KARATE JUTSU

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod TongPa » pát 22. pro, 2006 22:29

kik píše:už jsem na to přišel vám to nedošlo?To je Usáma utekl z Afghánistánu a schovává se v čr a učí nás tady svoje tajné BU.Kolik je vůbec na něj odměna 50 mega?myslím ,že jo pojďme domluvíme se a polapíme ho ,ale doufám že neuteče v pnorce(hlavně mu neříkejte ,že nemáme moře)


Obrázek

Sakra, máš pravdu! :D
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

 

Příspěvekod kik » sob 23. pro, 2006 15:46

tato zpráva je tajná jakékoliv zneužití se trestá-(tzakže pan Kubice ať ji raději nečte)


plán jsem nazval "Očista BU" takže akce očista bu bude probíhat takto 1,musíme projít složitým konkurzem (náborem, má to promyšlené),aby jsme se mu dostali co nejblíž 2,musíme si změřit IQ ať máme šanci se k němu dostat 3,věkový limit je omezený má tam myslím do 25 let 4,začneme cvičit jeho super účinně takticko -technické techniky (nesmíme se začít smát kdyby čistě hypoteticky nefungovaly ,ale to se myslím nemůže stát)5,zjistit si něco o ruských ponorkách(už vím kdo stojí za potopením Kursku)6,zajistit si ochranu kdyby na nás přišel (navrhuji toho tygra s 9 danem z karate jutsu , který ovládá techniku obráceného držení meče) ostataní body jsou top sekret protože Olda má agenty určitě všude .Kdo se hlásí na tuto smrtelně nebezpečnou misi nechť se hlásí v náborové kanceláři vojska čr tajné heslo "Aikido je nejlepší BU na světě " pokud budete chyceni vláda vaší účast na této akci zapře -tato zpráva se zničí za sekund . gen.007 KIK
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

... tohle mě nepřestane udivovat !!!

Příspěvekod Yoshi » ned 24. pro, 2006 14:57

.... jsem prostě zdrcen !!!

Ten pán by si zřejmě myslí že je Miyamoto Musashi, Jirgoro Kano, Morihei Ueshiba, Gichin Funakoshi a Toshiro Matsumata v jedné osobě ...
možná se tam pojedu podívat ...

:twisted: ... myslíte, že přijme výzvu na KUMITE ??? :twisted:


Yoshi Matsumata

http://www.jiei-jutsu.wz.cz
Yoshi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 24. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Huo » ned 24. pro, 2006 16:21

U Oldy Krópy sem taky kdysy zacinal,ale za tri mesice sem to prokouknul a sel sem pryc :D ,aji tak sem tam zuastal dost dlouho,ale ty jeho hlasky,to bylo koreni jeho treninku :D s kamosama jsme tam jezdili a myslim hned na druhym treninku ze si po skonceni dame neco z akrobacie a WuShu,tak sme si neco sjeli a od dalsiho treninku uz sme vedli vzdycky chvilku akrobacii,no hotovy,prej na Araba,klucí ukažte tu hvězdu!! Jakou s rukama,nebo bez? Bez růk,samozřejmě,s rukama to umí každej komunista!!! :D
nebo
Ti mistri savli,ti v minulosti nejlepsi,si urezavali usi aby si je pak neurizli behem souboje a nevykrvaceli :D:D (byla to reakce na techniku se savli z WuShu-blok/svih-kdy "krouzi okolo hlavy") :D
Toho jež si myslí že je dobrý,lituji,protože jeho vlastní ego mu braní v jeho dalším rozvoji...
Linie: :( :? 8O :roll: 8) :) :D :P :!:
Huo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 22. pro, 2006 0:00

Příspěvekod hellas » ned 24. pro, 2006 20:03

já si zase pamatuju, jak Olóšek předváděl sebeobranu proti tyči, dělal, jako že kope otočku a najednou se zhroutil k zemi, že si při tom urval sval :lol: nebo jeho vysvětlování technik, tygra, draka, hada, nebo opice, to byly lahůdky :lol:
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod jjosef » pon 25. pro, 2006 9:26

To sem o hodne prisel, na jeho naborovy letak, nebo stramky(ted nevim) sem pred par lety koukal, kdyz sem se rozhodoval s cim zacnu.
jjosef
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 13. říj, 2006 23:00

Příspěvekod kik » pon 25. pro, 2006 13:24

hellas píše:já si zase pamatuju, jak Olóšek předváděl sebeobranu proti tyči, dělal, jako že kope otočku a najednou se zhroutil k zemi, že si při tom urval sval :lol: nebo jeho vysvětlování technik, tygra, draka, hada, nebo opice, to byly lahůdky :lol:



a nebyl to náhodou styl toho tygra z medvídka Pů ,jinak dobré historky ješťéééééééé ,nenapíšem knihu víš jaký by to mělo úspěch
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Libor » úte 26. pro, 2006 18:22

TongPa píše:8O 8O 8O

Tak jsem si tento topic celej přečetl a to je teda síla... Jsem po psychické stránce poměrně odolný člověk, ale když vidím tu sebevědomou drzost těhle samozvaných "mistrů" bojových umění, kterým by ve kvalitních BU klubech sotva dovolili vytřít podlahu, tak skoro upadám do depresí... To, že jistý pan "sebetitulní 9. dan" http://www.karate-jutsu.wz.cz/ učí jakousi směsici zmršených technik skupinu neznalých dětí od neznalých rodičů - to jsem ještě vydejchal. Zejména na západě existuje nemalá skupina komerčních klubů BU, kde se to různými "dany" jen hemží. V USA je to snad ještě horší, šarlatánů učících BU je tam nepočítaně a není žádnou výjimkou spatřit například osmileté dítě s 1. danem Ninja Karate, které v praxi neumí vůbec, ale vůbec nic... Ale praťme se k panu 9. danovi... Nezbývá než doufat, že ten člověk netrpí nějakou duševní úchylkou, která by ty děti mohla ohrozit... :?

Ovšem následující "mistr", tak to už je opravdu síla...Obrázek Dal jsem si tu práci a na stránkách http://www.martialartskroupa.d2.cz/index2.html shlédl to jediné video... Hezký akrobatický výkon, ale jinak... :roll: A pak ty ukázky technik, myslel jsem, že mě trefí! :? Například tahle "perla" http://www.martialartskroupa.d2.cz/Vzor ... e%2001.htm tak to se ani nedá okomentovat... :evil: Zajímalo by mě, co na to naši zarytí praktici, například defendu... :D

Kroupa:Myslim TongPa ze len zavidis,lebo nevies take pekne salto ako ten borec na fotkach :lol:
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Libor » úte 26. pro, 2006 23:02

Naia si niekde vyssie pisal ze sa tu ludia snazia silou mocou presvedcit druhych.To je pravda.Preco nenechat nech si kazdy cvici to co chce?
Zase na druhej strane:nemyslim si,ze to myslia v zlom.Ak niekdo pride pozriet na trening k napr.Kroupovi a robil predtym roky rozne BU tak sa otoci a odide.Ale nie kazdy ma uz za sebou skusenosti,kazdy niekedy zacinal a nemal predstavu o inych BU a niektorí ludia maju tu smolu ze pridu k takymto.Je to snaha o akesi upozornenie,aby sa na to pozreli aj z ineho pohladu.Ked uvidim na ulici cloveka s walkmanom so sklopenym zrakom ako zamysleny kraca k vozovke a z boku sa bude rutit Avia tak ho zachytim a potiahnem spat,nebudem cakat az skonci pod kolesami,hoci ho nepoznam,ale az tak jedno mi to nie je.Takisto ked vidim,ze niekto si zalozil skolu len preto aby z neznalych ludi tahal peniaze(kazdy sa nejako zivime,niekto predava zeleninu,iny vymysla podvody)a klamal ich tak minimalne mu poviem,ze nieco sa mi nezda a aby sa poobzeral aj po inych skolach a urobil si obraz,pripadne co mi nesedelo.
Libor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 266
Registrován: sob 02. zář, 2006 23:00

Příspěvekod tekara » stř 27. pro, 2006 8:51

Yoshi napsal:
.... jsem prostě zdrcen !!!
Ten pán by si zřejmě myslí že je Miyamoto Musashi, Jirgoro Kano, Morihei Ueshiba, Gichin Funakoshi a Toshiro Matsumata v jedné osobě ...
možná se tam pojedu podívat ...
... myslíte, že přijme výzvu na KUMITE ???


Myslíš koho? Mistra Kroupu nebo mistra Borška? :lol:
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod tekara » stř 27. pro, 2006 11:51

Jinak pokud vím, tak s 9. danem by neměl být problém domluvit si sparing.
Tak jdi do toho a pak se nezapomeň podělit o dojmy.
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Fritz01 » ned 14. led, 2007 20:27

:)
Naposledy upravil Fritz01 dne stř 24. led, 2007 16:48, celkově upraveno 1
Fritz01
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00

Příspěvekod kik » ned 14. led, 2007 20:48

Fritz01 píše:
Huo píše:U Oldy Krópy sem taky kdysy zacinal,ale za tri mesice sem to prokouknul a sel sem pryc :D ,aji tak sem tam zuastal dost dlouho,ale ty jeho hlasky,to bylo koreni jeho treninku :D s kamosama jsme tam jezdili a myslim hned na druhym treninku ze si po skonceni dame neco z akrobacie a WuShu,tak sme si neco sjeli a od dalsiho treninku uz sme vedli vzdycky chvilku akrobacii,no hotovy,prej na Araba,klucí ukažte tu hvězdu!! Jakou s rukama,nebo bez? Bez růk,samozřejmě,s rukama to umí každej komunista!!! :D
nebo
Ti mistri savli,ti v minulosti nejlepsi,si urezavali usi aby si je pak neurizli behem souboje a nevykrvaceli :D:D (byla to reakce na techniku se savli z WuShu-blok/svih-kdy "krouzi okolo hlavy") :D


Hehehe, copak Olda, já když jsem před 17 lety začínal se Shotokanem, tak bylo Brno plný jeho náborovejch letáků, kde se vyskytovaly ony perly, bez žen atd....ale nejvíc mně tenkrát dostalo.....Požadavky: znalost minimálně jednoho neznámého světového jazyka a nutnost psaní na stroji s frekvencí minimálně 100 úhozů/min. :lol: :lol: :lol:

Jednou jsme měli seminář trenérů na Vodové a Olda měl po nás trénink, tak jsem mistra požádal jestli bych mohl jejich trénink shlídnout, vydržel jsem asi 10 minut, pak jsem musel odejít...... :lol: :lol: :lol: Při rozběhání vytáhl poplašňák a střílel, to jeho stádo vždycky po výstřelu zalehlo na zem, to jsem ještě dal, ale pak, když začal vysvětlovat musel jsem jít....

Jinak do dneška potkáte večer po Brně hošany, co jezdí dom šalinó v černejch kimonech a se sololitovým mečem oblepeným staniolem :wink:

Jinak historek jsou od starejch pardálů z Elánu , Tesly a Husovic kvanta......Skoro jako o Fandovi Kocórků :wink:



hej tomu nevěřím další já chci víc dávám to přečíst kámošům
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Raptor » ned 14. led, 2007 21:38

Tak jo, já sem teda taky jednu historku hodím, ať se máte čím bavit ;) Historka není moje, nicméně ji mám z věrohodného zdroje ;)

Na začátku 90. let byl v Brně box, judo, karate, taekwondo, jedna škola shaolin kung-fu a pak Olda se svým univerzálním Centrem bojových umění (dál jen CBU). Olda měl suveréně největší návštěvnost ze všech, protože jak už tady zaznělo, celý Brno bylo oblepený plakátkama s reklamou na jeho CBU a z každýho rohu a kandelábru na nás spiklenecky pomrkával Oldův kukuč slibující do té doby nevídaná bojová umění.

Kromě plakátků dělal Olda taky plno exhibic, na kterých nejdřív vystupoval sám se svými svěřenci, a pak většinou Rusové, kteří sem v 90. letech na jeho pozvání jezdili učit ...

Mimo bojových umění se Olda věnoval i tzv. "psychotronice", o které pořádal pravidelně přednášky, a právě sem spadá i jeho vystoupení na jedné památné exhibici ze začátku 90. let ... Olda nechal po Brně vylepit plakátky, ve kterých zval na exhibici, jejímž zlatým hřebem se měla stát ukázka síly vůle Oldy, který jen pouhou svojí myšlenkou zastaví chlápka s ostrou katanou, který po Oldovi půjde.

Exhibice se měla konat v celkem velké tělocvičně, nicméně Olda silně podcenil zájem, který svými plakátky vyvolal - už půl hodiny před začátkem byla celá hala doslova narvaná lidmi, kteří Oldu a jeho pověst znali a přišli se na exhibici dobře pobavit ;)

Po drobných organizačních potížích, kam s tou dobrou padesátkou lidí, co jim prodal lístky a neměl je kam nacpat, exhibice konečně začala. Nejdřív proběhla vystoupení svěřenců, která si můžete prohlídnout sami na Oldových stránkých, a ke konci přišel čas na Oldovo vystoupení - zlatý hřeb exhibice.

Olda naběhl ve svém černém kimonu, posadil se do seizy na konec tělocvičny naproti dveřím a vypoulil na dveře svoje oči. Diváci se postupně utišili, v celé tělocvičně se rozhostilo vyčkávavé ticho. Za chvilku se otevřely dveře a do tělocvičny nakráčel chlapík rovněž v odrbaném černém kimonu a s velkým starým školním dřevěným pravítkem. Po chvilce nechápavého ticha, kdy si diváci museli postupně dát dohromady ostrou katanu se starým dřevěným pravítkem, se půl tělocvičny zhroutilo v křeči.

Pod Oldovým přísným pohledem se postupně rozjívené davy utišily a chlapík začal s pravítkem napřaženým nad hlavou postupovat proti Oldovi, který seděl na druhé straně tělocvičny a poulil na něj oči.

Tělocvična ani nedutala, všichni byli zvědaví, co bude ... chlapík se blížil pomalu k Oldovi na dvacet metrů, pak na patnáct, na deset, a Olda začínal víc a víc poulit oči a viditelně se potil ... a když byl borec asi tak pět mětrů od Oldy, tak to Olda nevydržel a zavolal na chlapíka potichu tak, že to bylo slyšet až na druhé straně tělocvičny u dveří: "Franto, zastav se, Franto, neblbi a stůj!" :) :) :) V ten okamžik lehla celá tělocvična mrtvá smíchem a exhibice pro velký úspěch skončila :)
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Raptor » ned 14. led, 2007 21:39

hellas píše:já si zase pamatuju, jak Olóšek předváděl sebeobranu proti tyči, dělal, jako že kope otočku a najednou se zhroutil k zemi, že si při tom urval sval :lol: nebo jeho vysvětlování technik, tygra, draka, hada, nebo opice, to byly lahůdky :lol:


Na tom tréninku jsem byl taky ;)
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod kikinka » pát 09. úno, 2007 16:51

Karate Jutsu je bojové umění které je staré jenom 5 roků a stále hledá svoji cestu, proto je předčasné ho odsuzovat, ať už je jakékoliv. Jak se mi zdá tak některým záleží na tradici víc než na funkčnosti bojového umění. To je podle mě smutné. Tradice jsou dobré, ale použití by mělo být důležitější. Není ani tak důležité, jak tomu či onomu budeme říkat, ale je důležité, jestli se to bude dát skutečně použít v reálném souboji. A soudit někoho za to že si udělil 9. dan ve svém bojovém umění je podle mě vcelku ubohé. Na světě je několik miliard rozdílných lidí, kteří jsou úplně jiní, a tak i bojová umění by měla být rozdílná, aby si každý člověk mohl vybrat bojové umění které mu vyhovuje. A tak jako Japonci nejsou Češi tak Češi nemohou být Japonci. Tím chci říct že BU v čechách (pokud se přímo nehlásí k nějakému asískému stylu) nemůže být stejné jako v Japonsku. A to se rozhodně Karate Jutsu nehlásí. Aby nedošlo k mílce, vychází z některých jejich základů, ale rozhodně chce jít svou vlastní cestou. Proto myslím, že tahle diskuze je úplně zbytečná. Názor ať má každý jaký chce, ale urážet někoho přezdívkou pan Devátý dan je pro lidi kteří o něm toto píší, myslím podprůměrné. A pokud se jim Karate Jutsu nelíbí ať už z jakéhokoli důvodu (třeba na základě internetových stránek - podle napasného ho hodnotí podle nich) tak ať dělají svoje bojové umění (které dělají určitě bravurně ((bez ironie)) a nechají, ať se Karate Jutsu dál vyvíjí. Třeba v budoucnu ještě mile překvapí!!

Napsal Josef Kocourek
člen Karate Jutsu.
kikinka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 09. úno, 2007 0:00

Příspěvekod graver » pát 09. úno, 2007 17:36

kik píše:hej tomu nevěřím další já chci víc dávám to přečíst kámošům

No, pokud vím, tak Kroupa u nás na Vodovce pořád trénuje. Tak si říkám, že půjdu hodit čučku (jestli mě nevyhodí)...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod hellas » pát 09. úno, 2007 17:42

jestli nemas bryle, nebo nausnice, piercing, nebo nejses holka, nemel by :-) a taky jestli nemas volnej cas :lol:
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod kik » pát 09. úno, 2007 17:46

kikinka píše:Karate Jutsu je bojové umění které je staré jenom 5 roků a stále hledá svoji cestu, proto je předčasné ho odsuzovat, ať už je jakékoliv. Jak se mi zdá tak některým záleží na tradici víc než na funkčnosti bojového umění. To je podle mě smutné. Tradice jsou dobré, ale použití by mělo být důležitější. Není ani tak důležité, jak tomu či onomu budeme říkat, ale je důležité, jestli se to bude dát skutečně použít v reálném souboji. A soudit někoho za to že si udělil 9. dan ve svém bojovém umění je podle mě vcelku ubohé. Na světě je několik miliard rozdílných lidí, kteří jsou úplně jiní, a tak i bojová umění by měla být rozdílná, aby si každý člověk mohl vybrat bojové umění které mu vyhovuje. A tak jako Japonci nejsou Češi tak Češi nemohou být Japonci. Tím chci říct že BU v čechách (pokud se přímo nehlásí k nějakému asískému stylu) nemůže být stejné jako v Japonsku. A to se rozhodně Karate Jutsu nehlásí. Aby nedošlo k mílce, vychází z některých jejich základů, ale rozhodně chce jít svou vlastní cestou. Proto myslím, že tahle diskuze je úplně zbytečná. Názor ať má každý jaký chce, ale urážet někoho přezdívkou pan Devátý dan je pro lidi kteří o něm toto píší, myslím podprůměrné. A pokud se jim Karate Jutsu nelíbí ať už z jakéhokoli důvodu (třeba na základě internetových stránek - podle napasného ho hodnotí podle nich) tak ať dělají svoje bojové umění (které dělají určitě bravurně ((bez ironie)) a nechají, ať se Karate Jutsu dál vyvíjí. Třeba v budoucnu ještě mile překvapí!!

Napsal Josef Kocourek
člen Karate Jutsu.




víš co je na tom to nejhorší ,že ten člověk využil osvědčených názvů karate a jutsu k tomu ,aby si založil své BU ,ale co je to nejhorší představ si ,že nějaká maminka vybírá něco pro své dítě a narazí na leták karate jutsu ,řekne si karate to mi něco říká tak tam přihlásím své dítě místo ,aby ho přihlásila na skutečné karate v kterém by se mohlo kvalitně vyvíjet .Nebudeme si nic nalhávat karate jutsu je jen výplod nějakého člověka viz to držení meče.tak ať si tomu dá nějaký český název ,který není zaměnitelný pro laika BU ,to je jako kdyby jsi přišel do parfumerky a vzal si parfém hugo bos místo hugo boss(dvě s na konci).Víš co a když jsi toho zastáncem tak přijedeš na můj seminář založil jsem si karate -taekwondo a udělil jsem si v něm desátý dan a meč držím mezi nohama přijedeš hm vždyť přece názvy karate a taekwondo znáš a určitě to je funkční když jsem to vymyslel já
kik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 414
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod jeikob » pát 09. úno, 2007 22:28

Tohle forum je jak se řiká tragikomický. Pan olda a pan devatý dan jsou vskutku bizardní figurky. Trosku mi to připomíná legendárního Frantu Kolmana ,ale to byl aspon rváč a judo uměl zrejmě.
Mně ani tak nevadí ,že prznej tradiční BU nebo,že vycucávaj peníze. Problém je jinde a to co jsem si přečetl na tech stránkách,že se ohanějí realnou sebeobranou a bojem a plus k tomu ty řeči o té pseudomistyce.Tak si vemte,že takový dalibor až dospeje a pujde treba pracovat do benzinové pumpy,a vběhne tam maník z bouchackou a bude chtít prachy,tak dalibor v duchu bushido jak mu to poradil sensai bude tu pistoly chtít zlikvidovat kopem z otočky treba nebo saltem. A nestestí je na svete. A další vec,že tem rodičum není divný,že v tech oddílech jsou pouze deti a dospívající ,žadní dospelí cvičenci??
Pokud by se jmenovali umelecký soubor ninja a hrajeme si na to,tak prosím
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron