projekcia aktivnej energie Ki

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Sukuba » pát 19. led, 2007 21:07

Každý jsme jinak zaměřený.
Sukuba
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 26. říj, 2006 23:00

 

Příspěvekod luen » pát 19. led, 2007 21:52

Sukuba píše:Každý jsme jinak zaměřený.


Hlavne, ze se s tim kazdy srovna ... :wink: Ja to mam jednoduche ... jsem v tom vetsinovem zastoupeni :lol: ...

Je fakt, ze spousty lidi utraci velke penize za takovehle exkluzivni kluby, kam tajne chodi ... A je take fakt, ze spousty lidi se nikdy nevyrovna se svou uchylkou a chodej do ruznych klubu BU/BS a nechavaji tam sve penize za to, ze se nechaji nekym do nekonecna mlatit. Snazi se branit zpusobem, kterym to nejde a nikdy nepujde. A pak si treba ze sameho zoufalstvi zacnou hrat na osvicene ..., dychace ... a energeticke akumulatory :wink: :D :P :o
Nepisu to jenom ve vztahu k tomuto vlaknu. Je to fenomen, ktery se tady vyskytoval snad vzdy, akorat ted je diky mediim, jako je net, vice videt. Neberte to jako navazeni do nekoho konkretniho (a nebo klidne jo) ... pisu to spise jako obecny jev/zjev :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod samborn » sob 20. led, 2007 0:47

Sukuba - pocuj ved ty netusis o com pises. Preco by som sa mal jedovat ? Sa smejem na tych blbostiach co sem pisete. Nie ste vy nejaka sekta ? Zavana to totiz presne takymto idolizovanim osobnosti. Inak ten tvoj master urcite do klece chodil - len si zabudol povedat ze mu pred tym nasadili taku bielu kazajku aby si neublizil a do zadnice mu napychali radu sedativ. Pokracuj dalej v tych bludoch - bavis nas. :D :D


ukropcany: mozno ked pojdes na ten ich seminar tak ti to pustia a potom ti aj dovolia pozriet sa na to ako master projektuje ki do niekoho. Huh a potom pride zed a tvoja rit spozna stredovek ;) Je mi luto, ale je to sekta blbeckov.
samborn
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 12. říj, 2006 23:00

Příspěvekod DrGlock » sob 20. led, 2007 18:15

Samborne, nic proti, ale podle toho, co a jak sem píšeš, jsi ty magor na úrovni dvanáctitiletého dítěte... :roll:
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod samborn » sob 20. led, 2007 20:44

mozno som, ale to nic nemeni na veci, ze yamyuje bol tak mozno v kleci pre blaznov a nie v MMA zapasoch ...
inak dat si nazov "Dr Glock" to tiez svedci o tazkej adolescencii ;) takze si daj pohov kamo.
samborn
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 12. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Makoto » sob 20. led, 2007 21:24

Krasa, velice hodnotne prispevky, diky. Clovek se tak dozvi hromadu zajimavych veci z oblasti bojovych umeni, tedy proto sem vlastne sel...jen tak dal a lidi, kteri se chteji neco dozvedet, stejne tak jako lidi, kteri mohou poradit, sem prestanou chodit....
Urazky, urazky, urazky...bravo.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod samborn » sob 20. led, 2007 21:45

Makoto - ty si to tu cele vyprovokoval a teraz tu ides mentorovat ?
Sa pozri radsej pred svoj prah co sem pisu tvoji kamarati to ti neprekaza ?
Yamayue v kleci a podobne blbosti ?
Dalsia v hysterii napise, ze ked pride niekto na ich seminar moze si to s majstrom skusit - to ti nevadi, ze zavadza a klame?
samborn
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 12. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Makoto » sob 20. led, 2007 22:04

samborn píše:Makoto - ty si to tu cele vyprovokoval a teraz tu ides mentorovat ?
Sa pozri radsej pred svoj prah co sem pisu tvoji kamarati to ti neprekaza ?
Yamayue v kleci a podobne blbosti ?
Dalsia v hysterii napise, ze ked pride niekto na ich seminar moze si to s majstrom skusit - to ti nevadi, ze zavadza a klame?

Chlapce mily, precti si celou tuto diskusi. Precti si ji znovu a popremyslej. Ocividne ti tato vlastnost chybi. Nic jsem neprovokoval. Fakt cislo 1: Pozval jsem lidi na seminar. Fakt cislo 2: Pokusil jsem se vysvetlit, NA ZAKLADE VLASTNICH ZKUSENOSTI A SETKANI S LIDMI, KTERI TOMU ROZUMI dotazy zde vznesene. Argumenty byly vsak na zaklade predsudku, neznalosti veci, shlednuti par videi a pote vzajemneho prizvukovani. a urazek At se divam pres prah, jak se divam, porad mi vychazi, ze zatimco jsem pozval vsechny zde zucastnene na seminar a setkani s lidmi, kteri tomu rozumi, tak tu slysim jen, ze to nefunguje a Yamaue je sracka. OK, prestanme to jiz resit a venujme se necemu konstruktivnimu. Anebo ne. Toto je muj posledni prispevek k tomuto tematu a velice pravdepodobne i v tomto foru. Nedozvedel jsem se nic noveho, krome toho, ze nejlepsi je cloveka zastrelit, aikido je sracka, Leung Ting je podvodnik a vsichni delaji realny boj. Priznam se, ze jsem se sel s malicko vetsimi ambicemi...chtel jsem poradit s treninkem, dozvedet se neco o historii jinych stylu, pripadne pridat par svych tipu....a zatim jsem v 95 procentech cetl jen urazky a neoverene nazory vetsinou od lidi, kteri zacali delat bojovky minuly patek. Je to svobodne forum, ale pro me bezpredmetne. Majte sa fajne.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod DrGlock » sob 20. led, 2007 22:46

samborn píše:mozno som, ale to nic nemeni na veci, ze yamyuje bol tak mozno v kleci pre blaznov a nie v MMA zapasoch ...


Můžu vedět, odkud čerpáš tyto informace? Jsi Yamaueho dobrý kamarád či třeba blízký příbuzný, že to víš s takovou jistotou? Nebo ses ho jen slušně zeptal? Fakt by mě to zajímalo...
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod samborn » sob 20. led, 2007 23:23

DrGlock - povedzme, ze mam slusny prehlad a okrem toho nemam problem si zistit ak mi povies v ktorej organizacii to ten dedulo podla teba skusal ci kecas alebo nie. Po beznom prezisteni je to bullshit.
samborn
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 12. říj, 2006 23:00

Příspěvekod DrGlock » ned 21. led, 2007 0:55

samborn píše:DrGlock - povedzme, ze mam slusny prehlad a okrem toho nemam problem si zistit ak mi povies v ktorej organizacii to ten dedulo podla teba skusal ci kecas alebo nie. Po beznom prezisteni je to bullshit.


Hehe, myslíš že šel do ultimátů v šedesáti? :lol: Třeba třicet, čtyřicet let starý zápasy půjdou asi těžko dohledat, i kdybys znal dnes už třeba dávno neexistující organizaci. Mě je Yamaue celkem ukradenej, tuhle informaci mám od lidí, o kerých vím, že si nevymýšlí. Jestli tě to fakt zajímá, napiš Yamauemu mail :idea:
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » ned 21. led, 2007 10:30

4Makoto

Ještě si rozmysli svou absenci na tomto fóru,je zbytečné se hned nasírat kvůli pár tupounkům co si myslí ,že sežrali jistý exkrement :wink:

Mě osobně je celá KI ukradená,protože i v případě,že by to snad fungovalo,čemuž se mi nechce věřit, tak v tom nevidím žádný přínos pro reálnou sebeobranu.
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Tomkins » ned 21. led, 2007 12:12

Když se dva perou, třetí se směje. A když se pere celý fórum, je to sranda k popukání :wink: Nechte toho blázni, mějte přece rozum.
®ivot je fajn, jen lidi jsou svině...

One princip, any style (sorry - pride syndrom)
Tomkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod samborn » ned 21. led, 2007 12:58

Hehe, myslíš že šel do ultimátů v šedesáti? Smějící Třeba třicet, čtyřicet let starý zápasy půjdou asi těžko dohledat, i kdybys znal dnes už třeba dávno neexistující organizaci.


ano a na tomto stoji cele to vase tvrdenie ... nic nie je, nic neexistuje, nic sa neda vyskusat. Musis verit a hotovo. Trochu malo. Ale vies co ver si comu chces mne to je jedno.

Bol by si prekvapeny co vsetko sa da zistit. Ale ty sam dobre vies ake lehke je vymyslat a mlzit informacie. Skoda reci. Ked niekto nieco vie nepotrebuje okolo toho robit tajomno.
samborn
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 12. říj, 2006 23:00

Příspěvekod 666terrorist » ned 11. úno, 2007 2:32

mr zed is death baby
666terrorist
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod karlat » ned 11. úno, 2007 19:10

Makoto píše:Panove, kteri se venuji internim cinskym stylum, mam dotaz - jak moc je bezne, ze prijde na seminar s cinskym mistrem nejaky manik a rekne: "Hele neverim, ze ti funguje tva technika, predved to na me. Ja ti klidne podepisu reverz" Moc jich neni, ze? To si myslite, ze tito mistri, kteri se venuji BU jeste v dobe, kdy jste bublali tatovi v koulich, vam musi cokoliv dokazovat? Ale no tak...probudte se panove...Podepsany reverz....co k tomu prizvat notare? :twisted:


Respektuji, že diskusi ohledně projekce ki/chi je pro tebe uzavřená, nicméně na tvůj jasný dotaz dávám jasnou odpověď : Ano, není to úplně běžné, aby někdo zkoušel naše mistry na seminářích, ale rozhodně to není nijak vyjímečné. Např. já když prvně přišel na WT, Jindra Kopecký mi jasně řekl: "VYZKOU©EJ SI COKOLIV! SMÍ© NA MĚ JAKKOLI ZAÚTOČIT..."
Pravda, nejspíš tušil, že o reálném útoku jsem toho onehdá moc nevěděl, ale pro mě to bylo nové - na žádném jiném bu jsem se s tímto přístupem nesetkal. A pokud vím, bylo to běžné i ve školách jiných WT a samozřejmě i MGW WCh, viď, luene? :wink: . A tento přístup byl to, co mi zasadilo do hlavy toho prvního broučka "odidealizování" něčí neporazitelnosti. Říkal jsem si, jak je možné, že jsou si tak jistí?
-Ještě jeden malý příklad si dovolím: Když byl náš mistr H.J. Reimers na semináři v Argentině (nebo v Chile? -už nevím, to je fuk...), Jeden z jeho přátel, který ho tam pozval (držitel tuším 5.danu karate) mu sdělil, že pozval 5 vojáků z tamních speciálních jednotek, kteří na něho budou útočit a on bude demonstrovat svou sebeobranu. Jistěže mohl nesouhlasit, (a upřímně mi přiznal, že měl fakt docela respekt), ale to by se nikdy nedostal tam, kde je teď - např. jezdí školit instruktory do FBI. Proč FBI nepozve na školení nějakého mistra, který by učil zničit nepřítele pomocí ki/chi?
Někde výše (nebo dále) jsi psal, aby někdo předložil DůKAZ o nefunkčnosti boje pomocí chi. Tak tady je (uznávám, nepřímý): armády a bojové jednotky by jistě uvítaly zázračné ki techniky, přesto jsem nikdy nezaznamenal, že by někdy něco takového trénovaly a užívaly. Nebo snad ano?
A aby bylo jasno, právě já jsem snílek a idealista a budu velice šťastný, až mi tu někdo napíše: "ano, ten a ten to umí, je ochoten tě to naučit a vyzkoušet to s tebou, zárukou jeho funkčnosti je fakt, že cvičí ty a ty ozbrojené složky, pro něž je to značný přínos."
A rovnou bych dopředu upozornil, že odmítám argument typu:"opravdový mistr nemá zapotřebí něco dokazovat!", a to ze dvou důvodů:
1.možná to nemá zapotřebí, ale o něčem to vypovídá (a sice o tom, že je podvodník-omlouvám se za upřímnost, ale je to můj názor)
2.každý, kdo by měl takovou schopnost, a nebyl by ochoten ji prezentovat a podělit se o ni s jinými, je prostě sobec. A mě se nechce věřit, že by někdo, kdo dosáhne mistrovské úrovně a měl by být dost nad věcí, byl taková sketa... (nemám na mysli nikoho konkrétního!!!!!!!)
Přeji hezký den
Karel Palát, Plzeň
karlat
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod luen » ned 11. úno, 2007 19:35

karlat píše: ... přišel na WT, Jindra Kopecký mi jasně řekl: "VYZKOU©EJ SI COKOLIV! SMÍ© NA MĚ JAKKOLI ZAÚTOČIT..."

... samozřejmě i MGW WCh, viď, luene? :wink: .


JJ, :D konala se navsteva v jeho skole (Klasterec n/O), J. Kopecky tam tedy nebyl, ale s jeho asistentem byla jinak celkem sranda :lol: :wink: :D ... Taky mi chtel ukazovat ... a vysvetlovat ..., jak se to dela spravne ... :arrow: akorat pomerne rychle zmenil nazor na:1) sila neni treba, 2) wt pruzinovej efekt, 3) wt uvolneni, 4) wt ... :idea: :arrow: :roll: :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod karlat » pon 12. úno, 2007 14:11

luen píše:
karlat píše: ... přišel na WT, Jindra Kopecký mi jasně řekl: "VYZKOU©EJ SI COKOLIV! SMÍ© NA MĚ JAKKOLI ZAÚTOČIT..."

... samozřejmě i MGW WCh, viď, luene? :wink: .


JJ, :D konala se navsteva v jeho skole (Klasterec n/O), J. Kopecky tam tedy nebyl, ale s jeho asistentem byla jinak celkem sranda :lol: :wink: :D ... Taky mi chtel ukazovat ... a vysvetlovat ..., jak se to dela spravne ... :arrow: akorat pomerne rychle zmenil nazor na:1) sila neni treba, 2) wt pruzinovej efekt, 3) wt uvolneni, 4) wt ... :idea: :arrow: :roll: :lol: :wink:

Tak tomu se nedivím, byli jsme všichni v podstatě nuceni zakládat školy i jako úplní začátečníci. -asi jako ruštinářky v devětaosmdesátém, které začali učit anglinu a byly o lekci před námi. Myslím, že za jistých okolností by to i mohlo fungovat, ale... Vzpomínám, jak jsem asi po roce WT zakládal pobočku Plzeňské školy v Rokycanech!!! Dnes už se tomu směju, tenkrát jsem se styděl, jenže jsem neměl na výběr.

Jinak nevíš, kdo byl ten instruktor v Klášterci?
Jo, a taky je fakt, že zrovna J. Kopecký sílu také používal, ale nám to zakazoval, že prý dokud se nenaučíme "cítit"... No, ale to je na jiné fórum, samozřejmě na naši plánovanou návštěvu - na pružinovém efektu stále trvám! :P

Ale zpět k tématu, upřímně toužím po někom, kdo oživí mé sny a ideály o funkčnosti projekce Ki/Chi prostřednictvím sdílného mistra, který třeba i bude mít nějakou tu referenci?...
Karel Palát, Plzeň
karlat
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod luen » pon 12. úno, 2007 14:24

karlat píše: ... vzpomínám, jak jsem asi po roce WT zakládal pobočku Plzeňské školy v Rokycanech!!! ..., tenkrát jsem se styděl, jenže jsem neměl na výběr. ... [/code]

:D vidis a porad se najdou lidi/ufoni, kteri ewto brani a obhajuji ...

karlat píše:Jinak nevíš, kdo byl ten instruktor v Klášterci?


Nejsem si jistej ... neco jako Slavek Boura :D ..., fakt nevim, musel bych se prehrabovat ve starych vecech! Kratce na to pry stejne odesel (z doslechu).

karlat píše:Jo, a taky je fakt, že zrovna J. Kopecký sílu také používal, ale nám to zakazoval, že prý dokud se nenaučíme "cítit"...


Ohrana wt povidacka ... zname :wink:

karlat píše:No, ale to je na jiné fórum, samozřejmě na naši plánovanou návštěvu - na pružinovém efektu stále trvám!


Se tesim :D :wink: mas nejakou pruzinu? ... na ten EFEKT. :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Aktivní KI

Příspěvekod kaze18 » pon 12. úno, 2007 15:04

Mam informaci ,,z druhé ruky",že Soke Yamaue řekl":Učím 10000 studentů ,ale žádný z nich neovládá umění aktivní KI.10 profíků o ,kterých mluvíte je možná příliš velké číslo.Je dost pravděpodobné ,že to co jsem napsal je zkomolené a nepravdivé.Za případné chyby se omlouvám. :oops:
kaze18
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 12. úno, 2007 0:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron