Proc vetsina odsuzuje aikido?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Ondra » stř 20. zář, 2006 10:13

re: nějací borci z kyokushinkai karate pak nějaký mistr světa v kickboxu

pořát to je jen nějaký ale jaký? jakou měl výkonostní třídu? kolik odbojovaných zápasů? a v jaké byl federaci? protože federací v KickBoxu tam je nepočítaně a je tam tolik mistrů, který se chlubí že jsou mistři světa v té a té federaci. Bez Videa, to nejde posoudit.
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod kik » stř 20. zář, 2006 10:44

severin píše:Myslíš toho Nishio co má kromě 8.danu Aikido taky 6.dan Judo,5.dan Karate a já nevim co ještě ? Kolik danů v jiných bu měl ten jeho žák když tam granátoval ty Poláky ? Chtělo by to video,protože mě docela zajímá,jak se tam pomocí Aikida vypořádává s KK lowkickama.



Přesně tak Severine jsem rád ,že aspoń někdo tady ví o čem mluvím.Nishio trénoval s Funakoshim,Ueshibou a tak.jak se tady bavíme ,že aikido je vš bojových umění tak vesměs všichni jsou ostřílení borci z karate a judo .Vím ,že Tanaka byl nadupaný karaťák ,ale zjistím ti to nebo se sám mrkni na Koichi Tanaka,Yoshiharu Hosoda.(nevím jestli těch h tam není hodně :D ) a jak se tu vůbec vkládají videa tady jsou jen odkazy na www stránky.Jo lowkicky nejsou problém všichni si myslí ,že v aikido se kopy nepoužívají ,ale ony tam jsou jen se neukazují jako např.v jitsu.sám jsem dostal uširo na střed od Schischia když jsem mu chtěl vpálit gyaku na hlavu a to byla rychlost jak cip a on vypadal jako kdyby se nic nedělo.Oni ostatní aikiďáci Nishiův styl nemají moc rádi ,protože on tam zdůrazńoval právě ty údery a kopy a že vlastně jak se cvičí tak si vytváříš jen pozici na to atemi.Třeba Jošida vždy ukázal techniku a pak ji ukázal jak by byla v realitě vypadalo to jinak ,ale přitom to bylo to samé.
Naposledy upravil kik dne čtv 11. led, 2007 12:01, celkově upraveno 1
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod kik » stř 20. zář, 2006 11:06

raduz píše:veru tak - chce to to video.
PS: slo len o same udery - hm to mi ako moc ako aikido nepripada... :wink:



nevím jestli cvičíš aikido ,ale víš co to je atemi?a co je pro tebe aikido že tě někdo chytne za ruku a pak ti do ní tlačí a ještě nakonec sám spadne.Necvičíš ty náhodou Ikedu?kurňa chlape probuď se :lol:
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod RainBows » stř 20. zář, 2006 13:14

:cry: Vždycky ,když si přečtu tyhle topicy/posty o aikidu ,tak mi vždycky vezmou moje iluze o aikidu,no a potom přijdou posty ,že aikido je vysoká a ,kdo nic nedělal předtím tak je vlastně v ....... .A může cvičit ,jak chce a stejně mu to k ničemu nebude a nakonec zahyne ukopán na ulici neznámým "loupežníkem",předtím se ,ale ovšem pokusí aplikovat nějakou techniku no a zjistí ,že to nefaká.No a je tam kde byl...na začátku.Hej ,jako :P nemůže tu prosím někdo psát o aikidu něco hodně pozitivního,jako třeba (aikidista se ubránil 4 skinheadům na nádraží atd. ? 8O ),no a hned se mi bude líp cvičit :D ,přece není možné ,když člověk bude poctivě cvičit ,dá do toho fakt maximum ,aby nic neuměl.
RainBows
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: ned 13. srp, 2006 23:00

Příspěvekod tiger » stř 20. zář, 2006 13:27

RainBows píše::cry: Vždycky ,když si přečtu tyhle topicy/posty o aikidu ,tak mi vždycky vezmou moje iluze o aikidu,no a potom přijdou posty ,že aikido je vysoká a ,kdo nic nedělal předtím tak je vlastně v ....... .A může cvičit ,jak chce a stejně mu to k ničemu nebude a nakonec zahyne ukopán na ulici neznámým "loupežníkem",předtím se ,ale ovšem pokusí aplikovat nějakou techniku no a zjistí ,že to nefaká.No a je tam kde byl...na začátku.Hej ,jako :P nemůže tu prosím někdo psát o aikidu něco hodně pozitivního,jako třeba (aikidista se ubránil 4 skinheadům na nádraží atd. ? 8O ),no a hned se mi bude líp cvičit :D ,přece není možné ,když člověk bude poctivě cvičit ,dá do toho fakt maximum ,aby nic neuměl.


V pohode clovece. Videl si niekde zeby pisali ze Thaisky boxer, boxer ... zmlatil 4 skinov na nadrazi? Ja to tiez moc casto nevidim. Pri treningu aikida musis mat niekoho pri sebe kto vie nieco ci uz z ulice alebo z agresivneho BU, pretoze ten ti ukaze co sa realne moze stat na ulici, v bare , potom sa to budes snazit na takyto sposob utoku branit. Musi to byt tvrde aby to bolo realne. Samoska musis na sebe makat aj za cenu urazov, potu a dokonca niekedy aj krvi. Ked dokazes prisposobit techniky na takyto utok tak sa ubranis ver mi.
tiger
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00

Příspěvekod tiger » stř 20. zář, 2006 13:45

ukropcany píše:4RainBows - keď mne sa protiví klamať... :twisted: :wink:


Nooo tak to ma byt. :P :P
tiger
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00

Příspěvekod tiger » stř 20. zář, 2006 13:48

Ano Ukr vsetko je mozne. S aikidom sa da aj kludne zit ale to vie malokto vsak?? Akido nie je len BU ale je to ako som uz davno spominal zivotny styl a cesta. Ozaj da sa kludne zit aj s MT ?? Je to tiez zivotny styl alebo len boj?
tiger
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00

Příspěvekod marvin » stř 20. zář, 2006 14:20

:roll:
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 11:58, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod tiger » stř 20. zář, 2006 14:28

marvin píše:keby si vyhodil to "len" tak by som s tebou suhlasil :twisted:


Noo vidis tak mame odlisne zivotne styly a to je vse.
tiger
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00

Příspěvekod kik » stř 20. zář, 2006 14:29

ukropcany píše:
kik píše:nevím jestli cvičíš aikido ,ale víš co to je atemi?a co je pro tebe aikido že tě někdo chytne za ruku a pak ti do ní tlačí a ještě nakonec sám spadne.
A nie je? :twisted: :wink: Akéže aikido cvičíš Ty?



To si piš že není,normálně využívám energii třeba z úderu nebo kopu,ale je blbost tou samou rukou ještě tlačit.Já cvičím Nishia a co ty?
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » stř 20. zář, 2006 16:47

4RainBows:Nishio tvrdil,že chceš-li pochopit aikido musíš nejdříve zaklepat na bránu judo nebo karate doja. :lol: :lol:
Jak zde někdo správně napsal,techniky aikido slouží k otevření protivníka k úderům,pokud jsi,ale do té doby nic nedělal,něco opravdu kontaktního,nemáš šanci vystihnout moment kdy a ani jakým způsobem udeřit.Můžeš pak trénovat aikido roky a stejně vždy dostaneš. :cry:
Na otázku co je podstatou technik aikida odpověděl Ueyshiba že Vstup a Úder,tedy něco na čem je založeno např. ving čun.Kdo trénoval obojí,ví očem je řeč.
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod majkx » čtv 21. zář, 2006 7:38

Já jsem na aikido co se týče sebeobrany byl taky velký skeptik, ale před nedávnem jsem byl na policejním semináři, kde byl i kolega co cvičí a vyučuje Nishio aikido a ten mi teda ukázal aikido, které funguje jako výborná a použitelná sebeobrana a taky tak ho vyučuje, ale je pravda, že ten kluk cvičí i JJ, boxuje a navíc je to 100 kg pořez!!
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod tiger » čtv 21. zář, 2006 8:15

ukropcany píše:4tiger - sorry, ale na Tvoje zhuleniny nebudem reagovať...



No neviem o akych zhuleninach dristas. Co zas urazas. Stale si myslis ze si preskakal aikido?? Sa preber. To sa este nikomu nepodarilo, samoska ,,okrem teba,, vsakze. Pocuj uz by si sa nemal miesat do tematiky Aikido pretoze uz sa dost opakujes. Radsej sa venuj MT a boxu a na aikidakov kasli. OK?? Vies keby si trosku ubral z tvojej arogancie to by ti moc neuskodilo. Ale ty asi moc mimo rodiny nechodis vsak?To jasne vidiet si zaslepeny tvojimi myslienkami ktore ma uz dost nudia. Takze sa uz kasli na AIKI temy. Maj sa
tiger
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00

Příspěvekod raduz » čtv 21. zář, 2006 8:20

kik píše:
raduz píše:veru tak - chce to to video.
PS: slo len o same udery - hm to mi ako moc ako aikido nepripada... :wink:



nevím jestli cvičíš aikido ,ale víš co to je atemi?a co je pro tebe aikido že tě někdo chytne za ruku a pak ti do ní tlačí a ještě nakonec sám spadne.Necvičíš ty náhodou Ikedu?kurňa chlape probuď se :lol:


Aikido necvicim, nie je to moja "krvna skupina".
Pre mna je aikido to, co vidim napriklad na budogala, v televizii, a zopar klipov z netu.... ....to co som z neho zatial videl, moc udermi neoplyvalo...

Ked posles nejaky post na klipik toho Nishio aikido, budem len rad
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod marvin » čtv 21. zář, 2006 12:12

tiger - ked bude dalsi "16 september" mozes prist predviest ... ja si cas spravim a budem len rad ked konecne aj uvidim a nie si len precitam ako ti to ide.
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » čtv 21. zář, 2006 12:45

Poškárlím trochu osobnost většiny aikidoků. Totiž pro mě je aikido styl kterej se snažej cvičit převážně lidi co hledaj inteligentní přístup k boji a představují si jak drtí nepřátele s absolutní převahou, bez utrpění modřin, bez námahy a pokud možno aby byli techniky pohodlné :wink:

A tohle mi bezesrandy i jeden člověk řekl, že četl hezkou knížku o aikidu, má zkušenosti s bojovím uměním a asi založí oddíl aikido :!: :!: :!:
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod tiger » čtv 21. zář, 2006 12:51

marvin píše:tiger - ked bude dalsi "16 september" mozes prist predviest ... ja si cas spravim a budem len rad ked konecne aj uvidim a nie si len precitam ako ti to ide.


Povedz mi jednu vec preco by som to robil?? Nevidim ziaden dovod sa niekomu ukazovat. Naco?? Nestojim o to sa niekomu predvadzat. Proste idem svojou cestou a nemam za potrebu nieco niekomu dokazovat. A v tom je zasadny rozdiel medzi nami. Mozno ty a UKR sa potrebujete niekde ukazovat ako vam to ide. Ja neviem ale to nie je moj styl. Preto Aikido neberiem ako nieco co by som mal niekde ukazovat. Nie je to ringovy styl kde dvaja bojuju ale to asi davno vies. Trenujem stale len moznost ako by to mohlo - nemuselo vyzerat v realite, nesutazim a to sa v ringu s rukavicami prezentovat neda. Takze preto sa asi nikdy nezhodneme.
tiger
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00

To Marvin

Příspěvekod tiger » čtv 21. zář, 2006 12:57

A ci mi to ide?? Mozno niekedy viac niekedy menej. Zalezi od okolnosti. Kazdy ma aj zle dni kedy mu to nejde,ale na to trenujeme aby sme tieto okolnosti dokazali preglgnut. Ale nahovarat alebo odhovarat predsa nikoho nebudem preto ze xce spoznat nieco nove nie. Mne je jedno kto co studuje. Tiez konfrontovat co je lepsie BU je podla mna pod uroven jednotlivcov. Je to blbost. Sam uznavas MT ok a co??
tiger
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00

Příspěvekod marvin » čtv 21. zář, 2006 15:39

:roll:
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 11:57, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod ingwe » čtv 21. zář, 2006 17:14

Harutomo_Yasumizu píše:Poškárlím trochu osobnost většiny aikidoků. Totiž pro mě je aikido styl kterej se snažej cvičit převážně lidi co hledaj inteligentní přístup k boji a představují si jak drtí nepřátele s absolutní převahou, bez utrpění modřin, bez námahy a pokud možno aby byli techniky pohodlné :wink:

A tohle mi bezesrandy i jeden člověk řekl, že četl hezkou knížku o aikidu, má zkušenosti s bojovím uměním a asi založí oddíl aikido :!: :!: :!:


mno, aikido uz davno neni (muj tajny nazor :wink: ) jeden styl ktery vymyslel osensei. principy snad zustavaji stejne, ale forem je tolik... ono se uci v tolika ruznych tvarech, ze ti davam za pravdu, ale jen castecne :wink: napriklad ja cvicil (velmi zridka jeste zajdu) v liberci iwamu(zaci pana Kerna), a nejednou jsem musel prat gi ve studeny vode hned po treninku, jinak bych tu krev dolu nedostal :twisted: no a minuly rok jsem cvicil aikikai styl jako telak na MU v brne... a to opravdu za moc nestalo. spis dechovy cviceni. joga v kamae :lol: ...proste neco jako nebe a dudy. a tomu vsemu se rika aikido...

a tomu tvemu druhemu odstavci verim. lidi jsou schopny vseho.
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron