Proc vetsina odsuzuje aikido?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod severin » sob 15. dub, 2006 13:08

Kde se učil kendo je mi celkem jedno a trénink s choreografama nepovažuju za seriozní.Možná jsi Patriku vyštrachal něco z japonských kruhů,já zase z filipínských a tam maj celkem jasno co předvádí.
Chci jen upozornit fanoušky jeho filmů,že to co tam předvádí není většinou Aikido.Pokud si však někdo myslí,že ty řetězáky/boj s nožem a tyčemi je vrcholná forma pouličního Aikida at nesetrvává dále v bludu.
Každopádně si myslím,že nakonec většina lidí cvičí Aikido kvůli jiným cílům než killovat lidi a nepotřebují strašit ostatní jménem Steven Seagal.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod patrik » ned 16. dub, 2006 8:46

severin píše:Kde se učil kendo je mi celkem jedno a trénink s choreografama nepovažuju za seriozní.Možná jsi Patriku vyštrachal něco z japonských kruhů,já zase z filipínských a tam maj celkem jasno co předvádí.
Chci jen upozornit fanoušky jeho filmů,že to co tam předvádí není většinou Aikido.Pokud si však někdo myslí,že ty řetězáky/boj s nožem a tyčemi je vrcholná forma pouličního Aikida at nesetrvává dále v bludu.
Každopádně si myslím,že nakonec většina lidí cvičí Aikido kvůli jiným cílům než killovat lidi a nepotřebují strašit ostatní jménem Steven Seagal.


Mno já taky reagoval jenom na tu citovanou část...

Tedy Seagal (z dostupných zdrojů) cvičil v Americe "karate" s Fumio Demurou. Potom aikidó s Harrym Išisakou... ostatní informace jsou spíš právě něco jako "je mistr aikidó, karate, kungfu a taekwondo" ze Cinemy a podobných plátků. Ti novináři bezjišťují, jaký je v tom rozdíl a jaká je to pitomost...

Seagal ve filmech, kde používá meč zachází spíš neobratně... drží to jak lopatu, takže kendó nebo kendžucu (u jiných zdrojů) bych tam nehledal ani náhodou. Ohledně džúdžucu... už jsem to psal. V JPN se džúdžucu hledá zatraceně špatně, spíš tam najdeš brazilské, než to tradiční... atd.

S těmi novináři je to podobně jako teď, když běžela v TV upoutávka na nějakej Seagalův trapnej kungfu biják... Hlasatel říká "má totiž 8. dan v aikidó"

Hledal jsem a nenašel... Pokud vím, žádný nejaponec nemá 8. dan aikidó. Pokud vím jsou 7. dany (Tissier, apod.) a právě Seagal ho má... Asi deset let, jestli si to dobře pamatuju. Tenkrát z toho bylo docela haló... a že by teď dostal osmej a nikde se to nepsalo, neříkalo... zkusím hledat dál.

Severine, Seagal není ikona aikidistů a přesně jak si napsal, jsou takoví (nevím jestli většina), který sledujou uoplně jiný cíle, než zabíjet na ulicích...

Jen mi šlo o to upozornit, že než se něco napíše, je vhodné zjistit, co je na tom pravdy, aspoň trošku...

:)

Pěkný Velikonoce

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod hellas » ned 16. dub, 2006 11:56

nebo Honza Fulín, ten o sobě snad dodnes tvrdí, že je mistr světa ;-) sorry za off topic
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Low » ned 16. dub, 2006 12:01

rozhodně jsou filmy se Seagalem daleko lepší a zdá se mi že reálnější než všechny ty čínský kokotiny s Jet Leem a Bruce Leem dohromady.. 8)
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod hellas » ned 16. dub, 2006 12:16

reálnější? :lol: :D :lol: 8O lepší, to už je otázka vkusu :-)
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Low » ned 16. dub, 2006 12:38

samozřejmě z možejch variant.. ale rozhodně tam neni vidět žádný lítání a kopy s deseti vruty.. dá se říct že to co předvádí je narozdíl od čínňanů poskládaný z fungujících technik. nemluvim o tom že vleze do baru a vymlátí deset vyhazovačů a uhybá kulkám.. ale nic lepšího ani reálnějšího ve filmu těžko poznáš,, s takovouhle hvězdou..
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod hellas » ned 16. dub, 2006 13:08

ve filmu není nic realny.. a srovnavat segala s jet lim... :roll:
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Sai » ned 16. dub, 2006 15:51

hellas píše:ve filmu není nic realny.. a srovnavat segala s jet lim... :roll:


ale teď nevím koho myslíš že je lepší.. =D
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod hellas » ned 16. dub, 2006 15:53

:lol:
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

quesn

Příspěvekod Kwai_Cheng » pon 17. dub, 2006 16:44

Muzu mit dotaz? Slysel jsem od meho znameho (ktery se aikidu venuje teprve asi jen 7 mesicu) ze pry nemuzou uderit... Co je na tom pravdy? Nemuzou uderit prvni nebo vubec? Pritom jsem se byl podivat na nekolika trenincich aikida a ten jejich mistr jak je skladal, tak je nekolikrat i dobijel na zemi...
Kwai_Cheng
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 24. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod ingwe » úte 18. dub, 2006 15:44

"nemuzou" je prilis silne slovo. "nemusi" by asi bylo lepsi... ale to by se asi dalo rict o kazdem bu. vzdycky muzes jen ustoupit, nikdo te nenuti uderit. co na to ostatni?
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Re: quesn

Příspěvekod Rychi » úte 18. dub, 2006 15:51

KwaiCheng píše:Muzu mit dotaz? Slysel jsem od meho znameho (ktery se aikidu venuje teprve asi jen 7 mesicu) ze pry nemuzou uderit... Co je na tom pravdy? Nemuzou uderit prvni nebo vubec? Pritom jsem se byl podivat na nekolika trenincich aikida a ten jejich mistr jak je skladal, tak je nekolikrat i dobijel na zemi...


Prave ze vetsina technik ma za cil te dostat na zem a tam to potom ukoncit napr. s tanto. Jinak pokud delas techniku dobre, tak bys to mel zvladnout snad i bez uderu.
Rychi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 12. úno, 2006 0:00
Bydliště: Tatami

Příspěvekod jox » úte 18. dub, 2006 16:34

KwaiCheng:

U začátečníků sou vždy jasně rozdaný karty - buď útočíš (hraješ si na agresora a fackovacího panáka a vnímáš teda techniku z "druhý" strany, no a nebo seš ten co provádí techniku.

Dyž "útočíš" tak právě dáváš útok - první ránu, úchop nebo tak. Údery ale sou spíš naznačení. Dyž začátečník "prováděnou techniku" zvoře, tak nemá moc dostat na budku.

Dyž "provádíš techniku", tak na útok čekáš, abys ho moh zachytit, využít. Technika nejni na úderech postavená. Pokud už ale nejsi začátečník, tak součástí techniky sou i údery a sou častý. Ale ty nemaj útočníka zničit, sou jen navolňovací a maj zdržet, zastavit myšlénku na útok a tak. Takže tvuj úder může bejt první co za úder padne, ale ne první co bylo zamejšlenej.

No a teď se může fylozofovat vo tom co je první rána.

Boxer nebo karatista by ale asi prohlásil, že v Aikido nikdy žádnej pořádnej úder neviděl. V Aikido se nedá čekat, že by se někdo učil jak dávat první ránu (skutečnou, ne jen cvičnou). Údery se v Aikido IMHO neučí tak, aby byly použitelný jako skutečnej útok. A esi to někdo dělá, je to spíš vejlet k sousedům.

No tak to je esi ti stačí jen muj náhled kerej nejni kdovíco jediná pravda nebes a země.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Malekyth » úte 18. dub, 2006 17:34

RBR píše:
Rychi píše:
RBR píše:

No, tak mu pomoci aikida zlomim koncetinu :) Jinak pochybuju, ze by na me jen tak z prdele zautocil nekdo v 3 danu v karate a sel do me natvrdo high kickama. Spis by na me zautocil nejaky nactilety fracek co by me chtel okrast. V tom pripade si myslim, ze by mi aikido stacilo :?


No i 15tiletý fracek může mít nůž. Chtěl jsem tím naznačit, že ve finále je jedno zda-li borce sestřelíš nebo polámeš. Na rozdíl od jiných netvrdím, že A. je v sebeobraně úplně k ničemu, pouze se musí cvičit pořádně. Ne balet.

RBR





Pokud bude mít 15 tak máš šanci. Co ale nudeš dělat s nějakým rváčem? Nemusí umět žádné BU, stačí praxe v hospodských rvačkách. S průměrnou postavou 180cm a 80-85kg. To už je trochu jný kafe co?
Malekyth
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte 01. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Malekyth » úte 18. dub, 2006 17:34

RBR píše:
Rychi píše:
RBR píše:

No, tak mu pomoci aikida zlomim koncetinu :) Jinak pochybuju, ze by na me jen tak z prdele zautocil nekdo v 3 danu v karate a sel do me natvrdo high kickama. Spis by na me zautocil nejaky nactilety fracek co by me chtel okrast. V tom pripade si myslim, ze by mi aikido stacilo :?


No i 15tiletý fracek může mít nůž. Chtěl jsem tím naznačit, že ve finále je jedno zda-li borce sestřelíš nebo polámeš. Na rozdíl od jiných netvrdím, že A. je v sebeobraně úplně k ničemu, pouze se musí cvičit pořádně. Ne balet.

RBR





Pokud bude mít 15 tak máš šanci. Co ale nudeš dělat s nějakým rváčem? Nemusí umět žádné BU, stačí praxe v hospodských rvačkách. S průměrnou postavou 180cm a 80-85kg. To už je trochu jný kafe co?
Malekyth
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte 01. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Low » úte 18. dub, 2006 17:37

co 85kg.. co takhle 110kg mezomorf co nikdy nic necvičil ani nebyl v posilovně ale díky přírodě fyzicky předčí i ty kteří se tomu věnujou víc..
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Malekyth » úte 18. dub, 2006 17:50

Rychi píše:Me by zajimalo, jak reagujete, kdyz na vas v afektu zautoci nejaky vas kamarad nebo znami, ktereho nechcete dobit do krve, ale zaroven ho potrebujete "zneskodnit", aby jste z toho nemeli ani jeden problemy (napr. rvacky ve skole)?


Pokud na mě někdo zaútočí třeba i v afektu už to není můj přítel. ale regulérní soupeř kterému se budu bránít a budu chtít zvítezit.
Malekyth
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: úte 01. lis, 2005 0:00

answ

Příspěvekod Kwai_Cheng » úte 18. dub, 2006 19:33

Dekuji za vycerpavajici odpoved.

Co se tyce problemu kamarada v afektu, uz jen proto ze je kamarad podle me staci nasadit jenom paku a zlehka zapacit... :D
Kwai_Cheng
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 24. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod Panda » úte 18. dub, 2006 19:46

Můj bývalí učitel aikido (v té době měl myslím 3tí dan už nevím) mi svěřil když měl jednou slabou chvilku že aikido nebylo vytvořeno jako system pro začátečníky ale pro lidi kteří už něčím prošli (boj mečem, kempo, jutsu...), tedy jako nástavba pro lidi co už umějí rány dávat i příjinat, a to že se učí odzačátku bez předchozích zkušeností je základní koncepční chyba, s kterou ale nemůže nic dělat protože by přišel o živobytí.
Možná to zodpoví na zpostu dotazů výše zmíněných...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

answ

Příspěvekod Kwai_Cheng » úte 18. dub, 2006 19:52

Sice o aikidu vim nic, nicmene nazor Pandy (Panduv, Pandovo... :D ) je mi velmi sympaticky...
Kwai_Cheng
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon 24. kvě, 2004 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků