KARATE JUTSU

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod patrik » pon 19. čer, 2006 8:21

graver píše:(...)A zjevně to není tak, že by v rámci ověření splnění podmínek přišel do dódžó nějaký kontrolor a zkoumal, jestli fakt děláte dobrý BU :wink:


Není, ale jak by mohlo...

Je těžký najít odborníka, kterej by nezávisle posoudil "kvalitu BU".

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

 

Příspěvekod Kykina » pon 19. čer, 2006 14:36

yosei píše:no tak nejlepsi dojem to na me nedela. v zivote sem nedelal kendo, ale neco sem pochytil a jedno z toho je ze se bokken nikdy nedrzi levou rukou nahore, jako to dela nejakej vidlon na fotkach. a jestli je vyuka karatejutsu stejne kvalitni jako vyuka kenda tak tedy potes pambuh


Co se týče držení meče levou rukou... zkuste si tu fotku zrcadlově (vodorovně) přetočit...a najednou ho drží v pravé ruce... i vytváření fotografií je umění a dochází ke zvláštním jevům :wink:

Tím se ovšem vůbec nezastávám oddílu ani jeho zakladatele...

neznám - nemůžu soudit!!!
<a href="http://kykina.wz.cz"> http://kykina.wz.cz</a>
Kykina
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 02. bře, 2004 0:00
Bydliště: Doma

Příspěvekod Makoto » pon 19. čer, 2006 14:51

patrik píše:
graver píše:(...)A zjevně to není tak, že by v rámci ověření splnění podmínek přišel do dódžó nějaký kontrolor a zkoumal, jestli fakt děláte dobrý BU :wink:


Není, ale jak by mohlo...

Je těžký najít odborníka, kterej by nezávisle posoudil "kvalitu BU".

Patrik

Proc taky. To by znamenalo, ze odbornik by musel byt Buh. Kazdy system je jiny, kazdy klade duraz na neco jineho. Pokud si vymyslim Makoto jutsu a budu mit dobrou promotion, pritahnu hafo lidi. Jako zaryty optimista verim, ze drive ci pozdeji tito lide prijdou na to, zda-li je to sracka nebo ne a pak bud udelam dalsi pobocky ( a sam sebe jmenuji prezidentemvsehomira BU :) anebo zkrachuji a za rok prijdu s dalsim Makoto Do :-)
Jina otazka je, pokud budu prohlasovat, ze delam Shotokan Karate a budu ucit lidi s dvourucnim mecem a vejirem. Tady jsou vcelku jasne standarty a asi bude snadne me a me pojeti Shotokanu rozstrelit nekde v konferenci BU ;-) A nejen tam...
A Kroupa je podle me uchyl :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod patrik » pon 19. čer, 2006 14:51

Kykina píše:Co se týče držení meče levou rukou... zkuste si tu fotku zrcadlově (vodorovně) přetočit...a najednou ho drží v pravé ruce... i vytváření fotografií je umění a dochází ke zvláštním jevům :wink:


Mno to by ty fotky musely být "reverzně" všechny. A je jich tam víc než dost. Nicméně, jestli nemají opačně meč, mají (v tom případě) blbě oblečené keikogi. Osobně bych to tipl spíš na ty meče...

Obrázek

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Makoto » pon 19. čer, 2006 15:00

m-pet píše:Ta akreditace ministerstva se dá v podstatě koupit za určitý obnos. Znám člověka co jí má (ostatně jako mnoho jiných diplomů, certifikátů o všem možném ) a nikdy žádné BU nebo BS nedělal. On jenom prostě zbírá doklady o tom, že může něco dělat nebo vyučovat, ale většinu z těch věcí nikdy ani nezkusil ( je to od používání různých zbraní, výškové práce, výuku sebeobrany, potápění, vůdcovství plavidel a co já vím co ještě ). Jo a ty dva pány obdivuji, že nemají strach, že se někdo naštve a příjde si to s nimi vyřídit.

Co ja vim, tak akreditace slouzi popuze jako jakasi garance, ze clovek vi, jak funguje lidsky organizmus, jak jej zatezovat, apod. (hovorim o Trenerske tride 1,2,3) Ale nespecializuje se na konkretni BU ci smer. Pochybuji, ze snad krome juda, karate, aikida a asi i zapasu by se naslo dost lidi, kteri by chteli pracovat pod hlavickou MS jako akreditacni komisari a pridelovat licence. Tim by fakticky prichazeli o penize (proc davat licence v ramci statu, kdyz to muzu delat pod sebou a za mnou definovanych podminek)
Ale mozna se mylim....Tento typ akreditace (na konkretni skolu BU) povazuji za blbost. Myslim, ze nejlepsi instruktor je clovek, ktery vyrusta, pripadne soutezi a trenuje se svym mistrem nez nejakym panem Dulezitym z MS, kde to dostane po dvoumesicnim kurzu....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » pon 19. čer, 2006 15:03

patrik píše:
Kykina píše:Co se týče držení meče levou rukou... zkuste si tu fotku zrcadlově (vodorovně) přetočit...a najednou ho drží v pravé ruce... i vytváření fotografií je umění a dochází ke zvláštním jevům :wink:


Mno to by ty fotky musely být "reverzně" všechny. A je jich tam víc než dost. Nicméně, jestli nemají opačně meč, mají (v tom případě) blbě oblečené keikogi. Osobně bych to tipl spíš na ty meče...

Obrázek

Patrik

Ten manik vepredu ma fakt devaty dan? Kurna neco delam spatne...nebo asi nejsem dostatecne talentovany, kaslu na to a jdu si zahrat go. Taky je to asijsky, tak co :wink:
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Low » pon 19. čer, 2006 21:45

me se zda ze ma 18ty
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Angus » úte 20. čer, 2006 7:02

patrik píše:Mno to by ty fotky musely být "reverzně" všechny. A je jich tam víc než dost. Nicméně, jestli nemají opačně meč, mají (v tom případě) blbě oblečené keikogi. Osobně bych to tipl spíš na ty meče...
Patrik

Jste nepoznali, že jsou to všichni leváci? :lol:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Makoto » úte 20. čer, 2006 7:59

Nedalo mi to a kouknul jsem na jeho (Kroupovy) ukazky technik-zbrane....Moje oblibena je 7 (takhle blokovat nuz jsem uz dlouho nevidel ;-) a verim, ze patrikovi se bude obzvlast libit 9 (a to jak suprove drzi macetu ;-)
To je neuveritelne....co dokaze Kroupa vymyslet....rozesmala me i informace tykajici se jeho naboru do oddilu: "Centrum bojových umění v Brně je školou výběrovou a nábor má charakter konkurzu. Každý z přihlášených má právo trénovat s plnohodnotnými kolegy. Proto nepřijímáme zájemce s podprůměrnými studijními výsledky, s nadváhou,
vadou zraku, či jinými diskvalifikujícími zátěžemi.
"
"Jak vypada plnohodnotny kolega"? :twisted:
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod patrik » úte 20. čer, 2006 8:03

Makoto píše:Moje oblibena je 7 (takhle blokovat nuz jsem uz dlouho nevidel ;-) a verim, ze patrikovi se bude obzvlast libit 9 (a to jak suprove drzi macetu ;-):twisted:


hoho... do toho mně netahejte ;) já o mačetě nic nevím :)

...i když pamatuju na Sandokana :idea:

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Makoto » úte 20. čer, 2006 8:07

Ja jen ze tu macetu drzi jako a la katanu :-) Kazdy den se dozvidam nove veci :-) Jo jo, rozhodne stoji za to zit :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod graver » úte 20. čer, 2006 8:18

Makoto píše:Jak vypada plnohodnotny kolega? :twisted:

http://www.martialartskroupa.d2.cz/info ... age002.jpg :D :D
Jinak ne že bych neměl respekt, ale pokud někdo praktikuje takovou segregační politiku...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod patrik » úte 20. čer, 2006 8:23

Makoto píše:Ja jen ze tu macetu drzi jako a la katanu :-)


to ne, to tak možná jako Uma v KillBlilovi, ale určitě ne jako katanu... :)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Makoto » úte 20. čer, 2006 8:56

graver píše:
Makoto píše:Jak vypada plnohodnotny kolega? :twisted:

http://www.martialartskroupa.d2.cz/info ... age002.jpg :D :D
Jinak ne že bych neměl respekt, ale pokud někdo praktikuje takovou segregační politiku...

Ja tedy respekt k takovemu magorovi nemam. Nema za sebou zadnou autoritu (v jakemkoliv BU), troufam si rici, ze i jeho zkusenosti z BU jsou velice nizke a vyuziva nactiletych pubertaku k uctivani vlastni osoby...ostatne u nas v Cechach mame podobneho experta (Nin Tsun Do)...no, aspon lepe vypada a specializuje se hlavne na mlade holky ;-)
Nedavno jsem byl v knihkupectvi a to je neuveritelne, jak plodny je to spisovatel....A jake kraviny si troufa publikovat....echchchch...skoda slov.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » úte 20. čer, 2006 8:57

patrik píše:
Makoto píše:Ja jen ze tu macetu drzi jako a la katanu :-)


to ne, to tak možná jako Uma v KillBlilovi, ale určitě ne jako katanu... :)

Patrik

A jo..tady jsem to vlastne videl :-) Ja si zaboha nemohl vzpomenout, kde jsem tu pozici videl :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Dalibor_Kovar » úte 20. čer, 2006 22:40

ach jo pánové, musím uznat, že u čtení vašich příspěvků jsem se moc dobře nasmál. hlavně u "pana" Orta (Ortha - ani nevím, jak se to píše), který zde vystupuje jako "patrik". měl jsem také možnost navštívit jeho "krásný", věčně prázdný obchod. docela bohatě mi stačilo, že ačkoliv neměl na skladě žádný pásek, tak se pásek objednal, jenže jsem nečekal, že na objednaný pásek budu čekat déle nežli 2 měsíce (ani poté jsem ho samozřejmě nedostal, koupil jsem si ho nakonec jinde). naštěstí už máme "vlastní" obchod, takže se o tohle už nestarám a koneckonců je to jeho věc, jakým způsobem vede svůj obchod.
Nicméně by mě zajímalo, jak si představuje tu situaci s třeba 6-ti letým dítětem ..... takové dítě není schopno neustálé 100% soustředěnosti a také nemá moc dobrou paměť a když jde do obchodu s maminkou, která neví o bojových uměních vůbec nic, tak to dopadne tak, jak zde bylo popsáno. každopádně musím vyvrátit tu situaci s 3-letou holčičkou. u nás se přijímají děti pouze od 6 let (myslím že to na stránkách je), takže není možné, aby se stalo to, že tam přijde 3 letá holčička, takže to se určitě netýkalo "našeho" Karate Jutsu.

hlavně se mi líbí váš přístup. jěště že je zde možnost anonymity internetu, který zároveň poskytuje možnost smát se věcem, o kterých člověk nic neví a můžete mít spoustu silných řečí, protože stejně nikdo nikdy nezjistí, kdo vlastně jste a vy budete mít dobrý pocit, že jste něco pomluvili, i když ani nevíte, o co vlastně šlo. myslím, že ani "pan patrik" na žádném tréninku Karate Jutsu nebyl, takže není moc odpovědný k tomu, aby to komentoval. ale je vidět, že i na internetu se najdou takoví "poctiví a správní" lidé, kteří nekomentují věci, o kterých nic neví. žel bohu, je jich hrozně málo

co se týče 9. danu - kdo mu ho asi tak měl udělit, když založil zcela nový styl, který tady nikde není?

držení katany levou rukou - myslím, že je to věc každého člověka, ve které ruce se mu zbraň lépe drží a jestli se chcete řídit nějakými "normami", které když někdo nedodržuje, tak je to hned špatně, tak je to vaše věc, ale karate je věc jednotlivců, základy by měli být společné, ale potom už je na každém člověku, aby se rozvíjel dále v tom, co mu nejvíce vyhovuje.

jenom aby jste věděli kdo jsem, tak na té fotce, která zde byla vystavena v jednom příspěvku stojím hned vedle sensaie. jmenuji se Dalibor Kovář a je mi 17 let a myslím si, že hned po sensaiovi (někdo tady narážel na jeho věk, je mu 55 let) toho vím o Karate Jutsu nejvíc.

je mi jasné, že i tak zde budete pokračovat v pomlouvání Karate Jutsu, ačkoliv o něm nikdo z vás neví vůbec nic, ale co se dá dělat, o tom zkrátka internet je, že slabí jedinci mají odvahu pouze tehdy, když jim nic nehrozí a když nikdo neví, co jsou zač.
Dalibor_Kovar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 19. čer, 2006 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Dalibor_Kovar » úte 20. čer, 2006 22:45

tekara píše:4psvoboda:
Souhlas. Když začínal jeho oddíl, měl pouze 1.dan a v rámci tréninku se cvičilo pouze s bo.
Ostatní (9.dan, různé zbraně atd), jak jsem psal, radši nekomentuji.


je přece docela jasné, že po měsíci cvičení člověk nebude hned ovládat 4 zbraně, ne? to že jsi na trénink chodil tak krátce, že ani nevíš, že se cvičí s více zbraněmi neznamená, že tomu tak opravdu je
Dalibor_Kovar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 19. čer, 2006 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Dalibor_Kovar » úte 20. čer, 2006 22:49

Low píše:"©éftrener i jeho zástupce má akreditaci Ministerstva školství mlád. a těl."

tak pozor na pusu gravere

uz treba jen z tohohle, http://www.martialartskroupa.d2.cz/Vzor ... e%2001.htm to nikdo jinej na svete nezvladne, je jasny ze seftrener a jeho sverenci jsou trida.


no tak nevím, ale takovou sérii fotek si uděláte doma během půl hodinky, pokud alespoň někdo z vás trochu ovládá gymnastiku. rozhodně to nedokazuje, že to ten dotyčný umí (neznám ho, nemůžu soudit, ale na fotkách všechno vypadá jednoduššeji než ve skutečnosti)
Dalibor_Kovar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 19. čer, 2006 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Dalibor_Kovar » úte 20. čer, 2006 22:54

yosei píše:no tak nejlepsi dojem to na me nedela. v zivote sem nedelal kendo, ale neco sem pochytil a jedno z toho je ze se bokken nikdy nedrzi levou rukou nahore, jako to dela nejakej vidlon na fotkach. a jestli je vyuka karatejutsu stejne kvalitni jako vyuka kenda tak tedy potes pambuh


takže kvalita boje s mečem se soudí podle toho, ve které ruce se drží zbraň? zajímavý názor .... nevím toho o kendu tolik, ale měl jsem "čest" navštívit jedny ukázky .... asi po 20 minutách jsem odešel, protože to, co tam prováděli nemělo s bojem nic společného a byl to spíše výsměch bojovým uměním a boji s mečem. dva soupeři se proti sobě rozběhli, "sekli" do sebe meči (obdivoval jsem kiai, to byla snad jediná věc, která se aspoň trochu týkala boje) a poté v rozběhu pokračovali ještě asi 2 metry od sebe, než se konečně otočili zpátky k sobě .... ve skutečném boji by to pro ně asi nedopadlo moc dobře, i když je pravda, že moc lidí s mečem po světě opravdu nechodí
Dalibor_Kovar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 19. čer, 2006 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Ji31 » úte 20. čer, 2006 23:04

Jako fakt sorry, ale nemůžeš se divit tomu, co tu bylo napsáno. Na jednu stranu tu píšeš o kroupovi (martialartskroupa.d2.cz), že na základě dodaných fotek nevěříš kvalitě jeho výuky, ale sám obhajuješ něco docela dost podobnýho. Já když neznám blíže ani Kroupu, ani Karate Jutsu, tak na mě působí uplně stejně - šarlatánsky. Jeden na to šel tak, že vyučuje uplně všechno, druhý tak, že si založil světovou organizaci...

Samozřejmě jsem nebyl ani na jednom tréninku, ale o Kroupovi je všeobecné známo, jakou to má úroveň. To samý se dá předpokládat o "víceméně" neznámým kořeňovi, co si založí vlastní asociaci.

Co ho k tomu vedlo? To byl takový mistr BU, že si dokázal upravit BU k obrazu svému?

Nechci se navážet, ale fakt je to divný..
;-)
Ji31
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 11. pro, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků