Proc vetsina odsuzuje aikido?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Low » pát 03. bře, 2006 17:14

ukropcany : jedinym aikidistovi kterej aikido predvadel na ulici o kterym sem slysel byl prave Seagal :)

jinak bych aikido nezamenoval s judem.. jeste jsem nikdy nevidel jak by s nekym hodili, hlavni problem vidim v tom ze to jsou strasni prcci a jestli si videl zapas Kaenorsiga(kterej uz je na thajce celkem velkej) vs Ignashov (kterej uz byl za zenitem slavy) tak muzou bejt rychli a silni jak chtej.. :(

strasne by me zajmalo jak to s tim vyuzitim aikida je tak cekam kdy se konecne nejakej aikidak prihlasi do MMA! :lol: sice to neni tak tvrdy jako realita ale mozna by se ty pravidla dali stravit..

ona je pak jeste jedna vec zmalovat nejakyho amatera, tak dobri aikidisti se urcite najdou ale zmalovat nejakyho boxera nebo neco tak..

jinak jak na to tak koukam tak aikido nekde mozna dobry je a le u nas pro bezny lidi je to ztrata casu a penez.

a co se ti na Dekkerovi nejvic libilo ?
Low
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pát 03. bře, 2006 17:29

Low píše:a co se ti na Dekkerovi nejvic libilo ?
No ani tak nejde o to, čo by sa mi na ňom páčilo ako skôr to, že som bol zdesený aký je tvrdý a neviem si teda vôbec predstaviť aký tvrdý sú tí, ktorí ho sekli... vieš toto je možno to, čo si väčšina ľudí neuvedomuje - aikiďáči si myslia, že keď cvičia tvrdo, tak že je to nejaký super výkon. Keby videli napr. toho Dekkera, tak by (rovnako ako ja) sklapli uši a začali byť na seba ešte trošku tvrdší... to čoho je ten chlap schopný si ja neviem ani predstaviť a nie sa k tomu ešte priblížiť... ten človek, ktorý mu robil panáka bol hodne nešťastný... on do neho kopal tak ako ja keď kopem do mechu... no hrúza... :roll: :twisted: :P Lenže bolo to iné ako to čo vidíš na seminári aikida, kde si nejaký sensei na nejakom chudákovi vyhoní ego - to že sa práve ukazuje mu je vidno na očiach... lenže Dekker tam nič také nemal - pre neho to bola bežná prax... on si nepotreboval na ňom nič dokazovať... a toto je asi hlavný problém... kopčím na net jedno video, za chvíľu to bude, tam tie klinče budú krásne vidieť...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Low » pát 03. bře, 2006 17:35

ukropcany: no tvrdej bejt musi, ale dyt je jeden z nejlepsich MT boxeru vubec ne? Ja ho jednou videl v nejaky superleague nebo necem takovym. Nadruhou stranu si nemyslim ze bude tvrdsi nez beznej bojovnik z K-1 nebo ne? :o) Znam taky tyhle lidi z kterejch uplne zamrazi kdyz si zvlast kdyz si predstavis ze delaj to samy co ty a o kolik musis asi vic trenovat aby ses jim jednou asi vyrovnal.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pát 03. bře, 2006 17:40

ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Low » pát 03. bře, 2006 18:06

ukropcany:

ale takova shoda nahod jak jsem ti sem daval to karate a jak si rikal ze veris tomu ze porazili thajce ale jini nez z toho videa tak v tom zapase je presne ten z toho videa :) ten zapas ma 25 minut.. a je tam docela dost peknejch technik ale ma 142mb takze nevim kam bych to dal.

co se tyce tech klincu tak ten skinhed je uplnemimo on tam v tom spi a ten thajec najednou z niceho nic trhne a shodi ho na zem.. v takovymhle objeti jsem byl naposledy na maturitaku s kamaradem, kdyz sme se objimali.. skoda ze se nemuzou pouzit lokty a hlava to by to asi vypadalo jinak ale tyhleklince jsou z myho hlediska o nicem, jeste stesti ze v K-1 nejsou.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod romantimpl » pát 03. bře, 2006 19:45

ukropcany píše:celý prúser aikida je v tom, že nikto nikdy nevidel žiadneho aikiďáka v riadnej konfrontácii.

To je bohužel pravda, občasný sparing 1. danů a výše s jinými školami by ukázal, jak si kdo stojí.

Nějak mi nejde stáhnout to video, hlásí to něco o nerozpoznání zdroje nebo tak nějak. Nevíte, čím to je?
romantimpl
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod ukropcany » pát 03. bře, 2006 21:49

Low píše:co se tyce tech klincu tak ten skinhed je uplnemimo on tam v tom spi a ten thajec najednou z niceho nic trhne a shodi ho na zem.. v takovymhle objeti jsem byl naposledy na maturitaku s kamaradem, kdyz sme se objimali.. skoda ze se nemuzou pouzit lokty a hlava to by to asi vypadalo jinak ale tyhleklince jsou z myho hlediska o nicem, jeste stesti ze v K-1 nejsou.
To sa Ti len zdá - ten skinhead je Joeri Mess, jedna z najväčších európskych hviezd a ten čo s ním klepal je Panjunsuk, čo je jeden z najlepších klinčiarov na svete... už len s ním sa dostať do ringu je česť... k hlavičke by si sa ani nedostal...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Low » pát 03. bře, 2006 22:04

ukropcany: no ja jim to neberu ale to asi nic nezmeni na tom ze ty klince v tomhle podani jsou k nicemu. neco malo jsem videl ale jeste nikdy zadny k.o. z klince a jestli ten shoz ma bejt najezd na boj na zemi tak ten urcite neni nejsilnejsi stranka MT.. a nemusi se to vyplatit.. takze si myslim ze zapasy se bez klincu uplne krasne obejdou. max jedno dve kolena jako to je v K1.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Rychi » pát 03. bře, 2006 22:13

Me by zajimalo, jak reagujete, kdyz na vas v afektu zautoci nejaky vas kamarad nebo znami, ktereho nechcete dobit do krve, ale zaroven ho potrebujete "zneskodnit", aby jste z toho nemeli ani jeden problemy (napr. rvacky ve skole)?
Rychi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Atilius » sob 04. bře, 2006 19:43

...tak nevim, aikido necvicim dlouho, ale podle me je sebeobrana jen jeden z vedlejsich prinosu aikido. A taky si nejsem jist, ze by nefungovalo. Ohanet se tim, ze boxer by mu rozbil drzku mi prijde naprosto ucelove a bezvyznamne. Dobry boxer by rozbil hubu spatnemu karatistovi, spatnemu aikidokovi atd.

Je to BU, ktere nekomu vyhovuje, nekomu ne. A ucitele, ktere jsem ja videl, tak u nich rozhodne nemam dojem, ze by jim to nefungovalo, nebo ze by se na te ulici neubranili. Zaroven nechci rikat, ze se ubrani kazdemu! To je blbost. Ale to se zase dostavame k tomu, ktere BU je nejlepsi, ktery zpusob boje je nejlepsi, coz je podle me naprosto nesmyslna otazka. Nejlepsi v cem, nejlepsi pro koho...

kdo z vas to aikido opravdu umi, aby mohl rict, ze nefunguje a je spatne? Pet let cviceni si myslim je dost kratka doba. A to nemluvim o tom, ze je pet let cviceni a pet let cviceni.
Atilius
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod marvin » sob 04. bře, 2006 20:18

:D :D
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 20:01, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Atilius » sob 04. bře, 2006 21:55

to marvin: no jo, je fajn okamzite shodit nazor nekoho jineho... :? Kolik z vas, co se tu bavite o aikido jste se mu venovali tak naplno a tak dlouho, ze muzete rict, jestli funguje nebo ne? Rekl bych, ze moc ne...
Atilius
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod josefmlady » úte 07. bře, 2006 2:08

Atilius píše:... Ohanet se tim, ze boxer by mu rozbil drzku mi prijde naprosto ucelove a bezvyznamne. Dobry boxer by rozbil hubu spatnemu karatistovi, spatnemu aikidokovi atd.

.

problém je v tom, že dobrý boxer roz...většině dobrých aikidoků.

vzkaz pro aikidoky, co si pletou aikido se sebeobranou na ulici: žijte dál ve snu.
josefmlady
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Atilius » úte 07. bře, 2006 5:45

no jo, pepo, to je ten zasadni problem. Zase mas tendenci neco porovnavat a soutezit. V aikido neni potreba soutezit... jak dlouho tys cvicil aikido, ze mas tuhle svoji jistotu?
Atilius
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod ukropcany » úte 07. bře, 2006 6:37

-- Chtěl jsem napsat příspěvek do tohoto threadu, ale napřed se musím naučit slušně mluvit. --
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Key » úte 11. dub, 2006 9:01

Atilius píše:to marvin: no jo, je fajn okamzite shodit nazor nekoho jineho... :? Kolik z vas, co se tu bavite o aikido jste se mu venovali tak naplno a tak dlouho, ze muzete rict, jestli funguje nebo ne? Rekl bych, ze moc ne...

Zdravim, aikido praktukuji uz neco prez 10 let a tudiz si dovedu aspon castesne predstavit jak na tom je s efektivitou.
A po 10 letech 4x tydne na treningu bych rozhodne nespolehal pouze na aikido. Diky aikido jsem ziskal silu a rychlost, kterez to veci bych uplatnil, ale jak rika mistr Kern:"nebojuj jen utocnikovi ukaz cestu", tak na to nemam. Uvidime za 10-20 let.

Snazite se tu porovnavat ruzna bojova umeni a sporty, ale to prece nejde.
Aikido by nemelo byt vubec o boji, ale o tom se mu vyhnout (hlavne v hlave) coz nemohu rict o "sportech" kde je clovek naopak veden k agresivite a utocnosti. Opet bych si dovolil citovat jednoho kolegu:" v aikido neni potreba sila .. ale hodi se" a tak je to s tim porovnavanim. Ja nemam na to byt na boxera, ktery me napadne jemny, ale pouziju hrubou silu a co pak chcete porovnavat? Jsem schopny aikidista nebo clovek co umi zasadit destruktivni ranu?

Omlouvam se pokud jsem nekoho urazil nebo za nehodici se clanek.
Key
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod masta_FN » úte 11. dub, 2006 9:45

Ukropčány: Tvojí trpělivost bych chtěl mít ;)) Jinak čekovals Holland Vs. Thailand jak tam nejmenovaný thajec knockoutoval frajera strhem? ;)
masta_FN
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod NAIA » úte 11. dub, 2006 9:48

Zajímavé čtení....
Chápu aikidisty že se jim nelíbí když jim někdo ryje do jejich stylu. Ale pak sami napíšete že sebeobrana je jen jeden z přínosů a že proti boxerovi byste aikido nepoužili ale normálně ho praštili. Takže fajn sami jste odpověděli.
Já myslím že aikido stejně jako každý styl (nemyslím tím třeba Nintsundo :D ) nemá chybu. To je jako kdybyste hledali chyby na filosofii nebo náboženství.
Znám pár lidí co cvičí aikido takže budu mluvit jen o této skupince (abych předešel hádkám s ostatními aikidisty). Jestli se na tréninku nepotkáte s opravdovým úderem a soupeřem který umí a chce vás dostat. Jak si vůbec můžete myslet že v reálu to použijete? Potřebujete to zažít. No a třeba na ulici vyhrajete ve rvaččce ale je to ještě aikido?
Podle mě není možné být "měkký" od začátku. Musíte poznat i tu druhou stranu abyste vůbec měli ponětí o tom co vás může potkat. Jestli se nepletu tak Morihei Uyeshiba taky nedělal hnes od začátku "jemné" aikido. Tak ho napodobte a pak vám budu věřit i na ulici....
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Key » úte 11. dub, 2006 11:01

NAIA píše:Podle mě není možné být "měkký" od začátku. Musíte poznat i tu druhou stranu abyste vůbec měli ponětí o tom co vás může potkat. Jestli se nepletu tak Morihei Uyeshiba taky nedělal hnes od začátku "jemné" aikido. Tak ho napodobte a pak vám budu věřit i na ulici....

Prijd se k nam podivat ukazu ti "jemne" aikido :D
Nevim jak kdo a co cvici, ale u nas se to obcas strhne v pekny masakr.
Coz je urcite dobre, ze se nedela porad jen kihon.
Key
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod marvin » úte 11. dub, 2006 11:26

key - :roll: sa zobud chlapce.

Ukropčány: Tvojí trpělivost bych chtěl mít ...

:D tiez sa cudujem ... hlavne ked si citam tie prispevky od ludi co zjavne videli aikido z vlaku ...
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...