Goju-ryu vs Shotokan

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Gusep » úte 18. říj, 2005 13:01

Gino píše:A Nishijama má v 75ti 9.Dan i když jiní ho mají třeba v 55ti prostě proto, že za a) není tak dobrej jako oni, nebo za b) nezaslouží si ho z jiných důvodů. Napadá tě něco jiného? Mě ne. Upozorňuji, že to beru obecně... Nishijamu ani toho sensei na videu neznám.


..uff, sorry ale skoro mi zabehlo keď som si to prečítal. Največší (a nie fyzicky :) ) žijúci karatista a že na to nemá alebo nezaslúži...uff...

Ale kedže ho nepoznáš tak to berem :)
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod Gino » úte 18. říj, 2005 13:38

No jo, největší... ale někdo ty Dany uděluje ne? Tak ten někdo soudí, že prostě někdo na to má už v 50ti a jiný holt až v 70ti - například, ne? Snad si to ti lidé neudělují sami (i když se to děje často, ale takovýchto špiček snad ne... ne?).
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Gusep » úte 18. říj, 2005 14:00

To ma vlastne nikdy nenapadlo, že kto može udeliť dan takému Nishiyamovi :) Veď to predsa nemá ešte od senseia Funakoshiho...ak by sa našiel niekto, kto mi to vysvetlí tak budem hrozne rád.
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod pucmaz » úte 18. říj, 2005 14:25

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 14:09, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » úte 18. říj, 2005 15:08

rbr: a co to prosimte bylo za dokument a jak se yakuzaci vyjadrovali? myslim ze v dnesni dobe to uz neni o tom ze nekdo slozi rukama par frajeru..
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod RBR » úte 18. říj, 2005 15:33

low píše:rbr: a co to prosimte bylo za dokument a jak se yakuzaci vyjadrovali? myslim ze v dnesni dobe to uz neni o tom ze nekdo slozi rukama par frajeru..


Bylo to na Spectru. No na název už si nevzpomenu. Byl to asi hodinový dokument o jakuze. Mapoval celou strukturu jakuzy. Tady tito "karatisti" byli na dně. V podstatě se snažli do řad jakuzy dostat. Oni se na ně dívali dost s despektem. Prostě je vzali na špinavou práci a těch pár co to přežilo a policajti nechytli tak přijali do svých řad. Zhruba tak to tam bylo prezentováno. Taky mě to jako karaťáka moc nenadchnulo.
Víc si už nepamatuji.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » úte 18. říj, 2005 15:51

Gusep píše:To ma vlastne nikdy nenapadlo, že kto može udeliť dan takému Nishiyamovi :) Veď to predsa nemá ešte od senseia Funakoshiho...ak by sa našiel niekto, kto mi to vysvetlí tak budem hrozne rád.


Nikdo mu ho neudělil. Prostě se sešli ©irai, Kanezava, ..., atd. a všichni ti co pamatují Funakošiho a co ještě aktivně cvičí + další, společně si zacvičli (velmi zjenodušeně řečeno) a oni přitom zjistili, že Nishijama pronikl do problematiky karate ještě více než oni. Také nesmíme zapomenout na to, že moderní sportovní karate založil Nishijama a Nakajama. Nakajama je po smrti. Takže morálně všechno "zdědil" Nishijama (celý odkaz Funakošiho, i když se nyní ke sportovnímu karate nehlásí). Proto k němu Shirai, a ostatní přistupují s úctou. Tak mu z úcty k jeho osobě a schopnostem udělili 9.dan. Rozhodně žádné zkoušky nedělal. Od 5.danu se udělují dany za přínos k rozvoji karate než za cvičení.

RBR
PS. Zhruba tak to chodí, netvrdím, že to bylo přesně tak, jak jsem výše napsal. Ale když Funakoši zemřel tak pod ním Nishijama cvičl zhruba 10 let, takže ten mu 9.dan nedal. :lol:
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » úte 18. říj, 2005 15:57

pucmaz píše:gusep: ne nejvetsi karatista, ale nejvetsi shotokanista... kdyz uz se to tady mota kolem rozdilu mezi ruznejma karate :wink:


Pokud se na to díváš z tohoto úhlu pohledu tak ano, ale sám Nishijama tvrdí, že karate je jen jedno a na rozdělení do jednotlivých stylů nehraje. Pokud k němu příjdeš do dojo, tak tě nebude opravovat za to, že děláš goju, ale za chyby, které máš ve svém cvičení a pokud budeš dobře cvičit, tak to uzná.

RBR

PS: Mohl by ses zeptat na Nishijamu svého senseje? Jaký má na něj názor?
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Anonymní » úte 18. říj, 2005 16:09

rbr: to mi přijde podivný.. to je jako by všichni co cvičej kyokushin byli trosky.. i Oyama psal že spousta jeho dobrejch žáků, po tom co dosáhla druhej nebo třetí dan a ještě neuměli nic než se prát podlehlikouzlu peněz a dali se do podsvětí. protože si na ně nikdo netrouf. ale připadá mi divný že by kyokushin byla nějaká vstuoní organizace.. i když třeba z polska znám spousta lidí kteří dělaj kyokushin a v civilu vyhazovače,ochranku atd, ale to jde ruku v ruce..
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod RBR » úte 18. říj, 2005 20:30

low píše:rbr: to mi přijde podivný.. to je jako by všichni co cvičej kyokushin byli trosky.. i Oyama psal že spousta jeho dobrejch žáků, po tom co dosáhla druhej nebo třetí dan a ještě neuměli nic než se prát podlehlikouzlu peněz a dali se do podsvětí. protože si na ně nikdo netrouf. ale připadá mi divný že by kyokushin byla nějaká vstuoní organizace.. i když třeba z polska znám spousta lidí kteří dělaj kyokushin a v civilu vyhazovače,ochranku atd, ale to jde ruku v ruce..


Netvrdím, že všichni v kyokushin jsou na cestě zločinu. Je i spousta jiných karaťáků, kteří se stali zločinci. Např. jeden slovák, kterého samo slovenské podsvětí sudalo, protože to už bylo příliš i na ně. Pouze prodávám co jsem koupil. Navíc jsem neřekl všechno, co jsem slyšel. Ale to si zatím nechá pro sebe, pokud si to neověřím, nechci pouštět fámy.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Gojuryu Kata

Příspěvekod Anonymní » stř 19. říj, 2005 10:52

Ked som bol maly, vraveli mi, ze Gojuryu obsahuje tieto majstrovske kata:
Saifa, Sechin, Sanzeru, Shisochin, Seisai, Seipai, Kururunfa, Suparinpei.
Karate sa uz nevenujem, ale kedze ma v mladosti hodne zasiahlo, a Saifu a Seichin som cvicil (Sanzeru len skusal), zaujimali by ma nejake dalsie informacie (napriklad ze vraj pochadzaju z Chinskeho Chuan Fa), pripadne nejake materialy na internete, videicka a tak. Rad by som tie zvysne kata aspon videl. Za kazde info budem vdacny.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Panda » stř 19. říj, 2005 16:02

No offence pucmazi, ale Nishiama si myslím není "Shotokanista" v tom smyslu jak to vyslovuješ a chápeš ty.
Dál je nesmysl že by někdo s 9tým danem měl být lepší v Karate než někdo s 4tým, jak už tady někdo napsal vyšší dany se udělují za zásluhy pro rozvoj, propagaci karate, práci atd atp... :) nesouvisí to s tvojí vyspělostí v karate.Což platí o páskování obecně :wink:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gino » čtv 20. říj, 2005 7:28

Panda: Dál je nesmysl že by někdo s 9tým danem měl být lepší v Karate než někdo s 4tým ???

Stávět 9.Dan na úroveň 4.Danu - to, si věříš. ®e ty máš někde 4.Dan a proto to píšeš, co? :-D :-D Ne, vtip. Podívej... třeba už se ten člověk neučí nic nového... ale ty zkušenosti... ty letité zkušenosti navíc... přemýšlej.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Re: Gojuryu Kata

Příspěvekod Anonymní » čtv 20. říj, 2005 10:33

Xiao píše:Ked som bol maly, vraveli mi, ze Gojuryu obsahuje tieto majstrovske kata:
Saifa, Sechin, Sanzeru, Shisochin, Seisai, Seipai, Kururunfa, Suparinpei.
Karate sa uz nevenujem, ale kedze ma v mladosti hodne zasiahlo, a Saifu a Seichin som cvicil (Sanzeru len skusal), zaujimali by ma nejake dalsie informacie (napriklad ze vraj pochadzaju z Chinskeho Chuan Fa), pripadne nejake materialy na internete, videicka a tak. Rad by som tie zvysne kata aspon videl. Za kazde info budem vdacny.


Tady odpověď nedostaneš, oni se jen mezi sebou hádají...
Nějaké kata najdeš tady
http://shobukan.ch/training/kata.html
http://www.shitokai.com/movies/sanchin.php
http://www.spokanekarate.com/kata/index.php
http://chitooryu.gentics.net/video_kata.php
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod RBR » čtv 20. říj, 2005 21:19

Gino píše:Panda: Dál je nesmysl že by někdo s 9tým danem měl být lepší v Karate než někdo s 4tým ???

Stávět 9.Dan na úroveň 4.Danu - to, si věříš. ®e ty máš někde 4.Dan a proto to píšeš, co? :-D :-D Ne, vtip. Podívej... třeba už se ten člověk neučí nic nového... ale ty zkušenosti... ty letité zkušenosti navíc... přemýšlej.


Zbytečná debata. Zde je rozhodující zda je ještě schopen a ochoten 9tý dan provozovat nějakou fyzickou činnost. Pokud je schopen cvičit a má v sobě touhu jít dál, tak jej 4. dan nemůže překonat. Jeho znalost a pochopení podstaty BÚ bude vždy větší. Pokud ovšem 9tý dan pouze sedí a uděluje moudré rady, tak ho jednoho dne ten 4tý dan překoná.

To je stejné jako kdybych já chtěl porazit v Schumachera. Dokud bude jezdit tak nemám šanci, ale když by skončil a už nikdy nesedl za volant a já dál tvrdě makal, tak je to jen otázka a času než bych jej porazil.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Panda » čtv 20. říj, 2005 22:50

Asi máte pravdu, když se nad tím teď zpětně zamýšlím napsal sem blbost...myslel jsem to tak že když by cvičili dva lidé stejně dlouho, pak už výše danu není rozhodující, když se bavíme o vnějších projevech karate...na vyšší dany prostě musíte své umění veřejně prezentovat což taky nedokáže každý...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod treeofdeath » pát 21. říj, 2005 10:39

neviete, kde by som nasiel kata seisan (goju ryu), video, pripadne stacia aj ilustracie...
treeofdeath
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř 19. říj, 2005 23:00

Příspěvekod treeofdeath » pát 21. říj, 2005 10:40

dabl
treeofdeath
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř 19. říj, 2005 23:00

Re: Gojuryu Kata

Příspěvekod Anonymní » pát 28. říj, 2005 16:40

Xiao píše:...napriklad ze vraj pochadzaju z Chinskeho Chuan Fa), pripadne nejake materialy na internete, videicka a tak. Rad by som tie zvysne kata aspon videl. Za kazde info budem vdacny.


Ano, to je pravda. Všechny formy pochází z Číny. Na ortodoxních stylech (jako je goju-ryu) je to velmi patrné. Také když se podíváš na Shotokan a půjdeš po vývojových liniích kata, dostaneš se opět do Číny.

Oss, Sob
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: Gojuryu Kata

Příspěvekod psvoboda » pát 28. říj, 2005 16:42

Anonymní píše:
Xiao píše:...napriklad ze vraj pochadzaju z Chinskeho Chuan Fa), pripadne nejake materialy na internete, videicka a tak. Rad by som tie zvysne kata aspon videl. Za kazde info budem vdacny.


Ano, to je pravda. Všechny formy pochází z Číny. Na ortodoxních stylech (jako je goju-ryu) je to velmi patrné. Také když se podíváš na Shotokan a půjdeš po vývojových liniích kata, dostaneš se opět do Číny.

Oss, Sob


Nebyl jsem lognutý...
psvoboda
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: pát 23. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků