Tradicni a netradicni karate

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Low » čtv 24. lis, 2005 14:51

Třeba Soukup cvičil deset let Shotokan. Byl tady dobrej možná něco jako Tesárek nebo tak něco. A přečti si na karate-info.cz a kyokushin.cz co řiká o tom přechodu z Shoto na Kyo. Ten je určitě povolanější než já v obou stylech toho dosáhnul hodně ale přesto mi připadá že na to má stejnej názor jako já.

Kyokushin má spousta chyb, co vidim už teď, to neni o tom že si du čistě za tim hanit všechno ostatní.

Proto jsem nepochopil proč PM založil debatu kyokushinkai vs. svět..
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

 

Příspěvekod Gusep » čtv 24. lis, 2005 14:54

2Low: Nie každý vie čo ty myslíš tým "Shotokan" a preto keď o tom budeš písať tak radšej pre budúcnosť konkretizuj. V tom, že športový Shotokan a nie len Shotokan ale akékoľvek športové karate nemá s bojom nič spoločné, sa určite zhodneme a to už tu bolo aj viackrát spomenuté aj od iných ľudkov.

Keďže ja som čítal o Funakoshim a vzniku Shotokanu niečo iné ako ty tak asi nemá význam aby sme sa navzájom presviedčali. Asi bude najlepšie prečítať si knihu od samotného Funakoshiho "Karate-do - moja životná cesta". Priznám sa, že ani ja som ju zatiaľ kompletne neprečítal..
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » čtv 24. lis, 2005 14:59

V souvislosti se Sobem jsem mluvil o tomhle:

p.svoboda: asi si za těch 13 let nepochopil a že nic jako tradiční Shotokan neexistuje.

To považuju za hodně velkou drzost.....v případě,že ho neznáš a ani jsi ho neviděl cvičit.A mohu Ti s klidem říci,že Sob své dovednosti konfrontoval s mnoha jinými styly,zápasníky a adepty BU(třeba s Petrem "Monsterem" Knížetem a mnoha dalšími).....a Ti lidé ho normálně berou jako šikovnýho karatistu :wink:

Ke zbytku....jo,jasně,je to o tom i co cvičí...tedy,spíše hlavně o tom JAK cvičí.... :wink:
Naposledy upravil Jendis dne čtv 24. lis, 2005 15:09, celkově upraveno 1
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pm » čtv 24. lis, 2005 15:06

Low píše:
Proto jsem nepochopil proč PM založil debatu kyokushinkai vs. svět..


tak si precti svoje prispevky, ktere jsi napsal pred zalozenim vyse uvedene debaty - nebo Ti to mam najit a citovat?
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Low » čtv 24. lis, 2005 15:10

Tak v tom případě mě zajmá co p.svoboda cvičí mimo shotokanu:o)

Nepřu se o tom že Shotkan nemůže bejt tradiční karate. To jsem řek špatně. Tradici může mít všechno. Přu se o to že Shotokan nikdy nebyl bojové karate.

A jestli někde je pak to neni Shotokan, akorát se tomu tak řiká.
A jestli je nějaký Shotokanista dobrý bojovník pak to neni zásluhou tradic, přístupu ani postupů Shotokanu.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Low » čtv 24. lis, 2005 15:11

Dobře P.Svobodo omlouvám se.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 24. lis, 2005 15:16

Nebudu dále mluvit za něj...třeba Ti odpoví sám.... :wink:

A ještě...před chvilku jsi sám uznal,že se to tolik zase neliší,že techniky se víceméně neliší....záleží jen na přístupu ku tréninku.....tak,prosím,zase nesklouzni do hloupého frázování jako:"Přu se o to že Shotokan nikdy nebyl bojové karate.
A jestli někde je pak to neni Shotokan, akorát se tomu tak řiká.
A jestli je nějaký Shotokanista dobrý bojovník pak to neni zásluhou tradic, přístupu ani postupů Shotokanu.


To už jsme si,myslím,vysvětlili v příspěvcích vejš.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Low » čtv 24. lis, 2005 15:23

Jendis:
proč? Tradice,postupy a přístupy v Kyokushinu a Shotokanu jsou úplně rozdílné.
To jsou ty rozdíli co dělaj styl stylem. Kdyby ne tak by opravdu všichni mohli cvičit jedno jediné karate a mohlo by se řikat že karate je jen jedno.
Ale já řikám že karate jedno neni..
Paušalizovat se nemá, fajn ale podle mě v Kyokushinu je mnohem víc šikovnejch bojovníků než v Shotokanu 8) a myslim že to je tvrdá pravda.
To mi vysvětlíš jak?
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 24. lis, 2005 15:40

To Ti nevysvětlím nijak,páč to nedokážu posoudit...... :wink: Zase tolik karateků,kteří cvičí Kyokushin,neznám,abych se v tom mohl nějak víc babrat(jo,viděl jsem cvičit Potyše a ten je fakt dobrej)....a víš,bez urážky,pro mne osobně je Kyokushin takovej okleštěnej Kickbox,nic víc.....ale to je pouze můj pohled,neber to jako podnět k další diskuzi.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Low » čtv 24. lis, 2005 15:49

Potyš.. Je dobrej ale jsou o hodně lepší :D Kdes ho viděl?

Prostě samozřejmě je to o tom jak co kdo cvičí.. Ale to si dneska můžu založit vlastní styl pojmenovanej třeba po mně a nikdo pak nemůže říct že je to blbej styl ( i když sám toho moc neumim, vlastně nic ,a skutečně blbej bude:o) ale může jen říct že to neni o stylu ale o cvičencích..
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Low » čtv 24. lis, 2005 15:50

A já nebudu ctít něco jen proto že to má tradici, historii a vymyslel to možná opravdovej mistr.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 24. lis, 2005 16:01

V Javorníku...když jsem byl v Lipové(v lázních)...a je to už dávno.....ale už tehdy byl "šikovnej"....o tom žádná.Lepší....?!No urkytě...třeba Soukup...Kassl(nevím,jestli píšu správně jméno) taky "roste"....určitě je hodně šikulů,kteří na sobě makají.....

Já po Tobě nechci,abys ctil něco,co nechceš.....je v pořádku,když řekneš:"nelíbí se mi to a to,proto a proto"......ale měl bys být věcný,ne arogantní a zaslepený a neměl bys své názory "vnucovat"...a trošku slušnosti by taky neškodilo......tak,jak se bavíme teď,je to v poho....to se diskutovat dá.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Low » čtv 24. lis, 2005 16:14

Když se podíváš kolik lidí tyhle stránky sleduje.. Možná se našlo hodně Shotokanistů co vůbec poprvé slyšeli něco o tom jak na tom Shotokan je.. :o)

Pro hodně lidí je sportovní Shotokan jediný BU, jediný karate.. A to je špatně.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 24. lis, 2005 16:20

Proč?????Víš,když se člověk vzdělává,hledá sám informace,jezdí různě všemožně......nemůžeš lidi vodit za ruku,na něco musí přijít sami...tak,jako i já sám jsem si na to přišel sám...pokud na někoho vpálíš nějakou "pravdu",automaticky si stoupne na zadní a bude do krve hájit svoje....vezmi Pucmaze....proč sem nechce tolik psát.....a ten je opravdu někde jinde.....a ty informace má z první ruky od zdroje....lidi musí sami používat mozek a pokud je jejich cvičení baví,nevidím jedinej důvod jim do toho mluvit....i kdyby cvičili třeba u Hladíka,pokud je jejich cvičení naplňuje a uspokojuje,neřeknu jim půl slova.....chápeš,o čem mluvím?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Low » čtv 24. lis, 2005 16:30

no jo chápu
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků