Karate Shotokan ???

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Fireball » stř 25. led, 2006 22:48

Zdar.

A nechodia nejakí páni z karate oboru z BA na Okinavu?

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

 

Příspěvekod sindo » čtv 26. led, 2006 8:50

4 RBR
nebudeme sa hadat - verim, ze meno Hanashiro Naito nikomu nic nevravi, ale Takayoshi Nagamine a Meitoku Yagi su ludia vo svete Okinawskeho karate znami (nie japonskeho karate). Okinawa Te je nieco z coho neskor japonci (a majster G. Funakoshi) spravili Karate. (Bol to nazov bojoveho umenia z Okinawy, este skor sa mu vravelo ToDe alebo len Te.)
S tym Hanashirom Naitom je to tam trochu inak vyrozpravane, ako si to zhrnul ty (aspon si myslim) a nikto nehovori o supertajnych technikach (to si si zase len sam takto interpretoval), ale o "uzavretej" skole, co znamena, ze ju nemoze vyucovat hocikto a hocikde.
O tej armade neviem.... To co si napisal ty, je asi logicke, nenamietam. (Skusim vypatrat podrobnosti).
A plnokontaktne zápasy - je to fakt tazko uverit, ale som v kontakte s tymito ludmi, a styl vzajomnej konfrontacie sa neda porovnat s nicim co si vravi Karate na Slovensku = nerealne, skoro nepouzitelne. Samozrejme, ze ked ide o plny kontakt, tak ten zapas nie je nijak pekny a ziadne 3*2 minuty. Najcastejsie je rozhodnute za 30 sekund a konci to kolenom do hlavy alebo pestou do brady. (bez chranicov).
Mam viacero videonahravok, ale zatial bohuzial VHS a nie moc dobra kvalita. Ale ked bude daco uz stiahnute, tak dam nahliadnut.

Okej, ZASE TO ZACINA MAT CHARAKTER REKLAMY DAJAKEJ SKOLY, to nechcem.

Pozri, kazdu skolu vedu vzdy nejaky ludia. Ludia maju svoje klady aj zapory a ani tu to nemoze byt inak. Navyse su Rusi dost odlisna mentalita od nas (aj ked sa to mozno nezda), na co bolo pre mna tiez dost zlozite si zviknut. Tiez nevravim, ze je to najlepsia skola na svete a ze kazdemu bude vyhovovat. Za seba mozem dodat, ze je to zatial najlepsie "karate" s akym som sa doteraz stretol. Kazdi vsak hlada nieco ine. U mna na prvom mieste tradicia (nie najaky sportovy klub, kde si kazdy robi co chce) a skutocne, realne nasadenie pri kumite (zapas).

zatim.
m.s.
Miloš Slivanský
sindo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 05. led, 2006 0:00
Bydliště: Bratislava/Piešťany - Slovensko

Příspěvekod sindo » čtv 26. led, 2006 9:04

4 Fireball
Aky pani a ku komu na Okinawu??
Nechcem nikoho ranit, ale ak su to ludia ako Klementis, Mraz a spol...tak je jedno kam chodia, alebo nechodia. Co som videl ich karate a sposob ich prezentacie, tak som bol velmi smutny. (Vzhladom na to, ze su zevraj najpovolanejsi odbornici na karate na Slovensku.)

Dufam, ze som nikomu teraz nestupil na "kurie oko", hehe. Sme sice v debatnej teme karate Shotokan a toto je uz Go-ju ryu, ale predsa by ma zaujimali vase nazory na spominanych panov, alebo aj na ostatnych na Slovensku, ktory vedu kluby Karate....

diky. m.s.
Miloš Slivanský
sindo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 05. led, 2006 0:00
Bydliště: Bratislava/Piešťany - Slovensko

Příspěvekod RBR » čtv 26. led, 2006 12:39

Klementis atd. byli mezi prvními v tehdejší ČSSR kdo začal cvičit karate a z toho vznikla jejich legenda. Nikdy jsem je cvičit neviděl, ale pokud vím tak se zaměřují na sportovní formy karate. Proto se ti nikdy jejich prezentace karate nebude pozdávat. Nemůžeš srovnávat nesrovnatelné. Mají jiné cíle, pro ně není sebeobrana prioritou.

Nechtěl jsem V.M. hanit, pouze jeho článek je napsaný ve stylu my jsme bomba ostatní jsou odpad. Na jedné straně uvádí fakta. Ano souboj v karate skončí zhruba do 30s od první akce. Uděláš jednu chybu a pokud soupeř dobrý tak je po všem, ale to není nic nového, převratného. To že jejich žákovské stupně vymlátí nějaký dany to taky není nic fantastického. Všichni víme, že požadavky na získaní danů jsou různé (do složení určité finanční částky až po tvrdě vydřené) a taky kvalita danů je potom různá.
Na druhé straně tvrdit, že jeho žáci nikdy nebyli zranění, když jedou plný kontakt bez chráničů je blbost. K nějakému zraněné vždycky dojde.
Jediné pozitivum z článku pro mě vyplynulo, že při páskování jsou nároční a nerozdávají to zadarmo (snad). Doufám, že se to tam nezvhrne v přehlídku fyzické kondice, jak je to občas tady. Týrají borce na tatami několik hodin. Všichi potom vykládají jak měli drsné zkoušky.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod sindo » čtv 26. led, 2006 13:53

4 RBR
takze, vlastne aky je tvoj nazor?
alebo co cvicis, a ko sa prezentuje tvoja skola?
celkom by ma to zaujimalo, alebo daj link na vas klub.....
pohladal si v tom clanku drobnosti a o tych sa teraz natahujeme. navyse skoro nic sa ti nezda kladne. nemam potrebu dalej obhajovat ten clanok (ani som ho nepisal, ani neprekladal) ale V.M. poznam osobne a nemyslim si, ze je to namotavac.

ale vyjadri sa prosim, k tvojmu (alebo vasmu) pristupu ku karate, alebo napis, ako by si si to predstavoval.

diky.

m.s.
Miloš Slivanský
sindo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 05. led, 2006 0:00
Bydliště: Bratislava/Piešťany - Slovensko

Příspěvekod pucmaz » čtv 26. led, 2006 14:13

.
Naposledy upravil pucmaz dne pon 29. pro, 2014 15:18, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod graver » čtv 26. led, 2006 14:33

Tohle je taky dobré:
"Pokiaľ vyjde najavo, že študent sa zapojil do pouličnej bitky, bude okamžite vylúčený zo školy."
...takže nezbývá, než se v případě konfliktu, kterému se nelze vyhnout, nechat okrást nebo zkopat.
"©tudent nemá právo fajčiť alebo piť alkohol."
...fakt ani pivo v horkém létě nebo panáka na Silvestra, jo? V tom případě musí beze zbytku platit i další jejich pravidlo: "©tudent musí mať nielen túžbu, ale aj seriózny dôvod študovať bojové umenia."
Ono sice "V škole Sindo Ryu je schopnosť vyhnúť sa nechaniu situácie prerásť do konfliktu alebo prinútiť protivníka vzdať sa bez boja vysoko hodnotená.", ale zase bych to nehnal do extrému, protožen to by stačilo vyučovat sprint a "najnásilnejšiu školu starého Okinawa karate" by bylo ku hov*u.
Jinak ta titulní stránka je opravdu komponovaná s rozmyslem - aby banner hostprovidera zakrýval hlavní linky, to se hned tak nevidí. S karate to samozřejmě nesouvisí...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod sindo » čtv 26. led, 2006 14:44

SHINDO RYU ?????

SINDO RYU, okej nema to vyznam.

ponuknite mi prosim lepsiu alternativu karate..., taka co sa da studovat v nasich zemepisnych sirkach.

stava sa z tohoto tu zbytocna debata, opakujem - vychytali ste z toho veci, ktore mozu byt polemikou, ale ruku na srdce "pucmaz" veci o karate ktore su popri tych vsetkych podla vas "kecoch" napisane, si nemyslim, ze su az tak od veci.
podla mna je tam ovela viac veci co s tradicnym karate maju nieco spolocne.

ale, bez urazky - kazdy si zoberie z toho to, co je pre neho prinos. okej ak, ste taki znali, ze ste si tam nic zaujimave nenasli (okrem kecov a MacDojo), tak prosim dajte vase vedomosti do placu.

podla mna, ma vsak tato skola s karate-do ovela viac spolocne , ako ktorykolvek klub karate na Slovensku (bez urazky) A TO BOL DOVOD, PRECO SOM JU VLASTNE V TEJTO DISKUSII SPOMENUL. NIKOMU NETVRDIM, ZE JE JEDINA A JEDINA ORIGINALNA NA CELOM SVETE.
z toho som uz vyrastol.

zatim.
m.s.
Miloš Slivanský
sindo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 05. led, 2006 0:00
Bydliště: Bratislava/Piešťany - Slovensko

Příspěvekod sindo » čtv 26. led, 2006 14:57

4 graver

tak toto je uz zaujimave - ale asi to bude chyba zleho prekladu stranky, pretoze, som netusil, ze sa to da hnat az do takych extremnych dotahovackach na vetach.

myslienka bola - nezapojit sa do konfliktu ako provokater, ten kto ten konflikt umyselne vyvola. (je to take nezrozumitelne?)

nema pravo fajcit, pit - myslienka, udrzovat si spravnu zivotospravu nepozivat omamne latky a pod. nikto nehovori o jednom pivku alebo panakovi na silvestra (je to uplne vytrhnute....)

a k tomu "banner hostprovidera" sorry neviem co to znamena, ale ak to suvisi s tym ze adresa je "www. okinavakarate.HOST.sk", tak to maju na svedomi, ludia, co to prekladali. original je "www.okinawakarate.com" ale len v rustine alebo angline.

nic v zlom,zbytocne sa tu vyryva do niecoho, co si to asi ani nezasluzi...

majte sa.
m.s.
Miloš Slivanský
sindo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 05. led, 2006 0:00
Bydliště: Bratislava/Piešťany - Slovensko

Příspěvekod pucmaz » čtv 26. led, 2006 15:04

.
Naposledy upravil pucmaz dne pon 29. pro, 2014 15:19, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod sindo » čtv 26. led, 2006 15:34

nic nove pod slnkom, tuto stranku som uz preluskal.
ale aj tak diky.

akurat ma mrzi, ze miesto toho, aby ste v daka svojim skusenostiam prispeli k nejakemu pozdvihnutiu vedomosti na tychto strankach, tak tu ludi casto dodrbavate a sem tam sa nad nich povysujete.

ale, stale som nedostal taku odpoved, co som chcel - prezentuj mi tvoju skolu, ci uz cez internet alebo popis, tak aby som si vytvoril obraz, a nemusel som ta zbytocne chytat na slovickach ci vetach....popri tom.

skus.

m.s.
Miloš Slivanský
sindo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 05. led, 2006 0:00
Bydliště: Bratislava/Piešťany - Slovensko

Příspěvekod Low » čtv 26. led, 2006 15:42

sindo: rad bych videl to kumite bez chráničů. zřejmě každý končí nějakou zlomenou kostí, co ? :)
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod sindo » čtv 26. led, 2006 15:58

4 low

ste si ma tu tusim zobrali na paskal.
nechce sa mi uz viacej reagovat na podnety spojene so spominanou internetovou strankou.

ale ked sa pozries pozorne, je tam popisanych vela foriem zapasu - a tieto uplne plnokontaktnemu zapasu musia nutne predchadzat, inak by ozaj dochadzalo k nepeknym zraneniam. je jasne, ze sa neda venovat plnokontaktnemu zapasu bez chranicov kazdy trening a 3 do tyzdna. pravidelne sa vsak cvicia tie nacvikove formy, kde nie je riziko zranenia az take vysoke.

no a plati zname porekadlo - ked sa rube drevo, lietaju piliny. ak chces vediet rany davat, musis byt pripraveny na to, ze aj ty nejaku utrzis.

zdar.
m.s.
Miloš Slivanský
sindo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 05. led, 2006 0:00
Bydliště: Bratislava/Piešťany - Slovensko

Příspěvekod Sumo » čtv 26. led, 2006 17:26

sindo mna trapi to ze po par mesiacoch treningu budem cely rozbity...
To sa radsej necham sem- tam zmlatit na ulici a ne 3x do tyzdna na treningu
Sumo
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 99
Registrován: sob 12. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Sumo » čtv 26. led, 2006 17:29

inac dufam ze jedina vyhoda vaseho klubu neni vo full contact
Sumo
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 99
Registrován: sob 12. lis, 2005 0:00

Příspěvekod RBR » čtv 26. led, 2006 20:55

TO Sindo:

Tady není co psát. Nechci snižovat cvičení V.M. Na košatém stromu karate si našel svoji větev a té se drží. Nikdy jsem ho cvičit neviděl, takže nemám k tomu co víc říci.
Já jsem jen alergický na řeči typu: všem jsme dali do d**ky a jsme nejlepší, máme tajné techniky, jsme super tradiční škola atd. To jsou reklamní řeči, které k seriozní prezentaci nepatří. Něco takového se tady pravidelně opakuje. Vždy se najde někdo, kdo vypustí bublinu a když praskne tak je z toho akorát spousta napálených lidí. Jen doufám, že u vás to není pravda (myslím to upřímně). Jestli ti cesta shindo vyhovuje, klidně ji dělej, mým kecům se klidně vysměj.
Já jsem tady několikrát psal, že se hlásím k cestě H.Nishyamy. Jeho způsob prezentace karate mi naprosto vyhovuje. Nejsem dogmatik a netvrdím, že jsme nejlepší, nejtvrdší, všem dáme do úsměvu a máme patent na BÚ.
U nás nenajdeš plný kontakt bez chráničů, pouze klasické kumite. Pro testování síly úderu máš boxovací pytel, makiwaru, lapu. Nemůsíš sparingovi ustřelit ledviny, abys poznal, že máš dostatečně razantní úder.
Kumite slouží k nácviku feelingu, timingu, práce ze vzdáleností atd, nic neobvyklého.
Chtěl si kontakt na na naši školu, zadej do vyhledávače shobukan.cz. Neuvidíš tam nic zázračného, pouze základní informace, kontakty a pár fotek lidiček v karategi. Nikdo tam nechodí nikoho vyzvat na souboj, testovat své dovednosti v nějakých ultimátech. Prostě normální lidé, kteří si uvědomují, že věnovat se BÚ neznamená automaticky neporazitelnost. Howg

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Sumo » čtv 26. led, 2006 21:56

2 rbr a nejaku skolu tradicneho karate v blave by si neodporucil?
Sumo
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 99
Registrován: sob 12. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Low » čtv 26. led, 2006 22:22

Sindo

"no a plati zname porekadlo - ked sa rube drevo, lietaju piliny. ak chces vediet rany davat, musis byt pripraveny na to, ze aj ty nejaku utrzis. "

já jsem ten poslední kdo proti tomu něco má.. jen mě zajmá, když jsou povolený i údery do hlavy jak to je.. podle mě takový kumite nemá smysl protože může trvat maximálně pár desítek vteřin a jediný co se na tom naučíš je co nejlíp pomáhá na hojení zlomenejch kostí..

najednu stranu sice dobrý, nadruhou mi příde že je to k ničemu .. údery na hlavu se v podstatě krejt nedaj. neni to box s boxerkama.. No podle mě nemá smysl zabíhat v kumite až k tomuhle. To už je opravdu lepší ta ulice.

mi na tréninku otužujeme různý partie těla ale jodan chybí. no zkusim navrhnout :o)
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Low » čtv 26. led, 2006 22:28

rbr:

Kumite slouží k nácviku feelingu, timingu, práce ze vzdáleností atd, nic neobvyklého.

sice nevim co je feeling.. problém je ten že kopnout plnou silou do pohybujícího se člověka je něco jinýho než do v podstatě statickýho box. pytle nebo makiwary. stačí aby protivník proti tobě šel, do rány a s tim klasickym kumite budeš asi v... jako tameshiwari - neni problém přerazit jednu ,dvě, tří možná ani čtyři baseballky lowkickem, když ta basebalka je pevná,tvrdá a zapřená. to je určitě síla která by si snadno poradila se stehení kostí. viděl jsem toho ale dost, a nikdy jsem neviděl ani neslyšel že by někdo někomu lowkickem přerazil stehno.. leda nehoda.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod RBR » čtv 26. led, 2006 22:30

Sumo píše:2 rbr a nejaku skolu tradicneho karate v blave by si neodporucil?


Zatím neznám žádný klub na Slovensku, který by šel stejnou cestou jako my. Hodně klubů najdeš na Moravě. Doporučuji mrknout na stránky catk.cz. Dělají to samé co já, akorát jiná organizace. Od nás jsou nejblíž hranicím kolegové z Uherského hradiště. Na výše uvedených stránkách najdeš nejbližší termín sobotního semináře v Brně (shobukan). Zkus přijet a ošahat si jestli ti náš přístup sedne a možná tam někdo bude vědět o někom na Slovensku.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron