Ninjutsu legenda a skutečnost

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Ninjutsu legenda a skutečnost

Příspěvekod honza1 » stř 13. srp, 2003 18:13

Zdravím všechny bojovníky,
zajímaly by mě všechny vaše názory, postřehy a komentáře k vyučování tohoto bojového umění v Čechách.Obzvláště by mě zajímali jednotliví učitelé a jejich zpúsob výuky.
JR
honza1
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 03. dub, 2003 23:00

 

Příspěvekod Bujin » čtv 28. srp, 2003 13:23

No... v Čechách nestudujem...takze neviem :P

ale skusam aj toto ...a je to zaujimave ...
Niekedy sa mi až veriť nechce že sa dá útočník tak ľahko dostať pod kontrolu..
...všetkým odporúčam... :D
Bujin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: pon 28. črc, 2003 23:00
Bydliště: Planéta ZEM

Příspěvekod kusa » ned 07. zář, 2003 9:58

Bujin píše:No... v Čechách nestudujem...takze neviem :P

ale skusam aj toto ...a je to zaujimave ...
Niekedy sa mi až veriť nechce že sa dá útočník tak ľahko dostať pod kontrolu..
...všetkým odporúčam... :D


Ehm, ak smiem vediet skusas co? Techniky mentalneho ovladania protivnika, alebo nin jutsu ako take?

:?
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Bujin » pát 12. zář, 2003 8:49

ninjutsu ako take...mentalne ovladanie necham na de-mentalnych ludi :lol:
Bujin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: pon 28. črc, 2003 23:00
Bydliště: Planéta ZEM

Příspěvekod kusa » pát 12. zář, 2003 9:22

No sak prave to su uplne hovadiny, ale z tvojej odpovede to nebolo moc jasne vidiet...
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Anonymní » stř 17. zář, 2003 8:31

Zajímalo by mně to samé, co Honzu1 - máte někdo nějaké časově delší zkušenosti s ninjutsu? Dokážete to někdo - alespoň přibližně - porovnat s jiným bojovým uměním?. Totiž - nemám ani potuchy, co se tam vlastně učí a tak, takže prosím pište.
Dík
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Bujin » stř 17. zář, 2003 9:18

Noooo-- takze ja chodim len velmi kratucko ..../BUJINKAN/

Vzhladom na to ze mam skusenosti s inymi boj umeniami tak to skusim trochu popisat....aj ked ako by povedali vsetci dlhsie cviciaci...opisat nieco take je tazke.

Ak to nahodou nevystihnem ako by ostatny povedali tak prepacte... :roll:

Pre cviciaceho aikidoka alebo judoka alebo...adepta Jujitsu --- bude mnoho technik znamich ...lebo ich maju aj ine bojove umenia ....akurat sa mozno inak volaju.
Samozrejme ninpo obsahuje aj techniky so zbranami...trochu futuristickejsieho razu,
techniky uderov, kopov...skratka vsetko co by ste kedy chceli a vedeli pouzit... :lol:


Myslim ze oproti jujitsu a pod. sa techniky taijutsu robia s vacsim poklesom taziska pri konecnej faze techniky... a s vystretym chrbtom.../mozno viac uvolnene co ja viem.. :oops: ./
to podla mojho nazoru zabezpeci vacsie zranenie utocnika....ide totiz o prudku zmenu ...
ale to pravdepodobne zalezi na skole ktora sa v ramci bujinkanu prave precvicuje.----Asi - neviem posudit. Ako hovorim je to premna tazke popisat nieco k teme ...treba to naozaj len cvicit a studovat.

Techniky sa daju robit rychlo a samozrejme pri studiu aj pomali..detailne

skratka treba skusit...

Mnoho ludi si este stale predstavuje ninjutsu ako chlapikov...ci dievcence...v kuklach niekde na strome ...ale realita je samozrejme ina...

Vsetkym, ktori sa dali na cestu bojovych umeni prajem vela uspechov...
s heslom...VYDRZAT.
Bujin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: pon 28. črc, 2003 23:00
Bydliště: Planéta ZEM

Příspěvekod Sennin » sob 11. říj, 2003 13:07

Seraph píše:Zajímalo by mně to samé, co Honzu1 - máte někdo nějaké časově delší zkušenosti s ninjutsu? Dokážete to někdo - alespoň přibližně - porovnat s jiným bojovým uměním?. Totiž - nemám ani potuchy, co se tam vlastně učí a tak, takže prosím pište.
Dík


Ninpó se nedá porovnávat...ninpó se musí pochopit!!! Zkus porovnávat třeba skok do dálky s desetibojem :lol: NELZE TO!!!
Ninpó (ninjutsu) je:
1. Univerzální způsob boje a všeho, co s tím souvisí
2. Univerzální způsob přežití za všech okolností
3. Univerzální způsob získávání a předávání strategických informací
4. Naprosto kreativní a svobodné, co se přijímání a vydávání týče
Ninpó vlastně ani nelze nikdy přesně popsat...lze jen naznačit různé druhy umění, ze kterých sestává, ale to, co bylo včera již není dnes, protože se neustále vyvíjí a rozšiřuje.

Toť vše!!!

Zdravím a přeji všem krásný den!

Marek
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » ned 12. říj, 2003 19:24

:D Zdá se mi, že si poslední dobou každej přečte Sanmyaku a hned je z něj ostřílenej shinobi:) Proboha nechte si tyhle klišoidní moudra na tréninky... :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod kusa » pon 13. říj, 2003 13:45

Anonymní píše::D Zdá se mi, že si poslední dobou každej přečte Sanmyaku a hned je z něj ostřílenej shinobi:) Proboha nechte si tyhle klišoidní moudra na tréninky... :lol:


co je to sanmyaku?

Nie je nin jutsu, ehm shinobi skor stav mysle, ako nejake umenie? Mne to pripada, ze ide len o rozne taktiky, ako so vselicim vybabrat a pravdaze prezit a uspesne dokoncit vyzvednu akciu...a to zavisi od pruznosti mysle, spravneho taktickeho pristupu a pravdaze vysokej fyzickej a predovsetkym psychickej odolnosti. To ci niekoho zlozim boxerom, palicou, nozom, pripadne technikou z arzenalu taekwon do, ju jutsu, karate, WT, atd. alebo s nim vypeciem nejakym klamom je snad jedno. :lol:
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

 

Příspěvekod Sennin » pát 17. říj, 2003 12:33

Anonymní píše::D Zdá se mi, že si poslední dobou každej přečte Sanmyaku a hned je z něj ostřílenej shinobi:) Proboha nechte si tyhle klišoidní moudra na tréninky... :lol:


??? Co to je sanmyaku??? Sice jsem už o tom něco slyšel, ale nikdy jsem to nečetl...můžeš mi poradit, kde se to dá sehnat :lol:

...dělám si legraci :lol:

Marek
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Dobrý den , potřeboval bych nějakého učitele na Ninjutsu.

Příspěvekod Anonymní » ned 04. led, 2004 18:02

Okolí Česká Lípa


Sladek.pe@tiscali.cz
605885131
487521466
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: Ninjutsu legenda a skutečnost

Příspěvekod andromeda » stř 03. bře, 2004 10:24

honza1 píše:Zdravím všechny bojovníky,
zajímaly by mě všechny vaše názory, postřehy a komentáře k vyučování tohoto bojového umění v Čechách.Obzvláště by mě zajímali jednotliví učitelé a jejich zpúsob výuky.



Ožehavé téma, do kterého jsem se dřív dost pouštěl - rád bych ale poukázal na pár věcí. Jednak historii píší vždy vítězové a tak je samozřejmě zkreslená k nepoznání, jednak to, co byli ninjové, nebylo nic až tak zvláštního - byly produktem doby, produktem boje o holé životy. A v lidské historii vedle ninjů figurují Spartakovi gladiátoři, ®ižkovi husité, zbojníci Robina Hooda, nebo mexičtí nagualové a jejich družiny bojovníků.

Ale tam, kde tento boj o holý život není, je hra na umění přežít jen hrou. Stejně tak výuka moderního Ninjutsu je jen hrou na ninji - pokud ji nevezmeme v kontextu moderní doby a nezjistíme, proč vlastě chceme Ninjutsu poznávat.

Ninjutsu můžeme uchopit a přetvořit - na cestu vnitřního vývoje. To je pak cesta, která si zaslouží vše, co jí poutník a bojovník může dát.

J. Polák
andromeda
andromeda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 387
Registrován: ned 22. úno, 2004 0:00

Příspěvekod kanja-san » stř 19. dub, 2006 14:38

http://www.bujinkan.cz/shidoshikai/index.html
mezinárodní seminář v Praze
kanja-san
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00
Bydliště: praha

Příspěvekod Rychi » stř 19. dub, 2006 15:00

Nevite nekdo nahodou neco o Ninjutsu klubu v Plané?
Rychi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 12. úno, 2006 0:00
Bydliště: Tatami

Příspěvekod Buji » stř 19. dub, 2006 17:11

Zdravím všechny...


Doporučuji zajít osobně na pár tréninků a zacvičit si..Věřím,že si tak uděláte svůj vlastní názor na ninjutsu a zjistíte,že je těžké(ne-li nemožné) porovnávat ho z jakýmkoliv jiným boj. uměním...
Mluvím z vlastní zkušenosti(cvičím Bujinkan),kdy se mě každý ptal-a jaké to je,co tam děláte,čemu je to podobné,co se za rok naučím??? atd..Má odpověď byla-přijď a cvič...Povídá se toho mnoho,stejně jako se mnoho lidí vydává za učitele ninjutsu,ačkoliv tomu tak není..
Když jsem já před 10ti lety začínal,nedal jsem na to,co se kde píše a jel na seminář,abych na vlastní oči viděl o čem,že to vlastně je...Vím,že byla jiná doba(nebyl internet),ale co komu brání v tom-zůčastnit se nějakého semináře,nebo přijít na trénink k některému z učitelů...Rozhodně je jednodužší sedět u compu a komunikovat s ostatními přes net,než projevit víc osobní iniciativy a vyrazit na nějakou akci(nebo,že by to byla lenost????).... :!: :!:

Ahoj Roman........ :P
Roman Kurc
Buji
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 08. pro, 2005 0:00
Bydliště: kousek od Tachova

Příspěvekod Snooorri » čtv 20. dub, 2006 15:00

Podle me prave ninjucu uz neni, a rozhodne se nikde neučí, vždyt ninjove prochazeli od utleho detstvi tvrdym vycvikem a cilem byla špionáž, vraždy,.... no proste veci ktery dnesni clovek (obycejny) nepraktikuje :?
Nic
Snooorri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 245
Registrován: stř 18. led, 2006 0:00
Bydliště: Brno

pravé ninjutsu

Příspěvekod kanja-san » čtv 20. dub, 2006 18:39

že se tak ptám - to si někde vyčetl, nebo si tam byl v té době :)

teď vážně - každá věc se posouvá v čase dál to je přirozený proces. Ani dnes přece nechodíme železné zbroji, neskačeme po stromech atd. O tom co je skutečné ninjutsu se dozvíš pouze na tréninku.
nebo je tu ještě jedna možnost, stačí číst mnoho populárních knih o ninjutsu, které jsou ale na míle vzdálené tomu, čemu se říká ninjutsu.
kanja-san
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00
Bydliště: praha

Příspěvekod kanja-san » čtv 20. dub, 2006 18:44

Buji píše:Doporučuji zajít osobně na pár tréninků a zacvičit si... Věřím, že si tak uděláte svůj vlastní názor na ninjutsu a zjistíte,že je těžké(ne-li nemožné) porovnávat ho z jakýmkoliv jiným boj. uměním...

ahoj, jak se máš?
jen v jednom bych Tě tady poupravil. Udělat si názor na Ninjutsu člověk může pouze u lidí, kteří se skutečnému Ninjutsu věnují, ne u těch, kteří pro svou aktivitu pouze používají tento název asi snad proto, aby přilákali další zájemce a nebo tak ukojili své ego.
Mimo jiné v Plané ninjutsu není
kanja-san
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00
Bydliště: praha

Ha Ha Ha

Příspěvekod nihara » pát 21. dub, 2006 2:30

kanja-san píše:... kteří se skutečnému Ninjutsu věnují...


co je "skutečné Ninjutsu" ??? Jak poznám skutečného ninju? Podle vizitky na klopě nebo tak nějak? Někde jsem četl, že každý kdo chce být ninja potřebuje nějaký tajný svitek! Možná taky nějaký razítko, že je to ninja. Kdyby se například po historickém japonsku potuloval nějakej darebák a neměl tohle razítko, nikdy bychom se o něm nemohli dozvědět kdo vlastně je, že? To bude to důležitý !! Všiml jsem si, že mají taky takový černý kukly a házejí po sobě různý věci! 8O
nihara
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 20. dub, 2006 23:00

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků