťovka... :D

http://www.dostry.cz/podrobne/potize_po ... enisku.htm
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod cohen » čtv 25. srp, 2005 12:35

aj mne puka v klboch, snad uplne vo vsetkych :wink: ale uzivam kolafit, (obsahuje kolagen) a celkom to funguje, uz nepraskam jak stara vrba vo vetre, iba ako mlada :lol: a s kolenami je to proste tak, ze ked ich prilis namahas, bolia. kym si zvyknu na namahu, mozu sa pokazit :wink: :idea:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod romantimpl » čtv 25. srp, 2005 12:46

Sai píše:je blbost říkat že kung-fu je o relaxaci, že člověk se nemůže zranit a že je furt zdravý... to bych chtěl vidět toho člověka jak dlouho a jak intenzivně cvičí... kolena hlavně pravé mě bolí čas od času... ale nic dlouhodobějšího..


Já myslím, že to blbost není. Jsou to přesně ty důvody, proč alespoň já kung-fu cvičím. Kolena poškozená dlouhodobým tréninkem vypovídají o kvalitě takového tréninku.
Otázka kolen se řeší taky v Miro-seminář
romantimpl
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 19. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 25. srp, 2005 14:20

Sai píše:bruce... tak si přečti tohle... doufám že ti to zlepší náladu.. :lol: :lol: :lol:

http://www.qark.net/clanek/jednoduchy-z ... rtroskopie

a ještě jedna chuťovka... :D

http://www.dostry.cz/podrobne/potize_po ... enisku.htm
ta diiky...a to siel iba preto ze mu praskali a ne lebo boleli..ta ja mam co robit?isto nepojdem
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pucmaz » čtv 25. srp, 2005 14:30

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 13:50, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 25. srp, 2005 14:49

pucmaz píše:Panove v klidu, ja mam za sebou utrzenej meniskus a artroskopii pravyho kolene a kopu jako nic. Koleno neboli ani pri drepovani, proste pohoda... Nevim, co me ceka do budoucna, ale uz jsem 5 let po operaci a porad je to ok (a to jsem to skoro pul roku prechazel, s tim, ze se to treba samo zlepsi). Kdyz jsem se ptal dokotora, jestli s tim budu moct sportovat, odpovedel mi "jasne, dyt artroskopii ma za sebou pulka fotbalovy reprezentace". :wink:
Jeste snad podotknu, ze jsem si to privodil uplne jinym (navic dost smesnym) zpusobem, nez cvicenim karate... :cry:
akym?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků