karate nezná první ránu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod pucmaz » úte 10. led, 2006 14:53

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 18:31, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

 

Příspěvekod RBR » úte 10. led, 2006 21:44

patrik píše:
Panda píše:Mno protoze jsem mluvil-psal o sinken sobu, coz je souboj skutecnymi meci (tedy ve smyslu boj na zivot a na smrt) a to je IMHO trochu neco jineho nez karate... Byla to jen informace.

Patrik


V čem je to něco jiného? Pokud půjdeš beze zbraní na tvrdo, tak jseš na tom stejně jak v sinken sobu. Podle mě je princip časů stejný, akorát v karate jsou kratší vzdálenosti, takže je na všechno míň času.

RBR

PS: Naše metodika se nápadně podobá tomu co psal Picard. Liší se v drobnostech.
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Picard » úte 10. led, 2006 23:50

Kdyz jsem si to po sobe precet, tak jsem zjistil ze to uplne presne nevystihuje to co jsem myslel, no ono je to spis na ukazani, patrik to urcite dokaze napsat lip 8) ... no nic, end of off topic :)
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » čtv 12. led, 2006 12:38

pucmaz píše:
patrik píše:Mno protoze jsem mluvil-psal o sinken sobu, coz je souboj skutecnymi meci (tedy ve smyslu boj na zivot a na smrt) a to je IMHO trochu neco jineho nez karate...


V tomhle bode bych ale byl trochu opatrnejsi...


Jsem z5.

Doufal jsem, že se ozveš ;)

IMHO, když šlo o šinken šóbu, bylo to jiné v mnoha věcech. Třeba v tom, že když někdo někoho rozsekal, tak mu nehrozil postih. V tom, že většinou v šinken šóbu minimálně jeden umřel. Ale hlavně v tom, že je to na míle vzdálené od toho, co myslel Funakoši, kterej přinesl karate japonským školákům.

Sám víš, kolik karate je o soutěžích a kolik o hadříkách s drakem na zádech. Pochopitelně nemám vůbec žádnou zkušenost s původním karate.

Další rozdíl je v tom, že šinken šóbu už se prostě nekoná, zatímco karate se koná ;) ...

Byla to jen připomínka.
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron