Goju-ryu vs Shotokan

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Gino » úte 11. říj, 2005 12:08

low: já tu svou poznámku myslel spíš vážně jen tak trochu rýpavě, ale zase ne zle. Ale nedá mi to, prosímtě - jak dlouho cvičíš? Jak dlouho cvičíš konkrétně kyokushin? Už jsi ty někdy sám měl možnost si vyzkoušet "praxi"? No znamená ulici, bez pravidel... ??
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

 

Příspěvekod Anonymní » úte 11. říj, 2005 12:20

Gino: dva roky což neni moc ale zase si myslim že ne tak málo. měl sem možnost vyzkoušet,bohužel jsem jí nevyužil. v hospodě asi po 6pivech což je na mě až moc takže si toho moc nepomatuju :o) dá se říct že jsem si nevzpoměl ani na to že někoho můžu praštit sevenou pěstí:o)jediný co mi běželo v hlavě bylo drž zuby pevně u sebe drž zuby pevně u sebe. toje celkem zajmavý co? proto mám ještě všechny:o)

mimoto ten obrázek je rána na střední pásmo, to je vždycky odkrytá hlava, kdyby to bylo na hlavu tak ruce už budou víš ve vejšce hlavy.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » úte 11. říj, 2005 12:33

low píše:Jndis:šerm je jen o postřehu. pohyb dopředu dozadu, jiný postavení ruky. v šermu je taký výpad jen na přední noze. zkus si to s pěstí.


Vzhledem k tomu,že šermuju přes 10 let,Ti řeknu jen jedno :arrow: NEMÁ© pravdu.... :wink: :!: (Ty mluvíš o "sportovním" šermu,kde se pohybují pouze po planši a ani tam to není "jen" dopředu a dozadu....výpady NEJSOU jen na přední noze a s pěstí,mno,však si to zkus Ty... :wink: ).To,cos o šermu napsal,je jen a pouze laický názor....což Ti samozřejmě nezazlívám,ale schválně si zkuš něco dohledat. :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » úte 11. říj, 2005 12:42

low píše:ale to je prostě tim že nechápete rozdíl mezi technikou a jejím použitím. jinak by nikdo nemohl vyrukovat s vecma jako zenkutsu.


Tak mi to,prosím,vysvětli.....rozdíl mezi technikou a jejím použitím...... :?:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » úte 11. říj, 2005 13:02

low: skončil sem, tohle není možný, vod začátku sis nepřečet co sem ti psal a jen odpovídáš co tě napadne na něco úplně jinýho, seš prostě nejlepší, tvé umění je ryzí. Než se hádat s tebou to se radši budu poklidnějc bavit támhle s Pucmazem, pavelou a jinejma aspoň se něčemu přiučím. I tady jendis je dle mě třeba víc teoretik, ale aspoň ví co říká a na co reaguje.

Zajímaly mě charakteristyky těch 2 stylů o kterejch je tohle fórum, né amatérské vysvětlení proč je kyokushin nejlepší.
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 11. říj, 2005 13:05

Harutomo_Yasumizu píše: I tady jendis je dle mě třeba víc teoretik, ale aspoň ví co říká a na co reaguje.



Dík...já si s Tebou ten sparring měl dát,abych Ti ukázal i praktickou část.... :wink: :lol: :lol: :lol: Ne,v dobrým,však víš.... :wink: 8) A máš recht,teď jsem opravdu spíš teoretik....... :( :oops: :cry:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pucmaz » stř 12. říj, 2005 3:34

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 13:55, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Gusep » stř 12. říj, 2005 8:44

low píše:ale to je prostě tim že nechápete rozdíl mezi technikou a jejím použitím. jinak by nikdo nemohl vyrukovat s vecma jako zenkutsu.


...čo dodať?... 8O
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Anonymní » stř 12. říj, 2005 10:49

kyokushin je realitou kontaktniho boje s kterou se nemuze zadnej styl at uz sportovni nebo tradicni srovnavat.. v zadnym totiz neni ten kontakt:o) mimochodem jednou sme se preli o tom proc je kyokushin nejtvrdis karate. pak sem nejak ustoupil a rek neco ve smyslu at si kazdy mysli co chce. ted me napadlo proc je opravdu nejtvrdsi.nenapadlo,casem jsem to poznal. protoze tolik bolesti ty ani nikdo jinej z ostatnich stylu nezazijes. jeden kamarad o kyokushinu rek ze je to spousta bolesti,otlucenin a vysledek nikde. o tom to ale taky je. Oyama nevytvoril karate používající nejůčinější techniky( i když když se řekne kyo, každýmu se hned vybaví sportovní kumite,ale opak je pravdou,obsahuje asi všechny techniky co ostatní styly) ale jeho filozofie kterou si on sám na sobě ověřil byla překonávání sama sebe ,věřil že človek snese téměř všechno - ale musí mít odpovídající tvrdej trénink. a to sprominutím nemáš ani ty na okinawě stějně jako nikdo tady v shotokanu. kyokushin je realita,kyokushin neni jen sportovní kumite.Postupně jsem začal sem chápat co to znamená cesta poslední pravdy.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 12. říj, 2005 10:54

a vůbec nechápu jak vůbec někdo může zaměňovat kumite a reálnej boj. to akorát značí že nechápe co to je kumite.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Gino » stř 12. říj, 2005 10:59

low: 8O 8O 8O 8O 8O teda pusu máš velkou, ale to je asi tak všechno. Kolik ti je? 16? 8O

Takže podle tebe nemá nikdo odpovídající trénink (viz. "to nemáš ani ty na okinawě"), ale ty někde v pražské "bu bu tělocvičně" ano? BTW: tipuji pražské, ale ono je to jedno, pointa na tom nesedí.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Toranaga » stř 12. říj, 2005 11:09

A takhle to končí, když se zavede debata na téma...."Který styl je lepší?"... :evil:
Toranaga
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 06. říj, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » stř 12. říj, 2005 11:22

Gino: 20. Jo pražské. Buď seš natvrdlej nebo nevim. Každej styl má svůj způsob tréninku. Já jen vysvětluju proč se v souvislosti s Kyokushin úplně oprávněně mluví o nejtvrdším karate. Nejtvrdší a nejůčinější je rozdíl. Nikdo neřiká že je nejúčinější. A o Pucmazových vědomostech Kyokushinu jsem si udělal obrázek už před nějakou dobou. To že cvičí na Okinawě pro mě osobně neznamená nic. Já o japoncích vím svoje( samozřejmě ne z vlastní zkušenosti). Nejsou o nic lepší než kterýkoliv jiný národ. V tradičním karate hrajou prim proto že neexistuje srovnání. Kdekoliv kde jde jakýmkoliv způsobem srovnat v žádném BU japonci nevynikají.Dá se říct že japonská představa BU dělá BU ostudu, proto vznikly věci jako Kyokushin,BJJ,Kickbox,MMA. V dnešní době jde totiž o reálné výsledky a né o teorii. A furt je pro mě lepší kickbox nebo box svázaný pravidly nežt něco, co mi jen něco namlouvá. Bez možnosti srovnání.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 12. říj, 2005 11:26

To je můj důvod proč cvičím kyokushin. Každý má ale svůj důvod a je přesvědčený o svojí věci. To nikomu neberu.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Toranaga » stř 12. říj, 2005 11:32

Lowe, než něco napíšeš, zkus inhalovat vzduch...dechová cvičení máte snad i v kyokushinu...."Japonci nejsou lepší než jiný národ, ale dalo by se říct, že japonská představa Bu dělá BU ostudu"? "O Japoncích vím svoje (samozřejmě ne z vlastní zkušenosti)" - nezlob se, ale dopřál bych si malý úsměv...
Jistěže Japonci nejsou lepší, ale nejsou ani horší...a vznik modifikací je snad pochopitelným důsledkem rozšíření BU - oprav mě, jestli mám někde chybu v rétorice.
Toranaga
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 06. říj, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » stř 12. říj, 2005 13:31

Jojo vznik modifikací je pochopitelnym pokračováním vývoje BU. Proč tedazůstávat o stovky let pozadu? Neznám to z vlastních zkušeností ale znám to od lidí kteří tam byli. Je v tom snad rozdíl? Když mi někdo řekne jedna a jedna jsou dvě musím k tomu dospívat miliony let jakoto trvalo našim předkům nebo mu mám uvěřit? Nečet sem to v Blesku..
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 12. říj, 2005 13:32

jenže japonci si furt stojí za svojí, v dnešní době už nesmyslnou tradicí. To je důvod proč si dneska japonská bojová umění stojí tak nízko.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » stř 12. říj, 2005 15:27

No jo,všude jsem byl,všechno vím,všechno znám.....co jsem neviděl,to mi někdo řekl.....blablabla.
OK,máš své Kyokushinkai,jste nejlepší na celém světě,nikdo Vám nesahá ani po kotníky......ANO,MÁ© PRAVDU :!: :!: :!:
Takže prosím,nech nás neumětely tady povídat o blbostech a nesnižuj se k tomu,že nás budeš dále poctívat svou přítomností....ještě bys tu mohl něco chytit....díky Lowe a přeju Ti hodně úspěchů na Tvé cestě BU.Ale bavit se s Tebou dále již nebudu......
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » stř 12. říj, 2005 17:22

Jendis: no konečně to někdo pochopil.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Toranaga » stř 12. říj, 2005 17:46

A ještě jedna věc - proč lidi ze školy kyokushin tolik stojí o zkoušky na první Dan u Senseie Ogawy (snad nepopřeš jeho národnost)? Nebo u pana Wijngaardena? Byl jsem u toho a viděl na vlastní zraková čidla, na nikoho se neodvolávám...Ani jeden z uvedených není Kyokushin....tahle debata opravdu nemá smysl....
Toranaga
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 06. říj, 2005 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků