projekcia aktivnej energie Ki

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod manikin » stř 17. led, 2007 18:46

no jde o to, jestli dokážeš vyvolat tu agresivitu ve chvíli, kdy si stejně budeš myslet, že je to nesmysl....
asi jsem se špatně vyjádřila...
manikin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00

 

Příspěvekod DrGlock » stř 17. led, 2007 19:19

Makoto, co píšeš zní rozumně, ale nesedí mi to k tomu, co ukazuje Yamaue. Viz. ty videa 4, 6, 7 a 8. Vidím tam tu magii, že tím ty lidi svazuje, že to dělá na dálku bez kontaktu...
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » stř 17. led, 2007 19:33

To co předvádí ti žáci vašeho sokeho na těch videiích má být agresivní útok :?: :?: :roll: :roll: To doufám Makoto nemyslíš vážně?
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod majkx » čtv 18. led, 2007 8:53

No já na tyhle energie moc nedám, kdo je ovládá, mám takový pocit, že ten mě nikdy na životě ohrožovat nebude :lol: , takže mě to moc nebere, že to někdo ovládá připouštím, konec konců když sem studoval Bujinkan, tak jsem o pár věcech co předvedl soke Hacumi slyšel a četl, ale nikdo to neřešil!!! Co se týká Yamaueho, tak mi to co tady píše Makoto potvrdil člověk u kterého jsem si byl zacvičit a který je podle mě výborný street fighter a lidmi co je zajímá reálná sebeobrana je vyhledávaný jako učitel, ten mi říkal, že na nějákém semináři v cizině to Yamaue předvedl, že to vyzkoušel i na něm a zažil na vlastní kůži i ten přesměrovaný útok, kdy jeden útočník už ležel v křeči a Yamaue to dokonce přesměroval na dalšího útočníka. Zrovna tomuhle chlapovi to věřím a dost mě překvapilo, že má zrovna tuhle zkušenost. Nic méně ani tahle zkušenost ho nedonutila cvičit aiki-jutsu :lol: :lol: !!
PS: Jeho jméno tady psát nebudu, říkal to mně a nemám zájem, aby mu někdo psal e-mail, hele je pravda co tady píše nějaký majkx?!!!
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod manikin » čtv 18. led, 2007 9:08

otazka zní....jak si vlastně představujete agresivitu?
manikin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » čtv 18. led, 2007 9:12

To na těch videjích vypadá jako výcvik zombie, očividně se na toho pána často řve a už to hodně špatně nese :cry:
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod majkx » čtv 18. led, 2007 9:40

manikin píše:otazka zní....jak si vlastně představujete agresivitu?


4 manikin, no já si agresivitu přestavuju tak např. že si vezmeš cvičný nůž z měké hmoty a pak vystartuju na sparinga a budu se ho snažit "ubodat, rozřezat a zabít" a to s takovou intenzitou, že po 1 minutě takového útočení jsem docela vyčerpaný :) , ale defendu jak se tu prezentuje, tak jemu jde určitě o takový útok, že útočíš pomalu a rozfázovně ze základního nízkého postoje a odpočítáváš si u toho fáze 1. nápřah, 2. přesun vpřed, 3. vystrčení ruky :lol: :lol: :lol: :wink: .
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

Příspěvekod samborn » čtv 18. led, 2007 10:03

agresivny - no to je taky, ze ten dedko by nestihol presmerovat a uz by ju mal kupenu. Potom by mohol presmerovavat svoju bolest na niekoho ineho ;)
Nebol ten yamauje nahodou dopravak ked tak dobre presmeruvava.
Vies co to je agresivny to je akoze ked niekto utoci agresivne tak az po utoku zisti, ze ma v stehne zabodnuty noz a ze ma vyrazene dva zuby cele to trva od 2 do 10 sekund a vystreli sa pri tom okolo 10 uderov, kopov a hlaviciek. Pri agresivnom utoku neriesim co mi ten druhy robi, ale ho chcem znicit. Zahlusit - kapito ? Takze neverim, ze v takomto stave ho zastavi nejaka -presmerovana energia. Ale o takomto utoku sa nesniva ani tomu najagresivnejsiemu ziakovi pana yamaujeho. Je bezne, ze agresivny utocnik rozda 2-3 tazke rany kym si vsimne ze ho niekto zasiahol napr. paralizerom a pod. Policajti o tom vedia svoje. Pan yamauje vie velmi dobre preco to ukazuje iba na svojich ziakoch. On sa hra s energiou a oni mu na to daju priestor. Keby tam prisiel klasicky mierne psychicky naruseny bitkar tak ho da dole a bol by pruser. Yamauje je proste cirkus na koleckach. To co robi urcite funguje, ale je to asi nieco take ako keby som chcel zastavit utocnika tym ze mu prilozim na jazyk 9v bateriu hehehe
samborn
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 12. říj, 2006 23:00

Příspěvekod manikin » čtv 18. led, 2007 11:27

samborn píše:agresivny - no to je taky, ze ten dedko by nestihol presmerovat a uz by ju mal kupenu. Potom by mohol presmerovavat svoju bolest na niekoho ineho ;)
Nebol ten yamauje nahodou dopravak ked tak dobre presmeruvava.
Vies co to je agresivny to je akoze ked niekto utoci agresivne tak az po utoku zisti, ze ma v stehne zabodnuty noz a ze ma vyrazene dva zuby cele to trva od 2 do 10 sekund a vystreli sa pri tom okolo 10 uderov, kopov a hlaviciek. Pri agresivnom utoku neriesim co mi ten druhy robi, ale ho chcem znicit. Zahlusit - kapito ? Takze neverim, ze v takomto stave ho zastavi nejaka -presmerovana energia. Ale o takomto utoku sa nesniva ani tomu najagresivnejsiemu ziakovi pana yamaujeho. Je bezne, ze agresivny utocnik rozda 2-3 tazke rany kym si vsimne ze ho niekto zasiahol napr. paralizerom a pod. Policajti o tom vedia svoje. Pan yamauje vie velmi dobre preco to ukazuje iba na svojich ziakoch. On sa hra s energiou a oni mu na to daju priestor. Keby tam prisiel klasicky mierne psychicky naruseny bitkar tak ho da dole a bol by pruser. Yamauje je proste cirkus na koleckach. To co robi urcite funguje, ale je to asi nieco take ako keby som chcel zastavit utocnika tym ze mu prilozim na jazyk 9v bateriu hehehe



k tomu jenom dodam, ze nez nekdo zacne nekoho nazyvat dopravakem a jeho uceni cirkusem na koleckach, tak by si o nem mel nejdrive zjistit urcite informace....
http://www.yamaue.com/
nevim, jake uceni ti dava pravo o nem takhle hovorit...
v pripade, ze se tato diskuze smeruje k urazkam, pak myslim nema cenu v ni pokracovat
manikin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Dalt » čtv 18. led, 2007 12:00

Manikin: co dava Sambornovi pravo se o dedkovi vyjadrovat tak jak se vyjadruje? no asi jeho nevira v toho cloveka...probuh jsme na svobodnem foru...to uz se muzu ptat co dava tobe pravo kritizovat Sambornovi vypady proti tomu energetickymu starikovi...ja proste nesnasim takovej ten guruismus - slepa vira v uceni pana yang cen ting qwaie apod. - vyroky Jak muzes pochybovat kdyz to rika sam velky more uesiba atd...
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Dalt » čtv 18. led, 2007 12:02

nehlede na to ze tahat o necem\nekom informace z netu je dle me dost naivni....na net muze napsat kdokoliv cokoliv
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Kubik » čtv 18. led, 2007 12:47

Dalt píše:Manikin: co dava Sambornovi pravo se o dedkovi vyjadrovat tak jak se vyjadruje? no asi jeho nevira v toho cloveka...probuh jsme na svobodnem foru...to uz se muzu ptat co dava tobe pravo kritizovat Sambornovi vypady proti tomu energetickymu starikovi...ja proste nesnasim takovej ten guruismus - slepa vira v uceni pana yang cen ting qwaie apod. - vyroky Jak muzes pochybovat kdyz to rika sam velky more uesiba atd...


To jsou jen kecy, nema to s uctivanim nic spolecneho. Je to zalezitost respektu. Yamaue senseie neznam. Vim jen jedno. Nalezeni energeticke ci jemne cesty vyzaduje leta trenovani a pochopitelne znalost cesty tvrde.

Kdyby mu jednu ubalil hned z kraje, by o projekci KI rikalo co? A odpoved je: NIC...

Opet resite neco o cem nic nevite a proto to nejspise resite :-))
Kubik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod Makoto » čtv 18. led, 2007 13:01

Rad bych to tu malicko zabrzdil...zacina se to zvrhavat smerem, ktery nikam nepovede. Dovolte mi naposledy sumarizovat, co tu bylo receno a pak se jiz zaridte podle sveho.

1. Yamaue Aikijutsu je skola, ktera je v ramci Bujutsu dojo vyucovana jako nadstavba jujutsu. Tzn, ze se student nejdrive nauci bojovat jako barbar, ziska zkusenost se stresem v boji, adrenalinem, nauci se i pod timto presem jednat primerene a speje tak postupne k mistrovskemu stupni. Dokaze improvizovat a vyspeje i duchovne (cesky receno, ze si to v hlave srovna...to jen pro rejpaly). Je tu tedy snaha neucit Aiki zacatecniky ve svete BU, protoze to neni jenom o fyzickych technikach.

2. Yamaue aikijutsu NENI streetfight.

3. Yamaue aikijutsu NENI streetfight.

4. Yamaue aikijutsu NENI streetfight.

5. Yamaue aikijutsu NENI streetfight. Doufam, ze to staci, abychom vynechali pripominky o nerealnosti utoku a otazce agresivity (viz bod 1 a 2). Nemusim se tvarit jako magor a se slovy Banzai zautocit na obrance. Mohu to provest tise, ale s o to vetsi brutalitou a silou a hlavne zamerem.

6. Aikijutsu vyuziva aktivni Ki utocnika, ktera je do cestiny prelozeno agresivni utocna energie pouzita jako podpurny prostredek pri utoku (uz opravdu netusim, jak to vysvetlim a to jsem uvazovanim technik). Uci presmerovat tuto energii zpet na utocnika tak jako se jinde uci presmerovat tupou silu od obrance...treba smerem k utocnikovi.

7. Aikijutsu studuji i byvali thai boxeri, TKD, kickboxeri, ale i Aikidisti a boxeri. Prakticky vetsina z nich jsou drzitele vysokych technickych stupnu a protoze chteli zkusit i neco jineho, co nerozviji pouze fyzickou stranku boje, zkusili Aiki. A zustali. Netusim proc, jelikoz aiki NEDELAM. Dost kluku (drzitelu cernych pasu), venujicich se Allkampfu se nyni venuje Aiki. Zeptejte se jich, asi budou na seminari.

8. Na vlastni kuzi jsem vyzkousel pusobeni Ki v dobe, kdy jsem to absolutne necekal. Nebylo to domluvene (stejne jako v pripade MED) a ja o tom vedel minimalne. Znam take osobne, a velmi dobre, lidi, kteri to zazili na vlastni kuzi a dam ruku do ohne, ze to nehrali. Vsichni jsou srdcari, kteri se pred nejakym samanem machajicim pred nima rukama neposerou. A muze mit danu kolik chce.

9. Vyjadrujte se o komkoliv jakkoliv. Je to vase pravo (zde bych rad omluvil Manikin, reagovala prehnane). Nemusite se bat, nikdo vas kvuli urazce mistra nebude vyzyvat na souboj a podobne kraviny...preci jenom zijeme v jine dobe. Stejne tak nikdo nemuze branit tomu, abych si o lidech, kteri si neoveri fakta, nemaji ani snahu o tom premyslet, vidi par videi na internetu a hned si utvori nazor, ktery povazuji za jediny a spravny, myslel sve. Whatever....

10. Na zacatku teto pote hloupe/omezene/neplodne diskuse jsem pouze dal pozvanku na seminar, kde je sance videt sokeho v akci a utvorit si vlastni nazor. Nic vic, nic min. Navic je sance si promluvit s jeho zaky, na kterych by byla obrana provedena a verim, ze jste natolik inteligentni, abyste rozeznali, jestli se jedna o zmanipulovane ovecky vzyvajici sveho sokeho.

11. Zatim jsem neslysel hodnotnejsi argument krome toho, ze to nemuze fungovat, ze jste o tom nikde necetli, ze se o tom nepise, atd. No a co? Jestli je vase diskuse zalozena na techto argumentech, pak.... Pouze JEDEN si sednul a napsal jiz drive uvedenym osobam a zeptal se primo. Jeden z vas.....

12. Ze zacatku jsem to bral jako relaxacni konverzacni cviceni, kdy jsem se snazil vysvetlit dle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi jak to vidim na zaklade svych osobnich zkusenosti a setkani s lidmi, kteri o tom vedi vice. Narazel jsem vsak na argumenty, ktere....mi pripadaji ...no vsak vite. Osobne jsem ochoten diskutovat, ale necht je to ve forme, ktera obohati znalosti obou stran. Argument typu, ze nejlepsi je stejne Glock je sice validni,ale OT.

Takze jak jsem rikal, prectete si tento prispevek, udelejte si vlastni nazor, prectete si dvakrat nebo i trikrat CELOU diskusi a polozte pripadne dotazy, ktere vas napadnou. Nestavim se do role vseznalka, co nebudu vedet klidne priznam a verim, ze tomu tak bylo i dosud. Pokud tu podobny dojem vzniknul, omlouvam se vsem za nestastnou formulaci mych odpovedi.

13. Ocenil bych, kdyby lide, sem prispivajici, minimalne napsali cemu a jak dlouho se venuji...ono to pomuze se malicko zorientovat ve fundovanosti tazatele a usetri to cas na obou stranach. Pobavi me, kdyz definitivni soudy vidim od novacka, ktery si mysli, ze VanDamme dela Aikido a Chanchuan je cinska polevka s pikantnimi kurecimi kousky....

Mir v dusi vsem a pokud jsem se timto prispevkem nekoho dotknul...Vas problem, naucte se s tim zit. Lepsi uz to nebude
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Dalt » čtv 18. led, 2007 13:31

Kubik: ano a jelikoz o tom moc nevime tak to resime....ja myslim ze nejvetsi hlouposti by bylo verit vsemu bez zdrave neduvery....to uz bych totiz mohl verit treba na vesmirne lidi...(a nerikam ze to neni mozne) Ja tu neobhajuji urazeni mistru ap. ja jsem jen clovek myslici a vse nekonzumujici...a tudiz treba nechapu ty kecy o tom ze ti mistri nejsou cirkusaci a nemaji zapotrebi to ukazovat kazdymu - TAK PROC to ukazujou na seminarich na specielne vybranych (svych) zacich???? To neni cirkus?? prave tim to dle me zavani onou neduverihodnosti...
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Kubik » čtv 18. led, 2007 13:41

Dalt píše:ja myslim ze nejvetsi hlouposti by bylo verit vsemu bez zdrave neduvery...

Souhlasim!

Dalt píše:...a tudiz treba nechapu ty kecy o tom ze ti mistri nejsou cirkusaci a nemaji zapotrebi to ukazovat kazdymu - TAK PROC to ukazujou na seminarich na specielne vybranych (svych) zacich???? To neni cirkus?? prave tim to dle me zavani onou neduverihodnosti...

Souhlasim! Ukazky jsou velmi casto nacviceny cirkus.

Vzhledem k tomu, ze jsem neco podobne nevysvetlitelneho zazil na vlastni kuzi (nebyla to primo projekce KI), tak na takove veci rozhodne neplivu...
Kubik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod krovak » čtv 18. led, 2007 14:45

Makoto píše:To se tu celou dobu snazim vysvetlit :-) Proto to uci na pokrocilych zacich, protoze ti to dokazi vcas "vypnout", upustit od sveho dalsiho umyslu utocit. Jinak hrozi zastava dechu. Cela filozofie Aikijutsu je o tom, ze pokud nekdo utoci se zlym umyslem, ten se mu ihned vrati a bude trpet do te doby, dokud neupusti od sveho umyslu. A opet nehledejte v tom zadnou magic, jde jen o praci s energii, stejnou energii jako je Reiki, Ki, Cchi, a ja nevim co jeste. Opravdu to neni o nejakem tajnem ritualu probuzeni energie ci balamuceni verejnosti. Ale opet, verte nebo ne.

pockaj, podla toho co pises mi pripada ako keby sa vlastne pri tom vytvorila nieco ako dodatocna spatna vazba (zhruba v zmysle hodit kus zeleza do zapojeneho obvodu). Potom mi ale logicky vyvstava otazka preco to funguje iba kym sa nevzda svojho umyslu. Druha vec, ktoru na tom nechapem je samotny ten pojem "umysel"
- z toho co pises to zjavne nie je energia v zmysle pohybu, pretoze ten prestane ked ho to "zlozi"
- ak je to myslienka (cize nazvime to ze je to na mentalnej urovni) to by este islo, ale agresivita podla mna nie je iba o nejakom vedomom rozhodnuti. toto mi ale aj tak prijde ako najpravdepodobnejsie, zasa ale prestat s myslienkou "udriem ho" zasa nie je az taky problem
- ak je to emocia kam by som agresivitu ako taku zaradil tak potom by ma zaujmala skor navazujuca otazka a to ci sa zaroven uci aj ovladanie emocii, jednak jej vyvolanie ale tiez aj zasa jej zrusenie.
Teraz to prosim neber ze sa ta snazim nachytat, alebo usvedcit z toho, ze kecas lebo mi je jasne, ze som to napisal dost skepticky. Podla mna by take nieco fungovat mohlo snazim sa to len namapovat na vlastny pohlad na svet.
krovak
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

Příspěvekod manikin » čtv 18. led, 2007 15:49

mozna jsem reagovala prehnane a neberu vam pravo na vas osobni nazor...jen si stale myslim, ze at uz verite na aktivni Ki nebo ne, tak ten clovek neco umi a neni potreba ho urazet...
manikin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00

.

Příspěvekod luen » čtv 18. led, 2007 15:51

Makoto mohl bys plz vysvetlit slovo AGRESIVNI ... resp. co si pod timto pojmem predstavujes ty, nebo jak se tento pojem vyklada u vas ... Mam takovy pocit, ze mluvis o necem jinem nez ostatni :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod samborn » čtv 18. led, 2007 16:04

makoto napisal kilometer textu, ale tomu co povazuje za agresivny utok sa velkym oblukom vyhol ... PRECO ?

manikin - nie si trosku precitlivela ???? To ste tam vsetci takyto "tvrdasi" ? Sa potom necudujem ze na vas funguju rozne finty kde silnejsie osobnost sa zahrava s vasou psychikou ...


makoto - tvoje pisanie o tom kto je srdciar a kto nie, znie divne - podla coho to hodnotis? Srdciar je clovek ktory ked dostane KO a lezi tak na 6 znova vstane a ide do toho a to kludne spravy aj ked ma nos na sracky - lebo ma srdce. Srdciar nie je clovek co prevadza cez cestu slepeho invalidu to si dost pleties alebo chlapec co sa vie zatat a spravy o 5 klukov viacej ako ostatny hehe ---------- citim ze si niekde uplne mimo a preto nechapes.
samborn
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 12. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Tomkins » čtv 18. led, 2007 17:00

Dobře, když vezmu v úvahu, že teda jde přesměrovat energii útočníka proti němu samému, řekněte mi, jak?

Každej tady měl plno keců o tom, jak to funguje, jak to na vlastní kůži zažil, že v útoku musí být agresivita apod., ale nikdo se tady ani slovem nezmínil, JAK můžeš toho druhýho jakkoli ovlivnit bez doteku.

Pokud je to tak těžký, jak všichni tvrdí, a to bez pochyby je, tak to asi těžko někdo zneužije, proto není důvod, aby tady někdo alespoň nenaznačil, na jakým principu to funguje (a odpusťte si sračky typu: on tak prostě na někoho působí, a tomu se udělá blbě....- jak na něj působí, z čeho ta energie vychází, na co přitom myslí????)

A jestli na tohle nikdo nezná odpověď, potom jsem se asi mýlil, a je to opravdu všechno jenom hraný.
®ivot je fajn, jen lidi jsou svině...

One princip, any style (sorry - pride syndrom)
Tomkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

cron