Proc vetsina odsuzuje aikido?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Atilius » sob 04. bře, 2006 21:55

to marvin: no jo, je fajn okamzite shodit nazor nekoho jineho... :? Kolik z vas, co se tu bavite o aikido jste se mu venovali tak naplno a tak dlouho, ze muzete rict, jestli funguje nebo ne? Rekl bych, ze moc ne...
Atilius
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte 07. úno, 2006 0:00

 

Příspěvekod josefmlady » úte 07. bře, 2006 2:08

Atilius píše:... Ohanet se tim, ze boxer by mu rozbil drzku mi prijde naprosto ucelove a bezvyznamne. Dobry boxer by rozbil hubu spatnemu karatistovi, spatnemu aikidokovi atd.

.



problém je v tom, že dobrý boxer roz...většině dobrých aikidoků.


vzkaz pro aikidoky, co si pletou aikido se sebeobranou na ulici: žijte dál ve snu.
josefmlady
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Atilius » úte 07. bře, 2006 5:45

no jo, pepo, to je ten zasadni problem. Zase mas tendenci neco porovnavat a soutezit. V aikido neni potreba soutezit... jak dlouho tys cvicil aikido, ze mas tuhle svoji jistotu?
Atilius
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte 07. úno, 2006 0:00

Příspěvekod Key » úte 11. dub, 2006 9:01

Atilius píše:to marvin: no jo, je fajn okamzite shodit nazor nekoho jineho... :? Kolik z vas, co se tu bavite o aikido jste se mu venovali tak naplno a tak dlouho, ze muzete rict, jestli funguje nebo ne? Rekl bych, ze moc ne...


Zdravim, aikido praktukuji uz neco prez 10 let a tudiz si dovedu aspon castesne predstavit jak na tom je s efektivitou.
A po 10 letech 4x tydne na treningu bych rozhodne nespolehal pouze na aikido. Diky aikido jsem ziskal silu a rychlost, kterez to veci bych uplatnil, ale jak rika mistr Kern:"nebojuj jen utocnikovi ukaz cestu", tak na to nemam. Uvidime za 10-20 let.

Snazite se tu porovnavat ruzna bojova umeni a sporty, ale to prece nejde.
Aikido by nemelo byt vubec o boji, ale o tom se mu vyhnout (hlavne v hlave) coz nemohu rict o "sportech" kde je clovek naopak veden k agresivite a utocnosti. Opet bych si dovolil citovat jednoho kolegu:" v aikido neni potreba sila .. ale hodi se" a tak je to s tim porovnavanim. Ja nemam na to byt na boxera, ktery me napadne jemny, ale pouziju hrubou silu a co pak chcete porovnavat? Jsem schopny aikidista nebo clovek co umi zasadit destruktivni ranu?

Omlouvam se pokud jsem nekoho urazil nebo za nehodici se clanek.
Key
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec

Příspěvekod masta_FN » úte 11. dub, 2006 9:45

Ukropčány: Tvojí trpělivost bych chtěl mít ;)) Jinak čekovals Holland Vs. Thailand jak tam nejmenovaný thajec knockoutoval frajera strhem? ;)
masta_FN
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte 22. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod NAIA » úte 11. dub, 2006 9:48

Zajímavé čtení....
Chápu aikidisty že se jim nelíbí když jim někdo ryje do jejich stylu. Ale pak sami napíšete že sebeobrana je jen jeden z přínosů a že proti boxerovi byste aikido nepoužili ale normálně ho praštili. Takže fajn sami jste odpověděli.
Já myslím že aikido stejně jako každý styl (nemyslím tím třeba Nintsundo :D ) nemá chybu. To je jako kdybyste hledali chyby na filosofii nebo náboženství.
Znám pár lidí co cvičí aikido takže budu mluvit jen o této skupince (abych předešel hádkám s ostatními aikidisty). Jestli se na tréninku nepotkáte s opravdovým úderem a soupeřem který umí a chce vás dostat. Jak si vůbec můžete myslet že v reálu to použijete? Potřebujete to zažít. No a třeba na ulici vyhrajete ve rvaččce ale je to ještě aikido?
Podle mě není možné být "měkký" od začátku. Musíte poznat i tu druhou stranu abyste vůbec měli ponětí o tom co vás může potkat. Jestli se nepletu tak Morihei Uyeshiba taky nedělal hnes od začátku "jemné" aikido. Tak ho napodobte a pak vám budu věřit i na ulici....
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Key » úte 11. dub, 2006 11:01

NAIA píše:Podle mě není možné být "měkký" od začátku. Musíte poznat i tu druhou stranu abyste vůbec měli ponětí o tom co vás může potkat. Jestli se nepletu tak Morihei Uyeshiba taky nedělal hnes od začátku "jemné" aikido. Tak ho napodobte a pak vám budu věřit i na ulici....


Prijd se k nam podivat ukazu ti "jemne" aikido :D
Nevim jak kdo a co cvici, ale u nas se to obcas strhne v pekny masakr.
Coz je urcite dobre, ze se nedela porad jen kihon.
Key
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec

Příspěvekod marvin » úte 11. dub, 2006 11:26

key - :roll: sa zobud chlapce.

Ukropčány: Tvojí trpělivost bych chtěl mít ...

:D tiez sa cudujem ... hlavne ked si citam tie prispevky od ludi co zjavne videli aikido z vlaku ...
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod treeofdeath » úte 11. dub, 2006 11:26

ukropcany píše:... a keď vidím tých niektorých thajcov ako dokážu európana jednou rukou v klinči tresknúť o zem, tak celé judo aj aikido môže ísť do gúl... takéto niečo som totiž nevidel ani v drile a nieto ešte v zápase!!! Tak a teraz si vyber...


hm, trochu si to v tom zapale prehnal, myslim si. Chcel by som vidiet jak nejaky thajec tresne jednou rukou o zem napriklad s krnacom :lol: :lol: :lol:
treeofdeath
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: stř 19. říj, 2005 23:00

proc vetsina odsuzuje aikido

Příspěvekod ata » úte 11. dub, 2006 14:53

je nutno si uvedomit jednu zasadni vec.a to ze dneska se budu prat aikido zitra karate popozitri kung fu a kdyz mne to nepujde tak zkusim kick box je stejna hovadina, jako kdyz mne nekdo tvrdi ze by v boji udelal tohle nebo tamhleto.stil jako takovej by mnel v cloveku rozvijet zdatnosti jak se v boji chovat abych jich co nejvice rozdal a sam co nejmene dostal.zklad/jeto muj pohled/je aby cvicenec umnel kopnout a bouchnout byl rychlej sylnej a uvolnenej.to ostatni uz je jenom rozvoj k zdokonaleni.co se aikida tyce nemyslim si ze by se jednalo o spatnej stil.ale neznam nikoho kdo by se s tim umnel poprat aniz by predtim neco necvicil.tedy az na jednu vyjimku,nic mene muzu se mejlit protoze o japonskych bu nic nevim
ata
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: sudety

Příspěvekod ingwe » úte 11. dub, 2006 15:51

mno, je nesmirnym prinosem pozorovart tuhle debatu, ale jedny veci nerozumim. Mohl by mi clovek s prezdivkou MARVIN vysvetlit jeho reakci na prispevek od KEYe: "sa zobud chlapce" ? co mas proti jeho nazoru? nebo ti jde jen o to ze podobne tema se probiralo o par stranek driv?
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Re: proc vetsina odsuzuje aikido

Příspěvekod Rychi » úte 11. dub, 2006 16:30

ata píše:ale neznam nikoho kdo by se s tim umnel poprat aniz by predtim neco necvicil.tedy az na jednu vyjimku,nic mene muzu se mejlit protoze o japonskych bu nic nevim


urcite se to da zvladnout i bez predchozich znalosti nejakeho bu, mozna jen za delsi dobu.
Rychi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 109
Registrován: ned 12. úno, 2006 0:00
Bydliště: Tatami

Příspěvekod Ji31 » úte 11. dub, 2006 18:31

NEbudu pročítat 6 stránek abych chytil nit, takže jestli už jsem out, tak sorry, ale odpovím na otázku:

proč většina lidí odsuzuje aikido?
z vlastní zkušenosti vím, že pokud chceš aikido používat k reálné sebeobraně, musíš ho nejdřív perfektně umět, kdyžto když chceš dát s kickboxem někomu na diskotéce na hubu, stačí ti k tomu pár týdnů....

....takže asi tak.
;-)
Ji31
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 11. pro, 2005 0:00

Příspěvekod marvin » úte 11. dub, 2006 18:56

:D
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 19:53, celkově upraveno 2
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Ji31 » úte 11. dub, 2006 19:20

marvin píše:ingwe - ide o to, ze jedine aikidaci a este player ;) tu pisu a namyslaju si ake maju tvrde/tazke podmineky na treningu. No tak nemaju no, tak preto ta reakcia.
A dalej sa mi k tomu vyjadrovat je zbytocne pretoze oni cvicia b.u. a tak si myslia, ze nepotrebuju makat .... pre tych co cvicia b.s. je ich najtazsia treningova davka tak mozno na zahriatie pred behom po ktorom nasleduje trening. Preto su tak "vykonny" a preto im to tak super "funguje". A preto si aj take truby ako je Ji31 - myslia co si myslia a napisal ... aj ked to je samozrejme kravina. Aikido ti proste fungovat nebude vzhladom na to co sa tu uci a ten "kickbox ti funguje po par tyzdnoch prave a len preto, ze uz za par tyzdnov si o 3 triedy na tom kondicne lepsie ako ludia co sa valaju za inetom a obcas cvicia nejake b.u.
:D

jo a ked je pravda nazov tohto thread-u "Proc vetsina odsuzuje aikido?" tak potom je to na dobrej ceste a ludia dostavaju konecne rozum.


1.) já aikido necvičím, takže nevím, proč mě nazýváš troubou - kreténe
2.) asi seš pěknej tvrďák, co dělá nějakej kickbox a myslíš si, jak seš dobrej co? Tak sry, ale nejseš. A můžu ti říct, že jsem na vlastní oči viděl použití aikida na ulici a bylo to víc než reálný.
;-)
Ji31
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 11. pro, 2005 0:00

Příspěvekod marvin » úte 11. dub, 2006 19:21

:D
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 19:54, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Ji31 » úte 11. dub, 2006 19:36

marvin píše:dufam, ze som ta aspon nastval a teraz spekulujes ako si omlatis paste http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... pic&t=1461

:D :D :D


ps: ako vies, ze si videl aikido ked ho necvicis takze vlastne o nom vobec nic nevies, nepoznas ziadne techniky a pod. ? Mozno si videl funhunjudo ;)


Pravda, funhunjudo nebo co neznám, ale aikido jsem dělal. Už nedělám, to ale neznamená, že musím být jeho zastánce za každou cenu...není to jediný BU, se kterým mám zkušenosti.

A co je na tom divnýho, že si chci omlátit ruce víc, než mám? To že jsem s nima ještě nikam cíleně nemlátil neznamená, že musím být nováček v BU.

Taky by sis musel všimnout "v tomhle ohledu"...

A to s tím aikidem byl můj názor - a jak tu už někdo napsal - pokud jseš mistr v jakýmkoliv BU, je použitelný pro reálný boj..

Nebo ty si to nemyslíš?
;-)
Ji31
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 11. pro, 2005 0:00

Příspěvekod marvin » úte 11. dub, 2006 20:41

:roll: :D
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 19:41, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Ji31 » úte 11. dub, 2006 20:49

marvin píše:neviem co je pre teba majster ? ty takeho poznas konkretne v aikido ?


Majster - jak bych to definoval - nevím....asi si to každý může vyložit jinak.

A jestli nějakého znám v aikido? - Ne.

Ale všeobecně vzato si stojím za tím, co jsem napsal výše - pokud jsi v nějakém, jakémkoliv BU (nebo třeba i v boji s čínskejma hůlkama na jídlo...čímkoliv) dobrej, je to použitelný v reálném boji. Cokoliv co ti pomůže je dobrý. A je-li to pro někoho aikido, prosím, proč ne....
;-)
Ji31
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 11. pro, 2005 0:00

Příspěvekod ingwe » úte 11. dub, 2006 21:35

no, jestli se da nejak poznat mistr... dle meho nazoru minimalne tak, ze nenadava na diskusaku lidem do kretenu. to mi prijde ubohy. nicmene kazdemu dle jeho gusta...

MARVIN: mam par zkusenosti abych mohl srovnavat treninky aikida nekde a jinde, a muzu ti rict ze ne vsude se to cvici tak jemne jako na instruktaznich videich. takze bych rozhodne vsechno aikido nehazel do jednoho pytle. kdyz KEY rika ze cvicej aj drsnejsi formy, tak proc ne? mimochodem co cvicis ty? mozna by to mnoho vysvetlilo ohledne tvych nazoru:) (jestli jsi to tu uz nekde psal tak sory, nevsiml jsem si)
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků

cron