JIUJITSU Hranice na Moravě

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Makoto » stř 16. zář, 2009 12:26

Nekde jsem cetl...ale derava pamet, tak nepamatuju kde, ze tak jako se jujutsu cvicilo v ramci samurajskeho komplexniho treninku, tak se taijutsu cvicilo u ninju, ale ve skutecnosti se jedna prakticky o totozne BU. Nikdy to vsak nebylo cvicene jako samostatne umeni, ale soucast komplexniho vycviku.

Co se tyka tech cernych pasku....zajimava je jina vec - ja tam nevidim zadne jine nez cerne pasy...coz muze znamenat, ze v ramci kamuflaze musi vsichni nosit cernej, aby je v noci nebylo videt :twisted:

Jinak to vsak beru jako zajmovej amaterskej krouzek nadsencu....rozhodne zadne seriozni studium BU pod renomovanym ucitelem. Navic jak jsem pochopil, tak jejich hlavni instruktor obdrzel certifikat (od Slovenskeho Ninji - no offense) a od tej doby jiz neciti potrebu se dale vzdelavat. Hmmm....tak jo, i tohle je zpusob :oops:
Asi delam neco spatne...ja mam pocit ze vzdycky bude potreba nekdo, kdo me obcas placne pres prsty a rekne, ze uz ucim kraviny, protoze...a nasledovalo by logicke vysvetleni. Proste urcita nezavisla reflexe je potreba jinak clovek zacne ucit neskutecne kraviny, viz ten manik v Brne...Kroupa? Fialovi ninjove, uceni se jizdy na velbloudu, atd. Ten chlap musi kourit dobrou znacku ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Příspěvekod Gino » stř 16. zář, 2009 12:53

kumori - ty mas z tech cernejch pasu nejakej komplex, nebo co :twisted: :lol:
Vzdyt uz cvicis tak dlouho, odhod skromnost a udelej si ho taky, treba pak budes mit vice klidu :wink:

Ne, ted vazne... prijde mi, ze jak vidis cernej pas, je to pro tebe jak cervena barva pro byka. Z tech fotek to na me celkove dela dojem takovy, ze si zas az tak moc na nic nehraji a cerne pasy maji proste proto, ze jim drzi cerne keikogi. Nic vic bych za tim opravdu nehledal. Cerne pasy se prodavaji ve stejnych obchodech, jako ty bile, zlute, modre atp. - koupit si je muze kazdy.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Makoto » stř 16. zář, 2009 13:02

Gino píše: Ne, ted vazne... prijde mi, ze jak vidis cernej pas, je to pro tebe jak cervena barva pro byka. Z tech fotek to na me celkove dela dojem takovy, ze si na nic nehraji a cerna pasy maji proste proto, ze jim drzi cerne keikogi. Nic vic bych za tim opravdu nehledal. Cerne pasy se prodavaji ve stejnych obchodech, jako ty bile, zlute, modre atp. - koupit si ho muze kazdy.

To by nebyl problem, kdyby cerny pas neco nesymbolizoval....Prohlasuji, ze cvici japonske BU, nosi tradicni odev, ktere se pouziva v ramci studia tohoto BU a tak by se dalo predpokladat, ze aj pasky budou pouzity v souladu s platnou tradici....Pak je to stejne jako ti manici, co nosi americkou uniformu, hrajou si na vojacky, behaj po lesich...ale rangerove to nejsou ;-)
A pripojuju se ke kumorim...pro me je cerny pas v jujutsu take ekvivalent cerveneho hadru :-) Zvlaste kdyz vim, ze nekdo zacal JJ teprve pred dvema lety nebo ze je to judista/karatista jak vysitej ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Gino » stř 16. zář, 2009 13:16

makoto - nechci polemizovat jak moc velka tradice je barevne deleni pasu v JBU (to bychom se asi neshodli)... nicmene, kdyz uz teda - ty vis, jak je to v "tradicnim" ninjutsu? (pokud neco takoveho vubec je). Protoze ja to nevim, treba tam nosej cerny pasy vsichni normalne, proc by ne.

BTW: vzit si maskace, pujcit si pistoli s kulickama a vyrazit do lesa se postrilet s bandou kamosu by me docela lakalo - doufam, ze bych kvuli tomu u tebe nespadnul do te nejnizssi skatulky. K cervenemu hadru pro byka - pro me je napriklad jujutsu taky srdcovka a i kdyz uz ho necvicim a cvicit nebudu, tak me "rychlopasky" taky tocej, o tom zadna. Ale problem s tim maji ve vsech TBU. To bych pak zil sakra smutnej zivot, kdybych se tim mel trapit (nerikam, ze to obcas taky nedelam) :)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Makoto » stř 16. zář, 2009 13:31

Gino píše:makoto - nechci polemizovat jak moc velka tradice je barevne deleni pasu v JBU (to bychom se asi neshodli)... nicmene, kdyz uz teda - ty vis, jak je to v "tradicnim" ninjutsu? (pokud neco takoveho vubec je). Protoze ja to nevim, treba tam nosej cerny pasy vsichni normalne, proc by ne.

Ale shodli - Jigoro Kano, predtim nic podobneho nebylo. V tradicnim ninjutsu je hodnoceni tusim genin, chunin, jonin. Zminuje se o tom aj Hatsumi. Ale je to detail, zily mi to netrha, takze pro me za me, at treba nosej cervenobilej pas...Jen je to dle meho kockopes...tot vse.

Gino píše:BTW: vzit si maskace, pujcit si pistoli s kulickama a vyrazit do lesa se postrilet s bandou kamosu by me docela lakalo - doufam, ze bych kvuli tomu u tebe nespadnul do te nejnizssi skatulky. K cervenemu hadru pro byka - pro me je napriklad jujutsu taky srdcovka a i kdyz uz ho necvicim a cvicit nebudu, tak me "rychlopasky" taky tocej, o tom zadna. Ale problem s tim maji ve vsech TBU. To bych pak zil sakra smutnej zivot, kdybych se tim mel trapit (nerikam, ze to obcas taky nedelam) :)

Vsak ja to taky delal sveho casu. Nic proti klukum, kteri si hraji na vojaky, vazne :-) Bylo to pouzito jako priklad.
Ja vim, ze je to asi problem i v jinych bojovkach, ale ja aktivne delam jujutsu a proto me stve, kdyz vidim patnactileteho manika jak se naparuje v cernem jujutsu pasu, vede treninky, ale vi kulove o etice, filozofii a vlastne o jujutsu samotnem. Proste nekdo mi bere meho medvidka, ostatni medvidci jsou mi ukradeni, o ty at se staraji ostatni. Muj mistr mi nechce dovolit ho z toho vysvliknout (protoze nepatri do nasi skoly, protoze musime uchovavat dobre vztahy, atd...) a tak zatinam zuby na seminarich, kde me tihle cucaci arogantne poucuji, jak to mam delat a pritom me treba tim kopem, co mi vysvetluji, nedokazou sestrelit...na rozdil od me....Proste me stve, ze se jujutsu diky temhle kokotum tak devalvuje. Ale uz jsem si sehnal Valetol a omezil navstevy podobnych podujati. Uz nemam tolik casu, abych jej mohl venovat bez rozmyslu.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Gino » stř 16. zář, 2009 13:36

Makoto píše:[Proste nekdo mi bere meho medvidka, ostatni medvidci jsou mi ukradeni, o ty at se staraji ostatni. Muj mistr mi nechce dovolit ho z toho vysvliknout (protoze nepatri do nasi skoly, protoze musime uchovavat dobre vztahy, atd...) a tak zatinam zuby na seminarich, kde me tihle cucaci arogantne poucuji, jak to mam delat a pritom me treba tim kopem, co mi vysvetluji, nedokazou sestrelit...na rozdil od me....Proste me stve, ze se jujutsu diky temhle kokotum tak devalvuje.

Mluvis mi z duse!! A to se tyka i ostatnich stylu... no :cry:

Mimochodem - patnactiletej klucina s cernym pasem co vede treninky? To jako fakt? Treba v JPN bych tomu veril, proc ne... po par letech intenzivniho cviceni pod dobrym ucitelem, proc ne (i kdyz ani tak by zrejme nevedl treninky)... ale tady u nas?
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Makoto » stř 16. zář, 2009 13:48

Gino píše:Mimochodem - patnactiletej klucina s cernym pasem co vede treninky? To jako fakt? Treba v JPN bych tomu veril, proc ne... po par letech intenzivniho cviceni pod dobrym ucitelem, proc ne (i kdyz ani tak by zrejme nevedl treninky)... ale tady u nas?

SZ, nechcu tu rozpoutavat flame. A ano....mozna mu je o rok dva vice, do obcanky jsem se nedival, to ale nehraje roli. Podle me by mel mit cerny pas clovek, ktery studuje minimalne....7-10 let a vek od 25 vyse. Myslim, ze mladsi to v hlave nema dostatecne srovnany a ackoliv mozna jujutsu neni rocket science, stejne cloveku nektere veci docvaknou az daleko pozdeji....a bez nich se uci jen forma, ale ne obsah. Navic to neni sport, kde podobne "docvakavajici" veci jsou omezene na minimum. To je na delsi rozmluvu.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Gino » stř 16. zář, 2009 14:13

Makoto - ok, diky. Sleduj svou schranku.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod patrik » stř 16. zář, 2009 14:14

Makoto píše:... Podle me by mel mit cerny pas clovek, ktery studuje minimalne....7-10 let a vek od 25 vyse...


Taky extrém!

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Gino » stř 16. zář, 2009 15:45

Makoto - o veku to asi neni vubec, ale co se doby tyce (7-10let)... pokud nekdo maka, je urcite schopen dosahnout na 1.Dan treba behem tri let, mozna i drive - proc ne? Jde preci o to splnit pozadavky a presvedcit sveho ucitele, ze na to mas. Osobne si myslim, ze idealne se to da zmaknout za cca 4 roky (takovy byval vzdy muj subjektivni pocit), ale samozrejme zalezi na mnoha faktorech - jak casto cvicis, jak intenzivne, jak dobre ti to jde... samosebou i kdo te uci - o prinosu ucitele urcite netreba polemizovat.

Cistou minimalni dobou a vekem bych to nekategorizoval. To se IMHO zaclo delat tady u nas (na zapade) proto, ze ti nahore meli strach, aby je ti dole prilis brzo nedohnali a nesebrali jim koryto :)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

:-)

Příspěvekod kumori » čtv 17. zář, 2009 8:36

4 Gino - já už ho několik let mám a ikdyž už jej nenosím, VELMI dobře si pamatuji co jsem pro něj musel udělat, proto je mi na blití, když vidím někoho, kdo si ho prostě koupí v nějakém budoshopu a jen tak z vlastní vůle si jej nosí, je to trapné...

navíc opět je ve hře HOMA ryu ze Slovenska... 8)
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron