projekcia aktivnej energie Ki

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod shim_bong » úte 09. led, 2007 13:46

shim_bong píše:Keby aj zažil, na 99,99% by to neviedlo k ničomu dobrému. Kto pozná ľudskú povahu, pochopí prečo.


4 Makoto:
Prepáč, nechcel som «a uraziť.
Nepopieram, že niečo také je možné. Len som tú poznámku formulal nepresne.
Aby som to upresnil:
Tieto záležitosti pokladám za reálne. Prečo to však nevie väčšina ľudí, ale len pár vyvolených?
Prax bojových umení dnes je z veľkej väčšiny rozvíjanie kultu sily. Ak sa na rozvíjanie sebectva použijú duchovnejšie metódy, nesie to sebou oveľa ťažšie následky, v niektorých prípadoch to dokonca môže viesť k smrti. Bližšie to už rozpisovať nechcem, je to veľmi obsiahla téma a tiež sa necítim byť k tomu povolaný.
Kto by chcel podrobné info, skúste siahnuť po knihách S.N.Lazareva "Diagnostika karmy".
A ešte jedna poznámka na záver: Skúste si predstaviť úplne bežnú situáciu, napr. že sa niekde zahľadíte, a zrazu ucítite, že niekto za Vami stojí, koho ste nevideli a nepočuli prichádzať. AKO STE TO ZACÍTILI? ČO STE VLASTNE ZACÍTILI? Uvedomujete si, ako vo Vás koluje Krv, ako Vám bije srdce, ako do Vašich pľúc prúdi vzduch, ako vo Vás prebieha aeróbna alebo anaeróbna glykolýza pri tréningu aj mimo neho, ako vo Vás kmitajú elektróny, ktoré sú kvantami energie, alebo ako prichádzajú a odchádzajú myšlienky?
Ako sa potom vyjadrovať a súdiť existenciu alebo neexistenciu pôsobenia Čchi na diaľku? A ten vzduch, ktorý človek dýcha, neobsahuje atómy, teda žiadne kvantá energie? Cíti ho človek, keď nefúka vietor?
shim_bong
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 27. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod Makoto » úte 09. led, 2007 14:17

shim_bong píše:4 Makoto:
Prepáč, nechcel som «a uraziť.
Nepopieram, že niečo také je možné. Len som tú poznámku formulal nepresne.
Aby som to upresnil:
Tieto záležitosti pokladám za reálne. Prečo to však nevie väčšina ľudí, ale len pár vyvolených?
Prax bojových umení dnes je z veľkej väčšiny rozvíjanie kultu sily. Ak sa na rozvíjanie sebectva použijú duchovnejšie metódy, nesie to sebou oveľa ťažšie následky, v niektorých prípadoch to dokonca môže viesť k smrti. Bližšie to už rozpisovať nechcem, je to veľmi obsiahla téma a tiež sa necítim byť k tomu povolaný.
Kto by chcel podrobné info, skúste siahnuť po knihách S.N.Lazareva "Diagnostika karmy".
A ešte jedna poznámka na záver: Skúste si predstaviť úplne bežnú situáciu, napr. že sa niekde zahľadíte, a zrazu ucítite, že niekto za Vami stojí, koho ste nevideli a nepočuli prichádzať. AKO STE TO ZACÍTILI? ČO STE VLASTNE ZACÍTILI? Uvedomujete si, ako vo Vás koluje Krv, ako Vám bije srdce, ako do Vašich pľúc prúdi vzduch, ako vo Vás prebieha aeróbna alebo anaeróbna glykolýza pri tréningu aj mimo neho, ako vo Vás kmitajú elektróny, ktoré sú kvantami energie, alebo ako prichádzajú a odchádzajú myšlienky?
Ako sa potom vyjadrovať a súdiť existenciu alebo neexistenciu pôsobenia Čchi na diaľku? A ten vzduch, ktorý človek dýcha, neobsahuje atómy, teda žiadne kvantá energie? Cíti ho človek, keď nefúka vietor?


Ahoj, neboj, ja se hned tak neurazim. Jen mi prislo prinejmensim podivne, jak tu o tom kazdy hovori zasvecene a jedine co videli, jsou videa ci cetli nejakou knizku...to v tom lepsim pripade.....

A ted k tvym dotazum - tohle neni zalezitost nekolika vyvolenych, ale kazdeho z nas. To, ze to necvicis, ci nevis jak na to, neznamena, ze to neumis. Uz jsem tu o tom psal, podivej se pls do mych predchozich prispevku.

Bojova umeni NEjsou hlavne rozvijeni sily, to ti potvrdi mnoho studentu internich stylu jakozto i externich. Judo - muzes byt velky jako hovado a presto muzes prohrat. Vim to, bo jsem judo par let delal. A jsem presvedceny, ze technika a rychlost vitezi nad silou a brutalitou ;-)

Tem dalsim vecem jsem moc nerozumel, bez urazky. Jsem ve stadiu, kdy se chci naucit bojovat jako barbar a pak teprve mohu zacit s praci energie. U nas se tato skola aikijutsu povazuje za nadstavbu jujutsu prave proto, ze uz nepracuje s brutalni silou (ale dokaze ji zastavit), ale snazi se pracovat na daleko jemnejsich rovinach. Opravdu tezko se to vysvetluje.

Omlouvam se za svou netrpelivost, ale proc proste neprijdete na ten seminar, uvidite a udelate si vlastni nazor? Kurnik, ja nerikam, ze tam prohlednete a zrite svuj smysl zivota, ze prestanete delat, co delate a zasvetite svuj zivot jedinemu a spravnemu. Ani to neslouzi jako nabor do tajne japonske sekty ci aby na seminari bylo hafo lidi a soke tak mohl rejzovat penize a uzivat si na Havaji. Jen to usetri podobne diskuse...respektive uz se budeme bavit o vecech, ktere jsme VIDELI na vlastni oci.
Tohle je neplodna teoreticka diskuse, ktera nebude mit konce...
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod samborn » úte 09. led, 2007 14:29

makoto * co ine uvidim na seminari ako je na tych videach? Uvidim ako pride k tomu sokemu nejaky jeho ziak, soke urobi huaahuaahuaa a ten spadne a zacne za metat - nasledne pribehnu dasi co ho uplacaju do predoslej podoby ? OK DA SA PRIST NA SEMINAR A DOHODNUT SA S TYM MAJSTROM ABY TO PREDVIEDOL NA MNE? Ak ano pridem. Uplne normalne seriozne, spravime zapis, ze je to na moju zodpovednost a prianie. OK?


neodpovedal si na otazku ci uz niekoho naucil tuto "techniku" -
samborn
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 12. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Toman » úte 09. led, 2007 14:31

shim_bong píše: A ten vzduch, ktorý človek dýcha, neobsahuje atómy,


No toto jsem nějak nepochopil. Asi si to myslel obrazně že?
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » úte 09. led, 2007 14:45

samborn píše:makoto * co ine uvidim na seminari ako je na tych videach? Uvidim ako pride k tomu sokemu nejaky jeho ziak, soke urobi huaahuaahuaa a ten spadne a zacne za metat - nasledne pribehnu dasi co ho uplacaju do predoslej podoby ? OK DA SA PRIST NA SEMINAR A DOHODNUT SA S TYM MAJSTROM ABY TO PREDVIEDOL NA MNE? Ak ano pridem. Uplne normalne seriozne, spravime zapis, ze je to na moju zodpovednost a prianie. OK?


neodpovedal si na otazku ci uz niekoho naucil tuto "techniku" -


Mam totiz jednu zkusenost ... Pred lety prijel do K. Varu jeden typek ze SRN, ze praktikuje ki jutsu a ze sunda kazdeho pohledem, vykrikem ... proste projekci sve energie ki ... tak jsem se s kamaradem, ktery u neho cvici domluvili na tom, ze prijdu na jejich seminar a ze mi to ten mistr ukaze ... Z pocatku mou ucast na tomto seminari nikdo nevidel jako problem, pozdeji jsem byl informovan, ze za 2 a 1/2 hodky musim zaplatit 30 euro ... fuuuha, tak jsem rekl ok, to mi za tu srandu stoji (kdyz bych nebyl spokojen - vzal bych si penize zpet :wink: ) ale v den seminare jsem se dozvedel, ze uz maji plno ... tolik k me zkusenosti s projekci ki :D

Dopadlo to tak, ze tam kamarad uz nechodi ... hadejte proc :!: :?: :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod graver » úte 09. led, 2007 15:14

Oni si bohužel ti předváděči kálí do vlastního hnízda tím, že jsou tajemní, jako hrad v Karpatech a v podstatě nedají nikomu možnost své schopnosti kvalitně verifikovat.
Já v podstatě nejsem ani na jedné straně - nechci se nikoho dotknout, názory ostatních pro mě nejsou tak moc důležité (stejně jako názory na můj názor :wink: ). Mám svůj a jsem ochoten ho změnit.
Jen by mě zajímalo: fungí jim to jen na lidi, jen na živé organismy nebo i na neživé předměty :?:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Tomkins » úte 09. led, 2007 15:23

luen píše:
samborn píše:makoto *
Dopadlo to tak, ze tam kamarad uz nechodi ... hadejte proc :!: :?: :!:


Proč? :?: 8O :?:
®ivot je fajn, jen lidi jsou svině...

One princip, any style (sorry - pride syndrom)
Tomkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod luen » úte 09. led, 2007 16:28

Tomkins píše:Proč? :?: 8O :?:


Protoze si casem vsimnul, ze to ten mistr predvadi jen na svejch vyvolenejch oveckach, ktere si pro tuto prilezitost s sebou vozil ... Na nikom jinem to nepredvadel a kdyz, tak neuspesne ... Sam zacal pochybovat a najednou to nefungovalo ani na nej :D :wink: Jak jsem psal na zacatku sugesce ... atd ...

Nepopiram, ze takove veci funguji, ale jen za velmi specifickych okolnosti ... musi vzniknout "psychicka vazba" mezi objektem a subjektem ...

Ale nema to NIC spolecneho s ki/qi!!!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod defendu » úte 09. led, 2007 17:20

Lidé,kteří cvičí podobné věci si za to,že je ostatní nějakým způsobem "neberou" mohou sami.
Stačí se jen podívat na to jak tady vcelku nevinným žertíkům,kterým se prostě jen těžko ubráníme,oponuje Makoto - Vy jste zabednění,já jsem jediný otevřený nepoznanému.Nemám rád,když si někdo hraje před ostatníma na jejich vždy o stupeň chytřejšího fotříka :evil:
Jen tak dál Makoto,jen tak dál.....
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Makoto » úte 09. led, 2007 17:28

double post...sorry
Naposledy upravil Makoto dne úte 09. led, 2007 17:31, celkově upraveno 1
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » úte 09. led, 2007 17:28

samborn píše:makoto * co ine uvidim na seminari ako je na tych videach? Uvidim ako pride k tomu sokemu nejaky jeho ziak, soke urobi huaahuaahuaa a ten spadne a zacne za metat - nasledne pribehnu dasi co ho uplacaju do predoslej podoby ? OK DA SA PRIST NA SEMINAR A DOHODNUT SA S TYM MAJSTROM ABY TO PREDVIEDOL NA MNE? Ak ano pridem. Uplne normalne seriozne, spravime zapis, ze je to na moju zodpovednost a prianie. OK? neodpovedal si na otazku ci uz niekoho naucil tuto "techniku" -

Samozrejme, prijd na seminar, prines papir podepsany vlastni krvi a teprve a pouze tehdy te Velky mistr prijme a bude ochoten na tobe predvest techniku. Netouzi po nicem jinem nez aby samborn, graver a mnoho dalsich uverili a on tak mohl konecne zit v klidu...

Panove, kteri se venuji internim cinskym stylum, mam dotaz - jak moc je bezne, ze prijde na seminar s cinskym mistrem nejaky manik a rekne: "Hele neverim, ze ti funguje tva technika, predved to na me. Ja ti klidne podepisu reverz" Moc jich neni, ze? To si myslite, ze tito mistri, kteri se venuji BU jeste v dobe, kdy jste bublali tatovi v koulich, vam musi cokoliv dokazovat? Ale no tak...probudte se panove...Podepsany reverz....co k tomu prizvat notare? :twisted:

A ano, tuto techniku uz nekoho naucil. Jak jsem rikal, neni to dar vyvolenych.....

KURNA chlapi, cozpak nechapete, ze vam tu nikdo nenuti, ze to funguje???? Jedine, co celou dobu rikam, je, ze JA SI MYSLIM, ZE TO FUNGUJE, PROTOZE JSEM TO VIDEL NA VLASTNI OCI. ZNAM CLOVEKA/LIDI (Matej Novak, Ivos Kosina, Ondrej Nowak), NA KTEREM/KTERYCH TO PREDVADEL A ACKOLIV JE/JSOU JEHO ZAKEM/ZAKY, VSADIM SVOU ROCNI VYPLATU, ZE TO NEHRAL/I. ANI JEDEN Z NICH. ZNAM JE OSOBNE A VIM, ZE TO JSOU SRDCARI A HNED TAK NECO NEDARUJI. Vy ostatni mate informace z x-te ruky, ale presto odmitate i jen pochybovat. Nuze dobra, povazuji tuto diskusi z me strany za skoncenou.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod DMC » úte 09. led, 2007 17:29

A, uz zase projekce aktivniho bullshitu? :D

Zajimalo by me, jestli ti lidi, co to na vlastni kuzi nevyzkouseli a presto na to veri veri taky na to, ze Bendovi posila smsky Astar Seran z hvezde flotily Plejadanu :) Protoze na tom taky muze neco byt, Benda by si to prece nevymyslel....proc by to delal?

A pritom to neni tak tezky realne predvest - bud to tomu panovi funguje pouze na jeho zaky, a pak se jedna zkratka o podvod a cirkusovy trik. Nebo to funguje na kazdeho, a pak je to vec, ktera by urcite zajimala i vedce. Takze to rozhodne neni jenom o tom presvedcit par otrapu z bojovaumeni.cz. :wink: To je ta veda, o ktere Makoto tak vzletne mluvi - dokumentovatelny popr. opakovatelny pokus.

Nekomentoval bych to, ale dostal me Makoto s tim knouranim o egu - clovece, me by naopak urazelo, kdyby tomu inteligentni lidi VERILI bez toho, aby to proslo nejakym testem.A diky, ja osobne MAM snahu pochybovat - treba o tom, ze nejaky postarsi pan umi bez dotyku paralyzovat lidi.

Ty ho mozna vidis jako bratra Wrighta, ale pro me je daleko vic pribuznej cernosskym samanum, kteri sypou na lidi popel a neco si mumlaji, a ti lidi se pak "jako" uzdravi. Teda ne nadlouho, ale prinasi to vysledky - cela vesnice veri v samanovu moc.... Hm to prirovnani je vystiznejsi nez jsem puvodne zamyslel :twisted:
DMC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 395
Registrován: čtv 27. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Makoto » úte 09. led, 2007 17:36

defendu píše:Lidé,kteří cvičí podobné věci si za to,že je ostatní nějakým způsobem "neberou" mohou sami.
Stačí se jen podívat na to jak tady vcelku nevinným žertíkům,kterým se prostě jen těžko ubráníme,oponuje Makoto - Vy jste zabednění,já jsem jediný otevřený nepoznanému.Nemám rád,když si někdo hraje před ostatníma na jejich vždy o stupeň chytřejšího fotříka :evil:
Jen tak dál Makoto,jen tak dál.....

Kolego,
1. vyjadruji se pouze k vecem, ktere znam, ze kterych mam vlastni zkusenost. Projdi si me prispevky.
2. Mam tolik odvahy, ze se pod kazdy svuj prispevek podepisu vlastnim jmenem a neschovavam se za nick. to uz svedci o necem
3. Nikdy jsem nikde nerekl, ze je nekdo zabednenec. Jen me prekvapuje jak jsou lide hlusi a slepi k dukazum.
4. Nehraju si tu na chytrejsiho fotrika, na to jsem jeste mladej. Pokud mas takovy pocit, omlouvam se.
5. Nikdy jsem nerekl, ze jsem jediny osviceny, pouze ze mam osobni zkusenost. kolik z vas to muze rici?
...musim pokracovat?
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod graver » úte 09. led, 2007 18:05

Makoto píše:Netouzi po nicem jinem nez aby samborn, graver a mnoho dalsich uverili

Makoto, na mě se vykašli - já jsem ten hodnej :wink: . Myslím, že jsem to napsal jasně: já jsem naopak ten, který věří tomu, že to někde někomu nějak funguje, jen nevěří vždy každé konkrétní prezentaci. Nepotřebuju, aby mě někdo přesvědčoval, ale tihle lidi to dělají - pořádají různá show, semináře atd. To oni tedy mají asi potřebu někoho přesvědčit nebo něco ukázat - a pokud/dokud to budou dělat tak, jak to většina z nich dělá, tak se sakra nediv, že z toho má každý pr*el.
ad "To si myslite, ze tito mistri...vam musi cokoliv dokazovat?" - ne, nemusí (to v podstatě cituješ mě) - tak proč se o to snaží?
Představ si seminář, kde to bude někdo předvádět na svých žácích a když ho o demonstraci požádá někdo jiný, tak bude nejdřív blábolit něco o nebezpečí a když to neprojde, tak prohlásí, že on nemá potřebu nikoho přesvědčovat. Jak bys to vnímal ty?
Ještě jednou: komentuju formu, nikoliv jev samotný. A opravdu jen komentuju - nemám v úmyslu nikomu podepisovat žádný revers, aby na mě zkoušel své dovednosti.
A ptám se ještě jednou - tebe i ostatních, kteří toho viděli a zažili víc: fungovalo to těm exhibitorům někdy i na někoho jiného, než na vlastní demonstrátory? Pokud ano, fungovalo to stejně? A funguje to i na věci?
Jinak se nediv těm reakcím - ty sám totiž působíš, jako by ti ti pochybovači vadili - jako by ti záleželo na tom, abys je přesvědčil. Mně by to bylo úplně v rusutur...

btw: abych nezapomněl - no offense :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Panda » úte 09. led, 2007 18:50

V tomto případě je zkušenost nepřenositelná.Nehodlám tvrdit že je to nesmysl, ale z osobní zkušenosti vím že nikdo koho jsem doposud potkal nic takového nedokázal a ani to není nikde věrohodně zdokumentováno, čili se to pohybuje v úplně stejných intencích jako například a teď se neuražte fenomén ufo.
Neříkám že to neexistuje, ale praktický dopad na muj každodenní život je 00 nic protože sám se to naučit nemůžu(neznam nikoho kdo by to uměl a mohl mě učit) a nemusím ani řešit že by mě někdo přepadl na ulici za použití aktivní projekce či, takže k čemu to všechno?
Navíc jsou mnohem dokonalejší využití lidské psychiky než nějaká projekce, já považuji třeba za vrchol dokonalosti dokonalý timing,:) umět být ve správné chvíli na správném místě a nebudu nikdy nějakou projekci potřebovat :lol:
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Tomkins » úte 09. led, 2007 19:08

Panda píše: já považuji třeba za vrchol dokonalosti dokonalý timing,:) umět být ve správné chvíli na správném místě a nebudu nikdy nějakou projekci potřebovat :lol:


Já bych zase chtěl umět číst myšlenky, mít měšec, ve kterým je pořád dostatek peněz, a.... lítat třeba :twisted:
®ivot je fajn, jen lidi jsou svině...

One princip, any style (sorry - pride syndrom)
Tomkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Tomkins » úte 09. led, 2007 19:11

Jo, a mít každou holku, na kterou si ukážu :wink:
®ivot je fajn, jen lidi jsou svině...

One princip, any style (sorry - pride syndrom)
Tomkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod MED » úte 09. led, 2007 19:14

to graver:
Ahoj,
už jsem to tu jednou psal, napišu to znovu. Cvičím s Jardou pod Matějem Novákem jujutsu. Necvičím aiki, na žádné stáži se sokem jsem nebyl. Padoucnici :D nemám. Myslím že se nemůžu považovat za demonstrátora. Moje první a poslední setkání s projekcí Ki bylo na oddílové stáži loňský rok. Cvičili jsem vyproštění z úchopu a přechod do páky. Moc mi to nešlo, tak jsem požádal o vysvětlení. Nešlo o sparing, ale o uchop napřažené ruky oběma rukama a snahu tu ruku "urvat". Trochu jsem se hecnul, protože ta technika mi bez navolnění nefungovala. Netuším jak, ale postupně jsem skončil na kolenou a potom v křeči na zadech se zavřenýma očima. Podotýkám, že vážím 100kg a tu ruku jsem chtěl strhnout dolu vší silou.
©lo o autosugesci? Tuhle otázka jsem dost dlouho řešil, protože obě varianty nejsou pro mne moc pozbudivé. Považuji se za realisticky uvažujícího člověka. Takže mne buď někdo totálně zblbnul a nebo musím připustit existenci jevů které jsem ve fyzice neměl.
Nikdy jsem necvičil a neviděl projekci Ki, šel jsem do toho naplno, takže podle mne to autosugesce nebyla.
Na případné námitky o mém malém zápalu v útočení vás odkázuji k Tomanovi, který mne zná z BJJ.
Dál z toho vyvozuji, že když to Matějovi funguje, tak to Soké umí a naučil to někoho jiného.
Jako poslední věc bych rád uvedl, že za Sokem jezdí mimo jiné i tito lidé
http://ju-jitsu.bjj.net.pl/english/instructors.php
kteří by si asi nenechali tahat na vařené nudli.
To je vše co k tomu mohu říct.
JB
MED
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00

Příspěvekod samborn » úte 09. led, 2007 21:10

med - ehehe moj kamos minule roztlacal mojeho zigulika - odisla baterka. Kedze sme boli len dvaja a ja som tlacil vo dverach a on vzadu taksom ho ani nevidel. Asi po 20metroch som zisitil, ze tlacim sam. Kamos odpadol. Bezal som k nemu mal zavrete oci a musel som mu pomoct - tocila sa mu hlava nevedel kde je ... chudacisko tak tlacil a pucil sa ze sa mu urobilo pred ocami tmavo a odpadol vobec netusil co sa stalo. Proste nema kondicku a velmi mi chcel pomoct. Podla teba si mame mysliet, ze moj zigulak na neho preniesol KI - kurna idem do garaze a hodim s nim rec ci ma to nemoze naucit.
CHLAPCI VAM UPLNE J..E ... SKODA RECI.
samborn
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 12. říj, 2006 23:00

Příspěvekod Wodnicek » stř 10. led, 2007 0:44

tak videl som mnoho videi na nete o ki ci gunk a ja nevim este ako tu energiu nazvali...hm...nemyslim si ze to moze fungovat skor ide o autosugesciu..aspon tak som sa o tom docital na nete a priklanam sa k tomu ale ako to ze clovek ktory nic o tom nevie tomu podlahne?co si vsugeruje? hm....no neverim tomu aj tak som realista ale skor ako tomuto by som asi uveril v mimozemstanov...a v tom ze vesmirni-lide.cz je sakra dobra vec...:) :D :D
preto sa pytam koho by som vedel nahovorit aby tu ki na mna pouzil...proste by som si to chcel vyskusat na vlastnej kozi....viete mi poradit....---nebojim sa toho myslim to vazne takze skuste poradit....
Wodnicek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 116
Registrován: čtv 30. bře, 2006 23:00
Bydliště: BB

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků