KARATE JUTSU

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Dalibor_Kovar » úte 20. čer, 2006 23:07

nenapsal jsem, že nevěřím stylu jeho výuky, pouze jsem podotkl, že fotky nemůžou být brány jako důkaz toho, že někdo něco umí a v tom je rozdíl. abych řekl pravdu, tak jsem o Kroupovi nikdy ani neslyšel, takže ho rozhodně soudit nemohu a ani to nehodlám dělat
Dalibor_Kovar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 19. čer, 2006 23:00
Bydliště: Zlín

 

Příspěvekod Ji31 » úte 20. čer, 2006 23:11

Dalibor_Kovar píše:pouze jsem podotkl, že fotky nemůžou být brány jako důkaz toho, že někdo něco umí


To máš pravdu. Ale zase musíš uznat, že pro nás je krajně podezřelý, když se tu píše o "nějakým" Karate Justsu, o kterým nikdo z nás nikdy nic neslyšel a že tamhle nějakej maník bůhví odkud založil organizaci a udělil si 9. dan.
;-)
Ji31
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 11. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Dalibor_Kovar » úte 20. čer, 2006 23:13

Ji31 píše:
Dalibor_Kovar píše:pouze jsem podotkl, že fotky nemůžou být brány jako důkaz toho, že někdo něco umí


To máš pravdu. Ale zase musíš uznat, že pro nás je krajně podezřelý, když se tu píše o "nějakým" Karate Justsu, o kterým nikdo z nás nikdy nic neslyšel a že tamhle nějakej maník bůhví odkud založil organizaci a udělil si 9. dan.


to taky uznávám, ale neuznávám lidi, kteří se tomu hned začnou vysmívat a dělat z toho recesi, když o tom vůbec nic neví. proto jsem tady taky reagoval, abych mohl věci uvést na pravou míru a ukázat taky pohled z jiného úhlu pohledu
Dalibor_Kovar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 19. čer, 2006 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Ji31 » úte 20. čer, 2006 23:26

Dalibor_Kovar píše:to taky uznávám, ale neuznávám lidi, kteří se tomu hned začnou vysmívat a dělat z toho recesi, když o tom vůbec nic neví. proto jsem tady taky reagoval, abych mohl věci uvést na pravou míru a ukázat taky pohled z jiného úhlu pohledu


To je dobře, že vnášíš jinej úhel pohledu, to je vždycky ku prospěchu věci, otázka je, jestli je ten pohled nezaujatej....což asi v tvým případě nemůže být
;-)
Ji31
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 11. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Dalibor_Kovar » úte 20. čer, 2006 23:32

nebude to první zaujatý pohled, protože celá tahle diskuze vznikla ze zaujatosti "pana orta" proti Karate Jutsu, takže tohle nějak neřeším :)
dozvěděl jsem se o téhle diskuzi až dneska přímo od trenéra a když jsem si to vše tady přečetl, tak jsem se na jednu stranu smál a na druhou ve mě bublala krev, protože takové blbosti, které tady byli nekteří lidé schopni, skutečně jenom dokazují, že neví nic nejen o Karate Jutsu, ale o bojových uměních obecně
Dalibor_Kovar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 19. čer, 2006 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Gino » stř 21. čer, 2006 0:09

Dalibor Kovar.... hlavne, ze ty a tvuj trener vite to, co mate, ze :roll: :roll:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod hellas » stř 21. čer, 2006 7:30

Dalibore, ze Ty si z nas delas prdel :-)
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod patrik » stř 21. čer, 2006 8:23

LOL

muhehe

:lol:

Zaujatost pana Ortha je zřejmá. Pan Orth panu mistru řekl, co si myslí o zbraních (kendžucu a iaidžucu) v jeho karatejutsu a tady nevystupuje anonymně... Když se podíváš na profil ID patrik, zjistíš, že s tím nemá problém. Můžeš si tu na úvodní straně přečíst i články od ID patrik (Orth)

1) Prázdný obchod - ano mám. Prodávám velmi málo, pouze vedle dódžó... nejsem dobrý obchodník.

2) Meč (katana, bokken) v levé ruce - ano, podle toho se pozná, že dotyčný neví o japonském meči vůbec nic.

3) Ukázka kendó... ano kendó probíhá, jak si popsal. Vypadá stejně tady, v Evropě i Japonsku. Kendó nebude nikdo přizpůsobovat něčí představě o boji s mečem.

4) LOL

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod patrik » stř 21. čer, 2006 8:58

Jó a ještě k tomu, jak vznikla tahle diskuze a co v ní vlastně zaznělo - podívejte se prosím na první stranu této diskuze

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Frank » stř 21. čer, 2006 10:09

:arrow:
Naposledy upravil Frank dne pon 22. led, 2007 23:32, celkově upraveno 1
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Makoto » stř 21. čer, 2006 10:27

Hele, tak jsem se dival na stranky Karate jutsu a....no asi prekvapim:
- Nazev je podivny, ale je tu vice podivnych nazvu ve svete BU (NinTsunDo, Judo Do, apod.), takze bych to nechal byt
- World Associace - Hmmm...zkuste se na to podivat tak, ze kdyz tady neni zadna asociace KJ, tak proc rovnou nepovysit tuto na svetovou? Bez ironie. Plati pro to nejaka pravidla? Podivejte se na Amiky ci Nemce, ti maji podobnych asociaci jak nakakano. Jen jednu pripominku bych mel - pokud je svetova, pak by mela byt i v anglictine. Nepredpokladam, ze svet umi cesky.
- Drzeni mece - OK, drzi mec jinak nez v jinych stylech. No a co? Cinani take drzi tyc jinak nez Japonci. A je to spatne? Pokud se pan Devaty Dan citi na to, aby zmenil drzeni mece, protoze mu to tak vyhovuje, no prosim prosim. Problem by vsak byl, pokud by to prezentoval jako Kenjutsu/Iaijutsu. Tam myslim, ze by mel patrik plne pravo oponovat.
Ale vemte to tak, ze tu nejaky Cech vytvoril vlastni skolu, kterou pojmenoval tak jak ji pojmenoval a upravil si techniky dle sveho. Treba prijdou casem na to, ze mit mec na leve strane ma sve opodstatneni, ale do te doby bych je nechal byt.
Uz jsem tu kdysi psal - ma asi dobrou reklamu, cvici tam u nej par lidicek a jsou presvedceni, ze jim to jednak funguje a druhak to uspokojuje jejich potreby...proc ne?
Ten jeho zak, co se tu projevoval, ma pravdu v tom, ze nikdo z nas nebyl na treninku osobne a tak nemuze posoudit kvalitu technik.
Nesoudil bych na kvalitu ucitele na zaklade zmatenych rodicu, kteri MOZNA dostali jasne instrukce, co maji svemu prckovi poridit, ale nez dosli do obchodu...Nevim, nebyl jsem u toho.
Ja osobne budu pana Devateho Dana radit do stejne skupiny jako p.Polaka, p.Konecneho a dalsich par lidicek, kteri se citi dostatecne sebevedomi, aby vytvorili a prezentovali vlastni styl. Opet bez ironie.
Podobnych tu jeste bude....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod patrik » stř 21. čer, 2006 10:36

Problem by vsak byl, pokud by to prezentoval jako Kenjutsu/Iaijutsu. Tam myslim, ze by mel patrik plne pravo oponovat.


Ano, jenže ono to přesně takhle prezentované je ;)

http://www.karate-jutsu.wz.cz/vycvikfaze.html
cit: "Výcvik se zbraněmi: Bo-jutsu (dlouhá hůl), Ken-jutsu (meč), Iai-jutsu (rychlé tasení meče), Nunchaku-jutsu, Tonfa-jutsu, Sai-jutsu a další."

Ten jeho zak, co se tu projevoval, ma pravdu v tom, ze nikdo z nas nebyl na treninku osobne a tak nemuze posoudit kvalitu technik.


A četl si jeho hodnocení kendó? Taky na tréninku nebyl, neví jaké má opodstatnění apod.

A jestli na to (vytvářet vlastní styly) maj tyhle lidi právo? Maj, to jim nikdo neupírá, stejně jako my máme právo na to, je hodnotit. A oni nás. A to taky dělaj... tak kde je kua problém.

Makoto, koukni ale na to, jak je sednmáctiletej kluk zahleděnej do pana mistra senseie... Můžu klidně reagovat na něco z toho, co napsal. Ale je to zbytečný. Jakej rozdíl mezi tímhle a tím, co ti vadí na "sektách"

Můžu klidně psát o tom, proč je blbost držet meč obráceně, nebo jak se neznalost pozná... ale proč, když to tu už tolikrát padlo? Tohle téma jsme tu probrali.

Ale konstatování, když mi to vyhovuje, budu si to dělat po svém... Hm, to se potom dá vysvětlit úplně každá chyba. Cokoliv mi nejde, cokoliv neumím, nedokážu natrénovat - budu si to dělat po svém.

Patrik

P.S.
Máš recht, takových ještě bude - ale ty argumenty jsou pořád stejný :)
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Makoto » stř 21. čer, 2006 10:39

Ajda, oprava...ted jsem nasel, ze skutecne svuj trenink se zbranemi prezentuje jako Bojutsu, Kenjutsu, Iaijutsu, atd. (http://www.karate-jutsu.wz.cz/vycvikfaze.html)
Pak mi nezbyva nez rici...Patriku do nej :-)

To je casty nesvar i v jinych skolach. Prezentuji neco jako jujutsu, ale pritom to je hrozny mix juda a karate ci Aikida a juda. Tak s tim mam problem zase ja :-) A jeste vetsi, kdyz to zaroven prezentuji jako sebeobranu a nevi nic o ucincich adrenalinu na lidsky organismus...a hromade dalsich aspektu....pak ty techniky pripominaji spartakiadu v kimonech. Takze necht to pan Devaty Dan prezentuje jako vlastni system a neopira se o tradicni japonske systemy, protoze pak by je mel vyucovat jak se vyucovat maji... Kdepak ziskal tolik zkusenosti?????

Jo a koukam, ze tam ma i vyuku meditace a muder jako ninjove....
Jak rikam, jeho vytvor, jeho zodpovednost, jeho svedomi.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » stř 21. čer, 2006 10:51

[quote="patrik"]
A jestli na to (vytvářet vlastní styly) maj tyhle lidi právo? Maj, to jim nikdo neupírá, stejně jako my máme právo na to, je hodnotit. A oni nás. A to taky dělaj... tak kde je kua problém.

Makoto, koukni ale na to, jak je sednmáctiletej kluk zahleděnej do pana mistra senseie... Můžu klidně reagovat na něco z toho, co napsal. Ale je to zbytečný. Jakej rozdíl mezi tímhle a tím, co ti vadí na "sektách"

[quote]
Ja nevidim nic spatneho na hodnoceni, ale hodnotit erudovane treba Albanii, pokud tam nikdo z nas nebyl, mi prijde malicko podivne. Z fotek toho skutecne moc nepozname (krome toho drzeni mece, samozrejme :-) a neni tu nikdo, kdo by se zucastnil byt jen jednoho treninku. Ja byl treba v Bujinkanu a dekuji nechci. Ale to je jina story.

Mas pravdu....tohle uctivani je hodne podobne sektarstvi. Mozna prave proto by se jeho zak mel zamyslet, odkud asi se jeho mistr naucil vsechny ty skoly, co vyucuje. Mineno v dobrem. Pokud dostane rozumne znejici odpoved, pak prosim, ja osobne bych do toho sel. Kdyz mi vsak zacne placat blbosti, pak musi byt sakra chrismaticka osobnost, abych popremyslel, zda-li treba preci jenom na chvili nezustat a uvidet, co predvede.

Pro osobniho zaka pana Devateho Dana:
Nerad to delam, ale doporucuji se podivat na tento clanek, ktery byl na nasich strankach. Je to preklad z anglictiny, ktery jsem se rozhodl dat na nase stranky, protoze jsem chtel, aby u nas v oddile se studenti dozvedeli aspon trochu o podvodnicich ve svete BU. Shrnuje zakladni znaky radoby mistra: http://jujutsu.cz/2006/01/08/jak-odhali ... ho-mistra/

P.S. A proc to nerad delam? Protoze se tu brzo nekdo vytasi s tim, ze chci delat reklamu na nase stranky. Nechci, rikam to predem. Jen bych rad, aby si to onen student precetl a popremyslel. Tot vse.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Dalibor_Kovar » stř 21. čer, 2006 12:09

tak ze všeho nejvíce bych se chtěl omluvit patrikovi, opravdu jsem si myslel, že tuhle diskuzi začal on, takže proto jsem napsal to, co jsem napsal.

zjistil jsem, že internetové diskuze obecně nemají moc velkou cenu řešit. komu se to nelíbí, je to jeho věc. mě Karate Jutsu baví a nemyslím si, že moje přirozená úcta k sensaiovi je nějaké sektářství.
Dalibor_Kovar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 19. čer, 2006 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Picard » stř 21. čer, 2006 12:23

Dalibor_Kovar píše:
takže kvalita boje s mečem se soudí podle toho, ve které ruce se drží zbraň? zajímavý názor


Podle toho ze se to nedrzi jak motyka :-)

Schvalne se pana ucitele zeptej, kde se naucil bojovat s mecem (a vsemi temi dalsimi zbranemi) a kdo ho to naucil. A pak se zamysli nad tim co ti odpovi ... ale myslim ze to neudelas, ze radsi budes dal pokracovat v uctivani...
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Frank » stř 21. čer, 2006 12:39

Picard píše:
Dalibor_Kovar píše:
takže kvalita boje s mečem se soudí podle toho, ve které ruce se drží zbraň? zajímavý názor


Podle toho ze se to nedrzi jak motyka :-)

Schvalne se pana ucitele zeptej, kde se naucil bojovat s mecem (a vsemi temi dalsimi zbranemi) a kdo ho to naucil. A pak se zamysli nad tim co ti odpovi ... ale myslim ze to neudelas, ze radsi budes dal pokracovat v uctivani...


Přesně pak by si mohl bejt zklamanej tou jeho odpovědí
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Makoto » stř 21. čer, 2006 12:43

Dalibor_Kovar píše:tak ze všeho nejvíce bych se chtěl omluvit patrikovi, opravdu jsem si myslel, že tuhle diskuzi začal on, takže proto jsem napsal to, co jsem napsal.

zjistil jsem, že internetové diskuze obecně nemají moc velkou cenu řešit. komu se to nelíbí, je to jeho věc. mě Karate Jutsu baví a nemyslím si, že moje přirozená úcta k sensaiovi je nějaké sektářství.


Mimochodem, zeptej se sveho mistra na spravne zneni slova mistr v japonstine. Neni to "sensai" ale "sensei"....ale to on urcite vi, kdyz ma 9.dan v Karate jutsu a ty jako jeho nejblizsi zak jakbysmet, ze?
A je rozdil mezi uctou a mezi sektarstvim. Opet slucujes pojmy s dojmy. Ale nechme toho, uctivej si koho a jak chces. Diky lidem, jako jsi ty, maji lide jako on, dostatek moznosti k uctivani sebe sama prostrednictvim vas vernych oddanych....BTW, neuvazujete o sose v zivotni velikosti??? Devaty dan by si to urcite zaslouzil, protoze se muze zaradit po boku takovych lidi jako byl Ueshiba, Kano, Funakoshi, atd. (plus minus dan)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod graver » stř 21. čer, 2006 12:59

Makoto píše:[...ale to on urcite vi, kdyz ma 9.dan v Karate jutsu

Když už je řeč o tomhle, rád bych si udělal nějaký názor na význam a smysl danů. Z diskusí jsem pochopil, že i těch vyšších danů je dnes u nás nepočítaně. Můj sensei mi nedávno řekl, že když on před 20+ lety začínal s karate, daly by se v ČR spočítat na prstech jedné ruky i černé pásky vůbec, a to v jakémkoliv stylu. Bylo to jen proto, že u nás nebylo karate jako takové skoro vůbec (nebyla podpora, příležitosti...), tzn. v jiných zemích byly ty počty taky tak vysoké, jako dnes tady? Nebo je to jinak? Je vlastně takový 9. dan ještě vůbec nějaké ocenění, když jich je tolik? Neměla by na ten pojem samotný být nějaká ochraná známka, aby si ho nemohl udělit každý, kdo si založí vlastní styl? Co si o tom myslíte? Kolik je řádově u nás dnes řekněme 7.-9. danů?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Dalibor_Kovar » stř 21. čer, 2006 13:06

vím o tom, že správně se to píše "sensei", ale já se spíš řídím angličtinou, proto píšu "sensai".

a devátý dan má vlastně opravdu jenom proto, že založil "vlastní" styl a tudíž ho ovládá nejlépe, ale krok to byl opravdu egoistický, to je pravda. ale znám i "lepší", které raději nebudu jmenovat (měl pouze fialový pás, založil si vlastní školu a taky si udělil myslím 9. dan, ale on založil "obyčejnou" školu bojového karate a ne nějaký "nový" styl)
Dalibor_Kovar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 19. čer, 2006 23:00
Bydliště: Zlín

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron