Aikido účinnost

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Aikido účinnost

Příspěvekod Mononoke » stř 06. zář, 2017 7:26

Ahoj
Co tak sleduji různá japonská bojová umění, tak je mi hodně sympatické Aikido, avšak nikdy jsem si nevyzkoušela jej cvičit. Jen mě zaráží, jak jej všichni pomlouvají - ohledně toho, že třeba není dostatečně účinné nebo že je to jen doplňující bojové umění, či že je to bojové umění pro holky ( tudíž z toho chápu, ne moc fyzicky náročné) dále meditativní atd.. Osobně si tedy myslím, že kdyby toto bojové umění nefungovalo, nemělo by tolik příznivců, ale že není tolik populární, protože není stvořeno pro takzvané bouchače nebo lidi, co se chtějí jen rvát. Je založeno na nesoutěživosti a není útočné-
Chtěla bych se tedy zeptat těch, co tomu více rozumí než já, nebo mají s Aikidem nějakou zkušenost, je tedy Aikido plnohodnotný účinný sebeobranný systém?
Je Aikido fyzicky náročné? Je z treninku člověk zdrchaný?
Mohlo by se svou účinností, když se tomu člověk plně věnuje rovnat jiným bojovým uměním?
Děkuji moc za objasnění :)
Mononoke
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř 16. říj, 2013 16:09

 

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod cohen » stř 06. zář, 2017 10:16

Trenovanim aikida si len vytvoris iluziu, ze sa dokazes ubranit nasilnikovi. Nieco ine je, ked mas za sebou 10 rokov x-boxu a chces si urobit "doktorat" (ktory nepotrebujes), vtedy to moze mat nejaky zmysel, aj ked o tom vazne pochybujem.
V skutocnosti je lepsie naucit sa poriadne jacat, zatinat nechty do utocnikovej tvare a trenovat stredne dlhe trate, aby si vedela utiect. ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod jarmuk » stř 06. zář, 2017 12:20

Za mne aikido má smysl, pokud před tím, nebo souběžně cvičíš i jiná BU. V podstatě všeci velký mastři cvičili více stylů a nejznámější aikidisti taky. Pak můžeš princip pochopit a místo nenásilné akce přerazit nos. Co se týká fyzičky, tak prvních pár let jsem se na tréninku ani nazapotil. Ale jakmile všeci zrychlili, tak i na pot došlo.
Rozhodně bych, ale aiki nedoporučil jako sebeobranu. To je důležitější nechodit nebezpečným prostředím a pod.
Pokud chceš fyzičku jsou jednodušší způsoby jak ji získat,než roky dělat tenka.
jarmuk
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 03. čer, 2014 16:46

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod frajerKokoMihule » stř 06. zář, 2017 18:06

Osobně si tedy myslím, že kdyby toto bojové umění nefungovalo, nemělo by tolik příznivců,....


Jsi prilis optimisticka :wink: Ve skutecnosti velke procento toho, co se cvici (hlavne) v 'klasickych' bojovych umenich - a cvici to casto tisice lidi! -, nestoji v boji za mnoho. Ale ti, co to cvici, jsou prilis nekriticti ("za padesat let treningu mi to bude fungovat") ci neracionalni, takze si to nepriznaji..
A tak napr. karatiste si vesele cvici nesmyslne kryty,dvojite udery (u kterych by i Dezo Demeter poznal, ze jsou k nicemu) a podobne, jak jsem psal na jinem threadu - a presto ma karate miliony priznivcu.

Podobne aikidiste - je treba si predne uvedomit, ze aikido jeho tvurce Ueshiba vytvoril jako metodu 'harmonie s vesmirem' resp. s protivnikem (ai-ki) - ne jako nejakou hardcore sebeobranu. A tak aikidisticke paky sice vypadaji velmi elegantne, ale nasadit je silnejsimu protivnikovi, ktery neutoci uchopem za zapesti, hranici s nemoznosti atd atd.

A jeste takova perlicka, jestli se nekdo chyti - Ueshibovo aikido bylo presto bojove pouzitelnejsi nez to dnesni; a to proto, ze pan Ueshiba se uplne jinak hybal nez dnesni aikidiste. Co jsem videl, tak aikido s puvodni telesnou mechanikou dnes neprovozuje nikdo; takze se da rici, ze to prave aikido umrelo spolu s Ueshibou.
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod ingwe » pon 11. zář, 2017 8:25

ukropcany píše:Tiež si treba uvedomiť džaponský systém opatrovania tradícií - "keď je niečo tradičné, tak to neznamená, že to ešte na niečo je, ale nám to nevadí, pretože udržiavanie tradície je viac ako praktičnosť". :idea:


Dobře napsáno, platí o více japonských stylech. Hlavním smyslem není vychovat "bojovníka", ale udržovat při životě prastarou zakonzervovanou tradici. Když s tím člověk vleze do sparringu, pochopí to velmi rychle. Když do sparringu nikdy nevleze, nebo si neúspěch omluví myšlenkou typu "ve skutečném boji by vše bylo jinak", může to cvičit celý život a být spokojený ve svém "akvárku". Nevidím na tom nic špatného, udržovat prastaré tradice, ale je asi potřeba být realista, otevřeně komunikovat a neplést blbinama hlavy nezkušeným nováčkům.
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod wasdrakkar » sob 18. lis, 2017 22:30

Záleží co čekáš.
Aikido má dost proti.
Za prvé a co je nejdůležitější, málo kdo ho dokáže naučit a vysvětlit tak, aby to dávalo smysl, protože -
za druhé s tím souvisí znalost japonského Budo.
Pro tebe jako evropana ti budou principy Aikida těžší k pochopení, protože vyžadují pochopení Budó.
Aikido a vlastně všechny japonské Bu nejsou box, jak tady někdo porovnává a není to špatně, je to jiné.
Japonci berou cestu bojových umění komplexně, se vším, dá se říci, že skrz cvičení zlepšíš svůj život po všech stránkách ( pokud máš ovšem dobrého učitele, pokud ne, uzavřeš se do toho akvárka, záleží co chceš).
Aikido ti dá dobrou koordinaci, učí sledovat okolí, naučí tě padat a respektovat názory druhého.
Časem rozvíjí cit, postřeh, načasování, vzálenost, dobré držení těla.
Je na celý život a boxer ho nejspíše dělat nebude, protože dá ránu a jde, jestli vyhraje. Ale to přesně Aikidoka neudělá.
Aikido je dělané tak, aby jsi nebojovala. Vidíš nebezpečí ? Přejdi chodník. Kříčí někdo na tebe ? Usměj se.
Tohle tě naučí Aikido, nebojovat s někým, ale vyhrát bez toho aby si vůbec bojovala. Neučíš se mlátit lidi, učíš se bojovat se sebou.
99% věcí se dá dopředu vyhnout jenom tím, že sleduješ okolí,říká se tomu pasivní sebeobrana.Což tě Aikido učí ( pokud máš učitele kterej ti to vysvětlí).
Pro ten zbytek tě Aikido učí zůstat uvolněná a nechat plynout to, co ses (jestli) naučila.
Pro pochopení Aikido jako techniky je důležité, že je schválně dlouhá, proč ? Protože tě učí citu, ale v realitě budeš mít sotva pár vteřin, proto si nemysli že uděláš celou krásnou techniku tak jak se budeš učit. Neuděláš, vybereš si to maximálně rychlé a podle situace ( citu), pokud máš učitele, pokud ne tak to nepůjde.

Aikido je krásné cvičení, má co nabídnout, krásnou filozofii kterou uplatníš všude, zlepší fyzické, psychické schopnosti a má schopnost udělat tebe a tvé okolí lepším.
Ale opět píšu, potřebuješ učitele.
Aby to nevyznělo jako že Aikido je něco výjimečného, není, je to Budó.

Fyzička, najdeš odíly kde se nazapotíš, najdeš takové kde budeš po pěti minutách sama sebe proklínat. Co je lepší je na tobě.
wasdrakkar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob 18. lis, 2017 22:01

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod milrach » stř 28. úno, 2018 10:40

tvrdit o Aikidu že je neúčinné a k ničemu je nesmysl... pokud ho někdo dobře ovládá, může se ubránit komukoli... ve většině případů to souvisí s tím, že pokud s tebou někdo během pár sekund praští o zem, kde se ani nenadechneš, ocitáš se v krátkodobém šoku a tvé sebevědomí úplně zmizí, díky čemuž tě už ani nenapadne něco zkoušet dále. byl jsme svědkem barového incidentu, kdy se do sebe pustil thajský boxer s aikidistou. prvnímu highkicku se aikidista vyhnul, druhý direct vykryl a při třetím ho při úchopu dostal nějakým chvatem na zem, thajboxer nevěděl vůbec která bije, celé to trvalo tak čtyři sekundy... tak ano, jsou účinější, agresivnější BS a BU než Aikido, který je navíc běh na dlouhou trať. ale tvrdit že je Aikido k ničemu to je mimo, pokud ho opravdu umíš a ovládáš je to velmi dobré BU.
milrach
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 28. úno, 2018 8:36

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod ChongLi » čtv 01. bře, 2018 8:40

prosimte jak jsi vedel ze to byl Thai-boxer? Co mel na sobe ze mohl delat HighKick? Jeany asi tezko. A co to je za bar kde mas dost mista na to nekomu kopat po hlave? Vetsinou mas u baru plno lidi + zidle + bar samotnej a kdyz uz se s nekym tahas tak rozhodne nemate vzdalenost na highkicky. Cela tahle historka je takova jedna pani povidala... par bitek uz jsem videl i zazil, ale highkickama z prvni hned u baru opravdu zadna nezacinala,a potom co nejak bitkar jen upadl na zem rozhodne nekoncili a zadni kouzelnici v nich vetsinou take nefigurovali
ChongLi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. čer, 2016 8:09

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod milrach » čtv 01. bře, 2018 9:48

ChongLi píše:prosimte jak jsi vedel ze to byl Thai-boxer? Co mel na sobe ze mohl delat HighKick? Jeany asi tezko. A co to je za bar kde mas dost mista na to nekomu kopat po hlave? Vetsinou mas u baru plno lidi + zidle + bar samotnej a kdyz uz se s nekym tahas tak rozhodne nemate vzdalenost na highkicky. Cela tahle historka je takova jedna pani povidala... par bitek uz jsem videl i zazil, ale highkickama z prvni hned u baru opravdu zadna nezacinala,a potom co nejak bitkar jen upadl na zem rozhodne nekoncili a zadni kouzelnici v nich vetsinou take nefigurovali


tak vidíš Tuček, nám už se tu nevěří :-) :-)
měl na sobě triko a nějaké krátké kraťasy, bylo léto, přesně už si to nepamatuju je to cca deset let zpátky. byl to nějaký cikán co dělat thaibox, táhl sebou větší Everlasťáckou tašku takže je možný že šel z tréninku... tu si pamatuji protože jak přišel k sobě a z toho baru utekl, tak ji tam zapomněl :-) On tam byl docela známý provokatér, alespoň podle místních. To že jeho přemožitel dělal a použil Aikido jsem ani nevěděl, tenkrát jsem to vůbec neznal, to jsem zjistil až když jsem se osmělil a šel za n ním na pokec.
Ten borec to provedl s velkou razancí, když vidím Aiki video jak ukazují techniky tak tohle bylo o dost jinde,
milrach
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 28. úno, 2018 8:36

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod wasdrakkar » čtv 01. bře, 2018 22:11

Cenzura
Naposledy upravil wasdrakkar dne ned 20. kvě, 2018 8:01, celkově upraveno 1
wasdrakkar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob 18. lis, 2017 22:01

 

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod cohen » pon 05. bře, 2018 11:55

Aaa, historky ludi, ktori sa pri slovach ako ring, chranice na zuby ci boxerske rukavice sa striasaju odporom, tie priam milujem! :mrgreen:

Vazne, vacsiu znosku blbosti som uz davno necital.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod wasdrakkar » stř 07. bře, 2018 15:55

cohen píše:Aaa, historky ludi, ktori sa pri slovach ako ring, chranice na zuby ci boxerske rukavice sa striasaju odporom, tie priam milujem! :mrgreen:

Vazne, vacsiu znosku blbosti som uz davno necital.



Cenzura
Naposledy upravil wasdrakkar dne ned 20. kvě, 2018 8:01, celkově upraveno 1
wasdrakkar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob 18. lis, 2017 22:01

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod geneticy » sob 24. bře, 2018 13:16

Moderní aikido se vzdálilo svému původnímu účelu jakožto bojové umění podobně, jako taiči svým předchůdcům. Z tohoto hlediska je to spíše gymnastika s bojovými prvky. A ten proces stále pokračuje, hlavně díky různým guruům, moderním šamanům a mystikům, kteří se tohle nabalují.

On ten proces zasáhl i jiná bojová umění (ale tady to je markantní), bojovou tradici však udržují odnože ve formě bojových sportů apod. Což v aikidu úplně chybí. Jakákoliv metodika sledování výsledků, kvalitní výcvik a psychologická příprava k boji alespoň v minimu (umět ránu dát a ránu dostat).

Je to vlastně nepochopení - bojové sporty jsou laboratoří a poskytují zpětnou vazbu zdroji - bojovému umění. Pokud tato zpětná vazba nefunguje, zdroj zakrní. Protože je zřejmé, že v BU nelze sparringovat všechno, ale to co lze - to lze velmi dobře použít i k soutěžnímu boji. Co nelze...buď nestojí za nic, nebo patří do střetného boje (jiné level). V moderní době by bez bojových sportů bojová umění umřela.

Proces už zasáhl i samotné techniky aikida, nejen metody výcviku - jak se kdysi vyjádřil Ukropčany - o tom nelze polemizovat, je to tak.

Existují výjimky - když vyhořelý karatista, judista, boxer apod. zvolí na závěr své aktivní kariery aikido (nebo taiči), činí tak zralý bojovník a bere to jako udržovací a zdravotní záležitost s tím, že je mu to jaksi bližším, než fotbal. Ale začínat s tím jako s první věcí je pomýlené - a téměř nic relevantního se nenaučíte.

Omlouvám se za filosofování...ale je mi jaksi bližší názor názor Ukropcanyho apod., než apologetů vnitřních stylů. Ale aby to pochopili i oni, použil jsem více vázaný jazyk.

Abych to uzavřel slovy mého instruktora (před 35 lety) ... *soudruzi, mám na to tři měsíce a jen hodinu týdně - aby jste dokázali někomu nakopat řiť. Komu poteče krev z nosa - támhle je toaletní papír.*
geneticy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 72
Registrován: pon 30. led, 2017 11:51

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod wasdrakkar » ned 25. bře, 2018 13:11

geneticy píše:Moderní aikido se vzdálilo svému původnímu účelu jakožto bojové umění podobně, jako taiči svým předchůdcům. Z tohoto hlediska je to spíše gymnastika s bojovými prvky. A ten proces stále pokračuje, hlavně díky různým guruům, moderním šamanům a mystikům, kteří se tohle nabalují.

On ten proces zasáhl i jiná bojová umění (ale tady to je markantní), bojovou tradici však udržují odnože ve formě bojových sportů apod. Což v aikidu úplně chybí. Jakákoliv metodika sledování výsledků, kvalitní výcvik a psychologická příprava k boji alespoň v minimu (umět ránu dát a ránu dostat).

Je to vlastně nepochopení - bojové sporty jsou laboratoří a poskytují zpětnou vazbu zdroji - bojovému umění. Pokud tato zpětná vazba nefunguje, zdroj zakrní. Protože je zřejmé, že v BU nelze sparringovat všechno, ale to co lze - to lze velmi dobře použít i k soutěžnímu boji. Co nelze...buď nestojí za nic, nebo patří do střetného boje (jiné level). V moderní době by bez bojových sportů bojová umění umřela.

Proces už zasáhl i samotné techniky aikida, nejen metody výcviku - jak se kdysi vyjádřil Ukropčany - o tom nelze polemizovat, je to tak.

Existují výjimky - když vyhořelý karatista, judista, boxer apod. zvolí na závěr své aktivní kariery aikido (nebo taiči), činí tak zralý bojovník a bere to jako udržovací a zdravotní záležitost s tím, že je mu to jaksi bližším, než fotbal. Ale začínat s tím jako s první věcí je pomýlené - a téměř nic relevantního se nenaučíte.

Omlouvám se za filosofování...ale je mi jaksi bližší názor názor Ukropcanyho apod., než apologetů vnitřních stylů. Ale aby to pochopili i oni, použil jsem více vázaný jazyk.

Abych to uzavřel slovy mého instruktora (před 35 lety) ... *soudruzi, mám na to tři měsíce a jen hodinu týdně - aby jste dokázali někomu nakopat řiť. Komu poteče krev z nosa - támhle je toaletní papír.*


Cenzura
Naposledy upravil wasdrakkar dne ned 20. kvě, 2018 8:02, celkově upraveno 1
wasdrakkar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob 18. lis, 2017 22:01

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod cohen » pon 26. bře, 2018 6:59

geneticy píše:
Je to vlastně nepochopení - bojové sporty jsou laboratoří a poskytují zpětnou vazbu zdroji - bojovému umění. Pokud tato zpětná vazba nefunguje, zdroj zakrní. Protože je zřejmé, že v BU nelze sparringovat všechno, ale to co lze - to lze velmi dobře použít i k soutěžnímu boji. Co nelze...buď nestojí za nic, nebo patří do střetného boje (jiné level). V moderní době by bez bojových sportů bojová umění umřela.


V case vojnoveho konfliktu by problem apologetov vnutornych stylov neexistoval - bud by boli donuteni naucit sa naozaj bojovat a nie boj predstierat, alebo by lezali 6 ft. under. ;)

Apropos, viac ako lamacke aikido funguje co do prenosu pohyblivosti, dynamiky ci timingu napriklad ludovy tanec. Aikido je absolutne nepouzitelna zalezitost, ktorej sa treba vyhnut co najsirsim oblukom. Na druhu stranu, vsetkym svojim nepriatelom prajem, aby pri nom zakotvili co najdlhsie. ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod milrach » pon 26. bře, 2018 11:35

Já jsem dost překvapený z toho, kolik lidí tady Aikido tak ostře odsuzuje. Souhlasím s tím, že na naučení je to běh na delší trať. A dovolím si tvrdit, že má Aikido dost technik, u kterých o úspěchu hodně rozhoduje pohyb soupeře (pokud udělá totožný s tím co vidím na tréniku, je vše ok, pokud úplně jiný, je problém). Právě z tohoto důvodu jsem nakonec zvolil jiné úchopové BU. Ale tvrdit že je k ničemu, že je potřeba se mu obloukem vyhýbat atd... to mně přijde dost přehnané. Pořád je to bojové umění, které pokud někdo solidně ovládá, tak může díky němu zvládnout v reálném životě mimo gym spoustu prekérních situací.
milrach
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 28. úno, 2018 8:36

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod geneticy » pon 26. bře, 2018 19:17

Profesní sebeobrana a střetný boj jsou jiný level, o tom řeč nebyla. Ta první je účelové seskupení technik pro danou profesi a vůbec to neznamená, že dotyčný je dobrý bojovník. Pupkatý policajt s gumovým přítelem je používá přesně k tomu, k čemu jsou určeny - a z těch padesáti ovládá tak dvě oblíbené a ještě si dotyčného přiklepne oním přítelem.

Totéž v podstatě platí pro 90% personálu ozbrojených složek - to navíc někdy znamená krav-maga, FISFO, combat sambo apod., ale to je menšina a je to v režii nadšenců v profesi. Většina z nich po měsíci z příslušného semináře neví vůbec nic - pokud to není jejich hobby nebo nedělají nějaký BS.

Střetný boj má jen jednu premisu - když o vás oběť ví (nedá se to nazvat protivníkem), selhal jste. A když ví, nedat šanci. To je ale mimo užitnou sebeobranu a vůbec nepoužitelné (i pro pouliční boj).

Takže zbývají reálně použitelná bojová umění a tam je skutečnou testovací platformou bojový sport s metodikou alespoň minimálního kontaktu (sparring, cross sparring, randori, kumite apod.). Koukejte, můžete 1000000000000x zkoušet gyakucuki do vzduchu, do pytle apod. a být skvělým tanečníkem kata, ale nic nenahradí ten pocit jistoty, když si to alespoň na 20% můžete mlasknout do živého :). To nenahradíte ničím.
geneticy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 72
Registrován: pon 30. led, 2017 11:51

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod geneticy » pon 26. bře, 2018 19:26

milrach píše:Já jsem dost překvapený z toho, kolik lidí tady Aikido tak ostře odsuzuje. Souhlasím s tím, že na naučení je to běh na delší trať. A dovolím si tvrdit, že má Aikido dost technik, u kterých o úspěchu hodně rozhoduje pohyb soupeře (pokud udělá totožný s tím co vidím na tréniku, je vše ok, pokud úplně jiný, je problém). Právě z tohoto důvodu jsem nakonec zvolil jiné úchopové BU. Ale tvrdit že je k ničemu, že je potřeba se mu obloukem vyhýbat atd... to mně přijde dost přehnané. Pořád je to bojové umění, které pokud někdo solidně ovládá, tak může díky němu zvládnout v reálném životě mimo gym spoustu prekérních situací.


Já aikido neodsuzuji, ale poukazuji na to, že ve svém vývoji ztratilo kontakt s realitou, chybí funkční metodika pro boj a záměrně se neučí funkční části (atemiwaza v aikidu je, jen se jaksi jako integrální a účelná součást vytratilo). K tomu se na celou věc nalepila spousta *esoteriky*. Takže má prostě dnes blíž k taiči, ale jaksi se to stydí sensejové přiznat. A že Ueshiba před důchodem se dal na pokání za svou vojenskou minulost a že své umění vykleštil, za to také nemůžu.
geneticy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 72
Registrován: pon 30. led, 2017 11:51

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod geneticy » pon 26. bře, 2018 19:32

[/quote]
Na druhu stranu, vsetkym svojim nepriatelom prajem, aby pri nom zakotvili co najdlhsie. ;)[/quote]

Cohen, v tomto vám naozaj rozumiem :). :lol:
geneticy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 72
Registrován: pon 30. led, 2017 11:51

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod wasdrakkar » pon 26. bře, 2018 21:08

Cenzura
Naposledy upravil wasdrakkar dne ned 20. kvě, 2018 8:02, celkově upraveno 2
wasdrakkar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob 18. lis, 2017 22:01

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků