Jde to použít???

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod pavela » ned 17. čer, 2007 3:13

Nejlepší je použít "urakve"
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

 

Příspěvekod Toman » ned 17. čer, 2007 7:26

ghekon píše:Na tom videu se snazi normalne judisticky chytit, ale to se na ulici asi snazit nebudou :( To mi v judu docela chybi :(


ghekone ty si dycky neco najdes vid? Nevím jestli si to už někdy zkoušel. Všimni si že Karo dělá všechny věci z klinče. Pokud někoho dobře zaklinčuješ a on nezaklinčuje tebe je zpravidla provedení daleko jednoduší víš. Nehledě na to že v klinči ti až tak moc nehrozí KO rána, ale zase jsou nepříjemný kolena na spodek.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Re: .

Příspěvekod luen » ned 17. čer, 2007 9:41

jkz píše:Jak jsi to prosim Tě myslel.®e řešim tyto otazky a že je něco špatně(nemyslím na bitky jestli mysliš toto)


Myslel jsem to presne tak jak jsem to napsal. Osobne si nedovedu predstavit, ze by nekdo napr. v nasi skole delal rok wing chun a resil by tyto zakladni otazky na foru ... na to mas sveho trenera a jestli v tom nemas ani po roce cviceni jasno, tak je neco proste v neporadku ... bud v komunikaci s tvym trenerem a nebo v tvem pristupu :wink:

Je to jako se rok ucit anglicky a pochybovat o tom jestli ta rec existuje vubec pro komunikaci mezi lidmi ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jkz » úte 19. čer, 2007 19:37

Zdravim, tak na treninku jsem to prodiskutoval a trener říkal že je na toto ještě mnoho času(asi jsem se unáhlil),ale řekl jsem mu že bych byl rád kdyby bylo v trenincích více kontaktu a kumite, protože u nás se jedou vesměs technikyna box lapy, kihony a katy.Na rok budu už v ,, normální skupině,, takže to bude větší záhul.
Na tu otázku co jsem psal prvně jse mse ptal po přečtení zkušeností a zážitků asi ostřílených a zkušených bojovníků a tak jsem si připadal že já dělám hovno,ale nejde srovnávat trabant a mitsubishi lancer :!:
Jinak jaký máte názor na karate-spíš ty kladné, co vám to dalo a tak něco zajímavého z karate.Čau :)
jkz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod jd-man » stř 20. čer, 2007 12:26

No, to je složitá otázka :) . Shotokan karate dělám 10 let a co mi dalo? Větší rychlost, sílu, fyzičku než kdybych nic nedělal, zážitky, kamarády, bojového ducha (to ale vychází taky z mý povahy a životního vývoje. Nerodí se s tím člově náhodou???), pár závodních a trenérských zkušeností, a kdo ví co ještě. Je zajímavý, že negativního asi nic :D . Snad jen, že jsem mohl dělat něco jinýho, co by mi dalo víc, ale to se nechá říct u všeho.

Názor na karate jako takové 100% pozitivní. S názorem na sportovní karate a karate v ČR už je to horší. Nechci se do toho pouštět - vždy záleží na metodyce (zase jsme u ní :D ). Jen okrajově a co mě teď v fofru napadne - filozofie většinou nic (no, taky ale nejsme asiati), úcta či etiketa v dojo značně klesá, bunkai ke kata velkou vzácností, kata v soutěžním provedení jen divadlo s cílem co nejvíce zaujmout rozhodčí, nejlepší a nejúčinnější techniky karate - vlastně to nejcenější z hlediska BU - se neprocvičují (nedají se použít v kumite), velmi diskutabilní účinnost technik (cíl je být první a dostat bod), soutěžní zvyklosti pak mění celé pojetí konfliktu (po 1 akci čekáš, že bude yame, otáčení na rozhodčího, nečekáš a vlastně ani neumíš vykrýt útok, který je mimo pravidla soutěže...) atd. atd. Tím klesá hodnota karate jako BU, prostředku sebeobrany.

:!: Podotýkám :!: Mám karate rád. Všechno je o metodyce a konkrétním klubu a senseiovi. Sportovní karate se tak vyvynulo, že aby byl dosažen úspěch na soutěži, a kvůli nedostatku tréninkového času, musí být potlačeny ostatní nesoutěžní věci. Pak si ale musíte vybrat i klub, zda chcete cvičit karate jako sport či jako BU, sebeobranu nebo něco jinýho.

Asi trochu OFFTOPIC - ale zda o tom, zda to jde použít na ulic tam taky něco je :lol:
jd-man
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: pon 02. dub, 2007 23:00

Příspěvekod jkz » stř 20. čer, 2007 12:42

K poslední příspěvku: Napsal jsi, že bunkai při kata je vzácností?C je to bunkai-to slyším prvně.Na tréninku o tom moc debat není, nějaké pojmy + pár slovíček ,ale vše je podřízeno tréninku vzhledem k tomu že se cvičí jen 2x týdně tak na to nezbyde čas-to bysme asi jen kecali a nemakali :(
Jáké techniky jsi myslel které se netrénují?Lokty kolena atd?
jkz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod jd-man » stř 20. čer, 2007 13:06

Bunkai = aplikace kata. Vědět na co která technika v kata je, proč tam je, její aplikace na soupeře. Od toho se občas u nějakých technik mění detaily (jako která ruka je na které, jestli je úder tetsui = malíkovou hranou zavřený pěsti nebo uraken = horní část kloubů zavřený pěsti používaná nejčastěji u kyvných úderů apod.). Když nevíš, co v tý kata cvičíš, tak je "prázdná", vlatně jen naučený sled nějakých pohybů. To co ji od toho odlišuje je vědomí, že děláš nějakou techniku, která víš na co je a že bojuješ se soupeřem. (sakra, to zní jak nějaký klišé :lol: ). Samozřejmně, skoro každý ví, na co je age uke, uči uke atd., horší už to je u vyšších kat a složitějších technik. Nikdo ale přesně asi bunkai nesloží, někdy se objeví i paskvily, že mi hlava stojí. Ale to je složitý. Za 10 let ve 2 klubech jsem se učil asi 4 nebo 5 verzí Bassai-dai, znám minimálně 2 verze základních heian (rozuměj - vždy se liší jen v detailech). Pak tě dorazí, když slyšíš, že v japonsku nějaký mistr upravil katu, takže teď se tam cvičí tohle místo onoho, a když se ho někdo zeptal proč, tak odpověděl, že už nevěděl, co tam dát, tak tam je tohle 8)

Techniky - no v podstatě tak. V kihonu jich pár je (joko-empi-uči v kibadači hned někde na začátku zkoušek, šuto-uči) a pak hlavně v kata. Lokty, kolena, seky, útoky na citlivé místa, páky, lámání nohou/rukou. Je pravda, že se to velmi špatně na někom nacvičuje :lol: , ale techniky na sebeobranu musí být poněkud "brutální". Jestli znáš Heian Yondan (4.kata), tak třeba 3.,4. technika od konce - uchopení soupeřovy hlavy (nebo uší :lol: ), kop kolenem a zároveň přiražení hlavy na něj. Pěkný :lol:
jd-man
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: pon 02. dub, 2007 23:00

Příspěvekod CeLy » stř 20. čer, 2007 13:07

suhlas s jd-manom co sa tyka toho sportoveho kumite, vacsina kumitakov sa po prvom trafenom udere zastavia, stoja ako skala a kukaju na rozhodcu ci mu daju bod a pritom vobec nemyslia na to ze boj pokracuje az pokial sa neodpiska yame. V pripade ze sa neodpiska hned po prvom udere yame tak su z toho dost v r*ti a dostavaju poriadnu nakladacku.
Bohuzial aj ked mam karate fakt rad, sam na sebe casom pozorujem , ze cim viac kumitim, tym viac sa po prvom udere zastavujem a som prakticky neschopny cokolvek dalsie robit alebo na cokolvek reagovat a preto aj dostanem vela krat po hube.
A to uz si vobec nechcem predstavit jak by to dopadlo na ulici 8O . Po prvom udere by som zistil ze mu to nic nespravilo a bol by som v r*ti. :(
Preto sa teraz snazim nebrat to jak kumite kde prvy vyhrava ale berem to ako boj ktory skonci az ked sa dohodneme ze je konec, alebo ani jeden z nas uz nevladze. :D
A to ze karate je ucinne na sebeobranu - podla mna je velmi ucinne, len to nemoze byt stylom kumite( hopkanie jak srnky,a potom rychlo rychlo aby som prvy zasadil uder a potom len cakanie). Napr. my sa ucime aj dost technik ktore nie su v kumite dovolene, ktore su dokonca velmi zakerne, ale ze ich velmi nepraktikujeme tak neviem ci by som ich dokazal pouzit v nejakej vypatej situacii :cry:
Takze to je asi vsetko, treba len trenovat a trenovat a potom sa s niekym pobit :lol:
CeLy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv 28. pro, 2006 0:00
Bydliště: Slova-KIA

Příspěvekod jkz » stř 20. čer, 2007 13:42

No tak to my naštěstí máme více trenérů a každý to pojímá jinak.Někdy prostě jedeme,ale většinou nám vždy po projetí nějaké techniky připomene na co je dobrá. např v té katě.je pravda že když si po treninku zkouším ještě sám pro sebe katy tak přijde někdo ze starších a opraví mě pohyb např. ve dvojce po šuto uke o 45 stupnů je tam blok po kterém následuje k yaku-cuki a maygeri a já se dotoho zamotal a on mi ukázal úplně něco jiného než jsem jeli všichni na treninku.Na treninku nám vysvětlovali blok.uder kop....ale trener(je jeich tam víc a já si nechám poraditi od jiných) mě to učil jako blok-uchopení-hození na zem...no nevím jestli neříkal ještě následně uder kop,ale to už je pro rychliky. :twisted:(tam už by pak šlo zařadit i něco tvrdšího)Takže je pravda, že je více aplikací např. v těch katách ale někdy je v tom zmatek.
Katy jedu postupně ted se začnu učit 3, mmt jsem na dvoice,ale já osobně to cvičím ne jako sestavu ale jako boj-představuju si to jako kdybych každou technikou odvracel bo dával úder.
jkz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod jd-man » stř 20. čer, 2007 14:20

Tak to máš dobrý. Katy takhle cvič dál. Podle mě je nejdůležitější jak si ji prožiješ ty osobně, jak si to cvičení užiješ. Ne to, že se při tom člověk netváří dost "drsně" a že rozhodčí nepřesvědčí. Samozřejmě ale bez technických chyb.
btw: pohled rozhodčích chápu, když oba zacvičí (pokud je to vyřazovačka ve dvojcích) přibližně stejně technicky, tak je jasný, že vyberu toho kdo mě víc vizuálně přesvědčí. Ale to je zase ta soutěž :cry: ...
Osobně se přikláním k co nejjednodušším aplikacím, nejúčinnějším a které co nejvíce zachovávají sled pohybů v kata. (tj. že si při aplikaci nepřidám 5 technik navíc a pár kroků, který v tý kata ani nejsou - i to jsem viděl :? ). Jak říkával jeden můj trenér - prostě přirozeně 8)
jd-man
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: pon 02. dub, 2007 23:00

Příspěvekod kik » stř 20. čer, 2007 20:27

a můžu se tě zeptat na nějakou aplikaci ?k čemu je třeba v heian jondan ten začátek v kokucu ?když říkáš ,že je důležitý bunkai on je strašně důležitý to jo ,ale je potřeba znát pravou podstatu věci a ne vymýšlet si tam svoje věci.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod RBR » stř 20. čer, 2007 22:22

Tomkins píše:Ubránit se pomocí karate? S Kyokushin možná, ale se shotokan.... Než se do tebe někdo pustí, tak mu ukaž nějaký katy a možná ho to odradí, jinak nevím... Karate se necvičí kvůli tomu, aby se využívalo v pouličních rvačkách :wink:


A kvůli čemu se Karate cvičí? Vidím, že se tady dozvím novinky.

RBR

PS: I v kyokushinu se cvičí katy.
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Egem » stř 20. čer, 2007 23:15

a můžu se tě zeptat na nějakou aplikaci ?k čemu je třeba v heian jondan ten začátek v kokucu ?když říkáš ,že je důležitý bunkai on je strašně důležitý to jo ,ale je potřeba znát pravou podstatu věci a ne vymýšlet si tam svoje věci.


Hele co to je pravá podstata věci v kata?? A odkoho ses jí dozvěděl?? Já jenom, abych si trošku doplnil vzdělání... :)
Egem
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 30. črc, 2005 23:00

Příspěvekod luen » čtv 21. čer, 2007 5:42

jkz píše:Zdravim, tak na treninku jsem to prodiskutoval a trener říkal že je na toto ještě mnoho času(asi jsem se unáhlil),ale řekl jsem mu že bych byl rád kdyby bylo v trenincích více kontaktu a kumite, protože u nás se jedou vesměs technikyna box lapy, kihony a katy.Na rok budu už v ,, normální skupině,, takže to bude větší záhul.
Na tu otázku co jsem psal prvně jse mse ptal po přečtení zkušeností a zážitků asi ostřílených a zkušených bojovníků a tak jsem si připadal že já dělám hovno,ale nejde srovnávat trabant a mitsubishi lancer :!:
Jinak jaký máte názor na karate-spíš ty kladné, co vám to dalo a tak něco zajímavého z karate.Čau :)


Super, to rad slysim ... doporucuji co nejvice veci v BU/BS resit se senseiem/sifu/trenerem ... ne s kamosema, pritelkynema ... atd ... Cim driv zacnete komunikovat, tim driv vznika vztah mezi zakem a ucitelem ... cim driv se zacnete vyptavat, tim driv odhalite treba to, ze dotycny nic nevi, neumi ... ale zase dejte pozor, aby se nejaky radoby mistr neurazil, ze jste drzi a chcete neco vedet, nebo ze mu neverite ... JAKMILE SE TO STANE HNED UTIKEJTE DO VEDLEJSI SKOLY ... KLUBU :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod kik » čtv 21. čer, 2007 10:21

Egem píše:
a můžu se tě zeptat na nějakou aplikaci ?k čemu je třeba v heian jondan ten začátek v kokucu ?když říkáš ,že je důležitý bunkai on je strašně důležitý to jo ,ale je potřeba znát pravou podstatu věci a ne vymýšlet si tam svoje věci.


Hele co to je pravá podstata věci v kata?? A odkoho ses jí dozvěděl?? Já jenom, abych si trošku doplnil vzdělání... :)


Hoj ok napíšu ti to. Kata byly vytvořeny i s aplikacema a ty jsou jasně dané . Jen v dnešní době se cvičí kata jako prázné pohyby a ty aplikace jsou jen doměnky co tam asi může být. Ne vždy ta daná technika znamená , že aplikace je stejná je tam plno skrytých technik.Nevím na jaké úrovni v shotokanu jsi a kolik znáš kata tak at ti to vysvětlím na pravém příkladě. Třeba pokud znáš tekki šodan tak na konci a v polovině jak děláš kiai máš úder oběma rukama jedna končí dál a jedna blíž a když jsem se zeptal na aplikaci tak mi bylo řečeno ,že tam mám dva protivníky různě daleko ,ale ve skutečnosti je ten jeden kryt proti tsuki chudan a tím druhým ho trefuješ. Vidíš a tak bych mohl pokračovat s plno aplikacema. Prostě je to tak je mistr ,který vede oddíl a když se ho přijde zeptat nováček na aplikaci tak mu raději odpoví i třeba špatně než aby řekl nevím a tak se začínají předávat nesmyslné aplikace a pak se přeměnují kata a pak vznikne to ,že v každém oddíle se cvíčí kata ,kihon jinak a největší sranda je ,že ti každý řekne ono se to dá cvičit více způsoby a každý je správně to je hodně alibistické si myslím.Třeba ti to vysvětlím na příkladu jako když máš básničku ta je jedna a tu básničku se naučí deset lidí a někdo si zapamatuje jedno slovo jinak a je přesvědčený ,že to říká správně tak to potom naučí tak i ostatní a ti už to budou brát jako samozřejmost a pak si tam každý trochu pomění jedno slovo a začnou se hádat mezi sebou čí básnička je vlastně ta správná a nakonec ,protože jsou kámoši a chodí na recitační soutěže tak řeknou ta básnička se dá říct více způsoby a každý je správně.zajed si na letní seminář od organizace RBKA oni se zabývají tím tradíčním karate co bylo před šotokanem,goju ryu...vlastně to je ten základ z kterého vznikly ty dnešní styly.Ještě je sranda jak jsem se tady dočetl ,že prý šotokan je tradiční karate hm no nic to je zas něco jiného.
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Dizzy » čtv 21. čer, 2007 13:07

...hmm...není tak důležité umět něco z karate atd..., ale umět to použít v pravý okamžik...
...taky to chce trochu přemýšlet a taky si myslím, že obrana je a nic...když už Vás někdo napadne určitě budete na ulici dělat nějaké techniky pomocí páky atd...
...jednodužší a efektivnější je jednoduše zaútočit okamžitě!
...modelový příklad:
Někdo Vás uchopí za ruku v zápěstí a předloktí s úmyslem Vás odrovnat...Reflexivně se budete škubat otočíte se čelem k němu... A máte na výběr - škubat se dále a on Vás odrovná nebo zaútočit jako první!... Nejefektivnější bude patrně vypíchnout mu oči volnou rukou, ale taky můžeme druhou volnou rukou s prsty udeřit do ohryzku nebo ho uchopit a pořdně sevřít...útočník se reflexivně chytne za krk a poodstoupí o kus dále, popřípadě se mírně natočí a nastaví druhou ruku na obranu. Nyní odkryl svou dolní půlku těla a Vy mu jednoduše kopnete do rozkroku...Útočník padne na kolena nebo se hluboce předkloní a chytne se tam...A už ho jednoduše stačí chytit za temeno hlavy, druhou rukou za bradu a podél osy rychle a vší silou otočit a tak mu zlomit vaz, a nebo ho nechceme zabít a jelikož je pořád bojeschopný udeříme kopem nebo rukou do zad, popřípadě utrhneme ucho což mu způsobí šok.

...Doufám, že toto nebudete muset použít ale vždy musíte být krok napřed a vědět co se stane, když na něj zaútočíte a tak útočit v rychlém sledu...

...Taky je dobré vědět kde má člověk vitální body na těle a na ně útočit, jelikož není možné je všechny ubránit...protože když bráníte hlavu máme přeci vitílní body na nohách a jinde...spousta možností...

:wink:
Dizzy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 20. čer, 2007 23:00

Příspěvekod luen » čtv 21. čer, 2007 13:12

Dizzy píše:...hmm...není tak důležité umět něco z karate atd..., ale umět to použít v pravý okamžik...
...taky to chce trochu přemýšlet a taky si myslím, že obrana je a nic...když už Vás někdo napadne určitě budete na ulici dělat nějaké techniky pomocí páky atd...
...jednodužší a efektivnější je jednoduše zaútočit okamžitě!
...modelový příklad:
Někdo Vás uchopí za ruku v zápěstí a předloktí s úmyslem Vás odrovnat...Reflexivně se budete škubat otočíte se čelem k němu... A máte na výběr - škubat se dále a on Vás odrovná nebo zaútočit jako první!... Nejefektivnější bude patrně vypíchnout mu oči volnou rukou, ale taky můžeme druhou volnou rukou s prsty udeřit do ohryzku nebo ho uchopit a pořdně sevřít...útočník se reflexivně chytne za krk a poodstoupí o kus dále, popřípadě se mírně natočí a nastaví druhou ruku na obranu. Nyní odkryl svou dolní půlku těla a Vy mu jednoduše kopnete do rozkroku...Útočník padne na kolena nebo se hluboce předkloní a chytne se tam...A už ho jednoduše stačí chytit za temeno hlavy, druhou rukou za bradu a podél osy rychle a vší silou otočit a tak mu zlomit vaz, a nebo ho nechceme zabít a jelikož je pořád bojeschopný udeříme kopem nebo rukou do zad, popřípadě utrhneme ucho což mu způsobí šok.

...Doufám, že toto nebudete muset použít ale vždy musíte být krok napřed a vědět co se stane, když na něj zaútočíte a tak útočit v rychlém sledu...

...Taky je dobré vědět kde má člověk vitální body na těle a na ně útočit, jelikož není možné je všechny ubránit...protože když bráníte hlavu máme přeci vitílní body na nohách a jinde...spousta možností...

:wink:


Tak nekdo nas bude chtit zlikvidovat uchopem za ruku :lol: :lol: :lol:

ASI NEJAKEJ TERMINATOR A NEBO PREDATOR :wink:

VITALNI BODY NA NOHACH :lol: to lidi nemaji ... tedy pokud to nejsou UFOUNI :lol:

HLAVNE POZOR A TAKE DOUFAM, ZE ZMINENE TECHNIKY NEBUDETE MUSET NIKDY POUZIT ... JINAK SE SEJDEME VSICHNI NA ARO(U) :lol:

Nepatri tohle do tohoto vlakna?: http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... pic&t=1366
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Dizzy » čtv 21. čer, 2007 13:21

tak terminátor být nemusí, ale je to pouze modelový příklad a navíc je to první jeho útok...následně může nastat škrcení atd...

...a na nohách vitální body jsou!... :roll:
Dizzy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 20. čer, 2007 23:00

Příspěvekod madmax » čtv 21. čer, 2007 13:32

Dizzy píše:...a na nohách vitální body jsou!... :roll:


a Kefalin, co si tak predstavujete pod slovy "vitalni bod"?
madmax
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod luen » čtv 21. čer, 2007 13:39

Dizzy píše:tak terminátor být nemusí, ale je to pouze modelový příklad a navíc je to první jeho útok...následně může nastat škrcení atd...

...a na nohách vitální body jsou!... :roll:


Utok uchopem na ruku ... leda nejaka nymfomanka a i ta by asi utocila jinak :lol:

Ohledne tech vitalnich bodu na nohach ... NEJSOU (kdyz pominu to, ze vitalni bod jako takovej je jen slovni hricka a ze vlastne neexistujou) ...
Hele stav se u nas ve skole a ja ti budu stat modelem na zakerne vitalni utoky na nohy ... pak sem muzes napsat jak jsi byl uspesnej :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron